דקסטר 7.10: הנוסע ה… ווטאבר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/12/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "דקסטר" 7.10?

תגיות:
 • Mika Gill

  אני בשוק שאתם לא מתדיינים על דקסטר, בעונה כל כך הלומת גילויים והתקדמויות. הלם טוטאלי. ועוד על הפרק הכל כך בובי הזה! היו צריכים לקרוא לו "זה בובי", בחיי.
  בכל אופן  ~ספוילרים~ 
  הכי אהבתי את הרגע שבו דקסטר מבין שהוא אחראי למעשים של עצמו ולא הורג את המצית הסדרתי. כשהוא כן הורג את בובי (בובי! מעולם לא שמחתי כל כך לראותך. אבל היית נהדר בגילום הדמות המגעילה הזו הפעם. קודוס!) רק כי בובי מסוכן לאישה שהוא אוהב ואדם מגעיל באופן כללי, זה היה יפה. גם ה"אני חושב שגם אני אוהב אותך" שאמר לה היה חמוד.
  ולגוורטה, לגוורטה עולה על דקסטר. ומתיוז – שמשלים לה חלקים וחתיכות שנופלות בדיוק למקום הנכון – אבל עדיין לא מסוגל לקבל את הרעיון שזה דקסטר. לא יכול להיות. גם אם הוא ראה את אמא שלו מנוסרת לו מול העיניים כשהיה בן שלוש והקצב מנסר קורבנות, גם אם אחיו הביולוגי הוא רוצח סדרתי מתועב, גם אם הסירה שלו היתה במרינה עם האצות שנמצאו על הקורבנות וסמוך לחקירה הווא העביר אותה. עדיין. אין מצב שהקצב הוא דקסטר!
  אבל לגוורטה, לגוורטה ממש לא בטוחה…

  • maayan1

   גם אני קצת נדהמתי להיכנס לדף הזה ולראות שאף אחד לא כתב אף תגובה. 

   ספוילרים מכאן לפרק, ולכל העונה…

   אני גם חושבת שזה היה פרק טוב, (מכל הסיבות שציינת וכו') אבל זה מרגיש לי קצת, מעט מדי, מאוחר מדי.
   מאוד אהבתי את 2 העונות הראשונות של דקסטר, אבל החל מעונה 3, הסדרה במגמת ירידה, בגלל ש-שום דבר לא משתנה… ובגלל זה הסדרה נתקעת. דקסטר ממשיך להיות הרוצח הנחמד שאנחנו אוהבים, איכשהו הוא אף פעם לא חוצא את הקווים והופך לאפל ממש, אף פעם הוא לא הרג דמות חיובית שאנחנו אוהבים (גם בפעמים הבודדות שהוא הרג לא לפי ה"קוד" זה היו עדיין אנשים דיי רעים, או נסיבות של הגנה עצמית), ואת דוקס נתנו ל-ליילה להרוג כדי שעדיין נהיה בעד דקסטר…
   מעבר לזה, אין אפילו, לפחות החל מעונה 3 את אלמנט ההפתעה הבלשית שהיה לפחות בעונה 1 (נדמה לי שבכל העונות החל מ-3, אנחנו יודעים מי הרוצח העונתי ישר על תחילת העונה, מה הכייף בזה? אנחנו יודעים שדקסטר יהרוג אותו ולא יתפס. תשווי את זה לפרק הגילוי על רודי/בראיין מוסר בעונה 1- איזה שוק זה היה), או את תחושת המרדף שהייתה בעונה 2 (דוקס אחרי דקסטר). במבט לאחור, לא שזה הופך את 2 העונות הראשונות לסדרת מופת שהופנטתי לחשוב בהתחלה (בגלל כל השאלות הכאילו מוסריות שדקסטר מתחבט בהם, כשהשיא היה בפרק שהוא הרהר אם הוא סוג של באטמן, או סופר הירו), אבל לכל הפחות היא הייתה סדרה כייפית לצפייה. 

