לך איתי

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 30/10/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 3.03

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/TheWalkingDead03x03-WalkwithMe.jpg?t=1351452060

כמו בעלילת האסירים, גם במקרה של וודברי ו"המושל" הסיפור לקח כיוון מעט שונה, אך מבלי לאבד את המהות שהייתה לו בקומיקס. התרסקות המסוק (למיטב זכרוני, בקומיקס הוא היה אזרחי ולא צבאי) כטריגר למפגש בין הקבוצה מאטלנטה לבין "המושל" ואנשיו, הסדיסטיות שלו, מישון השתקנית והחשדנית (במקור היו לה הרבה סיבות לשנוא את "המושל", אך לא אחשוף אותן כעת מחשש שזה יקרה בהמשך העונה), החדר הסודי בביתו של "המושל" עם ראשי הזומבים באקווריום.

http://i.imgur.com/oWlOz.png

המושל ודני טרחו – נחשו מי הוא מי

אם במקור מישון, ריק וגלן היו אלו שנאספו אל העיירה המבוצרת, הפעם אנדריאה נמצאת לצידה של מישון, ולמרבה הצער נראה ששמונה חודשי ניתוק ונדידה בחורף הקשה לא הוציאו ממנה את הפתייה המעצבנת. ועל מטומטמים כמותה וכמו טייס המסוק סומך "המושל", אלו שנופלים שדודים ללשונו החלקלקה וחזותו האלגנטית. במקרה הזה הליהוק של דיוויד מוריסי מפתיע לטובה, כי הוא כ"כ שונה מ"המושל" של הקומיקס, שדמה מאוד לשחקן דני טרחו וחשף את הקלפים כפסיכופת חסר מעצורים זמן קצר מאוד לאחר ההיכרות עמו (רצח של אנשי המשמר האזרחי ושמירת ראשו הערוף של טייס ממש לא מתקרבים לרמת הטירוף שלו).

אי אפשר להתעלם מחזרתו הצפויה והמספוילרת חודשים מראש של מרל, עכשיו גידם עם תחליף מעניין בעל להב נשלפת. באחת הביקורות שקראתי לאחר הפרק נטען שמרל היה מרוכך מאוד, יותר מדי אפילו, כאילו הדמות נוצרה מחדש. אני לא רואה בכך משהו שלילי, מאחר ו"המושל" אמר במהלך הפרק שמרל הגיע אליו כחיה פראית ואולף. אלא אם הבנתי זאת אחרת, נראה לי שצריך לחשוש מהרמיזה שמרל טעם משרידי הזומבים, במהלך הסצנה במעבדה הסודית.

אם יש משהו שבאמת לא אהבתי, זה ההסבר על מהלכי המחמד של מישון, מעין האכלה בכפית לצופים הטיפשים שלא הבינו לשם מה הם שימשו. בקומיקס זה מעולם לא הוסבר ופשוט הובן שהיא השתמשה בהם כהגנה והסוואה. מה גם, שהיא חיסלה אותם רגע אחרי שפגשה את השורדים בבית הכלא בהופעתה הראשונה. ואם מישון אכן הייתה קרובה אל השניים לפני שהפכו לזומבים, כיצד זה אמור להוסיף לסיפור שבו כבר ראינו אישה הורגת את אחותה, ילדה הופכת למהלכת ואדם נאלץ לחזות באשתו, בנו וקרובים אחרים נטבחים כזומבים?

לחיוב יש לציין את החלוקה בין עלילת הכלא ועלילת וודברי. התמקדות בריק ושות' והאסירים בנפרד, ואז פרק שלם שמציג את "המושל" במלוא הדרו, זו הייתה החלטה מעולה של ההפקה. כולי תקווה שהחזרה למבנה הבסיסי, עלילת פרק שנעה בין שתי התפאורות, לא תפגע ברעננות שהעונה השלישית נהנית ממנה עד כה.

 • Saturn

  Why can't we all get along?

