לך איתי

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 30/10/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 3.03

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/TheWalkingDead03x03-WalkwithMe.jpg?t=1351452060

כמו בעלילת האסירים, גם במקרה של וודברי ו"המושל" הסיפור לקח כיוון מעט שונה, אך מבלי לאבד את המהות שהייתה לו בקומיקס. התרסקות המסוק (למיטב זכרוני, בקומיקס הוא היה אזרחי ולא צבאי) כטריגר למפגש בין הקבוצה מאטלנטה לבין "המושל" ואנשיו, הסדיסטיות שלו, מישון השתקנית והחשדנית (במקור היו לה הרבה סיבות לשנוא את "המושל", אך לא אחשוף אותן כעת מחשש שזה יקרה בהמשך העונה), החדר הסודי בביתו של "המושל" עם ראשי הזומבים באקווריום.

http://i.imgur.com/oWlOz.png

המושל ודני טרחו – נחשו מי הוא מי

אם במקור מישון, ריק וגלן היו אלו שנאספו אל העיירה המבוצרת, הפעם אנדריאה נמצאת לצידה של מישון, ולמרבה הצער נראה ששמונה חודשי ניתוק ונדידה בחורף הקשה לא הוציאו ממנה את הפתייה המעצבנת. ועל מטומטמים כמותה וכמו טייס המסוק סומך "המושל", אלו שנופלים שדודים ללשונו החלקלקה וחזותו האלגנטית. במקרה הזה הליהוק של דיוויד מוריסי מפתיע לטובה, כי הוא כ"כ שונה מ"המושל" של הקומיקס, שדמה מאוד לשחקן דני טרחו וחשף את הקלפים כפסיכופת חסר מעצורים זמן קצר מאוד לאחר ההיכרות עמו (רצח של אנשי המשמר האזרחי ושמירת ראשו הערוף של טייס ממש לא מתקרבים לרמת הטירוף שלו).

אי אפשר להתעלם מחזרתו הצפויה והמספוילרת חודשים מראש של מרל, עכשיו גידם עם תחליף מעניין בעל להב נשלפת. באחת הביקורות שקראתי לאחר הפרק נטען שמרל היה מרוכך מאוד, יותר מדי אפילו, כאילו הדמות נוצרה מחדש. אני לא רואה בכך משהו שלילי, מאחר ו"המושל" אמר במהלך הפרק שמרל הגיע אליו כחיה פראית ואולף. אלא אם הבנתי זאת אחרת, נראה לי שצריך לחשוש מהרמיזה שמרל טעם משרידי הזומבים, במהלך הסצנה במעבדה הסודית.

אם יש משהו שבאמת לא אהבתי, זה ההסבר על מהלכי המחמד של מישון, מעין האכלה בכפית לצופים הטיפשים שלא הבינו לשם מה הם שימשו. בקומיקס זה מעולם לא הוסבר ופשוט הובן שהיא השתמשה בהם כהגנה והסוואה. מה גם, שהיא חיסלה אותם רגע אחרי שפגשה את השורדים בבית הכלא בהופעתה הראשונה. ואם מישון אכן הייתה קרובה אל השניים לפני שהפכו לזומבים, כיצד זה אמור להוסיף לסיפור שבו כבר ראינו אישה הורגת את אחותה, ילדה הופכת למהלכת ואדם נאלץ לחזות באשתו, בנו וקרובים אחרים נטבחים כזומבים?

לחיוב יש לציין את החלוקה בין עלילת הכלא ועלילת וודברי. התמקדות בריק ושות' והאסירים בנפרד, ואז פרק שלם שמציג את "המושל" במלוא הדרו, זו הייתה החלטה מעולה של ההפקה. כולי תקווה שהחזרה למבנה הבסיסי, עלילת פרק שנעה בין שתי התפאורות, לא תפגע ברעננות שהעונה השלישית נהנית ממנה עד כה.

© עידו ישעיהו