   האמת, לא כזה ששתי לראות את פרק הפתיחה של העונה הזאת, בגלל שכבר קצת נמאס לי מהסדרה הזאת. אבל מישהו אמר לי- את חייבת, את חייבת…פרק 1 בעונה הזאת הוא לגמרי – game changer – דברה מגלה והכל. ובאמת הרף שהוא הציב היה בשמיים, אבל הוא לא באמת קיים את ההבטחה. 

   אני לא מהאנשים ששמנטקפים דברים טכניים, ולמען האמת, אני קצת שונאת כשאנשים עושים את זה. (הכוונה בניטפוקים טכניים – למשל- איך דקסטר הצליח לעשות ככה וככה בלי שיתפסו אותו וכו'). זה לא מה שמפריע לי. כאילו הלו- זה טלוויזיה, אני מצפה לרמה מסויימת של סספונד, אני כזה- זה חוקי המשחק.. תזרמו עם זה, טלוויזיה לא אמורה להיות ריאליסטית. מבחינתי אם הסיפור מספיק מעניין, אם הדמויות מספיק מעניינות, הפרטים הקטנים הטכניים, אני מחליקה וזה עוד מעצבן אותי שמזכירים אותם. מה שכן מפריע לי זה חוסר אמינות של הדמויות- זה מבחינתי דבר שקשה לי לסבול. ובגלל זה העונה הזאת כ"כ מאכזבת אותי. 

   הפרק הראשון של העונה נפתח בהפתעה- דברה מגלה, כמו שאמרתי- ציפיתי שזה יהיה game changer מוחלט. במקום זה מה קיבלנו? דברה מקבלת את זה ושם דבר מהותי לא השתנה. hell, עזבו את העניין ששוב אנחנו מקבלים עונה עם נוסחה קבועה ומשעממת של דקסטר (הנבל העונתי נגלה לנו בתחילת העונה, דקסטר עובר חיבוטי נפש כאלה ואחרים, בד"כ יש מעין פרק אחד שנראה לנו שבו דקסטר שובר את החוקים והנה הגענו לסוג של נקודת אל-חזור- כמו בפרק הראשון של עונה 5, או בפרק עם הפלשבק החוזר של רודי/בראיין, אבל כמובן שבפרק הבא הכל חוזר לקדמותו. דקסטר הורג את האיש הרע, הכל בסדר. כיפאק היי), יותר גורע מבחינתי זה מה שקורה לדב עם הגילוי- כלומר כלום!! כן, היא קצת בוכה בפרק 2, אפילו מקיאה!! ויום אחר כך היא חוזרת לתפקד בצורה נורמאלית ורגילה. כאילו רציני? כרגע גילית שהאח שלך, הבן אדם הכי קרוב אליך בעולם וכנראה גם הקראש שלך הוא רוצח סדרתי ואת מסוגלת להמשיך בחיים כאילו הכל כרגיל? אפילו את מה שקרה לה עם רודי, או עם לנדי, או את המוות של ריטה היא לקחה יותר קשה. הייתי מצפה שדבר, אם היא לא מתכוונת לעצור את דקסטר, לפחות שיכניס אותה לדיכאון קליני והפרעות חרדה שיגרמו לה איזושהי בעיה בתפקוד. אבל לא, קצת בכי, קצת קיא.. והכל יופי טופי פתאום. לפחות הראו לנו בפרק הזה שהיא לוקחת כדורים (כדורי הרגעה אם הבנתי נכון?), אמרתי תודה- לפחות מראים לנו שזה השפיע עליה, איכשהו. אבל זה עדיין מעט מדי ולא אמין מדי. מה זה נתן הגילוי שלה בפרק הראשון? זה לא שינה כלום. אף אחד מהצופים לא חושש שהיא תסגיר את דקסטר, אף אחד לא חושש שדקסטר יהרוג אותה. מה זה באמת שינה מבחינת מערכת היחסים בין הדמויות? נאדה. כלום. 

