מורשות

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 18/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" 1.06

השבוע "החץ" ניסתה לראשונה לחרוג מתבנית הנבל הקבועה כשהציגה כנופיה של שודדי בנקים, ובעידודו (ונכלוליותו) של דיגל, אוליבר הסכים לרדוף אחריהם. אלא שעד שסוף סוף אולי מחליט שחיסול רשימה שהוכנה מראש לא מספיק כדי להציל את סטרלינג סיטי, מתגלה שהכנופיה נולדה בגלל אביו: אחד המפעלים בבעלותו נסגר על ידו לפני תאונת השיט, ואחד ממנהלי העבודה החל לשדוד בנקים עם משפחתו כדי לשרוד. "הנבלים" לא היו מעניינים או מתוחכמים במיוחד, וסיפורם שימש אך ורק כדי להאיר שוב על התפנית שעבר אוליבר על האי בעקבות מות אביו. חוץ מזה, גם גילינו כיצד הפנקס הריק התמלא בטקסט – דיו סתרים שהושחם ע"י אש.

לאחר מספר פרקים בהם אוליבר התקרב ללורל בזמן שטומי לא היה בנמצא, הסדרה החליטה לחזק את הקשר בין השניים בעוד טומי מנסה להרשים אותה. מימון נשף צדקה למען ארגון הסיוע המשפטי של לורל עשה את העבודה, ולא מן הנמנע שבהמשך העונה יהיה פוקוס על משולש האוהבים הזה. אה, וכדאי לכותבים להימנע ממרובע אוהבים, כי היה מחריד (ומטריד) לראות את ת'יאה הטינאייג'רית האלכוהוליסטית נמרחת על טומי באי-הבנה מטופשת כלשהי. בסביבה של אוליבר קווין צריך להיזהר עם דברים כאלה.

כדי שלא תרגיש מחוץ לעניינים, מוירה הננטשת זוכה ליחס מזלזל מילדיה, כשהכואב מכל הוא בנה שזה עתה חזר מהמתים אך מסרב לבלות עמה יותר מחצי דקה. אולי הגיע הזמן לחשוד בפעילות הפנאי של אוליבר כמו שותפיה לפשע? בכל מקרה, סוף טוב הכל טוב, אולי הבין את טעותו ולקח את אמו המיליארדרית המורמת מעם למקום שהכי יהלום אותה – מזללת ההמבורגרים הכי טובה בעיר (= היחידה שהוא מכיר).

בנוהל:
– כנופיית השודדים והמסכות שלהם התבססו (גם אם בחוסר תחכום רב) על קבוצת נבלים בשם רויאל פלאש גאנג. לקבוצה היו מספר גרסאות, אך בד"כ היא שומרת על מבנה של חמישה חברים שזהויותיהם מתבססות על חמשת קלפי הרצף המלכותי, למעט גרסה אחת שהתבססה על כל 52 הקלפים שניתן למצוא בחפיסה. דרק רסטון, ראש המשפחה השודדת בפרק, הוא גם אחת הזהויות של אייס.
– תעשיות סטאג נמצאות בבעלותו של סיימון סטאג הקשור לגיבור העל מטאמורפו.
קואסט סיטי היא עירו של גרין לנטרן\האל ג'ורדן.
מסעדת "ברומ'ס" בקואסט סיטי היא מחווה לג'ון ברום המנוח, כותב מעידן הכסף שבין השאר יצר את גרסאות אותה תקופה של גרין לנטרן (האל ג'ורדן) ופלאש (בארי אלן).

תגיות:
© עידו ישעיהו