מוזת האש

ספוילר "החץ" 1.07

לראשונה מאז גילוי סודו של אוליבר ע"י דיגל וצירופו למלחמה על סטארלינג סיטי, אוליבר חשף את עצמו לאדם אחר וכפי הנראה גייס חברה חדשה למאבק. לעומת דיגל, עם הלנה ברטינלי אולי יכול גם לפתח רומן. בעוד לאוליבר היה מי שידריך ויאמן על האי במשך חמש שנים, הלנה פצחה במסע נקמה במשפחת הפשע בראשות אביה על רציחתו של ארוסה, ומבלי שתהיה לה יד מכוונת. אם האיש בירוק הצטייר בתחילה כמכונת הרג נטולת רסן, המחסלת בקסדת אופנוע נראית כגרסה גסה ולא מלוטשת שלו. לראייה, מוירה קווין כקורבן אקראי במהלך אחד מחיסוליה.

ההתקרבות של אוליבר והלנה הובילה בסופו של יום להיוודעות של כל אחד מהצדדים לסודו של האחר והיכולת הנדירה לקבל זה את זו גם כמושא אהבה, באופן שאף אדם אחר לא יבין. אולי יצטרך לקחת אחריות בפרק הבא ולרסן את הלנה בעודם מתמודדים עם מלחמת משפחות הפשע שתחל בעקבות שרשרת האירועים שיצרה.

לאחר הזנחה פושעת של דמותו של טומי כפלייבוי עשיר ומפונק, הוחלט לקרבו עוד יותר אל לורל ולפתח את מערכת היחסים שלהם. כדי להפוך אותו לאנושי יותר, טומי איבד את כל הונו ובשל כך אף גילינו סוף סוף מיהו האיש בחליפה: אביו של טומי. התיאוריה הפופולרית ביותר מאז הופעתו הראשונה הייתה שהוא יתגלה כמקס לורד [1], אולם בסופו של דבר מדובר "בסך הכל" במרלין האב. אמנם מרלין של הקומיקס הוא נבל לא מוכר מחוץ לדפים המצויירים, אבל נראה שסדרת הטלוויזיה משתמשת בו כבסיס לשתי דמויות, אב ובנו, כשהאחת היא הנבל הראשי.

[1] מקסוול לורד היה דמות חשובה מאוד ביקום DC, בין מנהל\יועץ של אחת מקבוצות ליגת הצדק ועד קונספירטור העומד בראש ארגון סודי. לפני כמה שנים הוא נרצח ע"י וונדר וומן.

שתי נקודות חיוביות ראויות לתיון היו חזרתו של וולטר והיותה של ת'יאה פחות מעיקה מהרגיל. לשלילה, הייתה נוכחות מועטה מדי של דיגל, נכון לעכשיו הדמות הכי מעניינת.

הלנה ברטינלי\האנטרס הייתה בתחילה בתם של באטמן וקאטוומן ביקום חלופי, שהמשיכה את דרכי הוריה (אז נקראה הלנה וויין). מאוחר יותר הוצגה מחדש כויג'ילנטית/נוקמת שמשפחת הפשע אליה נולדה נרצחה כולה ע"י המאפיה כשהייתה ילדה. האנטרס הפכה לחלק מ"משפחת העטלף" של באטמן, חרף ההתנגדות שלו לשיטות הרצחניות שלה, והיא בעיקר מזוהה כחברה בקבוצת Birds of Prey לצד דיינה (לורל) לאנס/בלאק קנרי וברברה גורדון/אורקל/באטגירל-לשעבר.
– מייקל סטאטון, ארוסה המנוח של הלנה, בטח נקרא על שמו של ג'ו סטאטון, צייר קומיקס שבין השאר עבד על סדרת הסולו של האנטרס שהציגה אותה בגלגולה המודרני.
– כבונוס, המפגש הטלוויזיוני האחרון בין אוליבר, דיינה והלנה:

http://www.youtube.com/watch?v=lMLSaB-WTJg

Tags:
© עידו ישעיהו