כשהמתים נוקשים בדלת

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 28/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 3.07

מאוד נהניתי מהפרק. אחד הפרקים האהובים עליי בתולדות הסדרה, אולי הכי אהוב מבין פרקי העונה. לא שהיו חסרות בעיות, כרגיל.

אם לדלג לרגע מעל אירועי הפרק בפרט, אני חושב שאפשר להגיע למסקנה שדמותו של המושל כ"המושל" היא כישלון. הסדרה ניסתה להתרחק בהרבה מובנים מבן דמותו של פיליפ בקומיקס, ובמקום להציג אותו כפסיכופט אמיתי [1] פיצלו את הדמות לגרסה מרוככת ומרל. מרל, דמות שלא הופיעה בקומיקס כמו גם אחיו דריל, קיבל את כל ההיבטים הברוטאלים של המושל בקומיקס וזכה בכל הקופה, כי הוא מהווה את האיום האמיתי העונה, כלפי הקבוצה של ריק, כלפי אחיו וכלפי פיליפ. בתחילת הסדרה הועלו השערות ע"י מעריצים שמרל יחזור מתישהו בעתיד בדמות המושל. הם לא היו רחוקים מהאמת.

אני מתחיל לחשוד שכותבי הסדרה לא יודעים לכתוב דמויות נשיות, או שהם שונאים אותן. לורי הייתה טרחנית, אנדריאה אהבלה, קרול סתם מעצבנת ומיותרת, בת' היא… בת'; מגי דווקא אחלה בד"כ, אולי אף יותר ממגי שאני מכיר מהקומיקס. כפי שרגע לפני פגרת אמצע העונה הגעתי למסקנה מאוכזבת לגבי המושל, כך גם מישון. היא תקועה בפאזה משעממת מאז הופעתה המלאה הראשונה בתחילת העונה, מישהי שלא סומכת על אחרים ונראה שסבלה רבות מאז הגיעה אחרית הימים. מישון של הקומיקס גם היא לא הכי שפויה בעולם, אבל לא נרגנת ומנותקת לגמרי מהאחרים. אולי הבעיה בהצגתה לסדרה, בשונה לגמרי מהמקור, שם מישון הגיעה לבית הכלא והצטרפה לקבוצה באותו גיליון בו הופיעה לראשונה.

בין חומות וודברי גלן הוכיח אחת ולתמיד את היותו אחת הדמויות הכי מגניבות וקשוחות בסדרה. לא עוד נער שליחויות שנזרק אל מעמקי באר מים וכמעט נאכל ע"י מהלך גדול מידות. עמידתו במכות שקיבל ממרל, ולבסוף התמודדותו עם הזומבי בעודו קשור לכיסא, העלו את גלן לרמת גיבור על. בצד השני של הקיר מגי לא ידעה מול מה החבר שלה מתמודד וכשהמושל חקר אותה מאוחר יותר, היא כבר הייתה על סף שבירה, אז קשה להאשים אותה בהסגרת מיקום הכלא כשחייה וחיי גלן היו בסכנה מיידית.

הייתי בטוח שפיליפ ישתמש באנדריאה כדי לחקור את השניים, אולם הוא שלח אותה לסייע למילטון במחקר מטומטם. יחזור ומריחה של רעיון שהובן כבר בעונה הראשונה בעת מותה של איימי ואף במהלך טבח המהלכים באסם של הרשל בעונה השנייה. מילטון (מאמט על שם המחזאי?), מסתבר, הוא סתם אידיוט משועמם שבסופו של דבר בטח ייאכל על ידי אחד הניסויים הכושלים שלו.

יאללה, עוד פרק אחד לפגרה והצגתה של דמות חדשה ומעניינת. מקווה שהם לא ידפקו את זה כמו תמיד.

[1] לא שאין בו מהטירוף; ראשי הזומבים כחיות מחמד שמורים באקווריומים, בתו המתה-מהלכת המוחזקת בחדר סודי, מדיניות ה"הרוג כל מי שבא מחוץ (אלא אם זו בלונדינית מטומטמת עם פוטנציאל רומנטי) ואל תשאל שאלות", זירת הקרבות, החקירה של מגי. כולם נלקחו (גם אם לא במלואם) מהקומיקס, כמובן, חוץ מהרומן עם אנדריאה.

© עידו ישעיהו