ניצוד

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 20/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 3.06

אני שמח שהחוויה הפסיכוטית של ריק הסתיימה עכשיו ולא התפרשה לאורך מספר פרקים, עד כמה שההתמוטטות שלו הייתה חייבת לקרות מתישהו למרות הפאסון והכריזמה היחסיים שהפגין מאז התעורר מתרדמת. העובדה שמותה של אשתו הוא ששבר אותו סופית הייתה מאוד אמיתית וחרף תצוגת המשחק המוצלחת של אנדרו לינקולן, זה היה כואב לצפייה ואני מרוצה מכך שריק שב לעצמו כדי לחזור לתפקידו כאב עבור קארל והתינוקת ומנהיג לאחרים. הסיפור עם הטלפון התנהל בערך כפי שצפיתי, למרות שהנחתי שהוא ישמע אך ורק את קולה של "לורי". מקווה שזה יסתום את הגולל על התיאוריות השונות וישביע את אלו שחושדים בהחזרתה מהמתים.

גם זה היה צפוי: קארול לא מתה. ומי ימצא אותה אם לא דריל? לא רק שהוא הדמות הכי פופולרית מאז תחילת הסדרה; חוץ מהיותו צייד ולוחם קשוח ומיומן, הרדנק החביב התגלה כתחליף אם לא רע עבור התינוקת החדשה בפרק הקודם, ובפרק הנוכחי הוא היווה תחליף אב לקארל, כשסיפר לו על אובדן אמו שלו בהיותו ילד. אמנם נסיבות מותן היו שונות (אמו של דריל נשרפה עד אפר בגלל הרגל מגונה של הירדמות עם סיגריה דולקת), אבל התיאור של דריל כי לא נשאר ממנה דבר מקביל למה שאירע ללורי לאחר הכדור שקארל ירה בראשה.

עם כל מה שעבר על דריל מאז הופרד מאחיו הגדול, הצמיחה הענקית ממנה נהנה ללא צלו, אני חרד ממה שיעבור עליו כשיתאחד עם מרל חסר העכבות. המושל כבר רמז על היותו חיה לא מרוסנת שלכאורה אולפה על ידו, אבל הנה הפרק זכינו לראות שהוא מסתיר סודות מהבוס, מהריגתה של מישון ועד נסיבות מותם של שותפיו למשלחת החיפוש. העימות המתקרב בין אנשי בית הכלא לבין וודברי יחשוף לפחות שקר אחד של מרל, מישון עדיין בחיים. בינתיים יעסיקו אותם השבויים החדשים גלן ומגי.

היה נחמד לראות את הסדרה חוזרת למשהו שגילינו בתחילתה, שהמהלכים לא תוקפים זה את זה בגלל ריח המוות והריקבון, הפעם כשמישון כוסתה בטעות ע"י תוכן מעיו של זומבי. סצינת הסיום בה היא מגיעה לשערי בית הכלא הייתה מגניבה, בעודה עומדת בין המהלכים כאחת מהם.

דומים לדיוויד מוריסי

אם הייתה לי תקווה כלשהי לגבי אנדריאה לאחר הפרק הקודם, היא נמוגה עם נפילתה בשביו הרומנטי של פיליפ/המושל [1]. אמנם הסצינה על החומה הייתה לא רעה, בין אם מניפולציה כלשהי של המושל (להוכיח שאנדריאה לא פחות תאבת דם מתושבי המקום) או הוכחה שלא כל אנשי וודברי בנויים להיאבק בזומבים [2], אבל בסך הכל אנדריאה התמקמה היטב במשבצת "הטיפשה המעצבנת שחייבת למות" ע"ש לורי גריימס.

[1] עד עתה לא אמרתי זאת, אבל דיוויד מוריסי נראה לעתים כאילו אוייר ע"י רוב גילורי, הצייר\יוצר-שותף של Chew.

[2] הבחורה עם הקשת שלא מצליחה לקלוע, יחד עם לא יוצלחים כמו ניל, מינוס שני לוחמים שנטבחו ע"י מישון – ייתכן שמרל הוא כוח הלחימה האמיתי היחיד של המושל?

 • מיכאל גינזבורג

   מסכים עם הכל. פרק מצוין. המשחק של אנדרו לינקולן ראוי למועמדות.
  סוף כל סוף מישון תהיה עם החבורה ויהיה הרבה אקשן.
  *איך היא ידעה בדיוק היכן הכלא נמצא? שילוט?..

  הייתי בטוח שהדמות השחורה מהעונה הראשונה היא זו שעושה את השיחה.