   ואז המגיע הפרק הזה.. נכון לכאורה נראה שדקסטר עשה פה איזה גילוי משמעותי כשהוא הבין שהדארק.. וואטעבר זה חלק ממנו (והסאב טקסט לפני שהוא רצה לרצוח את המצית לא היה יכול להיות יותר ברור, מזל שלא הוסיפו וויס-עובר כדי לדחוף לנו אותו בגרון, במקום ההאכלה רגילה בכפית). אבל אני? סורי, עדיין לא קונה את זה. אז נכון, הוא רצח לא לפי הקוד, אבל עדיין אדם רע, ואנחנו שנאנו את אבא של האנה. אף אחד לא שונא את דקסטר יותר. וחוץ מזה ששוב, היו לו את הרגעים שהוא חשב להיפטר מהקוד, שוב, ע"ע הרוד טריפ עם רודי בעונה שעברה, אבל זה תמיד נמשך פרק אחד, ואז הכל חוזר. לא יתנו לנו חלילה לראות את דקסטר רוצח מישהו ממש טוב, לא חלילה יערערו לנו את התדמית שלו, לא היוצרים לא יעזו להסתכן בדבר כזה, ולכן הסדרה תמשיך להיות משעממת. 

   ואפילו אם זה כן יקרה, כמו שאמרתי, זה מעט מדי, מאוחר מדי. זה כבר לא יכאב לי אם דקסטר יעבור ל-דארק סייד עכשיו. כבר מספיק עונות אני ספק אדישה/ספק לא סובלת אותו כך שלא ממש אכפת לי. אם הם היו עושים את זה באחת העונות הראשונות (או למשל נותנים לו להרוג את דואקס) אז זה היה כואב, כי אז עוד אהבתי אותו. עכשיו אני כזה- נהה.. למי אכפת כבר. וגם המרדף של לגווארטיה אחריו עכשיו, למרות שהייתי בטוחה שדבר כזה יזיז לי, הוא פשוט לא. איפה זה ואיפה מתח מקפיא הדם של המרדף של דוקאס אחרי דקסטר בעונה 2? 

   הדמות היחידה שנשארה לי שאהבתי בסדרה הזאת היא דב, אבל לאורך העונה הזאת האהבה שלי אליה פוחתת ופוחתת כי אני פשוט לא קונה את התגובה שלה למה שקרה, היא לא מרגישה לי אמיתית יותר. ככה שהיוצרים כנראה הצליחו לחריב את הדמות האחרונה שעוד אהבתי ואת הסיבה שעוד המשכתי לראות את הסדרה הזאת. 🙁

   • Saturn

    אני לא מבין את ההתעקשות על זה שדקסטר יהרוג מישהו 'טוב'. למה שהוא יעשה את זה אם לא בפרץ רגשות ולא בדרך המחושבת שלו.

    ולמקרה ששכחת, דקסטר הרג חף-מפשע בעבר והסדרה זרקה את זה לטמיון.

    • maayan1

     על איזה חף מפשע אתה מדבר? על זה שהוא הרג אחרי המוות של ריטה? 

     נראה לי שהבנת את ההודעה שלי לא נכון. זה לא דווקא ההתעקשות שהוא יהרוג מישהו חף מפשע- זה פשוט הרצון לשינוי בדמות, במבנה, בדינמיקה בין הדמויות, במשהו…להרוג מישהו חף מפשע זה אפשרות אחת, אבל שוב, זה צריך להיות מישהו שאנחנו אוהבים, כדי שנחוש שינוי כלשהו, ואם את מדברת על זה שהוא הרג אחרי המוות של ריטה- אז כפי שאמרת, הסדרה כלל לא התעסקה בהשלכות של זה, והוא היה לא היה מוכר ורנדומאלי מספיק בשביל לגרום לצופים להפסיק לאהוב את דקסטר. 

     אבל שוב, כמו שאמרתי, זה לא צריך להיות בהכרח שהוא יהרוג מישהו לא לפי הקוד, זה צריך להיות משהו שהוא game changer, למשל – הגילוי של דב היה אמור להיות כזה. אבל הוא לא היה. כמו שאמרתי- שום דבר בסיסי לא השתנה- אנחנו יודעים שהיא לא תסגיר אותו, ואנחנו יודעים שהוא לא יהרוג אותה. אז מה נתן הגילוי הזה?

