תגידי את המילה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 3.05, פתיחת דיון

http://3.bp.blogspot.com/-oYDN5BiA_cA/UJfsfLuF7II/AAAAAAABcTw/rQTbO37QhuY/s1600/922073b18844540f8fe447c3e93a25b7.jpg

 • Saturn

  פשש..איזו הצבעת אמון של הקבוצה בקארול. הכינו לה חלקת קבר ודריל הניח את הפרח שהיא אהבה. הלו חבריםםםםםם מצאתם רק את הצעיף שלה, היא לא מתה. למה אתם לא הולכים ומחפשים אותה? עד כמה מטומטמת הכתיבה יכולה להיות? לא ראינו את קארול מתה ואין לקבוצה סיבה לחשוב שקארול הפכה לזומבית ולא לנסות לאתר אותה.עאלק "הם היו המשפחה שלי".ריק במסע נקם ואיתור גופתה של לורי. הסצנה בסוף מבלבלת לחלוטין אבל לפי מה שקראתי ברשת היינו אמורים להבין שהזומבי עם הבטן הזו זה זומבי שאכל את גופתה של לורי.הקטעים בקהילה די מעצבנים וחסרי תכלית. סתם אנשים חוגגים. מישון יצאה לחופשי ואנדראה הלכה לדייט עם המושל.אני מבין שחומות הקהילה מבוצרות היטב אך למה לזמן את כל הזומבים שבסביבה בהשמעת מוזיקה רועשת ומוגברת?קרבות מטומטים כבידור. למה הם מתנהגים שהם בטוחים מהזומבים ברגע שהם עוקרים את שינהם? זה אני או הם שלא קיבלו את המזכר כי עד כמה שאני יודע מספיק שהזומבי ישרוט אותך עם ידיו ויחפור בעורך עד זוב דם כדי שתדבק.אבל אצלם הכל בסדר.הסדרה מנסה להקנות אווירת הרת גורל עם כל המגיפה והזומבים אבל הכתיבה לא נמצדת לקו הזה ונעשים דברים מטומטמים.
  לא ברור לי איך כאשר האיום הכי גדול נשיכות ופציעת הגוף למה הדבר הראשון בסדר העדיפויות הוא לא ללכת ולמצואלהכין חליפות הגנה לכל הגוף או לבישת שכבות ובגדי עור שיכסו כמה שיותר.

  • Saturn

   ה wall of text בטעות.

  • Mika Gill

   "כי עד כמה שאני יודע מספיק שהזומבי ישרוט אותך עם ידיו ויחפור בעורך עד זוב דם כדי שתדבק" – אבל כולם "דבוקים" במחלה. מה שמזמבב אותך היא לא נשיכה של זומבים (הלו, אתה *זוכר* שהרשל ננשך, נכון? מה שמזמבב אותך זה אם הזומבים לא מספיקים לאכול אותך כולך אבל פגעו בך מספיק בכדי שתמות. ואז תחזור לחיים, כי כולם סובלים מהמגפה הזאת.
   מה שלי חסר, האמת, הם אנשים חסיני המחלה.
   כלומר, אני לא סגורה על איפה הדברים עומדים בעולם האמיתי, אבל לפחות בספרות האפוקליפטית תמיד יש קבוצה של אנשים שחסינים באופן טבעי מפני דברים. למה פה אין, תמהני.
   לגבי הזומבי עם הבטן שאכל את לורי, אני איתך. בהתחלה חשבתי שאולי זו היא, ופשוט היא מתה לפני שהבטן שלה הספיקה להתכווץ. אם כי בדיעבד אני הייתי אמורה להבין את זה יותר מהר וטוב מהבן הזוג שישר הבין. אחרי הכל, בהריון שלה היא לא השמינה הרי, רק הבטן תפחה, והתינוק וכל הנוזלים יצאו מתוכה בניתוח. אז עוד צריכה להות לה רקמת בטן גדולה יותר, זה נכון, אבל לא *כזאת* בטן.

   • Yoni_anton

    גם נשיכה בפני עצמה שלא הורגת מזמבבת. היה צריך לכרות את הרגל של הרשל מהר כדי שהזיהום לא יתפשט. כל מי שננשך אפילו קצת רואה את עצמו נדון לזמבוב.  