  אז על מה בעצם יש מאבקי כוח ושליטה? המושל לא ישעבד את החבורה של ריק או משהו כזה.
  מה הוא ירצה מהם חוץ מהמזון והאספקה? מאוד מעניין לאן הכל יוביל.

  • מישון שמעה את חילופי הדברים בין גלן למגי, לכן גם הביאה עימה את מזון התינוקות אל הכלא. אולי היא מכירה את הסביבה והבינה באיזה כלא מדובר, או שיכולות הגישוש שלה מפותחים למדי.

   ג'אקי אכן הייתה אחת מהקולות שנשמעו ע"י ריק.

   אני מניח שהמושל קודם כל מחפש אספקה, תחמושת וכד'. מאחר ומקורות חיים של הצרכים הללו יגלו על מקום מושבה של הקהילה שלו, הוא מחבל אותם כדי למנוע איום על המקום, יריבים פוטנציאליים כגון מישון הרחרחנית והימנעות מהגדלת האוכלוסיה (אלא אם מדובר בבלונדה אהבלה עם מוסר גמיש וחיבה לילדים רעים).

   • מיכאל גינזבורג

     הימנעות?
    ההיבדלות הזו לא תוביל אותו ואת הקהילה שלו לשרוד כראוי. ראית שאין לו באמת לוחמים.
    החבורה של ריק מיומנת מאוד, לא רואה איך הם לא משתלטים על העיירה בקלות.

 • Saturn

  סליחה שהשארנו אותך לגסוס לאיטך, היינו עסוקים מדי בלקבור אותך. מדהים שגם בפרק הזה אף אחד לא העז להעלות את האפשרות שקרול לא מתה למרות שכל מה שהם מצאו זה מטפחת. וגם אחרי שדארל מוצא את הסכין של קרול הוא משום מה יושב לו באבל ולא חושב 'רגע אולי היא חיה' וממשיך לחפש בעומקי הכלא.

  אני לא מבין. בשביל מה המושל נתן למישון ללכת אם הוא מוציא משלחת להרוג אותה? מה הקטע? הפטיש שלו לראשות ערופים ולחרב של מישון כזה חזק שהוא מסתכן בלשלוח לוחמים אל תחומי הסכנה? מה, היו צריכים להפליץ סיבה כדי שמרל ייתקל בגלן?

  הטריק עם הטלפון היה בסדר למרות שהיהי צפוי. אותות ההזהרה היו כבר בשיחה השנייה שהאישה שואלת אותו איך הוא איבד את רעייתו אך משום מה ריק נתפס לאי-ההגיון בכך שהאישה מעבר לקו יודעת שהייתה לו אישה כאשר עצם זה שהקול הזה גם ידע שהיא מתה לאחרונה אמור להדליק אור אדום.

  אנדריאה איומה. העיקר הרוב פה שמח בעונה הראשונה שזו האחות שהשאירו בחיים. ומה הפאניקה ב'אסור לצאת מהחומה!!!!" כאילו מה יקרה אם הולכים כמה מטרים וסורקים את האיזור ואוספים בחזרה את כל החיצים שפגעתם והחטאתם איתם.

  המושל בנתיים סוחב את העונה הזו למטה עם זדוניותו שמסתתרת מתחת לפני השטח. האיש חייב לדעת איפה האחרים עכשיו והוא כנראה יהיה חייב להרוג אותם. תעזוב אותם בשקט. מה העקשנות הזאת להרוג את כל מי שאינו חובר לוודבורי?

  • GoldDust

    אני לא חושב שהמושל נתן למישון ללכת… מרל בכלל לא שאל את המושל, הוא דיבר עם מישהו בחומה והחליט לתת לה ללכת. כנראה המושל לא אהב את זה.

   בנוגע לזה שהמושל אוהב להרוג אנשים- כבר ראינו שהוא לא האדם הכי הגיוני(ראשים באקווריומים, הילדה שלו) בסדרה וחוץ מזה, בשביל מה הוא צריך עוד אנשים? יותר אנשים, פחות אוכל. הוא גם יצטרך להשתלט על האנשים האלו ואני בטוח שהוא לא ישמח אם הם ימרדו בו(ריק נראה כמו מעומד פוטנציאלי לתפקיד, ואולי זה גם מה שהיה קורה עם החיילים אם הוא לא היה הורג אותם.), וגם יותר סיכוי למיתות(יותר אנשים, הסיכוי גדל וכך גם הסיכוי שזומבי מבפנים יפיל את כל וודברי)

   לדעתי בקומיקס המעשים של המושל יותר הגיוניים(בהתחשב בנסיבות שמוצגות כבר כשפוגשים אותו ובהמשך)

   • Saturn

    מה אכפת למושל אם מישהו עזב את וודבורי? ועוד כשהוא כל הזמן אומר שכולם חופשיים ללכת. למה שהוא ישלח צוות לסכנה כדי להרוג מישהו? אבל לא, המושל הוא 'רשע'. הוא חייב לסכן את כולם ולרצות ברעתם.

