ניצוד

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 20/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 3.06

אני שמח שהחוויה הפסיכוטית של ריק הסתיימה עכשיו ולא התפרשה לאורך מספר פרקים, עד כמה שההתמוטטות שלו הייתה חייבת לקרות מתישהו למרות הפאסון והכריזמה היחסיים שהפגין מאז התעורר מתרדמת. העובדה שמותה של אשתו הוא ששבר אותו סופית הייתה מאוד אמיתית וחרף תצוגת המשחק המוצלחת של אנדרו לינקולן, זה היה כואב לצפייה ואני מרוצה מכך שריק שב לעצמו כדי לחזור לתפקידו כאב עבור קארל והתינוקת ומנהיג לאחרים. הסיפור עם הטלפון התנהל בערך כפי שצפיתי, למרות שהנחתי שהוא ישמע אך ורק את קולה של "לורי". מקווה שזה יסתום את הגולל על התיאוריות השונות וישביע את אלו שחושדים בהחזרתה מהמתים.

גם זה היה צפוי: קארול לא מתה. ומי ימצא אותה אם לא דריל? לא רק שהוא הדמות הכי פופולרית מאז תחילת הסדרה; חוץ מהיותו צייד ולוחם קשוח ומיומן, הרדנק החביב התגלה כתחליף אם לא רע עבור התינוקת החדשה בפרק הקודם, ובפרק הנוכחי הוא היווה תחליף אב לקארל, כשסיפר לו על אובדן אמו שלו בהיותו ילד. אמנם נסיבות מותן היו שונות (אמו של דריל נשרפה עד אפר בגלל הרגל מגונה של הירדמות עם סיגריה דולקת), אבל התיאור של דריל כי לא נשאר ממנה דבר מקביל למה שאירע ללורי לאחר הכדור שקארל ירה בראשה.

עם כל מה שעבר על דריל מאז הופרד מאחיו הגדול, הצמיחה הענקית ממנה נהנה ללא צלו, אני חרד ממה שיעבור עליו כשיתאחד עם מרל חסר העכבות. המושל כבר רמז על היותו חיה לא מרוסנת שלכאורה אולפה על ידו, אבל הנה הפרק זכינו לראות שהוא מסתיר סודות מהבוס, מהריגתה של מישון ועד נסיבות מותם של שותפיו למשלחת החיפוש. העימות המתקרב בין אנשי בית הכלא לבין וודברי יחשוף לפחות שקר אחד של מרל, מישון עדיין בחיים. בינתיים יעסיקו אותם השבויים החדשים גלן ומגי.

היה נחמד לראות את הסדרה חוזרת למשהו שגילינו בתחילתה, שהמהלכים לא תוקפים זה את זה בגלל ריח המוות והריקבון, הפעם כשמישון כוסתה בטעות ע"י תוכן מעיו של זומבי. סצינת הסיום בה היא מגיעה לשערי בית הכלא הייתה מגניבה, בעודה עומדת בין המהלכים כאחת מהם.

דומים לדיוויד מוריסי

אם הייתה לי תקווה כלשהי לגבי אנדריאה לאחר הפרק הקודם, היא נמוגה עם נפילתה בשביו הרומנטי של פיליפ/המושל [1]. אמנם הסצינה על החומה הייתה לא רעה, בין אם מניפולציה כלשהי של המושל (להוכיח שאנדריאה לא פחות תאבת דם מתושבי המקום) או הוכחה שלא כל אנשי וודברי בנויים להיאבק בזומבים [2], אבל בסך הכל אנדריאה התמקמה היטב במשבצת "הטיפשה המעצבנת שחייבת למות" ע"ש לורי גריימס.

[1] עד עתה לא אמרתי זאת, אבל דיוויד מוריסי נראה לעתים כאילו אוייר ע"י רוב גילורי, הצייר\יוצר-שותף של Chew.

[2] הבחורה עם הקשת שלא מצליחה לקלוע, יחד עם לא יוצלחים כמו ניל, מינוס שני לוחמים שנטבחו ע"י מישון – ייתכן שמרל הוא כוח הלחימה האמיתי היחיד של המושל?

© עידו ישעיהו