ניזוק

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 11/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" 1.05

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/Arrow_105_big.jpg?t=1352548964

השבוע הציגה "החץ" נקודה חשובה ומעניינת שכמעט ולא נידונה בהקשר של באטמן, החץ הירוק ודומיהם: עם חזרתו של אוליבר מהמתים והופעתו של ויג'ילנט מסתורי זמן קצר לאחר מכן, החשד כי מדובר באותו אדם היה עולה מתישהו בקרוב. במקום לחכות לגורל או קוונטין לאנס שיתפסו אותו, אוליבר תכנן את מעצרו. הבעיה היחידה היא שדיגל לא היה לצדו מלכתחילה, אז איך הוא תכנן להוריד מגבו את האשמה?

כחלק מכך, במודע או לא, אוליבר נחשד כעת במעשיו ע"י אחותו, ולא אופתע אם גם לורל לא מאמינה לגמרי שהוא לא האיש במסכה. גם שותפיה של מוירה שמו את עיניהם על אוליבר, מה שהוביל אותה (לאחר הוכחת חפותו לכאורה) לאיים על מי שנראה כבוס הגדול אך עדיין לא נחשף בשמו (ג'ון בארומן). האיום שלה נשמע אמין, ולא הייתי מרגיז אישה שכמעט איבדה את בנה בשנית והרגע ננטשה ע"י בעלה [1].

שמתי לב שמאז הפרק הראשון כמעט ולא התייחסתי לעלילת האי, אולי מפני שלא הרגשתי שהיא מעניינת מספיק. אז הנה, השבוע זכינו לראות את אוליבר שופע השיער מעונה ע"י שוביו, פוגש את דת'סטרוק ומחזק את הקשר שלו עם הקשת הסיני. שיאה של העלילה היה הקרב בין הקשת לבין דת'סטרוק, בכוריאוגרפיה ששוחזרה בחלקה בהווה כשאוליבר התעמת עם המתנקש שנשלח אחריו.

לא שזה לא היה צפוי, אבל מערכת היחסים בין אוליבר ולורל נבנית מחדש (עבור הדמויות, לא הצופים) באופן מעניין. אמנם אולי נאלץ לשקר לה לא מעט כרגע כדי לשמור את זהותו בסתר, אולם התגלית האחרונה ו"הפתיחות" שלו קירבו אותם מאוד. לא נראה שלמישהו, בטח לא שניהם, אכפת מטומי, שנעלם מהתמונה בשני הפרקים האחרונים (חצי משפט לא נחשב).

[1] מעניין לראות שוולטר הוא זה שחושף את הקונספירציה בה מעורבת מוירה, הרחק מפעילותו של אוליבר. ד"א, לא קישרתי לכך עד עתה, אבל רק עכשיו גיליתי שוולטר סטיל הופיע גם בקומיקס.

רפרנסים:
אדי פיירס, מי ששבה את אוליבר על האי, היה במקור סוכן CIA שרדף את החץ הירוק, אבל בהמשך פרש, הפך לחבר קרוב של אוליבר ואף היה מנטור ודמות אב לבנו של אוליבר, קונור הוק.
דת'סטרוק מוכר לרוב כאויב של הטין טייטנס, אך כנבל על נלחם בגיבורי על אחרים. שכיר החרב המוביל ביקום DC, סלייד ווילסון היה איש צבא שבזכות ניסוי שנטל בו חלק, זכה ביכולות על אנושיות.
– התובעת המחוזית קייט ספנסר פועלת בשנים האחרונות כמנהאנטר (השמינית שנושאת את הזהות), פרקליטה חד-הורית ובתו של נבל, צדה פושעים שחמקו ממערכת החוק.
– לורל (בהתייחס לתחפושת שלבשה בעבר): "לבשתי את גרביוני הרשת הנוראיים ההם." זו התלבושת הכי מזוהה עם דיינה-לורל כבלאק קנרי.

תגיות:
© עידו ישעיהו