רוצח בפנים

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 06/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 3.04

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/TheWalkingDead03x04-KillerWithin.jpg?t=1352053739

עבורי רובו של הפרק היה חסר ריגוש, משום מה. אולי מפני שאני רגיל לפעילויות היומיומיות שתוארו רבות על גבי דפי הקומיקס, ובשתי עונותיה הקודמות הסדרה כשלה כשלא הוצגו זומבים, אלימות או התפתחויות מעניינות כלשהן. גם התפצלות השורדים, הבריחה מהמהלכים וכמעט כל מה שאירע בוודברי (לאחר הופעה ראשונה מוצלחת, עלילת "המושל" הייתה די משמימה) [1] – דבר מאלו לא עניין אותי. ואז טי-דוג ננשך.

היה ברור שהוא לא ישרוד זאת, וכה קיוויתי שקרול תחלוק עמו את הגורל, על הדרך. לא, אל תאמינו לכיסוי הראש שלה שנמצא לצד שרידי גופה כלשהי, ככל הנראה של טי-דוג. אין לי מידע פנימי ו/או עתידי, תקראו לזה תחושה. חוץ מזה, כל עוד לא ראינו אותה נהרגת קיים סיכוי נמוך שנפטרנו מקרול (אם ללמוד מהישרדותו המופלאה של האסיר מהפרק השני [2]). טי-דוג, דווקא כשהחל לקבל מעט במה העונה ובתחילת הפרק ניסה לגלם את קול המצפון, סיים את חלקו בסדרה.

אח, לורי. גם היא קיבלה הזדמנות לא קטנה לשיפור מעמדה כדמות, לאחר שהפכה כפי הנראה לדמות הכי מתועבת ע"י הצופים. מרגע שלורי, קארל ומגי נותקו מהאחרים, הרגשתי שהולך לקרות משהו גדול. שיחת הפרידה של לורי מקארל הייתה מרגשת מאוד, וכ"כ קיוויתי שלא יחזור מקרה הרשל, בו מגי הייתה מוכנה להיפרד מאביה לשלום, רק כדי שהתסריט יבגוד בהיגיון [3]. על כל פנים, לורי מתה באחד הניתוחים הקיסריים הגרועים בתולדות הטלוויזיה, קארל נפרד מאמו עם כדור בראש וריק התמוטט בבכי [4].

כפי הנראה, אקסל ואוסקר יהפכו לחברים מהמניין [5], בייחוד אחרי שאוסקר הציל את חייו של ריק. ואנדריאה יכולה להתגאות: היא הרגע עלתה למקום הראשון והבלתי מעורער כדמות הכי טיפשה. לורי נשאה את התואר בכבוד, אך יצאה מהתמונה בכבוד גדול אף יותר.

[1] הוא ציין שיש לו ילדה. אם הסדרה תהיה נאמנה לקומיקס גם כאן, זה יהיה מגניב. אה, ולא כדאי להאמין לאף מילה שפיליפ אומר.
[2] בקומיקס היה זה טייריז, דמות שלא הוצגה בסדרה וכפי הנראה טי-דוג היה הגרסה האנמית שלו, שהחליט ללכת נגד עדר זומבים שאכלס אזור כלשהו בבית הכלא. כשריק וחלק מהחבורה הלכו למצוא את גופתו, הוא התגלה חי ובריא, תחת שרידיהם של מהלכים. עם כל אהבתי לדמות, זה היה אחד הרגעים הכי מגוחכים בסדרה.
[3] הרשל נראה כאילו הוא נעזר בקביים מזה שנים, לא? לא מספיק שבת' מיותרת, עכשיו גם הוא יהיה משקל עודף?
[4] לורי-טלוויזיה הייתה טרחנית וצדקנית בערך כמו דמותה בקומיקס, אולם הרבה יותר מעצבנת. שרה וויין קאליס והתסריטאים חולקים את האשמה. לורי-קומיקס מתה באופן שונה ובשלב מעט מאוחר יותר של השהות בכלא. ספוילר לקומיקס, ייתכן שגם לעתיד הסדרה: היא נורתה במהלך פשיטת אנשי "המושל" על הכלא ובתה התינוקת, ג'ודית (שנולדה גיליונות ספורים לפני כן) נמחצה למוות תחתיה.
[5] ספוילר לקומיקס: אקסל היה היחיד ששרד אחרי הבלגאן שעשו האסירים האחרים, ושהה עם השורדים למשך תקופה.