      

     • Mika Gill

       שום דבר בסיסי לא השתנה?
      משהו מאוד בסיסי השתנה – דב מבקשת מדקסטר להרוג ומעלימה עין כשהוא מחסל "רשעים". זה שינוי היסטרי. או כמו שהיא אומרת "אם לאנדי היה רואה אותי עכשיו…"
      מבחינתי, עצם זה שדקסטר לא הרג את הפושע אלא עזר למשטרה למצוא אותו עם כל הראיות שהם צריכים – זה היה רגע מספיק מכונן. גם כל ההבנה שלו שיש לו שליטה על הכל ולכן הוא גם אחראי למעשיו. וזה שהוא לראשונה באמת אוהב בת זוג. וסקס. הרי ראינו אותו לאט לאט מתקדם עם זה – קודם ריטה, שהוא די אהב אבל לא ממש, יותר חיבב מאוד, היה קשור אליה. אחר כך באה לומן, שגם איתה זו היתה כמעט אהבה, אבל לא מספיק. ועכשיו, עם האנה, אין להכחיש שהוא אוהב אותה בצורה לחלוטין שונה.
      לא יודעת, לי זה מספיק טובץ

      • maayan1

       אבל זה לא אמין בשיט.. התגובה של דב.. היא מדברת איתו על זה כאילו זה דבר שבשגרה. אז כן היא קצת בוכה פה, צועקת שם. אני הייתי מצפה מצדה להתמוטטות עצבים… דב כאילו השתנתה, אבל זה כ"כ מופרך הדרך שבה היא מקבלת את זה שזה לא מעניין ולא משנה בכלל את מהות היחסים בניהם. זה היה אמור להפוך את הסדרה על פיה, לגרום לדקסטר לפחד שהיא תסגיר אותו, או לנו לפחד שהוא יהרוג אותה, או יברח או משהו. זה רק שינה את הדמות של דב ובצורה כ"כ קיצונית ולא אמינה שרק הורסת יותר… 

     • Saturn

      אני מדבר על הצלם שהוא הרג בעונה ה-4 כאשר הוא היה משוכנע שהוא הרוצח למרות שדקסטר לא הקפיד למצוא ראיות חותכות ובכך הרג אדם חף מפשע. הם משום מה דחפו את זה לקראת סוף העונה שגם ככה הייתה עמוסה ולכן כל קו העלילה הזה לא קיבל את המשמעות שהיה צריך לקבל.

      הגילוי של דב שינה את כל המערכת היחסים בינהם. אני חושב שזה שטחי ולא מספק להסתכל על זה רק כ'האם היא תסגירהאם הוא יהרוג אותה'. והיא אומנם מצליחה לתפקד בעבודה אבל ראינו את מצבה מחוץ לבניין המשטרה.

      ה'בעיה' בגילוי היא שמדובר בסדרה בעונותה ה-7. מספר הדרכים לבצע את הגילוי ואת המפולת שאחריו שווה למספר הצופים בסדרה. כל אחד דמיין את קו-העלילה הבלתי נמנע הזה מהעונה הראשונה וכל אחד תיאר את זה לעצמו בדרך שונה. לכן אין מנוס מהרגשה קצת פושרת לא משנה איך הם היו בוחרים לעשות את זה.

      • Mika Gill

        אאז"ן, כן היה משהו לא בסדר עם הצלם שהוא הרג, בסופו של דבר הוא לא היה חף מפשע.

       • דקסטר סימן אותו כרוצח של דוגמנית שעבדה איתו, אבל בסופו של דבר התגלו ראיות שהעוזר שלו ביצע את הרצח והוא נעצר לפני שדקס הגיע אליו. הצלם לא היה תמים, כאמור, מאחר ובעבר נחשד באונס וחמק ממאסר.

        • Mika Gill

          נו, כן. הוא היה אנס סדרתי (ועוד ניצל אותן כדי להרוויח כסף) – אז להגיד חף מפשע? "לא רוצח" ו"חף מפשע" הם לא היינו הך.

