דקסטר 7.11: את רואה את מה שאני רואה?

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/12/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "דקסטר" 7.11?

תגיות:
 • miss bojarsky

  חשבתי שהיה צפוי ודי חלש. חזינו את ההכרח של דקסטר לבחור בין האנה לדב מזמן והנה זה מתממש. הפתעה הפתעה… אני תוהה רק אם התאונה הייתה בכלל מעשה ידייה של דב, שהיא בכוונה שמה בבקבוק מים שלה את הכדורים ועשתה את התאונה כדי שהיא תוכל להאשים את האנה ולהפנות את דקסטר נגדה. אז זה לפחות יהיה קצת יותר מעניין.
  כל הסיפור עם לגווארטה גם היה צפוי עד כאב. 
  אה כן, ומישהו מאמין שנדיה באמת הלכה לעבוד בווגאס?

  • אבל איזו תמונה מהממת?

   • תתש

    לא ממש תכלס. כל תמונה של איבון סטרחובסקי מדקסטר צריכה להיות אחת בה היא מאורת מאחור.

   • miss bojarsky

    לגמרי 🙂

  • maayan1

   ספוילר לפרק…

   לגמרי! על כל מה שכתבת. גם אני חשבתי שאולי דברה הרעילה את עצמה עם הבקבוק כדי שדקסטר יחשוב שזאת האנה, ובאמת חשבתי וואלה, זה יכול להיות קצת מפתיע ומעניין, אבל לא הראו שום אינדיקציה לכך אז זנחתי את התאוריה הזו. מאידך יש עוד פרק, אולי זה בסוף כן יהיה ככה… מסכימה שזה יהיה הרבה יותר מעניין. 

   כל השאר- כמובן, מסכימה, צפוי עד כאב…אולי כשנדיה כבר לא בתמונה יש עוד סיכוי לדב וקווין? אני בטח סתם משלה את עצמי… אבל נו.. כייף לחיות באשליות… 🙂

   • מיכאל גינזבורג

    עלילת המשנה של קווין ונאדיה מעניינת את ה….
    🙂 

  • מיכאל גינזבורג

   די ברור שדב גרמה זאת לעצמה. בכלל, רוב הפרק נמרח כמו אופרת סבון.
   הפרומו של הפרק האחרון לעונה מבטיח המון! 

 • Mika Gill

  אני מאוד אופתע אם דב לא הרעילה את עצמה בכוונה. אני גם לא חושבת שהיא באמת היתה בתאונה. כלומר, האוטו שלה טוטאל לוס ולה יש נקע בכתף? אפילו לא שבר!
  אז מבחינתי היא גרמה לאוטו לטוטאל לוס איכשהו והמיסה את הכדורים במים שלה כדי שדקסטר יחשוב שזו האנה ויעזור לדב להכניס אותה לכלא. נראה לי שהיה לדב ברור שגם אם ארלין תעזור לה, זה לא באמת יעזור לזה.
  ובגזרת הספוילרים – ראיתן את הפרומו לפרק הבא?
  כי וואו, הוא היה עמוס בספוילרים מהרגיל, והיו להם רמזים מטרימים.

  • miss bojarsky

   לא, אני לא רואה פרומואים, בדיוק מהסיבה הזו. 

  • אני דווקא חושבת שהתאונה הייתה אמיתית. 

   אני מכירה לא מעט תאונות טוטאל לוס במציאות שהנהג לא נפגע. האחרונה הייתה לידיד שלי שכל מה שנשאר עליו זה סימן של חגורה אבל האוטו הלך לחלוטין. 
   הרי היא נכנסה לבית חולים – מה היא הייתה עושה? נוקעת לעצמה את הכתף? שותה את כל המים עם הכדורים המומסים (כי זה כן נמצא לה בדם) ומזייפת שהאוטו טוטאל לוס? יותר קל להתחייב ופשוט לעבור את התאונה ופשוט להפיל את זה על האנה. 

   אגב, לי זה היה ברור שזאת לא האנה בדיוק מסיבות שכבר צויינו כאן: היא לא מפשלת, היא לא משאירה עקבות (גם בבדיקות דם לא עולות ההרעלות שלה, ע"ע הסופר שנרצח ע"י לעיסת העט) והיא לא משתמשת בכדורים! היא משתמשת בצמחים שלה…ברגע שאלו היו כדורים שנמצאו בדם של דב היה לי ברור. 
   חוצמזה האנה תכלס ניסתה לעשות שולם ודב זאת שסירבה אבל גם יודעת שהשימוש שלה בארלין הוא בעייתי – היא גם לא עדה אמינה וגם לבינתיים מסרבת להעיד אז הקייס של דב בכל מקרה היה חלש והיא הייתה חייבת לסובב את דקס. 