 • טוב ספוילר אדיר מן הסתם

  אבל כל עוד לורי גוססת (וברור שניסו לעשות את כל הקטע של ה"רצח" מרגש ומשמעותי) רק דימינתי את בקבוקי השמפניה שנפתחו פה 🙂 

  • ספוילר לפרק: שיערתי שקרה משהו כזה לאור תגובות "וואו" ו"היה שובר לב". אפילו שאני כבר לא צופה קיוויתי שלורי היא הקורבן, וטוב לדעת שלא שגיתי. בא לי לראות את הפרק רק כדי לראות את זה קורה במו עיני.

   • תתש

    אתה לא צופה בסדרה?

    •  התייאשתי כמה פרקים אל תוך העונה השנייה.

     • תתש

       כדאי לך לחזור לעונה הזאת (אפשר וצריך לוותר על שאר הפרקים של עונה 2).

     • מיכאל גינזבורג

      התייאשת? למה? העונה ה2 די טובה. 

       • מיכאל גינזבורג

        🙂
        תומר, מהיכן בדיוק הגיע האייל/צבי שהיווה פיתיון לזומבים?
         

        • ממפעל הצבאים הסמוך?

         יש שטח מיוער נרחב ליד הכלא, אז בטח מסתובבות שם כמה חיות.

         • מיכאל גינזבורג

          לא הגיוני, מאז שהוירוס הופץ המערכת האקולוגית השתנה לבלי היכר, לא ייתכן שבע"ח ממשיכים לשרוד. מה אתה חושב שהחבורה ושאר חבורות אכלו בחורפים האחרונים?… 

          • מתחילת הסדרה עברו 12-18 חודשים ובהם עונת חורף אחת (בשתי העונות הקודמות לא היה מז"א חורפי וע"י פתיחת העונה הנוכחית, דילגנו על החורף שהחל מעט לאחר סיום העונה השנייה). בעונה השנייה היה צבי, אז זו לא השערה מוגזמת שיש עוד חיות בסביבה.

 • מאוחר יותר אוסיף תגובה נרחבת, אבל בינתיים: היפ היפ הוריי!!

 • Jaguar

  טוב, אם אף אחד לא הולך להגיד את זה;

  מדובר בפרק הכי טוב שהיה בטלוויזיה העונה! אומנם אני לא צופה בכל הסדרות המשודרות, אך קשה לי להאמין כי אפשר להתעלות על רכבת ההרים הרגשית הזו. הפרק הזה חוזר על הטריק מהפרק שבו גילינו מה עלה בגורלה של סופיה אבל זה נעשה שוב בהפתעה די מוחלטת ובבום אדיר.
  הפרק מתחיל בשגרה היומית החדשה של החבורה, תחזוקת הכלא והפיכתו למקום ראוי למגורים. החיים של החבורה ועתידם נראה טוב, הם חיים במבצר ועובדים על לבצר אותו עוד יותר, הרשל קם ומתחיל ללכת, החבורה מסתדרת בין עצמם וכולם נראים מאושרים. לרגע נראה כאילו הסדרה יכולה להפוך  ל'בית קטן בבית כלא מוקף בזומבים בערבה'. ואז מתחילה תקיפת הזומבים, ההיפרדות של החבורה והגור המטורף. הנשיכה של טי-דוג הייתה צפוייה מהרגע שריק שאל אותו לדעתו בתחילת הפרק. ממתי למישהו אכפת מה טי-דוג חושב? הטירוף של השורדים כשהם הורגים את הזומבים ירצה את כל אוהבי המוחות, דם ומעיים ואמור להספיק להירגעות למשך כמה פרקים.
  את הרגע בו לורי מבינה שהיא תצטרך למות והילד שלה ייראה זאת הערכתי מאוד. למרות שנאתי לדמות שלה ולבנה, הם עשו עבודה מצויינת. אני אשקר אם אגיד שלא התרגשתי.
  אבל רגע השיא של הפרק היה האיחוד של החבורה בסוף. ריק שומע את הקול של התינוק ורואה את אמילי(?) מחזיקה אותו ואת קארל מאחוריה ומתחיל להבין מה הולך פה. וואו, איזה שחקן. איפה הוא היה עד היום!? ליטרלי דמעות. לא קרה לי מאז פרק סוף הסדרה של עמוק באדמה.
  הגדולה של הסדרה היא באיך הם לוקחים את הזמן בלספר סיפור. מפרק תחילת העונה שבו התרחש כל החיסול ההמוני של הזומבים שבו בכלא, בקושי ראינו זומבים שהיוו סכנה ממשית לחבורה. נפילת המתח הזו, למרות שיכולה לגרום לשעמום מדי פעם, גרמה לי להזדהות עם הטירוף והעצב של השורדים כאשר הם ראו שהזומבים מטנפים להם את הבית החדש.
  בין לבין יש את העלילה של הבלונדינית שהיא לא מעניינת בכלל ודי נדושה למען האמת, ודיינה וחבר שלה… (סליחה, סדרה אחרת)

