דקסטר 7.12: הפתעה, בן זונה!

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/12/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על הפינאלה של העונה השביעית של "דקסטר"?

תגיות:
 • ואם מישהו יכול לכתוב פה בפירוט (אך בראשי פרקים) מה קרה בעונה ואיך הגיעו לסוף העונה ומה קרה בסוף העונה, אני אשמח. מצאתי שזו הדרך המועדפת עלי לצפות בדקסטר.

  • assafTV
   • miss bojarsky

     נפלא מבינתי איך מישהו יכול לקשר את המילה "טוב" עם מה שהלך בפרק הזה.

  • Mika Gill

    וואו. האמת? תוותרי על זה ודי. אבל בגדול:
   התחלנו מהגילוי של דב על זה שדקסטר רוצח פסיכופת. בעודה מנסה להתמודד עם האמת המרה, דב מנסה להחזיר את דקס למוטב ומשגיחה עליו כמו על נץ. ככה יוצא שהוא מגיע לעזור למצוא את כל הופות של איזה זוג רוצחים סדרתיים. הקלייד של הרוצחים, וויין רנדל, מתוודה בפני דקס על האהבה שלו לבחורה, האנה מקיי, שהיתה קטינה בזמן מסעות הרצח שלהם. או אז הוא קופץ לכביש ומתאבד.
   בניסיון למצוא את כל הגופות, המשטרה מערבת את הבוני של הצמד, האנה מקיי. דקס מיד מבין שמדובר ברוצחת למרות שהיא טוענת שמעולם לא רצחה. לדאבונו ולמגינת לבה של דברה, דקס מתאהב בהאנה, והיא בו.
   בלה בלה בלה, יש איזה רוצח ממש פסיכופת שכמעט רוצח את דב, כמעט רוצח את דקסטר, אבל דקסטר כמובן מתגבר עליו. מה שכן, החוויה הזו משנה את דעתה של דב בקשר למה שדקסטר עושה. היא מרגישה שבאשמתה נהרגה עוד בחורה תמימה.
   בלה בלה בלה, עכשיו דקסטר והאנה מתאהבים ולדב קשה עם זה. היא נחושה להוכיח שהאנה רוצחת איומה. בלה בלה בלה – דב עוברת תאונה בעקבות סימום שלה בעזרת כדורי הזאנקס שהיא עצמה לוקחת, ובמקום שזו תהיה דב שסיממה את עצמה היוצרים מחליטים איכשהו שזו אכן היתה האנה. כך או כך, דקס מסגיר את האנה לידיה של דב והיא מובלת למאסר וצפוי לה מאסר עולם.
   בלה בלה בלה, לגוורטה עוברת על הראיות בתיק הקצב ממיאמי, כי בפרק הראשון היא מוצאת לוחית דם ומבינה שהקצב עדיין חי ופעיל. ובעיקר כי היא היתה מאהבת של דואקס או משהו מטופש כזה ומיותר. העניינים הולכים ומתחממים, והיא עומדת מאחורי מבצע תפיסת דקסטר ומשחררת את הקטור אסטרדה, האיש שהוביל את מבצע ביתור גופה של אימו של דקסטר לעיניו ולעיני אחיו, בעוד האם בחיים. דקס לא יודע, אז הוא תופס את אסטרדה ורוצה לרצוח אותו, אבל אז הוא מבין שלגוורטה טמנה לו מלכודה. מכאן לשם, אסטרדה מצליח לחמוק מדקס ודקס מצליח להפליל את מריה עצמה שעכשיו יוצאת מהארון ומנסה לאסור את דקס בעוון היותה הקצב האמיתי ממיאמי. מאחר שדקס טומן לה מלכודת כאמור, יוצא מזה שהיא בעצם פסיכית ולא מאופסת על עצמה, אבל אז דקס ודב מבינים שיש לה עוד הוכחות לקשר שלהם למותו של טראוויס מרשל מהעונה שעברה, ודקס שמרגיש כמו חיה במצוד, מוצא את הקטור אסטרדה הנמלט, משכנע אותו להביא את מריה לגוורטה לאותו הקונטיינר שבו הוא כובל אותו _ולכאורה ישחרר אותו שמריה תגיע) ואז מתכוון לירות בפצע הסכין של אסטרדה מהאקדח של מריה, ובה מהאקדח של אסטרדה ז"ל.
   אך אליה וקוץ בה – דב מגיעה לשם במטרה למנוע מדקסטר לעשות טעות ומהיוצרים להציל את כבודם האבוד, ובמחי יריית אקדח אחת לא נכונה הושם קץ לכל.
   שוב זה לא דקסטר שהרג חף מפשע. הפעם זו דברה – בגללו.
   מטוטם, דבילי, חסר תוחלת.
   המפף.

   • Mika Gill

     אוי, ושכחתי לגמרי מאחוות העור האוקראינית ואייזיק סירקוב השרמנטי. זה מראה לך עד כמה העלילה הזו התגלתה כרלוונטית.
    ~אנחה~

   • תודה!

  • Saturn

   למה שתרצי להרוס לעצמך עונה טובה של דקסטר. עונת סדרת הדרמה הטוב ביותר בעונת שידורים זו.

   • כי נגמרה לי הסבלנות לדקסטר לפני כחמש עונות (בעצם לא יודעת כמה. לפני הטריניטי).

   • או שהיית ציני? מכיוון שלא ראיתי את העונה, אני לא באמת יודעת.

    • miss bojarsky

      הוא לא היה ציני

 • miss bojarsky

  שזה היה אחד הדברים הכי גרועים שאי פעם יצא לי לראות. איימס צר לי, אבל לכתוב על זה אומר שאני אצטרך לחוות את זה שוב וממש לא בא לי.  תאמיני לי, את גם לא רוצה לדעת.

 • מיכאל גינזבורג

  רמות הטמטום של הפינאלה היו גבוהות להחריד:

  -דקסטר מזריק ומעלף את אסטרדה במקום ציבורי, לאור יום.
  -דברה יורה עם הנשק שלה בלגווארטה.
  -בסצינה בה דקס עומד אזוק וכולם בהלם במשרד, קווין נראה בפריים כאדיש ומביט
  למקום אחר, האם העורך של הסצינה נרדם?
  -הדיאלוגים הדלים שנתנו לג'יימי כשהיא ישבה עם קווין השיכור היו ממש גרועים ולא קשוריים לדמותה.
  -בכלל, ג'יימי הייתה על תקן בייביסטר עם מינימום בגדים מאז שהיא הגיעה.
  -האנה הייתה אזוקה עם אזיקון למיטת החולה? ברצינות? אין לי כוח אליה בעונה הבאה,
  היא פשוט שיעמום אחד גדול.
  -אבא רפאים מנסה לשכנע את דקסטר שלגרווארטה לא תואמת את הקוד. מתייחסים לצופים כאידיוטים.
  -לא טמטום: לראות שוב את דוקס!