    • Mika Gill

      כולם רואים את עצמם ככאלה, זה נכון.
     אבל בפועל הסדרה הציגה לנו שברגע שהם הבינו שכולם כבר נגועים, הם הבינו שרק המוות באמת מזמבב אותך.
     מה שכן, אני מסכימה שיש להם קצת בעיה של נאמנות לעצמם. יש זומבים שזזים ממש מהר ועם המון כוח מחשבה, כך נראה, וכאלה שזזים כמו, ובכן, זומבים. הזוי ומעיק.

     • Yoni_anton

      נראה לי שהוירוס (או מה שזה לא יהיה) נמצא אצל כולם במצב רדום ומתעורר עם מות הנשא, אבל גם נשיכה מזומבי מעבירה אותו במצב אלים קטלני ומזמבב ולא צריך לחכות למוות.  

      • Mika Gill

        אאז"ן, אף פעם לא הראו לנו את מה שאמרת.
       כלומר, היה מקרה של מישהו שננשך והיה במצב אנוש אז הם קשרו אותו לעץ או משהו כזה, לא? אבל אף פעם לא הראו לנו מצב שבו נשיכה עצמה הופכת לזומבי, אלא מקרים של נשיכה שגרמה למוות ואז נהיה זומבי. נגיד, אחות של אנדריאה. הרעיון של ננשכת ועכשיו תהפוך לזומבי ירד מהפרק מאז שהם גילו שכולם נגועים. עכשיו הם מבינים שמה שהופך אותך לזומבי זה המוות.
       לכל הפחות, זה מה שאני הבנתי.

  • אכן, העניין עם הזומבי בסוף היה מבלבל. לשנייה תהיתי עם לורי לא נורתה ע"י קארל, הפכה לזומבי והרקיבה מהר מהרגיל (אפילו השיער היה דליל ביותר). גם הדקירות בבטן לא היו ברורות, במה זה עזר לריק? שלא לדבר על צלצול הטלפון ההזוי, אע"פ שיש לי תחושה שזה חלק מההזיות של ריק, והוא ישמע את קולה של לורי (לא מבוסס על הקומיקס, טרם הגעתי למוות שלה).

   לגבי קארול, אני מקווה שלא יימתח זמן ארוך מדי. באחת הביקורות שקראתי צויין ששרה וויין קאליס (לורי) ואיירוני סינגלטון (טי-דוג) תוזזו למסיבות עיתונאי וראיונות בעקבות מות דמויותיהם, ואילו מליסה מקברייד (קארול) לא נטלה חלק, מה שעשוי להעיד על עתידה בסדרה.

   וודברי של סדרת הטלוויזיה הרבה יותר צבעונית ותוססת מוודברי של הקומיקס, מצג שווא של מה שמתרחש באמת מתחת לפני השטח. בקומיקס הכל היה אפל וישיר יותר, כולל מעשיו של המושל.

   אל תשכח שמתחילתה הסדרה התקשתה לעמוד בחוקים שהציבה לעצמה, כפי שבפרקים הראשונים הופיעו לפתע זומבים שהלכו במהירות אחרי השורדים באטלנטה.

   מילטון הוא הדמות הראשונה בסדרה שחושבת מהזווית המדעיתמחקרית (דמות שאנחנו יודעים עליה, אם מתעלמים מהפארסה ב-CDC). אני מקווה שהוא ישאר בסביבה לאורך זמן ויאיר מעט על המהלכים, בני האדם והעולם בכלל במציאות החדשה.

   • Yoni_anton

    אפשרות: הבטן נראית כמו בטן הריונית לא במקרה, והדקירות בבטן מבטאות באופן סמלי שנאה כלפי העובר/תינוק שאינו שלו ושהביא למותה של לורי. 

  • מיכאל גינזבורג

   איך היינו אמורים להבין זאת?
   חשבתי שזו לורי ולא הבנתי מאיפה יש לה בטן.
   סצינה מאוד מבלבלת, שלא לדבר על עניין הטלפון (הזייה?)