   אני גם שמחה שלשם שינוי לא הראו לנו לפרטי פרטים שדב עשתה את זה והשאירו אותנו לתהות כי אני בטוחה ששבוע הבא יטחנו ויסבירו לנו מיליון פעם איך זאת הייתה היא. זה נחמד שנותנים לנו לחשוב לפעמים. 

   אה וגם התבאסתי על הפרומו, יותר מדי ספוילרייייייייםםםםםםםםםםם. :/ 

   • maayan1

    לגמרי על ה-"נותנים לנו לחשוב קצת".. באמת שינוי מרענן… 

   • miss bojarsky

     אני גם חושבת שהתאונה הייתה אמיתית. בעיקר בגלל שדב אמרה להאנה שהיא מוכנה לעשות הכל בשביל להגן על דקסטר מפניה וההכל הזה כולל להכניס את עצמה לתאונה. זה לא היה אמין אחרת.

    לא יודעת לגבי הלחשוב, אם דברה אכן עכשתה זאת (ואני די בטוחה שכן), הייתי שמחה אם זה היה נעשה בצורה שקופה פחות, שזה היה מתגלה כטוויסט בועט לפנים.

 • Saturn

  כן, אני לא רואה סיבה שהאנה תפגין כזו תעוזה בשיחתה עם דקס אם היא זו שהרעילה את דברה. ולפי דרך פעולתה בעבר היא תסתכן בהשארת ראיה כמו בקבוק המים ש 40% ממנו מורעל. וקצוות שיער של האנה ממקומת בנוחות בכיור של דברה.

  דווקא די הופתעתי מהתחבולה של מריה. היא מראה יותר תושיה מכל העונות הקודמות ביחד. יופי של מהלך.

  • Saturn

   וכמובן ייתכן שמדובר בחברה של האנה, מה שיסביר את עבודת ההרעלה הקלה לזיהוי.

   • Mika Gill

     בחיים לא. האנה אוהבת את העבודה שלה. איך היא אמרה לדקס? היא לא עושה טעויות. היא בטח לא היתה לוקחת סיכון כזה.

    • Saturn

     לא הבנתי למה זה מכוון. גם אני לא חושב שזו האנה שהרעילה. אולי מדובר בחברהעדה שלה שעשתה זאת על דעת עצמה.

     • Mika Gill

       התכוונתי (ספוילרים לפרק)
      שהאנה בחיים לא תיתן לחברה שלה לעשות את העבודה בשבילה. להלן "האנה אוהבת את העבודה שלה" (ע"ע להרעיל אנשים ולגרום למוות). החברה שלה ממש לא מספיק אינטליגנטית או בעלת ידע כדי "לעשות את זה על דעת עצמה" – ועוד לפרוץ לדב הביתה ולהשאיר שערות בלונדיניות בכיור? (השיער שלה לא היה בלונדיני, יותר ג'ינג'י אאל"ט). וכמו שציינתי – האנה לא עושה טעויות והיא לא היתה לוקחת סיכון כזה, קרי באמת להרעיל את דברה (באמצעות החברה).

      • maayan1

       אוקי, שכנעתם אותי, אין מצב שדב לא הרעילה את עצמה, אם לא, אז היוצרים ממש מטומטמים. האמת, זה טוויסט דיי חמדמד לראות את דב עוברת לצד האפל, לא שזה מציל את העונה המאכזבת הזאת, אבל זה עדיין נחמד…

       אגב, עוד משהו שמפריע לי עוד מפרק שעבר אם כל הדילמה עם אבא של האנה, איך אף אחד (כלומר דקסטר או האנה) לא חשבו על לרצוח את החברה? כשדקסטר אומר להאנה שהיא יודעת איך לטפל במקרים כאלה, האמת בהתחלה הייתי בטוחה שהוא מציע לה לרצוח את החברה, רק אחרי כמה שניות הבנתי שהוא מדבר על האבא. נכון, היא חברה שלה והכל, אבל עדיין זאת לא אמורה להיות בעיה בשבילה, היא הרי רצחה את בעלה. ודקס גם יכל לרצוח את החברה (ולהוכיח אחרי 200 שנה שלסדרה יש קצת בייצים) בפרק הזה אחרי ה"גילוי" שלו בפרק הקודם שהוא כבר לא רוצח ע"פ הקוד… איך זה אפילו לא עלה לדיון בין דקסטר להאנה?

