הומלנד 2.11: לזכר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/12/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הומלנד" 2.11

במהלך הצפייה בפרק הזה הגעתי פתאום להכרה: "הומלנד" היא ל-"24" מה ש"ההרג" היא ל"פשע מן העבר" (או לכל סדרה פרוצדורלית אחרת, פשוט בחרתי בזו שווינה סוד הגיעה ממנה). קרי: עיבוד יומרני לסדרת נטוורק שבפועל נופל ממנו בכמה דרגות טובות. אני אמנם לא צופה בסדרות פרוצדורליות, אבל הענווה שלהן לבדה כבר הופכת אותן לטובה פי כמה מ"ההרג", ובאותה מידה "24" הייתה לאורך כמעט חמש עונות טובה, סוחפת, מותחת ומרגשת הרבה יותר מכפי ש"הומלנד" עד כה.

כבר הפסקתי לנטפק את "הומלנד". כלומר, זה חסר טעם. אני מקבל את זה שאף אחד לא יושב עם קארי ומתחקר אחרי שחמקה מאבו-נזיר, או שהיא יכולה להיכנס כאוות נפשה באורח מקרה לחדר החקירות למרות שאסטיס הורה אחרת, או שאבו נזיר מצליח לגבור על איש קומנדו או איך שלא יקראו לו, או שכולם ממשיכים לקרוא לו כל הזמן נזיר, וכהנה וכהנה (וכהנה וכהנה). הבעיה היא שרוב הזמן אין הצדקה לאורך הרוח ורוחב הלב האלה שלי.

הפרק היה טיפשי להפליא עד לרגע מותו של אבו נזיר, ואז פתאום הפך מעניין. כי באותו רגע חייו של ברודי הפכו הפקר, סול מזנב באסטיס ולהפך, נראה שקווין מתחיל לחשוב פעמיים על המשימה שלו, וברודי עוזב את אשתו והולך אל קארי, שם מרחב הפעולה של מבקשי רעתו – שעל קיומם הוא כלל לא יודע – צר עד לא קיים.

ואפילו היה בפרק קטע ממש מדהים: הרגע שבו ברודי מגלה שאבו נזיר מת. המורה שלו ואביו הרוחני, האיש שהוא בכל זאת אהב. התגובה שלו הייתה לבכות, מתבקש ויפה. חבל רק שזה היה לשניות ספורות בלבד שאחריהן הוא ניסה לשדר הקלה וחיוכים, היו יכולים לגמרי לסחוט את הרגע הזה ולשדרג אותו לכדי סצינה בלתי נשכחת. במקום לנצל את היעדרו של תקתוק השעון העשרים-וארבעאי, לאפשר לרגע אמוציונלי כזה לנשום באמת (מה ש-"24" בכל זאת עשתה לפעמים, אגב), הם נחפזים לשלב הבא. להכין את כל מה שנדרש לפרק האחרון בעונה הכה בינונית הזו.

תגיות:
 • תתש

  מסכים חוץ מהקטע שזה נהיה מעניין בסוף. אם ליוצרים יש שכל הם יזרקו לא רק את ברודי, אלא גם את קרי. בפרקים האחרונים היא נהיה יותר מדי מגוכחת מכדי שנוכל להמשיך להאמין שה-CIA יתנו לה להתקרב לחומר חסוי אחרי שאבא של נזיר מת.

  אני מקווה שקארי תגלה שברודי חזר להיות טרוריסט אחרי שהוא התפלל עם נזיר והיא תהרוג אותו ותתאבד אחרי זה.

 • Saturn

  מתישהו בתחילת העונה הסדרה הפכה להיות על הזוג ברודי-קארי והיא שמה את הרומן שלהם במרכז ומאז היא הדרדרה לתהום.

  ולא נמאס מ'דיינה הזועפת' לכל אורך העונה הזו?

  ואני עדיין לא מבין למה הצוות הטקטי לא משתמש במשקפות ראיית-לילה במקום הפנסים האלה שאלומות האור שלהם מודיעות לכל איש על המצאם ועל איפה שהם מסתכלים והכיוון אליו הולכים.

  • זה עוד משהו שנכנס אצלי לקטגוריית "הפסקתי לנטפק את הומלנד".

 • Saturn

  ואי אפשר בלי להזכיר את המשפט המטומטם (והגזעני) של קארי כאשר היא מנסה להסביר לקווין למה יש סיכוי טוב שגאלבז עוזר לאבו-נזיר:
  "He IS a muslim".אני זוכר אנשים כאן מבקרים את הדרך שבה הסדרה מציגה את הדת והיחס של אמריקאים וכו'. שמן למדורה.כל העניין גם גאלבז גם היה די חסר הגיון. התפרים נפתחו לו ולכן הוא נסע לבית-חולים אבל במפעל היה כבר אמבולנס ו MEDIC שטיפלו בקארי, אז הוא יכל לגשת אליהם. והוא גם לא אומר לאף אחד את זה ועוזב בשקט והוא ממשיך לנסוע במכונית גם אחרי שרואים את שאר המכוניות ב'מרדף' אך הוא לא עוצר בשביל לשאול מה קורה.וגם אי אפשר לא להזכיר את ההתחרפנות של דיינה: The milk is LEAKING!

  • אוי, זה היה דפוק. כן, המוסלמי היחיד במחלקה הוא בטח החפרפרת! איך לא חשבת על זה עד עכשיו, קארי?

   ניטפוק נוסף: הצוות הטקטי נכנס בציוד מלא לסריקה אחת אחרונה ומלווה בקארי, שלא עוטה על עצמה שום הגנה, אפילו לא אפוד מגן עלוב.

 • miss bojarsky

  נו, מה שאמרת. הסיכויים שאחזור לעונה שלוש הולכים ופוחתים. 

 • לאורך העונה צברתי פרקים, וחשבתי שאולי אצפה בסוף במרוכז. אני מבינה עכשיו שלא. תודה, על שירות חשוב.

  • תתש

   חבל, החצי הראשון של העונה מעולה.

   • אני לא מתכוונת ללכת בידיעה לסיום מעפן בשביל כמה פרקים סבירים (גם את העונה הראשונה, שאמרו שהיא טובה, לא אהבתי).

    • miss bojarsky

      מבחינתי גם התחלת העונה הייתה מאד מקטרעת. הכמה פרקים סבירים היו באמצע שלה ובאמת שבשבילם את לא צריכה לטרוח. תראי צדק פרטי במקום 🙂

 • מיכאל גינזבורג

  מסכים עם כולכם!
  מקווה שתהיה קרקע טובה לעונה 3, אחרת הסבלנות תפקע במהירות עם כל חורי העלילה הלא אמינים.
  ודיינה באמת מתחילה להרגיז. 

  • ep

   דיינה *מתחילה* להרגיז?? מתי היא לא הייתה מעצבנת?..

© עידו ישעיהו