    מי אמר שריק וחבורתו ירצו לחיות בוודבורי אם תוודע להם האפשרות? למה המושל צריך עכשיו ללכת לחקור לענות ולהרוג חבורת אנשים שנמצאת בכלא? מה 'כפת לו? שכל אחד יחיה בפינה שלו.

   • בין אם המושל אישר את עזיבתה של מישון או לא, כפי שכתבתי כאן בתגובה אחרת, אני בספק אם הוא יאפשר לגורם עוין כמוה לצאת מוודברי עם סודותיו באמתחתה, ובכלל כמישהי שתחשוף את וודברי בפני אחרים.

    • Saturn

     מישון לא יודעת שום סוד. יש לה רק הרגשת בטן. ונגיד היא תגיד לאנשים שהיא פוגשת על מיקומה של וודבורי ותפנה אותם לשם, המושל יכול למנוע כניסתם או להרוג אותם באיזה דרך שלא תוודע לחברי הקהילה.

     • היא הבינה לבד את העניין עם פני והגישושים שלה העלו שהציוד הצבאי שהובא לאחרונה ככל הנראה לא הושג בדרכים כשרות. זה מספיק כדי להטריד את המושל.

  • מיכאל גינזבורג

    באמת לא מובן.

  • אני מנחש שדריל לא חשד שקארול בחיים מאחר והסכין שלה הייתה נעוצה בלחיו של הזומבי ולא גרמה למותו. הדלת מאחוריה היא נמצאה הייתה זו שדריל ואוסקר ראו בדרך אל תוך הכלא והחליטו לבדוק את המהלכים שככל הנראה נמצאים מאחוריה בדרכם חזרה. אם כבר חור בעלילה, לא מובן לי איך קארול לא שמעה את השיחה מבעד לכלא והשתמשה בשארית כוחותיה כדי לקרוא לעזרה.

   אני שמחתי שאנדריאה בחיים כשעוד ציפיתי שהיא תתפתח כמו בת-דמותה בקומיקס. למרבה הצער, היא הלכה בדרך הפוכה ומעוותת לחלוטין.

 • צ'אד קולמן, דניס מ"הסמויה", לוהק ל"המתים המהלכים". אני פשוט שמח שיש לו עבודה.
  http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/walking-dead-tyreese-cast-chad-coleman-393346

  • כתבתי על כך כבר בתגובות לפרק הקודם. חבל שטייריז לא הופיע לפני כן (התפקיד שלו בקבוצה היה מאוד משמעותי לפני ההגעה לחווה ולאחריה), אבל מוטב מאוחר מאשר אף פעם, הן מבחינת הדמות והן מבחינת השחקן.

 • Yoni_anton

  אני לא חושב שהתברר מדוע הזומבים לא אוכלים זומבים. הם מתעלמים ממישון כי לפי הריח הם חושבים שהיא זומבי. זה לא שהם מתעלמים מזומבים אחרים בגלל הריח אלא בגלל שהם זומבים. 

  • נכון, אבל איך זה מסביר כיצד הם מבדילים בין חי למת-חי? חוש הריח שלהם בטח עדיין פעיל, איכשהו, כפי שכבר נוכחנו לדעת כשריק וגלן מרחו על עצמחם שיירי זומבים בעונה הראשונה.

   עריכה: לפחות כך הוסבר שהם הבינו בקומיקס, לא זוכר מה נאמר בסדרת הטלוויזיה, אבל בטח המסקנה הייתה זהה.

   • Yoni_anton

    בהחלט חוש הריח פעיל (וגם חוש השמיעה). באמצעות הריח הם מבדילים בין זומבים לחיים. אבל מדוע הם אניני טעם ונמנעים מבשר זומבים?  

    • זה עושה להם גזים?

     • Yoni_anton

      ואולי הם לא אוהבים בשר מיושן מדי?

      • בגלל זה הרשל לא הפך לזומבי, אפילו הנגיף דחה אותו.

© עידו ישעיהו