  מה אנוכי רוצה מהעונה הבאה?
  -תביאו כותבים מ'הסמויה' (…)
  -תעיפו את האנה.
  -תציבו את דקס ודברה בסכנה אמיתית.

 • תתש

   בקשר לקווין, זה עוד יותר מטומטם כי קווין פאקינג חקר את דקסטר בעצמו בעונה 5. נראה לי שהתסריטאים פשוט החליטו להעמיד פנים שהעונה הזאת לא קרתה.

 • Mika Gill

  לפני שאני קרואת את התגובות –
  אויש!
  איזו אכזבה רבתי.
  באמת, דקסטר, באמת?!

 • אור

  מזל שהפסקתי את העונה בפרק 4
  אחרי כל העונות הקודמות הרגשתי שהעונה הזאת עלובה

 • תומרק

  מיקה, תודה על הסיכום! אני גם אוהב לעקוב אחרי דקסטר בתקצירים, אחרי שעונה 6 שברה אותי. 

  • Mika Gill

    אה, בכיף. מצטערת על ההרגל המגונה שלי להקיא מלים לדף/ מקלדת ולעולם לא לעבור על הטסקט לצורך עריכה. יש שם כמה שגיאות הקלדה מעיקות. מצד שני, הן לא מעיקות כמו הפרק החותם אז העונה, אז זה בסדר.

 • Saturn

  מה יש לכם אנשים? פרק סיום טוב מאוד לעונה טובה.

  רציתם שדקסטר יפסיק לרצוח 'מניאקים'? אז הנה הכל היה מוכן לרצח לה-גוורטה. דקסטר החליט והיה באמצע ביצוע הדבר (כך שזה לא דומה להתלבטות שלו בעונה 2 ) והעובדה שזה לא הוא שלחץ על ההדק הוא פרט טכני שבא רק כדי לקחת צעד יותר אמיץ ויותר 'מעצב' דמות בכך שדב היא זו שהרגה את מריה. פרק סיום שמשנה לחלוטין את התמונה.

  הפלאשבקים עם דואקס היו מצויינים. לראות איך הוא התחיל לחשוד בדקס.

  השיחה הקצרה של האנה עם דב הייתה ישר לעניין. טוב לי שהאנה בחופשי. גם שימוש בידע שלך איך ליצור תסמינים כאלה ואחרים כדי לברוח ברגע הנכון.

  מה 'טמטום' בזה שדברה יורה עם הנשק שלה? אנחנו לא יודעים מה הם עשו עם הזירה ויותר סביר שהם נפטרו מהגופות ושדקס ירד מעניין ההפללה הכפולה.

  הלא-טוב:
  -דקס חוטף את אסטרדה במקום די פומבי. יכלו להתאמץ קצת יותר ולעשות את זה פחות מאתגר את גבול הסביר. שהיה איכשהו מפתה אותו לחניון תת קרעי או כדומה.

  -כשמריה עוצרת את דקס ומביאה אותו לתחנה, קווין יושב לו באדישות. הסדרה שכחה שקווין חשד בדקס ופעל כדי לגלות מה הוא מסתיר.

  -האנה התבררה כמי שהרעילה את דב. לא מתסדר; אומנם המעשה היה חפוז וממצב נואש של האנה אבל אני חושב שהטיעונים שלה לדקס למה היא לא זו שעשתה זאת תקפים פה למה זה לא מניח את הדעת.

  -הסיפור של קווין כל העונה. נאדיה לקחה את הכסף, זרקה אותו וברחה לוגאס אחרי כל מה שהוא עשה בשבילה. מה לעזאזל הפואנטה של כל הסיפור צד הזה? רק כדי שהוא יהיה כלי של המאפיה? רע. אם מעשיו היו מתגלים והוא היה נעצרמסולק אז היה מדובר בסיום הרבה יותר הולם את הזמן שהעונה נתנה לזה.


  אז לסיכום, עונה טובה ויציבה שמשכיחה במקצת את עונת הנפל השישית וגורמת לציפיה לעונה הככל-נראה אחרונה ולא רק בגלל מה שהיא יוכילה לטמון בחובה אבל גם בזכות עונה 7 שהחזירה במובן מסויים את האמון.

  לא יודע מה אתכם, נהנתי מהעונה יותר מהעונות של הטיילת,הומלנד,SOA. הדרמות הסו-קולד מובילות שמתחילות בספטמבר.

  • miss bojarsky

    קודם כל, לי אף פעם לא היה חשוב שדקסטר ירצח מישהו חף מפשע ולא ברור לי למה לכולם כן. הייתי הרבה יותר שמחה אם דב הייתה מצליחה לעצור אותו באמת.
   אבל זה מילא, כל הקטע שדב יורה בלגוורטה היה מפגר. למה היא ירתה בה? היא הרי באה לשם בשביל למנוע את זה. רק בגלל שלגוורטה צעקה עליה לירות בדקסטר? אז אל תירי בדקסטר ותסתובבי ותלכי משם ותתני לדקסטר להרוג אותה. אבל מה הטמטום שהיא יורה בה בעצמה? אין לזה שום הצדקה. אם היה מאבק בין דקסטר ללגוורטה וזה היה או לירות בו או לירות בה, הייתי מבינה, אבל ככה זה פשוט היה מעליב לאינטילגנציה של דב ושלנו.

   מבחינתי הייתה עונה חביבה, עד שלב מסוים. הפרקים האחרונים הרסו אותה לגמרי. מהרגע שדב אמרה לדקסטר שהיא מאוהבת בו, ידעתי שזה הולך להיגמר רע, זו הייתה נקודת המפנה השלילית. אני שונאת את כל קו העלילה הזה של המאוהבות שלה בו וברור לי שהם לכיוון של דקסטר ודברה ביחד בסוף הסדרה. וזה פשוט איו.
   וגם את קו העלילה של האנה, שהיה מאד מעניין, הרגו באותו הרגע והוא אכן הלך למקום הצפוי והעלוב שצפיתי, שבו דקסטר יצטרך לבחור ביניהן.

   • Saturn

    באמצע העונה אחרי שדקס הרג את ספלצר דב לא רצתה כל חלק בזה. אבל היא לא יכולה פשוט להיות מעורבת ברציחתה של לה גוורטה כך. והסיטיואציה מציבה את דב במצב שהיא צריכה לבחור כך או אחרת וכך אנחנו רואים עד כמה רחוק היא תהיה מוכנה ללכת לצודד באחיה מול היותה מי שהיא.גם השואוראנר התייחס לשאלה בראיון הבא:http://www.vulture.com/2012/12/dexter-season-seven-showrunner-interview.htmlבראיון גם מצויין שהכותבים לא יודעים אם השמינית תהיה העונה האחרונה וזה תלוי בהחלטה של שואוטיים.
    ככל הנראה העונה ה-8 תעלה לשידור בחודשי הקיץ.