 • Saturn

  There can only be one! black guy in the group.

  לא יכלתי להתעלם מהנתון הזה. מדוע טי-דוג קיבל יחסית הרבה קטעים בעונה הזו? שירת הברבור. הוא מוצא את מותו בדיוק בפרק שבוא האסיר השחור חובר לחבורה שלנו. הסדרה לא מספיק גדולה בשביל שני שחקנים שחורים באותה הקבוצה!
  כמו גם השחור בחדר הגנרטורים שהיה צריך למות. לא הבנתי אם היה צריך לקשר שהוא זה שנראה בתחילת הפרק מטמין את הצבי ופותח את השערים. אני משער שלא כי הוא לבש מעין כפכפים ולא נעליים סגורות כפי שהאסירים קיבלו.

  בכל אופן העונה הזו ממשיכה להיות הכי פחות חלשה עד כה. והם ממשיכים לדלל את השורות. לא שאני מבין בניתוחי שדה אבל לא היייתה אפשרות לנסות ולהציל את לורי? האם לא היה ניתן להאבק על חייה כפי במקרה של הרשל?

  קארול חוזרת בתשובה או משהו?

  אני מאוד מקווה שאנדראה לא מעכבת את עזיבתה בשל נסיונות להפריח רומן בינה לבין פיליפ.

  • ראה גם מקרה ג'אקי.*

   לא הבנתי את הנקודה שלך בנוגע לאסיר שגרם למהומת עולם, שזה כן היה הוא שפיתה את הזומבים או לא? מי זה עוד יכול להיות? שגיתי לחשוב לפני שני פרקים שמי שצפה בקארול מרחוק היה מרל, וכידוע מצאו דרך אחרת להחזיר אותו לסיפור.

   קארול מנסה לפתות את דריל בדרכים יצירתיות משלה. כיסוי ראש זה הקטע שלה השבוע. מחרתיים היא תימרח עליו כזומבי.

   בהחלט נראה שהתסריטאים יוצרים מתח רומנטי בין אנדריאה ופיליפ. מקווה שזה יחזור אליה כמו בומרנג (ואין ספק שזה יקרה).

   * מי?! בדיוק.

   • Amir Mansour

    בצפייה מחודשת בקטע אז זה כנראה הוא.  הנעליים סגורות והידיים שחורות והראו ממש בהתחלה 'בפרקים הקודמים' את ריק כולא אותו בחצר בית הכלא. מה הוא חשב, לנסות לדלל את הקבוצה עם נחיל זומבים ולנסותו כוחו נגד מי שנשאר? פח.
    ולמה יותר משנה לאחר עליית הזומבי לא כל אדם מחזיק על להב גדול וחד בשביל להתמודד עם הזומבים? מתישהו תקלע באיזה נחיל, כדורים ייגמרו, לוקח יותר מזי לזמן לטעון מחדש – אז שיהיה לך חרב לנופף לעת מצור.

    • Jaguar

     אמיר מנסור?
     יכול להיות מצחיק אם אני מכיר אותך…

 • מיכאל גינזבורג

  פרק די טוב, השאיר טעם חמוץ-מתוק, ריגש. ורגש הוא לא משהו מובן מאליו
  בסדרה עם יותר מדי חורים ודמויות לא חכמות במיוחד. כואב על טי דוג!
  על לורי לא ממש.

  מה המושל לעזאזל רוצה? לאן הוא חותר? אני מתקשה לחשוב. אנדראה נשבית ב"קסמיו"
  והיא תתפכח כשיהיה מאוחר מדי. מישון טרם הצליחה לגרום לה להתבגר, קורה.

  המשחק של אנדרו/ריק בסצינת הסיום צבט את הלב. 

© עידו ישעיהו