הטיהור

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הומלנד" 2.07, פתיחת דיון

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/homeland-2x07-03-hq_FULL.jpg?t=1352652383

תגיות:
 • kfir

  טוב מכיוון שעדיין לא כתבתם על הפרק, תראו איך אן האתאווי חיקתה את קלייר דיינס בSNL: http://www.youtube.com/watch?v=4rMjVfg3350.

 • assik

  לכל מי שבפרקים האחרונים הטיל ספק והתאכזב לראות ש"הנה עוד סדרה עושה שימוש נדוש בטריק הפגע וברח של הטינייג'רס". בשביל כל אותם ספקנים (כולל "עכבר העיר"), הגיע הפרק הנוכחי והראה שלסדרה הזאת מותר, ושהכול קשור.

  עלילות משנה עם נחתים חשדניים ושטויות של מתבגרים התנקזו שניהם לעלילה הראשית, בסדרה שבאה לנגן את כל מה שכואב לאמריקה בעידן הנוכחי. אמריקה שנרתעת מכל מה שמריח טרור אך בו-בזמן מקדשת את המסורת בגידול "נכון" של ילדיה: הטקס בבית הספר שייבש את סול שעות נוספות בכלא, גם כשהזמן דחק; ההליכה למשטרה בידיעה שזה הדבר ה"נכון" לעשות כשאתה אזרח מן השורה – כל זה מתנגש לפתע עם מטרות גדולות יותר.

  הסצנות שעשו את הפרק ותרמו עוד יותר ליוקרתה של הסדרה: קרי ששולחת יד ומובילה לנשיקה כשהיא מודה לראשונה שאין לה מושג מה היא עושה (ובמקרה דנן אני מאמין לה, לאור המשיכה הטבעית שבאמת הייתה לה בעונה שעברה, הבעת ה"הו, שוב דפקתי את העסק" מיד לאחר שברודי נסוג, ואיחול ההצלחה למייק המתחרה על ליבה של ג'סיקה). לבסוף, ברודי במרכז סצנה בלתי אפשרית שחתמה את הפרק והותירה לנו רק לנחש איך ממשיכים מכאן (כלומר, למי שנמנע מהפרומו).

  אגב, ניכר ששם הפרק כנראה תורגם טרם הצפייה בו. התרגום הנכון יותר לפרק הוא "קרחת יער". קרי בפירוש מבקשת מברודי להגיע לclearing – האתר בו מתרחשת הסצנה המרכזית ביותר, כחלק מהציר הכפול עליו נשענת הסדרה. שם מתייצבת קרי וחושפת לראשונה העונה את המשיכה העזה שיש לה, והפעם כשהיא באה נקייה מבחינת כל הצדדים הנוגעים בדבר. נכון שתמיד אפשר לתרגם "הטיהור" כשהכוונה, אולי, למה שדיינה מנסה לעשות. אבל כאמור, הפרוש הראשון לדעתי מכוון לשינוי מהותי יותר שהביא אתו הפרק.

  • מיכאל גינזבורג

    מסכים איתך על הכל.

  • miss bojarsky

   אני גם מסכימה. אני עדיין לא אוהבת את סיפור הדריסה, אבל לפחות ממנפים את זה למשהו מעניין יותר באמת.
   ואין ספק שהדבר המוצלח ביותר בסדרה הזו הוא קארי והקשר המורכב שלה עם ברודי. כשהוא סתם היה בוגד שעובד נגדה זה היה משעמם, אבל ברגע שהחזירו את אלמנט המתח התהייה לגבי מיהו ברודי ומה קורה ביניהם, זה שדרג את הסדרה חזרה לרמות העניין שהיו בה בעונה הראשונה.

   החלק של סול בפרק גם היה מוצלח ומרגש, צריכים להמשיך לתת לו לעשות יותר.

  •  אכן נתתי את הכותרת לפני הצפייה בפרק, כמדי שבוע, אבל גם אחרי כן אני משאיר אותה. הרי ברור שקרחת היער היא לא העניין פה, אלא החוויות המזככות שעוברות הדמויות. דיינה שמתוודה (עדיין קו עלילה מפגר בעיניי, מצטער), איילין שמבלה את יומה האחרון מול החלון, הכנות בשיחה ובפעולות של קארי וברודי וכו'. אני מקווה לכתוב על הפרק מתישהו בקרוב.

   • assik

    קרחת יער במשמעות היבשה שלה (אתר נקי מעצים טופוגרפית) היא לא העניין פה – זה ברור. לדעתי, ומההתרשמות שלי עד כה משמות הפרקים, היוצרים נותנים להם שמות תמימים בכוונה (וזה ממש לא רק בסדרה הזאת) שמעוררים אסוציאציות רלוונטיות למי שצפה בפרק, למשל New Car Smell כאילו הפרק מדבר על ריחן חדש לאוטו. הפעם קיבלנו שם דו-משמעי. מעניין לראות איך יתרגמו את זה ביס…

   • טוב, לכתוב על הפרק כבר לא יצא לי.

 • מירב

  רק בקשר לאיילין-

  שנה בלי אור יום אבל הגבות מעוצבות עד הזיף האחרון?

© עידו ישעיהו