    • מיכאל גינזבורג

     נקווה שעונה 8 תהיה אחרונה. 

    • miss bojarsky

      איך בדיוק הסיטואציה חייבה אותה להרוג את לגוורטה בעצמה? למה היא לא יכלה פשוט להסתובב וללכת משם?
     אם עונה שמונה לא תהיה האחרונה, אני בפירוש לא אחזור. אם היא תהיה האחרונה, אולי. כרגע אין לי שום חשק.

   • Mika Gill

     גם אני לא הבנתי מה הסיפור של לרצות לראות את דקס הורג חף מפשע, אבל אם כבר הלכתם לשם, הבריחה הזו שזו דברה שהורגת את לגוורטה פשוט מטופש, מיותר, דבילי. עשוי רע כל כך!
    וסאטורן – למה זה טמטום שדב יורה בה עם האקדח שלה?
    כי אם כבר, אז הירי מהאקדח של אסטרדה, זה היה הסיום היחיד ההגיוני. יעלימו את הגופות, בחייאת?
    מריה יוצאת כנגד דקסטר בגלוי, אוסרת אותו, צועקת "הקצב עוד חי, הקצב הוא דקסטר!" ופתאום היא נעלמת כאילו בלעה אותה האדמה?
    בחייאת?!? כן, כי זה ממש יעזור להם.
    ~אנחה~
    זה היה כל כך גרוע שאני לא חושבת שאני אחזור לעונה הבאה.
    ומאוד עצוב לי על זה. רב העונה היתה דווקא טובה למדי מבחינתי.

    • miss bojarsky

      יפ…
     גם ההתנהלות של דב מול לגוורטה הייתה מטופשת. כאילו שזה לא היה ברור שלגוורטה שואלת אותה אם היא הייתה בכנסייה רק בגלל שיש לה משהו שמוכיח אחרת. ובמקום להגיד ללגוורטה שתלך לחפש כי היא פסיכית ואף אחד לא יאימין לה גם ככה, דב מתנהגת כמו מישהי שלא הייתה בסיטואציה מלחיצה מימייה ואין לה שום ידע לגבי חקירות ומשקרת ומגמגמת. בחייאת.

     • Saturn

      דב בתקופה הכי מעורערת בחיים שלה. אין לי שום בעיה בלהבין ולקבל את הפאניקה שלה מול מריה.

      וצריך לזכור שזה לא משנה מה דב הייתה אומרת. לה גוורטה השיגה צו כדי לקבל את המידע ממערכות ה GPS כך שהאמת הייתה מתגלה במהרה.

    • Saturn

     זה בכלל לא בריחה אלא ההיפך. לקחו על עצמם יותר כאשר הלכו על הכיוון הזה.

     לפי הראיון אז הם ככל הכנראה כן ילכו עם ההפללה הכפולה. נראה איך יעשו את זה.
      
     אבל אני לא רואה איך זה יותר הגיוני שברגע משבר ובחירה שכזה, כשהיא שולפת את האקדח האישי שלה היא תגיד 'בחרתי להרוג את לה גוורטה;תביא לי את האקדח של אסטרדה' – זה לגמרי מוציא את האוויר מכל הסצנה ואת הפואנטה של בחירה מיידית.

     אחת הסצנות העוצמתיות של הסדרה. באמת שלא קראתי כזו תגובה שלילית לקטע הזה ברשת בינתיים חוץ מכאן. 

     • Mika Gill

       נו, ברור שזה היה מוציא את העוקץ מהסצינה. אבל זה לא הופך את הבחירה ליותר הגיונית או מוצלחת בטעות.

      • Saturn

       אני לא רואה שום בעיה בדבר הזה ולא למבין למה את קוראת לכך טמטום וכו'.
       לה גוורטה מתאוששת מהסימום ודברה לא בטוחה מה לעשות ולבסוף בוחרת בלהגן על אחיה תוך מעשה שלוקח את הדמות והיחסים בינהם לכיוון חדש.

       הבעיה היחידה שאני חושב עליה זה שזה נראה שדב די הצליחה לנשוך את השפתיים לגבי דקסטר בשלב מוקדם של העונה ולא ממש נגעוהראו אם או איך ממשיכים להיות לה לבטים לגבי אם להסגיר את דקסטר.

       הדין ודברים עם האנה ומריה אמור היה להציף את הנושא שוב אצלה כך אולי היה עדיף שדברים שכאלה היו פזורים לאורך העונה כדי לא לגרום לאופציה של 'פשוט תפני את העורף ותני לדקס לטפל בה' להיות 'מובנת מאליה'.

       אבל אהבתי את ההתפתחות. זה גם מונע מהדמות שלה ללכת במקום. כבר קראתי כאן שאנשים לא אוהבים את זה שנראה שדב 'מעלימה עין' בלי יותר מדי קשיים ושנראה שדקס ימשיך בשלו ודב תמשיך לשתוק. ההתחייבות שלה במעשה הירי משנה את התמונה הזו.

 • Jaguar

  למען האמת אני לא מבין את כל ההתמרמרות על העונה הזו של דקסטר. היא אומנם לא הייתה מופתית כמו העונות הראשונות, אבל בהחלט השתפרה פלאים מהעונה הקודמת הנוראית.אייזק והסיפור שלו היו מעניינים ביותר. אולי הנבל הכי טוב בדקסטר עד עכשיו, ומשתווה לטריניטי. הסיפור עם האנה היה מעולה, מצד אחד מזכיר את לומן וליילה כאשר מצד שני הוא שונה לגמרי.החקירה של לגוורטה מלחיצה ומותחת.הגילוי של דברה על דקסטר היה עשוי מצויין.ההתפתחות של דקסטר מויג'לנטי שהורג אנשים רעים לרוצח סדרצי שיהרוג כל אחד כדי להגן על עצמו ואהוביו היה אמין ביותר.