        • Saturn

         אני לא זוכר ולא בטוח בעניין הזה. עד כמה שאני זוכר הצלם היה חף מפשע וזה שהוא היה בעברו חשוד לא משנה את זה.

         אלא אם כן אתה זוכר בבטחון שזה היה ככה.

         • המקור היחיד שאני יכול להסתמך עליו כרגע לבד צפייה חוזרת, זה הויקי של הסדרה, וזה מה שכתוב שם. אני גם זכרתי שהנרצח, הצלם, לא היה הרוצח אלא העוזר שלו, אבל לפי הכתוב גם הוא לא היה חף מפשע, כהגדרתך. הוא אנס שהצליח לחמוק מעונש שנים ספורות לפני אירועי הפרק, ועד כמה שדקסטר לא חיסל את מי שתכנן, הקורבן מתאים לקוד.

        • מיכאל גינזבורג

          לא תמים אך לא תואם את הקוד.
         למרות שזה מוזר, למה אנסים לא נכללים?
         זה יותר גרוע מרצח.

  • מיכאל גינזבורג

   אבל זו דרך כה מטומטמת לעמת את דקס עם מעשיו. 

   • Mika Gill

     לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד :-/
    בגדול, כל הלכאורה חפים מפשע שדקסטר הרג הם אנשים רעים, אחד אחד.
    אם הצלם שלא רצח את הדוגמניות שלו הוא חף מפשע ולא תואם את הקוד כי הוא רק אנס, אז גם הוא לא הראשון. בעלה לשעבר של ריטה לא רצח אף אחד וגם האונס שהוא בטח אשם בו (פה ושם, בטוח שהוא שכב איתה בניגוד לרצונה, יש בינינו הסכמה, כן?) – אפילו זה לא משתווה לאונס שבו אשם הצלם ההוא. לפחות בעיניים של פול, בגלל שריטה היתה אשתו החוקית זו זכותו לשכב איתה כשהוא רוצה. הצלם, לעומתו, אנס את הדוגמניות בשביל אקט האונס. אם אני לא טועה, הוא היה סך הכל גבר נאה למדי שיכול היה לשכב עם מספיק בחורות מבלי לאנוס אותן. אבל זה לא היה כיף ככה, כשהן רוצות.
    אז אם כבר מעמתים את דקטסר עם רציחות שלא בקוד, כדאי להתחיל מפול, שאכן היה הראשון. וגם עם דואקס, תכל'ס. הדם של דואקס כולו על הידיים של דקסטר, גם אם זו היתה לילה ש"לחצה על ההדק".

    • Saturn

     השאלה היא מדוע אנשים צריכים שדקסטר ירצח 'מלאך' כדי שיגידו שהוא באמת עושה משהו שהצופים לא יכולים לעמוד מאחוריו.

     אבא של האנה פושטק אבל מדובר ברצח של אדם שכבר שילם את המחיר על פשעיו בעבר.
     זה לא מפריע שמישהו רוצח 'סתם מניאקים'?

     • לא. זו דילמה מוסרית פשוטה מדי, שלא לומר לא באמת קיימת.

     • Mika Gill

       זה לא צריך להיות מלאך, אני מניחה. סתם מישהו שהוא לא מניאק, רצוי מישהו שהצופים מזדהים איתו. נגיד, בטיסטה, מסוקה. מישהו בסדר הגודל הזה. מישהו שאי אפשר להגיד "וואלה, מגיע לו" – ואבא של האנה לא שילם על פשעיו. הוא אדם נלוז ומרושע שהצופים רוצים שיסבול.

      • Saturn

       אבא של האנה ישב בכלא.

       אולי עכשיו שסודו של דקסטר שוב על הרדאר של אחרים יקרה משהו בהיבט הזה. כי זה הדרך היחידה שהוא יהרוג מישהו נקי כפיים שלא נכפה ע"י הגנה עצמית, סערת רגשות וכו'.

