רוצח בפנים

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 06/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 3.04

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/TheWalkingDead03x04-KillerWithin.jpg?t=1352053739

עבורי רובו של הפרק היה חסר ריגוש, משום מה. אולי מפני שאני רגיל לפעילויות היומיומיות שתוארו רבות על גבי דפי הקומיקס, ובשתי עונותיה הקודמות הסדרה כשלה כשלא הוצגו זומבים, אלימות או התפתחויות מעניינות כלשהן. גם התפצלות השורדים, הבריחה מהמהלכים וכמעט כל מה שאירע בוודברי (לאחר הופעה ראשונה מוצלחת, עלילת "המושל" הייתה די משמימה) [1] – דבר מאלו לא עניין אותי. ואז טי-דוג ננשך.

היה ברור שהוא לא ישרוד זאת, וכה קיוויתי שקרול תחלוק עמו את הגורל, על הדרך. לא, אל תאמינו לכיסוי הראש שלה שנמצא לצד שרידי גופה כלשהי, ככל הנראה של טי-דוג. אין לי מידע פנימי ו/או עתידי, תקראו לזה תחושה. חוץ מזה, כל עוד לא ראינו אותה נהרגת קיים סיכוי נמוך שנפטרנו מקרול (אם ללמוד מהישרדותו המופלאה של האסיר מהפרק השני [2]). טי-דוג, דווקא כשהחל לקבל מעט במה העונה ובתחילת הפרק ניסה לגלם את קול המצפון, סיים את חלקו בסדרה.

אח, לורי. גם היא קיבלה הזדמנות לא קטנה לשיפור מעמדה כדמות, לאחר שהפכה כפי הנראה לדמות הכי מתועבת ע"י הצופים. מרגע שלורי, קארל ומגי נותקו מהאחרים, הרגשתי שהולך לקרות משהו גדול. שיחת הפרידה של לורי מקארל הייתה מרגשת מאוד, וכ"כ קיוויתי שלא יחזור מקרה הרשל, בו מגי הייתה מוכנה להיפרד מאביה לשלום, רק כדי שהתסריט יבגוד בהיגיון [3]. על כל פנים, לורי מתה באחד הניתוחים הקיסריים הגרועים בתולדות הטלוויזיה, קארל נפרד מאמו עם כדור בראש וריק התמוטט בבכי [4].

כפי הנראה, אקסל ואוסקר יהפכו לחברים מהמניין [5], בייחוד אחרי שאוסקר הציל את חייו של ריק. ואנדריאה יכולה להתגאות: היא הרגע עלתה למקום הראשון והבלתי מעורער כדמות הכי טיפשה. לורי נשאה את התואר בכבוד, אך יצאה מהתמונה בכבוד גדול אף יותר.

[1] הוא ציין שיש לו ילדה. אם הסדרה תהיה נאמנה לקומיקס גם כאן, זה יהיה מגניב. אה, ולא כדאי להאמין לאף מילה שפיליפ אומר.
[2] בקומיקס היה זה טייריז, דמות שלא הוצגה בסדרה וכפי הנראה טי-דוג היה הגרסה האנמית שלו, שהחליט ללכת נגד עדר זומבים שאכלס אזור כלשהו בבית הכלא. כשריק וחלק מהחבורה הלכו למצוא את גופתו, הוא התגלה חי ובריא, תחת שרידיהם של מהלכים. עם כל אהבתי לדמות, זה היה אחד הרגעים הכי מגוחכים בסדרה.
[3] הרשל נראה כאילו הוא נעזר בקביים מזה שנים, לא? לא מספיק שבת' מיותרת, עכשיו גם הוא יהיה משקל עודף?
[4] לורי-טלוויזיה הייתה טרחנית וצדקנית בערך כמו דמותה בקומיקס, אולם הרבה יותר מעצבנת. שרה וויין קאליס והתסריטאים חולקים את האשמה. לורי-קומיקס מתה באופן שונה ובשלב מעט מאוחר יותר של השהות בכלא. ספוילר לקומיקס, ייתכן שגם לעתיד הסדרה: היא נורתה במהלך פשיטת אנשי "המושל" על הכלא ובתה התינוקת, ג'ודית (שנולדה גיליונות ספורים לפני כן) נמחצה למוות תחתיה.
[5] ספוילר לקומיקס: אקסל היה היחיד ששרד אחרי הבלגאן שעשו האסירים האחרים, ושהה עם השורדים למשך תקופה.

© עידו ישעיהו