  הבעיה העיקרית של העונה, עם כל הרעיונות המעניינים והביצוע המעולה הייתה סגירת הקצוות. הכותבים בוחרים שוב ושוב בדרך המשעממת יותר בכדי לסגור קצוות ולא לפתח את העלילה בכיוונים מעניינים ומפתיעים. אומנם אייזק לא היה משפיע על העלילה אם היה חי או מת, אבל היה לי טוב לראות את אחד הנבלים סוף סוף מסיים את הפעילות שלו מבלי למות. האנה והעימות שלה עם דב היה מותח, ובהחלט קיוויתי שדב היא זו שהרעילה את עצמה ודקסטר טעה כשהסגיר אותה.
  והסיום עם המוות של לגוורטה מוציא את כל הקונפליקט של דקסטר ומשליך אותו על דב. למרות שמדובר בשחקנית מצויינת יש גבול לכמה אפשר לזרוק על אותה האישיות בסדרה אחת. ארוס שמתגלה כרוצח סדרתי. אהוב בגיל של אבא שלך שנהרג. הגילוי שאחיך המאומץ רוצח סדרתי. ושעזרת לו להעלים ראיות באחד מתיקי הרצח. ואפילו ביקשת ממנו להרוג רוצח אחר. וההתמודדות שלך עם זה שאת שוטרת ולא מסגירה אותו. למה לעזאזל היה הטוב יותר שהיא תירה בלגוורטה? למספר שניות, כשדברה עומדת עם האקדח ולגוורטה צועקת לה שתירה בדקסטר, הבהב לפני שם הפרק Surprise Motherfucker, ולרגע אחד קיוויתי שהכותבים מצאו את הביצים שלהם ויפתיעו את כולם בסיום סדרה נפלא. ואם הסדרה הייתה  לוקחת את הכיוון הזה, סוף סגור, אטום, מפתיע שאף אחד לא ציפה לו, העונה הזו הייתה נכנסת לנעליים של הגדולות.
  בהחלט מחכה לעונה הבאה, אבל קצת מאוכזב מקיצוץ הקונפליקטים והפיכת דב לחור שחור ששואב את כל הלחץ הנפשי בסדרה.

  • אל תשכח גם את החבר שנחטף וכמעט נשחט ע"י רוצח סדרתי והגילוי על הרגשות הרומנטיים כלפי אחיה. איך מצפים ממישהי שעברה כ"כ הרבה מיינד-פאק (ונוטלת כדורים) לעשות החלטה הגיונית בבחירה בין חיי אחיה הרוצח לבין חיי קצינת משטרה חפה מפשע שקיימת ביניהן איבה מקצועית? אני חושב שהפיתרון ההגיוני יותר הוא שדברה הייתה שומטת את האקדח, מסובבת את הגב ומאפשרת לדקסטר לסיים את מעשיו. כך היא אמנם מאשרת לו להרוג אדם חף מפשע למען המשפחה, אבל לא היא מבצעת הרצח. הגם שכדברי קודמיי, היא השתמשה באקדחה האישי והרסה את זירת הרצח המבויימת של דקסטר.

   באופן כללי אני מסכים שהעונה לא הייתה רעה, בייחוד אחרי הביזיון של עונה 6, גם אם היו בה ובפרק הסיום המון בעיות שכבר צויינו ע"י אחרים. אייזיק התגלה כראי מופלא עבור דקסטר, רוצח מיומן אך גם רומנטיקן בלתי נלאה ומלא תובנות. יותר משהסיפור של הקושקה תרם משהו לעלילה (הוא לא, וקווין לא נחשב כל עוד הוא נותר בחיים) הדמות של אייזיק היא שהשפיעה עמוקות על דקסטר. האנה גם היא הייתה תוספת טובה, אבל אני מסכים (בערך) עם מה שאמרה לדקס בעת מעצרה: "היית צריך להרוג אותי". דהיינו, קו העלילה שלה היה צריך להסתיים לפני החביתה המקושקשת שנעשתה בשני הפרקים האחרונים.

   אע"פ שהטיפול בבטיסטה ולאגוורטה היה כושל לאורך מרבית הסדרה, אני מתקשה להאמין ששניהם אכן סיימו את דרכם בסדרה. המוות של לאגוורטה, אשתו לגרע וחברתו לנצח, בטח ישאיר את בטיבטה בסביבה, פרישה בפועל או לא. אני גם מסרב להאמין שהבלש היחיד שנותר בצוות הקבוע הוא קווין. הוא שורד את כולם, כמו מקק עם כוחות על. יהיה מעניין לראות איך ימלאו את המחסור בצוות המשטרתי של מחלק הרצח (חולמני ודי טיפש, צריך לזכור, אבל בכל זאת) עבור עונה אחת אחרונה, או שתיים במקרה הרע.

   • תתש

     אני עוד שומר טיפ טיפונת של תקווה בקשר לקווין. הרי רק לפני שתי עונות הוא היה רחוק דאוס אקס טיפת דם על נעל ובחירה תסריטאית מודעת להתעלם מהוכחות חותכות (פיטר וולר הביא לו סרטון מעקב מהמרינה של דקסטר בה הוא ולומן העמיסו שקיות זבל על הסירה וחזרו בלעדיהם) מלחשוף את דקס. אולי הרצח של מריה ואחותו של בטיסטה יעוררו את זכרונו.

  • Saturn

   חלק מהטענות מפליאות אותי. 'בוחרים בדרך המשעממת יותר כדי לסגור קצוות ולא לפתח את העלילה בכיוונים מעניינים ומפתיעים' O_O. אתה בטוח שראית את הפרק הזה עד סופו? איך אפשר לקרוא למשהו משעמם כאשר בתחילת העונה, ואף בתחילת פרק זה, בכלל לא תיארת שזה יקרה?

   ואם אתה רוצה כיוונים מעניינים אז איך דב הורגת את הקפטן ובכך משלמת ביוקר על צידודה בדקסטר ומשנה את את היחסים בינהם דרמטית להמשך נשמע לך? למה רצית  שהיא תירה ותהרוג אותו כשידוע שיש עונה? ואם כבר, זה שהיא יורה בלה-גוורטה בשבילו יכול להיות התחלת אפקט הדינמו למפלתו של דקסטר ע"י דב עצמה.

   'אבל היה לי טוב לראות את אחד הנבלים סוף סוף מסיים את הפעילות שלו מבלי למות'. *שיעול* האנה? *שיעול.
   לשחקן שגילם את אייזק היו התחייבויות נוספות; לכן הם סיימו את הקשת שלו מוקדם יחסית.

  • miss bojarsky

   כמו שכבר כתבתי למעלה, אני לא מתמרמרת על העונה ואני חושבת שרוב האנשים פה נהנו ממנה. אבל מה לעשות, הטעם שנשאר בסוף הוא רע מאד וזה משליך אחורה על כל העונה.

   • Mika Gill

     בדיוק.
    עד הפרק האחרון די נהניתי. אבל הפרק האחרון היה נורא. וגם העובדה שכל אחוות העור הזו היתה בסופו של דבר כל כך מיותרת. המפף.