       • Mika Gill

         מתייחסת לשתי התגובות שלך יחד –
        אפילו שכבר שוכנעת – אני בטוחה שדב אכן שתתה את המים המורעלים (זה עלה בבדיקות בבי"ח כמו שציינת) אבל אחרי שהיא הכניסה את האוטו לבד לתאונה וקפצה מתוכו. או משהו כזה.
        האוטו כן היה בתאונה. דב – לא ממש. לא במצב של סכנה אמיתית.
        את החברה לא צריך לרצוח. כמו שהאנה ציינה – היא לא תהיה עדה טובה גם אם היא תיכנע לאיומים של דברה. את הבעל שלה, האנה רצחה כי הוא רצה לרצוח את הילד שלהם. הוא רצה שהיא תעשה הפלה. למה היא רצחה את בעלת החנות? לא יודעת. אבל נראה שהיא רוצחת רק מי שפוגע בה, לא ככה סתם. אגב, אם את זוכרת, האנה גם התנערה מוויין. לפני שהוא קפץ לכביש הוא אמר לדקסטר שהיא בסוף ראתה אותו רק בתור רוצח וכבר לא אהבה אותו. אני חושבת שיש לזה משקל ואחריות. קל לה יותר עם רצח של רשעי מכל הסוגים (כולל הסופר הזה שמנסה לנצל אותה בשביל כסף ופרסום) אבל לא עם רצח של חפים מפשע.
        זה מה שאני חושבת, לכל הפחות.

        • maayan1

         הממ… אוקי הגיוני, אבל הגזמת קצת אם את קוראת לסופר הזה רשע, בכלל זאת הגזמה לא לקרוא לו חף מפשע. הוא ס"כ כתב חוקר שכותב ספר על מישהי שהוא חושב שהיא רוצחת.
         אבל כן, הגיוני שהיא גם לא רוצחת ללא הבחנה. אמנם אין לה קוד מוסרי כמו של דקסטר אבל היא פשוט תרצח כנראה את מי שעלול להזיק לה בנוסח- "הקם להרגך  השכם להרגו".  החברה אמנם מהווה סכנה, אבל זה לא שהיא בכוונה מנסה להכשיל אותה, אז נראה לי הגיוני שיהיה לה יותר קשה להרוג אותה, את צודקת. 

         לא זכרתי את הקטע עם התינוק. את יכולה להזכיר לי מה בסוף קרה עם התינוק? היא הפילה אותו?  

         • Mika Gill

           אני לא זוכרת במדויק, אבל ממה זכור לי, זו היתה הפלה טבעית. היא התכוונה ללדת ולגדל אותו.
          הסופר לא רשע בעיני, התכוונתי שמבחינתה הוא סופר רשע שמנסה לנצל אותה. הוא באמת נצלן חסר בושה שעובד לפי מניע של רייטינג הצלחה ופרסום, אבל זה לא מצדיק רצח, מן הסתם. נגיד, לעומת הרצח של הרוצח ההוא שאפילו דברה נתנה לדקסטר רשות לרצוח.

          • maayan1

           אוקי, אז כמה דברים:

           – יש לי קצת הרבה בעיה עם איך שאת מתארת את הסופר הזה. את אומרת שהוא נצלן חסר בושה? אז גם עיתונאים הם נצלנים חסרי בושה כי הם כותבים עם פשעים של אנשים? הוא לא רכילאי, הוא כותב על רוצחת. לא רואה בזה ניצול. אבל בסדר, נראה לי שנסכים לא להסכים. 

           – אני מניחה שבמשפט האחרון התכוונת לספלצר (אאל"ט כך קוראים לו) הרוצח הזה שהיא ניסתה להרשיע ולא הצליחה? אז אם כן, היא ממש לא נתנה לדקסטר "אישור" לרצוח אותו. הוא רצח אותו על דעת עצמו ורק אחר כך הראה לדברה את העשן ואמר שזה שלו- והיא אמרה רק שגורם לה להרגיש שימחה, אבל היא בהחלט לא נתנה לו אישור לרצוח אותו. הבן אדם היחיד שהיא נתנה ללו אישור לרצוח זה האנה. 