 • Mika Gill

   המפף. אני ממש מתעבת את הממשק המטופש הזה של הבלוג, יאדו. עמך הסליחה. אני יודעת שלא אתה תכנתת אותו אבל אתה זה שבחר בו. והוא ממשק איום ונורא.

 • Yoni_anton

  לפי דעתי לא היו צריכים לחשוף כל כך מהר את טיבו האמיתי של המושל והאידיליה המזויפת של הקהילה.
  היו צריכים לאפשר לצופה להתלבט בין החשדות של מישון לתמימות של אנדריאה.

  • גם המטומטמת הראשית של הסדרה צריכה לפקוח עיניים מתישהו, ולמתוח את זה עוד כמה פרקים היה הופך אותה אוטומטית לזומבי חסר מוח.

   • Yoni_anton

    דווקא ככה הפכו אותה למטומטמת וחסרת מוח במיוחד. 

   • Yoni_anton

    תיקון אי הבנה: בחשיפה אני לא מתכוון לפרק הנוכחי דווקא אלא לכך שהראו לצופים את חיסול החיילים ואת האקווריומים עם הראשים.    

    • על כל פנים וכאמור, בקומיקס הכל ישיר יותר ומתגלה כמעט מלכתחילה, בייחוד הסאדיסטיות והטירוף של המושל.

     ב"למתוח את זה" התכוונתי לעיוורון הסלקטיבי של אנדריאה, אי ההבנה או חוסר הנכונות להבין מיהו באמת המושל ומה קורה בוודברי.

     • Yoni_anton

      אני לא יכול להתיחס לקומיקס, אבל כל הסיפור עד כה עם המושל והעיירה  היה יותר מעניין אם לא הכל היה גלוי ומתגלה בהתחלה, ואם התפקיד של הצופה היה להבין לפי הרמזים את האמת ולא סתם להתעצבן על הטמטום של אנדריאה.  

 • roswella

  אני גם הבנתי לגבי ריק והזומבי – הבטן המלאה (עם שרידיה של לורי) מסמלת את התינוקת שכנראה לעולם לא יאהב, אפילו עם האפשרות שהיא אולי שלו.
  שימו לב למה שאנדריאה חזרה ואמרה והציבה תזמון ברור לעלילה – שמונה חודשים עברו מאז היא הופרדה מהחבורה. אני די בטוחה שיותר מחודש לפני כן ריק ואשתו התאחדו. לא סביר שלורי שכבה עם שיין אחרי שהיא גילתה שריק חי.

 • מסתבר שרוברט קירקמן אמר בראיון שבפרק סיום חצי העונה (2 בדצמבר) תופיע דמות חדשה אך מוכרת מהקומיקס. השמועה כרגע נוטה לדמות שאני מאוד אוהב. אני אוהב גם את השמועה בנוגע לליהוק, אם הוא נכון (ספוילרים בקישורים).
  http://tinyurl.com/cgahvup

  http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=42225

 • מיכאל גינזבורג

  המושל והמדען מנסים למצוא תרופה ולחקור את הזומביזציה ודרכים לנטרלה,
  שום דבר מטורף.
  זירת גלדיאטורים? מטריד? ממש לא. חוץ מהעניין של הרעש, לא מובן. 

  ריק יוצא מדעתו והסצינות שלו נהדרות. פחדתי שהוא יחסל בטעות את גלן…

  מישון מרגיזה אותי מפרק לפרק. מה היא מתערבת במה שמתרחש בעיר הזו?
  הצילו את חייה, למקרה ששכחה. בכלל, האם אני היחיד שלא רואה אותה בתור
  אזרחית רגילה טרום האפוקליפסה? דמות לא אמינה.

  • Mika Gill

    איך בדיוק הם הצילו את חייה? הם חטפו אותה ואת אנדריאה.

   • מיכאל גינזבורג

     "חטפו"

    • Mika Gill

      כיוונו אליהן כלי נשק, לקחו מהן את כלי הנשק שלהן, כיסו להן את הראש והכניסו אותן לרכב שנסע לוודברי. איך עוד תקרא לזה?

© עידו ישעיהו