 • maayan1

  אין לי אפילו כוח להתחיל להסביר למה הפרק הזה כ"כ רע. אבל אני חייבת 2 דברים:

  – אחרי ששיכנתם אותי בכזו יעילות שב-ארור שדברה הרעילה את עצמה, פשוט לא יכלתי להאמין שזה לא נכון. מסקנה- נתנו ליוצרים של הסדרה הרבה יותר מדי קרדיט… איזה בזבוז של מהלך נחמד מאוד… 🙁

  – הפלשבקים של דוקס- omg!! זה היה כ"כ גרוע ומיותר. למה אלוהים למה עשו את זה?? נטלי דובז'ן כתבה פעם שיש מעט מאוד הצדקות תסריטאיות לשימוש בפלשבקים. הפרק הזה בהחלט הוכיח למה המשפט הזה נכון בכך שהשתמש בפלשבקים מכל הסיבות הלא נכונות. למעשה, לא ברור לי עד עכשיו מה נתנו הפלשבקים האלה, ברצינות, אני לא יכולה לחשוב על סיבה אחת הגיונית לשים אותם שם, חוץ מגימיק והעלאת נוסטלגיה אצל הצופים.. וגם זה בדוחק. אני כן יכולה למנות בכייף, את כל הסיבות הנכונות לשים פלשבק, שהפרק הזה התחמק מהם בקונסיסטנטיות. סיבה ראשונה וחשובה ביותר- לספק מידע שלא היה ידוע לנו קודם – אבל הפלשבק הזה לא גילה לנו שום דבר שלא ידענו כבר קודם!! דוקס חשד בדקסטר.. וול.. סופרייז מאדרפאקרז… הייתה לנו עונה שלמה של סצנות שבהם דוקס חושד בדקסטר, תראו שוב את העונה השנייה.. ממש לא היה מקום לספק בעניין הזה. היה לו קשר עם לגווארטיה? גם את זה ידענו, זה יותר מנרמז בשתי העונות הראשונות של הסדרה. ודווקא היה יותר יפה לא לדעת בדיוק את הפרטים, אלא לדעת שהיה להם קשר שנגמר, ולשניהם נשארו אחר כך רגשות אחד כלפי השני. במקום זה דחפו לנו פלשבק כדי להזכיר לנו והראו לנו שכנראה הוא רצה לגור איתה והיא לא. וול.. למי פאקינג אכפת.. ברצינות? אנחנו צריכים לדעת את הפרטים הקטנים? למי זה תורם? מה זה הוסיף? ברצינות… מה? סיבה נוספת טובה לשים פלשבק היא להאיר באור שונה דמות מסוימת. גם את הסיבה הזאת הפלשבקים לא סיפקו לנו. הם לא גרמו לנו לראות את דקסטר של העונות הראשונות באור שונה, כמובן שגם לא את דוקס. אבל יותר מזה, הפלשבקים היו כ"כ מוקצנים ומעצבנים.. הם נראו כמו גרסאות קריקטוריות של דקסטר ודוקס של העונות הראשונות.. זה היה כ"כ מוקצן, כ"כ לא אמין. הו אלוהים… כ"כ מביך. למה? למה? אני מבינה שכ"כ רצו לדחוף שוט של דוקס אומר -"סופרייז מאדרפאקר", אז היו יכולים פשוט לעשות שוט אחד פצפון שלו אומר את זה בחלום של דקס. למה לעשות משהו כ"כ מביך? מה עבר להם בראש? ברצינות?

  על שאר הפרק אני אפילו לא מגיבה… זה כואב מדי…

  • אני חושב שהתובנה המשמעותית והגדולה ביותר הגיעה בפלאשבק האחרון (שם ההקצנה הקריקטוריסטית, כהגדרתך המדויקת, הייתה בשיאה) וגרמה לדקסטר בהווה, בעת חיטוטיו בדירתה של לאגוורטה, להגיע למסקנה שבאותה מידה שהוא שגה ביצירת הדמות ההיא (הפסאדה שנפלה בקלות בעיניו של דוקס החשדן), אותם חיים פומביים אך "שקריים" הפכו ליותר מדי אמיתיים וחשובים לדקסטר הרוצח – חיי המשפחה, האהבה, האריסון. לכן הוא לא יכול פשוט לקום ולברוח כפי שהיה עושה דקסטר לפני שבע שנים, אלא עליו להישאר ולעשות הכל כדי להגן על משפחתו, גם אם זה אומר לחרוג מהקוד.

  • Saturn

   נו באמת, אני בטוח שאתה יכול לחשוב לבד את תזמון הפלאשבקים.

   בנוסף על מה שתומר אמר, הפלאשבאקים הגיעו ברגע שלה גוורטה פאקינג עוצרת את דקסטר ומאשימה אותו בפומבי בהיותו ה BHB. טבעי שלנוכח התפתחות שכזו דקסטר ייזכר בפעם האחרונה שמישהו האשים אותו ברציחות; ושאותו אחד היה חבר קרוב של לה גוורטה; והמעורבות של דקס במותו והפללתו היא שהניעה את לה גוורטה עד הלום.

   ובנוגע לפלאשבקים. לא ראיתי איך הם היו שונים ממה שהיה בעונה1. סצנת חלוקת הסופגניות לא הייתה בעצם לקוחה ישירות מהעונה הראשונה?

   • maayan1

    ראשית, אני בחורה. 
    שנית, לא הצלחתי להבין מה הכוונה במשפט "אני בטוח שאתה יכול לחשוב לבד את תזמון הפלאשבקים." לא טענתי שאני לא יודעת מתי הפלשבקים ממוקמים (אני מניחה שמתישהו בזמן העונה הראשונה או השנייה).
    שלישית, לא אכפת לי אם זה הגיוני שדקסטר יזכר בדוקס או לא. אכפת לי אם קיומם של הפלשבקים הללו נחוצים, או תורמים משהו בעלילה. ואם כי תומר העלה נקודה מעניינת, אני נונת את הקרדיט על הרעיון לו, לא ליוצרים שלא מאמינה שהם מספיק מתוחכמים כדי לחשוב על סיבה שכזו. וגם אם כן, הפלשבקים היו כ"כ מביכים שהייתי מעדיפה לו היו מוצאים דרך אחרת להעביר את הנקודה הזאת. 

    רביעית…לא בדקתי את זה, וסורי שגם אין לי כוח או חשק לבדוק אם הפלשבק של הסופגניות הוא סצנה שהוקרנה בעונה 1, אבל היא נראתה כ"כ מגוחכת שאני מאוד מאוד אתפלא. זה קצת נראה כמו סרטוני הפרודיה שעושים לסדרה ומעלים ליוטיוב, רק שהפעם לקחו את השחקנים האמיתים לעשות את הפרודיה…

    • Saturn

     התכוונתי מבחינת למה הפלאשבקים של דואקס מופיעים בפרק הזה. זה לא היה ולא היה מיותר והייתה סיבה להם הם מופיעים דווקא עכשיו, 5 עונות אחרי שהוא נראה בפעם האחרונה על המסך.

     אז כן, הפלאשבאקים תרמו משהו לעלילה. זה נשמע כאילו בחרת לא לאהוב את התוספת הזו ויהי מה. מה שתומר טען דקסטר אמר בערך מילה למילה. די בעייתי אם את מתעלמת מדברים שקרו וגם כאשר לא, את משום מה מתעקשת לשייך את זה ל'פוקס' ובלי כוונה של הכותבים.