       • Mika Gill

         אז אם מישהו ישב בכלא וממשיך לבצע פשעים (למשל, לסחוט אנשים זה פשע והוא ניסה לסחוט את האנה ודקסטר, להזכירך) – אז זה בסדר, הוא כבר ישב בכלא, אפשר לסלוח לו על כל הפעים שיבצע מעתה ועד עולם?
        ואגב, אם זה קשור לעובדה שעולים עליו, זה בהחלט נופל תחת הגנה עצמית או סערת רגשות. אם אני מבינה נכון, מי שטוען שדקסטר לא הרג חפים מפשע מתכוון לרצח לשם רצח ותו לא. לא רצח של אדם שאולי לא מתאים לקוד אבל הוא אדם נלוז, לא רצח של אדם שמאיים על דקטסר או על האנשים שהוא אוהב. סתם אדם שהחטא הכי גדול שלו הוא שהוא שוכב עם זונות או מתנהג לא יפה לאנשים.

        • Saturn

         הגבתי לכך שאמרת שהוא לא שילם על פשעיו המוקדמים – הוא שילם בישיבה בכלא.

         אם דקסטר יגלה שעוד מישהו עולה עליו אז זה לא יהיה הרג מתוך סערת רגשות. זה יהיה מעשה מתוכנן וקר כדי להציל את עורו. וזה מה שחלק מהאנשים רוצים לפי מה שהבנתי, וזה היה אחת מהביקורות של עונה 2 שליילה מצילה מדקס להגיע להחלטה לשחרר או להרוג את דואקס.

         כך שאם דקס לדוגמה יהרוג את לה-גוורטייה כדי להגן על סודו – זה יענה על מבוקשם של אנשים אלו.

         ואגב, אני לא מצליח לחשוב אם היה משהו 'שפל' בלאדי, החוקר פרטישוטר לשעבר שריגל אחר דקסטר בעונה 5 ושהאחרון הרג אותו.

         • Mika Gill

           מתי ראית שכתבתי "פשעיו המוקדמים"? זה היה "פשעיו." נקודה. והוא לא שילם עליהם כי רק בפרק הזה עצמו הוא ניסה לסחוט את דקסטר ואת האנה.
          אבל אתה צודק, אם דקס יהרוג את לגוורטה או כל אחד אחר המיחידה שלו, זה יהיה מקביל לדואקס. אז אולי זה אכן יהיה בסדר לאלה שזה חסר להם 🙂
          מנגד, כמו שדקס הורג את אבא שלה עבורה, האנה יכולה לחסל את לגוורטה בשבילו. ואז שוב יהיה להם על מה להתרעם.
          לא זוכרת את החוקר/בלש לשעבר שאתה מציין, כך שאני לא יכולה לעזו לך עם התהייה שלך. עמך הסליחה.

          • maayan1

           זה בדיוק מה שנראה לי שיקרה…

           זה לא ספויילר כי אין לי שמץ של מושג, זו תהייה נטו. לדעתי לגוורטיה תעלה בסוף על דקסטר ואז האנה תהרוג אותה, ואולי תאיים אפילו על דברה, ואז דקסטר יהרוג את האנה- כי הוא יבין שהיא יותר מדי רעה ואפלה. ו-קיבלנו את סיפור לילה אול עובר אגן… איזה הצטרפות מקרים משעשעת שכל פעם שמישהו ממטרו פוליס חושד בדקסטר יש לו במקרה באותו זמן חברה מספיק משוגעת להרוג אותו..

         • maayan1

          העניין עם לידי אאל"ט..(סורי אם אני לא מדייקת, באמת שאין לי כוח לבדוק, אבל אני דיי בטוחה בזה), היה בזה אקט של הגנה עצמית, פחות או יותר. לידי חטף אותו, ולא יודעת בדיוק מה הוא התכוון לעשות איתו (אני זוכרת שקווין שכר אותו, ואז פיטר אותו כשהיחסים עם דברה התחממו, אבל היה לו עוד איזה מניע ללכת אחרי דקסטר, אני לא זוכרת מה הוא היה) וחוץ מזה שזכורה לי גם איזו סיטואציה שהוא איים על קווין, ובעקיפין גם על דברה. זה בהחלט מקרה שאפשר לסווג אותו כהגנה עצמית + דושבאג שאנחנו גם ככה לא סובלים ולא נבכה יותר מדי אם ימות

