החץ 1.09: סוף שנה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 16/12/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר Arrow 1.09

אחרי סיפורה של הלנה ברטינלי, שהחל מבטיח והסתיים בקול ענות חלושה, לא יכולתי לייחל לפרק טוב יותר. אולי הייתה זו ההתמקדות באיום הגדול על אוליבר והעיר, עכשיו הוא מודע לו באופן חלקי. כמובן, היו גם רגעים מופרכים, כמו מסיבת חג המולד שהרגישה לא במקום (למרות שבבסיסו זה היה אמור להיות "פרק חג מולד").

הופעתו של "החץ האפל", חקיין רצחני ש"מסיים" את מה שאולי התחיל, שדרגה את הפרק ולאורך רובו חשדתי שמתחת לברדס נמצא אחד משלושת האנשים שהופיעו בפלאשבק על האי: יאו פיי, דת'סטרוק או אדוארד פיירס. איכשהו לא חשבתי לרגע שהסדרה עשתה בדיוק את מה שציפיתי לפני מספר שבועות, והפכה את מלקולם מרלין לגרסה שלה של מרלין הקומיקסי (משום מה כן עברה בראשי המחשבה שזה עשוי להיות טומי, ללא סיבה הגיונית שהיא). ראש ארגון סודי רב עוצמה וגם מחלטר כרוצח בברדס? אהבתי, אע"פ שזה מזכיר לי במקצת את הנבל הראשי של Cape הכושלת. בנוסף לכך, כוריאוגרפיית הקרב בין השניים הייתה מעולה (אחת הנקודות החזקות בד"כ של הסדרה), ולולא הייתי יודע שהדמות הראשית לעולם לא תמות, הייתי חושש לחייו של אוליבר.

אירועי האי היו מעניינים למדי גם כן. לכידתו של יאו פיי הייתה לא ברורה לגמרי (דת'סטרוק היכה אותו עם חרבו, אבל האם זו הייתה מכת מוות או שמושיעו של אולי בסך הכל איבד את ההכרה?) ואני לא חושב שכדאי לו לצפות להצלה ע"י אוליבר. אוליבר מצדו ככל הנראה ייאלץ להסתדר לבד מעתה והלאה. עד המנטור הבא?

אני מבין, בערך, למה מוירה שיתפה פעולה עם מלקולם והסכימה לחטיפתו של וולטר, אבל איך היא מתכוונת להסביר את היעלמותו רגע אחרי ההתקרבות המחודשת ביניהם? וכיצד היא לא חושדת שחרף הבטחתו של מרלין, גם בעלה השני יקפח את חייו בסופו של דבר? האם וולטר יוחזק במקום מסתור עד שתסתיים תכנית הארגון לשנות את פני העיר בעוד חצי שנה?

בזירה הפחות מעניינת טומי ולורל המשיכו במסכת החיזורים, ולורל לא הסכימה להתקדם עד שתקבל אישור מאולי, וכצפוי הוא אכן "שיחרר" אותה. ת'יאה, כהרגלה, מאשימה את אוליבר בניתוק, ואז מתנהגת כמו כלבה; חבל שהסדרה מתעלמת מהחשדות שהחלו לעלות במוחה לפני מספר פרקים, מפני שזו הייתה הפעם הראשונה שבה "ספידי" הייתה מעניינת. קוונטין התרכך ושיתף פעולה עם הויג'ילנט לאור פקודותיו של מפכ"ל משטרה שתקוע עמוק בקלישאת ה"קצין בכיר שמעוניין רק בתדמית ועתיד פוליטי"; לא אופתע אם הוא נמצא ברשימה.

– כתבתי על מרלין בעבר, אבל הנה הזדמנות נוספת. ארתור קינג היה קשת מפורסם שהזמין את החץ הירוק לקרב על הבמה, אך הפסיד לו. הוא פרש ונעלם מעין הציבור, ולאחר מספר שנים חזר בדמותו של מרלין, מתנקש להשכרה ואחד מיריביו הגדולים של אוליבר קווין.
בריאן נודוסרדו היה מפכ"ל משטרה מושחת שפעל הן נגד החץ הירוק והן נגד אוליבר קווין כשהאחרון כיהן כראש עיריית סטאר סיטי.
– "פינת אוניל ואדמס" קרויה על שם הכותב דני אוניל והצייר ניל אדאמס, הצמד שהמציא מחדש את הדמות בסוף שנות ה-60.

תגיות:
© עידו ישעיהו