     שנית, אפשר לראות את התועלת בפלאשבקים בדרך שבה דקסטר מגדיר את עצמו. כפי שהוא לאסטרדה במכולה הוא עד כה חשב שהוא 'מיוחד', שהוא לא כמו כל הרוצחים האחרים אבל כל מה שהוא יכול לענות בתשובה ל'מי אתה?'  עכשיו זה לצוטט את דואקס עצמו – i'm a creepy motherfucker – ובכך זה שוב קושר אותנו לעלילת דואקס בעונה הראשונה ובעונה השנייה כאשר הם ניהלו את השיחות המצויינות שלהם ושדקסטר ניסה להסביר למה מה שהוא עושה זה לא אותו דבר כמו כל 'סתם' רוצח אחר.

     עוד רגע מצויין בפרק ובסדרה. מעניין אותי איך יתרגמו את המשפט הזה בשידור ביס.

     את סצנת חלוקת הסופגניות אני זוכר מעונה 1. זה היה מנהג של דקס וחלק מהמסכה. לא זהיתי שום הקצנה של התיאור של עונה 1 בפלאשבקים האלה. ככה באמת היה דואקס והוא היה נהדר. באופן מסויים זה די מצער שהם מיצו אותו כה מהר כבר בעונה השנייה. ניתן היה לתאר איך בנסיבות אחרות (ובסדרות אחרות) אפשר היה להשאיר את העלילה הזו על אש קטנה יותר שתתפרץ מאוחר יותר כדי שנהנה מעוד פרקים עם דואקס.

     • maayan1

      אני זוכרת את מנהג חלוקת הסופגניות של דקסטר בעונות הראשונות, אני זוכרת את הפרסונה של חנון המעבדה החביב שהוא עטה על עצמו, כפי שהוסבר כדי לכסות על מה שהוא. רק שאז, בעונות הראשונות, זה היה אמין. אני גם זוכרת את האופי העצבני והחשדני של דוקס, גם זה נראה יחסית אמין. הפלשבק עם הסופגניות היה נראה כמו פרודיה על אותה התנהגות יחסית אמינה של שני הדמויות האלה. דקסטר חייכן באופן קיצוני ומעושה, ודוקס נראה כמו מישהו שהבמאי אמר לו- תהיה עצבני וכעוס כל הזמן. הם לא נראו כמו בני אדם, הם נראו כמו קריקטורות. 

      לגבי המסקנות שאתה טוען שדקסטר הסיק מהפלשבקים האלה, הוא לא היה צריך אותם, כי כאמור הם לא נתנו מידע חדש… הוא יכל להגיע למסקנות האלה בלי להיזכר בפלשבקים (אז הוא לא היה קורא לעצמו "creepy motherfucker", אז הוא היה מחפש שם אחר, עם אותה משמעות, זה באמת היה פוגם במשהו בעלילה? 

      לגבי העובדה שהפלשבקים כאילו נותנים לצופים להיזכר במה שקרה אי שם בעונה 2, צר לי, זה מרגיש לי זלזול בצופים. אנחנו מספיק אינטלגנטים לזכור מה היה שם. ספיקינג אוף האכלה בכפית, לא מספיק הווייס אובר המעודן כנבוט על הראש שפחות או יותר מסביר לנו מה אנחנו רואים בסדרה כאילו אנחנו לוקים בפיגור שכלי?

      ואם החליטו להתעקש בכל מקרה על פשלבקים, שמצטערת, לא תשכנע אותי שהם תרמו בדבר לעלילה, או להבנת הדמויות, לכל הפחות היו לפחות יכולים לעשות אותם קצת פחות מביכים. 

      • Saturn

        1. אף אחת מאיתנו לא צפה שוב בעונה הראשונה אז אין לי הרבה מה להגיד לטיעון המאוד אישי הזה חוץ מזה שלי זה לא נראה קיצוני או לא אמין כפי שאני זוכר את העונה הזו. דואקס אכן היה בן-אדם סבור פנים שכזה לפי זכרוני. גם הגיוני שפלאשבקים של דקה תראה רק פן אחד של הדמות ושזה לא ייכסה את מה שנראה בפרק שלם אז.

       2. מדובר במעין סגירת מעגל לעונה 2 ששם התחיל הדיון לגבי מיהו דקסטר ואיך הוא תופס את עצמו. דקס התעקש שהוא מיוחד ושונה משאר רוצחים נלוזים. דואקס אמרו לו שהוא מאכיל את עצמו שטויות והוא אינו שונה במאומה. במהלך העונות הבאות היו גלגולים שונים של איך דקסטר תופסמצדיק את עצמו ובעונה הזו, ובמיוחד בפרק הזה, זה נראה שהוא 'מאמץ' את מה שלראשונה העלה דואקס כבר בעונה השנייה – שהוא חרא כמו כל השאר.
       אז כן, זה בהחלט תורם לעלילה ולהתפתחות, ואם זה לא היה מתקשר לעלילת דואקס אז האימפקט של זה היה פחות.

       ובהתחשב שהסדרה חוטאת פעמים רבות בלהזכר במה היא עשתה בעונות קודמות (למשל מה שאמרנו לגבי קווין) אז זה טוב לראות אותה מתכתבת בחזרה עם חמישה עונות לפני. וזה לא זלזול בצופים – 5 שנים עברו והפלאשבקים לא אמורים לספר לך דברים שאת לא זוכרת אלא להיות טריגר כך שהצופה יעלה בחזרה את עלילות העונה השנייה והעימות הפיזי והפילוסופי בינהם.

       מצד שני, את התועלת שתומר העלה ישר מהרת לפסול כמשהו שהכותבים לעולם לא היו חושבים עליה למרות שדקס אמר את הדבר בצורה מפורשת אחד לאחד – אז אני לא יודע מה להגיד. לי אישית זה נראה כמו שמהרת להגיב לפלאשבאקים כמעין fan-service כך שזה מנע ממך מבט יותר מאזן על המאורעות.

       ותסכימי איתי שזה מאוד אירוני שאת מבקרת את ההאכלה בכפית ע"י הוויסאובר (כן, הסדרה חוטאת בכך יותר מדי) והסברת-היתר, אך את הסצנה עם דקסטר שתומר ציטט הייתה בדיוק כך: דקס בוייסאובר אומר את הפואנטה שתומר ציין. ואת הסצנה הזו שכחת כאשר כתבת את ההודעה הראשונה שלך על הפרק ששאלה איזה טעם היה בפלאשבקים.

  • miss bojarsky

    אני גם עדיין לא מאמינה שהם לא ניצלו את ההזדמנות הזו לעשות משהו מעניין עם דב. אני אומרת -שיפטרו את הכותבים של הסדרה ויקחו אותנו!