           – הולכים לפתוח דיון לפרק החדש והאחרון? אני חייבת מקום להתלונן על הזוועה שעכשיו סיימתי לראות ולא רוצה לעשות את זה פה. אני מתאפקת לא לכתוב ספויילרים…

 • Yoni_anton

  אני מצטרף לכל מי שחושב שדב הרעילה את עצמה.

  כמה ניטפוקים:
  1. אם עקבו אחרי אסטרדה אז היו צריכים לשים לב שדקס נפגש איתו, במיוחד שכל הכוונה היתה לטמון פח לדקס.
  2. בניגוד לרוב הקורבנות שדקס מפשיט ומכסה בניילון הפעם הוא השאיר את אסטרדה לבוש ומוכן לנסיגה מיידית מהמקום כאילו שהוא קרא את התסריט וידע מה הולך לקרות.
  3. הייתי מצפה שדקס יכין עבור אסטרדה גם תמונה של אמא שלו ולא רק שלו. 

  • Mika Gill

    אם כבר בניטפוקים עסקינן, אז מה לגבי טביעות האצבע של דקסטר על דלת הקונטיינר? הוא לא לבש כפפות. כן, יכול להיות שהוא ניקה אותן אחרי שכפת את אסטרדה אל השולחן, אבל יותר סביר שהוא היה משאיר את הניקיונות לסוף. אבל ניטפוק 2 שלך לא עובד לי; ראינו שדקס כבר החל לשנות את שיטת ההרג שלו ואת הטקס. כבר לא לוקח צלוחיות דם, כבר לא תמיד טורח לנסר קורבנות אחרי המוות. אבל לאסטרדה הוא בטח הכין גורל אחר, לעשות לו מה שאסטרדה עשה לאמא שלו, כלומר סביר שלנסר אותו בעודו בחיים ולבוש. אז פה, במקרה הספציפי הזה, אני לא חושבת שזה "כאילו הוא קרא את התסריט". זה כן מתיישב לי בהיגיון.
   לגבי ניטפוק 3 לעומת זאת, אני בהחלט איתך.

  • מיכאל גינזבורג

   הקונטיינור עם הניילונים והמסור לא ישאיר ספק למתיוז כי דקס הוא הקצב. 

   • למה?

    מתיוז גם לא ממש נלהב למצוא את הרוצח האמיתי והשת"פ עם לאגוורטה בסה"כ נועד להשיג לו את הפנסיה, והוא קיבל את מה שרצה. דקסטר אמנם הרגיש שהשיחה ביניהם הופכת לחקירה, אבל מתיוז לא היה נחוש כמו מריה, אז הוא ירד מהעניין בקלות.

 • Saturn

  ספיקינג אוף טביעות אצבע. מאין דקס ודב השיגו את אילו של דואקס כדי לשתול על אחד הסכינים? פספסתי משהו?

  • Mika Gill

   לא הראו לנו אבל גם לא צריכים. חסרים חפצים שדואקס נגע בהם במטה? לכל הפחות, מהראיות מתיק הביי האבור בוטצ'ר, דברים שדואקס נגע בהם כמו התיק שבו אוחסנו לוחיות הדם. לוקחים טביעות אצבע, מריצים במערכת לוודא שזה אכן דואקס – והכל טוב.

   • Saturn

    בכל זאת, לא מדובר בדבר של מה בכך אבל הדמויות התנהגו כאילו יש להם את זה בהישג יד. אומנם דברה לא תצטרך להתגנב לחדר הראיות אבל היא אולי מישהו היה שואל למה היא מתעניינת בזה שוב וזו הייתה הזדמנות להראות את המאבק הפנימי שלה כי בכל זאת היא מסייעת לדקס לאשר את 'אשמתו' של דואקס סופית כשהיא יודעת שהוא חף מפשע.

    • Mika Gill

      אבל התפקיד של דב היה לשתול את הראיות, לא למצוא אותן…

     • Saturn

      שוב לא הבנתי. אם דב הייתה צריכה להשיג את הטביעות של דואקס מתוך מטה המשטרה אז זה היה שווה יותר התייחסות מאשר שזה קיבל.

      • Mika Gill

        
       להשיג" זה אומר "למצוא" את הראיות שצריכות להישתל.

© עידו ישעיהו