     • maayan1

      באתי לפתוח את ההודעה הזאת בביטוי-"מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים" ואז לקשר לפוסט המצויין הזה:
      http://www.superblob.co.il/2011/11/23/%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%97-%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%AA%D7%99-%D7%95%D7%99%D7%AA%D7%A8%D7%94-%D7%93%D7%A7%D7%A1%D7%98%D7%A8-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%A8%D7%A6%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%94/

      של  נטלי דובז'ן, שמסביר בצורה מדויקת את הבעיה שלי עם דקסטר (הסדרה), יותר טוב משאני אוכל להסביר. אבל אז קלטתי שבשימוש במשפט הזה אני הופך את עצמי ל-צדיקה, ואותה ל-"אחרים". וזה פשוט לא הגיוני. אז אני משנה את זה ל-"עבודתם של אחרים נעשית בידי צדיקים"  בהתחשב בעובדה שאני לא מוצאת ביטוי יותר מתאים, או תיאור יותר שנון. 

    • מיכאל גינזבורג

      ושוב, הם לא תואמים את הקוד.

     • Mika Gill

       ושוב – אני לא מצליחה להבין את הפואנטה. למה שיהיה אכפת לנו מה"קוד"? זה הקוד שלנו? לא. הקוד שלנו הוא שאסור לרצוח, נקודה. אבל דקסטר, נו, הוא כזה חמודי מאמי מאממי, איך אפשר לכעוס עליו שהוא הורג דוש באגס? מגיע להם הרי!

 • תתש

   העונה הזאת הייתה צריכה להיות העונה השלישית. הרי בסוף העונה השנייה היה לו גם סוג של הארה בקשר לטבע שלו וזה שהוא אוהב להרוג אנשים בדיוק מתי שהוא הרג את מה שמה הבריטית.

 • Saturn

  רק שני פרקים לסיום העונה? בלי הפרומו בסוף לא הייתי מעכל. כי לפרק הזה לא הייתה הרגשה שכזו, מעין פרק מעבר שכזה.
  זה שהאבא צץ עכשיו היה יותר טוב מכדי להיות נכון וטוב שסיימו איתו בפרק הזה. וגם המצית ה'ברור' התברר שלא הוא.

  אני מניח ומצפה שהמשטרה יבדקו את גופת מנהל המועדון ויראו שאין שום GSR על-ידיו בכך כל הגרסה של קווין תיפול.

  • Mika Gill

   אאל"ט, קווין אמר לנאדיה להחזיק את הידיים שלה מסביב לידיים של גופתו של ג'ורג' וללחוץ על ההדק, ככה שכן יימצא שם רזידו של אבקת שריפה.
   בעיני זה היה יכול להיות דווקא אחלה פרק סוגר עונה, או לפחות אחד שניים מהסוף.
   לגבי המצית – היתה לי הרגשה שהם יעשו את זה בכוונה.

   • Saturn

    צפיתי שוב ואת צודקת.

 • assafTV

  התרגום ביס לשם הפרק – המה-שמו האפל. פוסט-צפייה בפרק זה גם נראה לי התרגום הנכון יותר.

  • לא הבנתי, לדקסטר יש מה-שמו אפל?

   (במילים אחרות, התרגום הזה נשמע כמו פארודיית פורנו על סרטי אימה).

   • Mika Gill

     ווטאבר זה לא ממש תרגום. לפחות תתרגם ל"איך שלא קוראים לזה" או תשאיר את זה בתור "הנוסע ה… משהו"

 • אחרי 2-3 פרקים חלשים יחסית, דקסטר חוזר לרמה טובה ומנצחת.
  הרבה התפתחויות בפרק הזה. ועכשיו שדקסטר לא עוצר את עצמו עם הרצונות והצרכים שלו, רק דברה יכולה למנוע ממנו להרוג את מתיוס ולגוארטה.

© עידו ישעיהו