   • Saturn

    אפשר בקשה דוגמה ל-'לעשות משהו מעניין עם דב' שאינו ירי בדקסטר?

    • miss bojarsky

      התגובה הזו שלי נגעה להודעה הראשונה של מעיין והתייחסה לעובדה שבסוף האנה הרעילה את דב ולא דב הרעילה את עצמה והפלילה את האנה, מהלך שהוא בעיני מעניין הרבה יותר. 

 • Yoni_anton

  אכן מהפרקים הגרועים ביותר בסדרה שמתחרה רק עם הזוועה של העונה הקודמת.
  בלי לחזור על כל הקיטרוגים יאני רוצה להוסיף שתי נקודות:
  דקסטר לוקח דוגמה מאסטרדה ובוחר לרצוח כדי להשרד בעוד שהתובנה המתבקשת היא הפוכה: "אני לא רוצח שפל כמו הרוצח של אימי שהמניע שלו זה השרדות". 

  מניע אפשרי לבחירה של דב, שהיה יכול להציל את התסריט, היה אם דב היתה עושה זאת לאחר שהגיעה למסקנה שהיא תוכל להתחבר לדקס רק על תקן של רוצחת שותפה בדומה להאנה והשותפה הקודמת ששכחתי את שמה.
  אבל הערוץ הזה בכלל לא ממומש ע"י התסריט.         

  • Saturn

   מה אני קורא כאן? רצית שדברה תאמץ בזרועות פתוחות את קונספט רציחת האנשים ותצטרף לדקס במעשיו ו'תתחבר' אליו? (מה שהיה בטח מחזיר את ההיבט הרומנטי). למה אתה חושב שדברה להוטה להתחבר עם דקס עכשיו?
   talk about כתיבה מחוץ לדמות ולא תואמת את איפיונה לערך 7 עונות ופשוט רעיון מזוויע שאני לא מבין איך הוא מעולה ברצינות. עם כל מעידות הסדרה, זה רעיון נוראי שהיה מהווה קפיצת כריש וזוכה לביקורות חותכות בכל רחבי הרשת; ובצדק.ואחרי כל זה, הם דווקא כן עשו את זה עם על קשת העלילה של ספלצר..אחרי זה דב הבינה שהיא פשוט לא מכונה ולא מסוגלת להשתתף במעשים שכאלה ומעדיפה לדעת כמה שפחות על מעללי אחיה (זה למה היא הפסיקה לעקוב אחריו כל הזמן).

   • Yoni_anton

    מה שרציתי זה שתהיה הצדקה טובה לרצח של לגוארטה. ההצדקה של ההיבט הרומנטי היתה יכולה להיות טובה יותר מחוסר ההצדקה שקיבלנו בפועל. כמובן שיש ספק רב אם היו מצליחם לבסס את זה נכון כמו שלא הצליחו לבסס את ההיבט הרומנטי עצמו כיאות.   

    • Saturn

     לדעתי ההצדקה הייתה בסדר גמור. כפי שאמרתי, יכלו להראות את דברה מתלבטת יותר במהלך העונה. אבל בסך הכל, בהתחשב בכך שמדובר במהלך יותר מעניין ויותר שאפתני אז הייתי מוכן לקבל אותו גם אם יש ספק שדב תעשה דבר כזה בהלך רוחה הנוכחי.

     אני חושב שמרבית הצופים בסדרה חרדים לראות את צמד המילים 'ביסוס' ו'היבט רומנטי' ביחד.

     • Yoni_anton

      בביסוס לא התכוונתי למימוש

   • Mika Gill

     סתם אנקדוטה. לפני יומיים פגשתי סוכן שנשאל מה הוא אוהב לראות בטלוזיה. הוא מנה את כל הסדרות שצריך למנות, ואז אמר "דקסטר. טוב, לפחות בהתחלה. לפני שזה נהיה מזעזע כל כך. אבל בבקשה אל תספיילרו לי את העונה האחרנוה. מייקל הרוויח את הזכות שאני אמשיך לצפות בסדרה, גם אם כבר מיליון עונות היא מזעזעת". הוא היה פעם הסוכן של מייקל סי הול. לא ברור לי איך אתה נותן ללקוח כמוהו ללכת – גם אם אתה עובר סוכנות (שזה מה שקרה במקרה הזה ועדיין).
    אז אני באמת מתקשה להאמין שאין ברחבי הרשת מרמורים על הפיצה מעל הכריש, כי מבחינתי – זה מה שהפרק האחרון הזה היה.

    • Saturn

     המרמורים היו על עונה שעברה ובצדק. כי היה מדובר בעונה הכי רעה של הסדרה עם שלל בעיות. לא ראיתי תגובות נזעמות על העונה הנוכחית ופרק הסיום שלה – להיפך, אנשים חיבבו אותה ומחכים לעונה ה-8. ואחרים הגדילו לעשות ואמרו שאם לפני שנה מישהו היה אומר שדקסטר עונה 7 תהיה עדיפה על הומלנד עונה 2 היו קוראים לו משוגע.

 • תתש

  רק אני הייתי בטוח ב-100% שאנ-חל ימות בסוף העונה ברגע שהוא אמר שהוא פורש אי שם בפרק 3,4?

  • העליתי השערה כזו מתישהו במהלך העונה, לא זוכר באיזה עמוד דיון.

 • i/s

  לטעמי זה לא היה פרק גרוע או גרוע מאוד. המירמור הגדול ביותר שנובע מתוכי כתוצאה מהפרק הזה הוא המירמור  שבידיעה כי עוד מצפה לנו עונה נוספת שלמה (ואולי אפילו שתיים, רחמו עלינו!) וכי הפרק הזה לא היווה בסופו של דבר את סוף הסדרה – כי לדעתי בתור כזה, הוא היה יכול להיות לא רע. לגוארטה נופלת למלכודת של דקס. דב מגלה זאת ומגיעה ברגע האחרון למקום האירוע. לגוארטה מתחננת מדב שיהרוג את אחיה. דב מחליטה ברגע של ייאוש שנמאס לה לחיות בעולם של שקרים וסודות והורגת אותו. end of story. מה רע?

  דקס הורג את לגוארטה, או דב הורגת אותה – מה זה כבר משנה. לא חושב שזה היה משנה לי יותר מדי. העיקר הוא.. מתי הסדרה הנמתחת הזו תיגמר כבר?! התייאשתי מהסדרה בעונות האחרונות המזוויעות והעונה השביעית היתה לא פחות גרועה מהקודמת לה, ושוב פעם סיפרה עלילות משנה משעממות, מופרכות ובלתי משמעותיות ברובן (המאפיה האוקראינית והאנה מאקיי). 

  בכל אופן, איני יכול להגיד שלא נהנתי, ואפילו מאוד, משני הפרקים האחרונים לעונה כי זה יהיה שקר גדול. הפרק הקודם היה מותח ובלי יותר מדי רגעים מעצבנים או משעממים. בקלות אחד הפרקים הטובים, הן מבחינת מתח (לגוארטה סוף סוף שולפת שפנים מהכובע) והן מבחינת אי זילזול בצופים (התשובה למי הרעיל את דב נינתה לנו לפרשנות עצמית, וואו!), שהיו לסדרה מאז העונה החמישית או הרביעית. פרק סיום העונה היה לצערי הרבה יותר פגום מהבחינות הללו, אבל לעומת הפרק הקודם – הוא היווה דווקא התקדמות מבורכת בעלילה. מה חבל, כאמור, שאחריו באה עונה נוספת או שתיים, ולא פרק נוסף או שתיים שיסגרו את הסדרה סופית. זה די הורס הרבה מהרושם הכללי שלי לגבי הפרק הנ"ל, אבל גרוע הוא ממש לא היה לדעתי. רחוק מכך.

  כמו כן, נדמה לי או שאף אחד מהפלאשבקים שהוצגו בפרק הזה לא היו מקוריים או צולמו במיוחד לכבוד הפרק הזה, אלא נלקחו הישר מסצנות ששודרו בעונות הראשונות – מישהו יודע? מצחיק לקרוא איך אפילו על זה הצופים מתלוננים וטוענים שזה היה קריקטורי מדי.. זה מאשר כנראה את התיאוריה שלי שאם אצפה שוב בעונות הראשונות (שחשבתי בזמנן שהיו מעולות) אני אראה אותן כעת באור הרבה פחות חיובי, כתוצאה מהידרדרות הסדרה בהמשך ואולי גם בגלל הסטנדרטים הטלוויזיונים החדשים של היום (שובר שורות, מד מן, אמפריית הטיילת).

 • Saturn

  בנוגע לפלאשבקים – כל הסצנות האלו צולמו כחלק מהפרק ולא נלקחו מהעונה הראשונה. הם ממש עשו עבודה טובה בשחזור סצנת הסופגניות, כולל התאורה. לי זה בהחלט הרגיש תואם לעונה הראשונה.

  • maayan1

   ידעתי.. ראו את השוני המהותי…

 • eranb

  העונה היתה מאוד מהנה לטעמי, בניגוד כנראה לדעת הרווחת כאן.
  הטוויסט הגדול של העונה הקודמת היה צפוי מבחינתי מהרגע ההוא במסעדה, כמובן שקריאת התגובות ברשת לאורך העונה גרמה לה להיות רק יותר צפויה, תחושה שרוב הצופים (שלא קוראים אצל יאדו) לא שותפים לה דרך אגב.
  מבחינתי היה אפשר לסכם את 4 העונות הקודמות בעונה וחצי מקסימום. ולמקם את העונה הזאת בצמוד לשתי הראשונות, כפי שמתבקש.
  ההקבלה לסוף העונה השניה היתה באוויר. תהיתי איפה האנה נמצאת והאם היא תגיע איכשהו לזירת ההתרחשות כדי להוציא את דקסטר נקי בסגנון לילה ונחזה בעוד התחמקות מהתקדמות בסיפור. העונה, בסימן גילויים והתקדמות, לא איפשרה סוף כזה, אלא סוף שמחייב המשך ועוד כזה שגורם לדברה ללכת בדרך שאין ממנה חזרה.
  היה מעניין לראות שבסוף העונה החמישית דברה הגיעה אחרי הרצח ועמדה מאחורי וילון שהסתיר, בסוף העונה השישית היא חזתה ברגע ההרג, ובסוף העונה השביעית הגיעה לפני המעשה והרגה בעצמה.
  ההדגשה החוזרת של הארי שמה שקורה זה חריגה מוגזמת מהקוד היתה במקום, כי התקשיתי להאמין שזה באמת יקרה. סיבה אחת היא כמובן הפחדנות של הכותבים לאורך יותר מדי זמן, וסיבה אחרת היא שזה יגרום לצופים למשבר בהזדהות עם הדמות, הרג של מפקדת במשטרה, לא סתם חפה מפשע אלא אפילו אחת מהטובים, זה כבר לא הרג שהצופה משלים איתו בקלות. תהיתי איך אראה את הדמות שלו אחרי מעשה כזה, וממש רציתי שיתגלה שהוא לא מתכוון לעשות את זה. (מבחינתי הגבול נחצה למרות שלא הוא זה שהרג בפועל.)
  ההתלבטות של דב מה לעשות בסוף היתה מאוד אמיתית בעיניי. להרוג את לגוורטה? אולי לא לירות בכלל? לעצור את שניהם? החלטה בלתי אפשרית, וההתפרקות שלה מיד אחר כך היתה מדוייקת.
  בעניין הפלאשבקים, הייתי בטוח שנלקחו ברובם מהעונה השניה, היה נראה שאת הדיאלוגים האלה אני כבר מכיר.

  מה בנוגע לחזרה להיצמדות לספרים? יש לי תחושה שהחלקים המוצלחים בעונה הזו נלקחו מעלילות הספרים..

  • Saturn

   לא הבנתי על איזה דרך אתה מתכוון שדברה תלך בה.

   אני חושב שתגובות מעין כך שדברה מעכשיו לא תהיה לה בעיה עם דקס או תחבור אליו במעשיו ממש תלושות. אפשר לתאר אפשרות כזו אבל היא לדעתי תהיה איומה. סביר יותר להניח שהסוף הזה יתקע טריז בינהם ויוביל לכך שהיא תפנה את גבה אל דקסטר, ביותר ממובן אחד.

   ואיזה עלילה נלקחה מהספרים בעונה זו? עד כמה ששמתי לב מולוך עדיין לא גלגל את עצמו דרך האריסון.

   • eranb

    לא יודע איזו דרך זו, אנחנו עוד נראה, בכל מקרה זה מעשה ששם אותה במקום שונה לחלוטין ממה שהיתה.

    את עלילות הספרים אני לא מכיר ולכן השאלה. התחושה שציינתי באה בעקבות ההרגשה שלחלק מהעלילות יש בסיס ומטרה, וחלק יחסית תלושות. בעונות הראשונות היו יותר מהסוג הראשון, וידוע שהן התבססו ברובן על הספרים.

    • i/s

     העונה השנייה (עונתי האהובה ביותר) לפי הבנתי לא התבססה על אף ספר ספציפי של "דקסטר".

     • למיטב ידיעתי, העונה הראשונה (מינוס כמה פרטים) היא היחידה שהתבססה על סדרת הספרים, ומאז עלילת סדרת הטלוויזיה התרחקה מהמקור. סוף העונה השביעית הוא מעין סגירת מעגל, מאחר ולאגוורטה מתה בספר הראשון.

© עידו ישעיהו