  לי כבר נמאס מסדרות סוף-העולם בה כל פעם שזרים נפגשים זה נהפך למפגן עימותים ואלימות. קיבלנו סוף סוף מבט קצת יותר רחב מקבוצת השורדים שלנו; קהילה של 70 איש שהצליחו לבנות איזור בטוח ולהחזיר איזשהו מראה של ציוויליזציה.

  אבל מהרגע הראשון הייתה הרגשה שזה too good to be true ולצערי כך זה הוכח כאשר 'המושל' הורג קבוצה של חיילי משמר לאומי ללא כל סיבה נראית לעין (החיילים היו יכולים להיות תוספת מצויינת להגנת וודבורי). ואם נשאר ספק לגבי המושל, בסוף הפרק הוא נכנס לחדר המיוחד שלו שבו הוא מאכלס ראשים של אנשים (זומביים ואנושיים כאחד?).

  לא יודע איך זה בקומיקס אבל הרושם שלי שהסדרה די ירתה לעצמה ברגל בכך שכל אחד הופך לזומבי לא משנה איך שהוא מת כך שזה מוציא את האוויר מעלילות ומוטיבציה פוטנציאלית של למצוא תרופה ולהמשיך לחשוף את ה'תמונה הגדולה' וכך כל מה שנשאר זה לשרוד קבוצה אחר קבוצה של אנשים רעים.

  ומתי סדרות ילמדו שאם הם רוצים להפתיע בהחזרת דמות אז עדיף שלא יזכירו את הדמות בקטע ה'בפרקים הקודמים'.

  http://i.imgur.com/WgRks.jpg
  http://i.imgur.com/wqpSu.jpg

 • מיכאל גינזבורג

  אני לא מבין, המושל אמור להיות סוג של אנטגוניסט?
  אנדריאה לא נפלה שדודה לכלום, הוא יודע את תורת הנאום ומציג אופי חזק וטוב.
  הריגת החיילים? מחליק. המוסר משתנה כשאתה צריך להגן על האנשים שלך ולעשות כל מה שביכולתך על מנת להשיג להם הגנה ומזון. כשנגיע לתקופה כזו, אני בטוח שדברים ישתנו כשהחוק יהיה בגדר נעדר תמידי.
  המושל מחזיק ראשי זומבים באקווריום… המטרה היא למצוא תרופה? או שהמכונה שהייתה לידו מייצרת
  נוזל כלשהו שבאמצעותו המושל חושב שהוא יקבל כוחות על?…
  שוב, מבחינתי המושל לא אדם רע.

  מישון הפכה לדמות גרועה. "אני לא בוטחת בו", אוי נו. את מעדיפה לשוב ליער עם החרב מהמאה ה16 שלך?
  בבקשה. בכלל, היא לא נראית כמו אישה של המאה ה21.

   

  • Saturn

   מה הקשר למוסר שמשתנה? איזו סיבה יש לו להרוג את החיילים? איך זה משיג לערייה שלו הגנה או מזון? העיירה מונה 70 איש, עוד קבוצה של חיילים שמביאה איתה כישורים וכלים תתקבל בשמחה בכל מקום.

   • מיכאל גינזבורג

    הוא בוחר לא לקחת סיכונים ולא לבטוח בהם, כמו מישון.
    אפשר להסכים ולא להסכים איתו.

    למה מתפלאים שיש קבוצות בסרטי וסדרות פוסט אפוקליפסיות?
    האנושות פשוט חוזרת למצב קדמון של שבטיות.

    המושל אולי רצחני אבל הוא דמות עגולה.

    • "המושל אולי רצחני אבל הוא דמות עגולה."

     זה אמור להית ייחוד כלשהו? בניגוד ל…?

     • מיכאל גינזבורג

       ג'יפ רוזטי מ'אימפריית הטיילת' 😉
      תראה, המושל אמור להיות על תקן הדמות הרעה החדשה, מקבל.
      אני רוצה לגבש דעה עליו אחרי עוד 2 פרקים לפחות.

      תגיד, לא אמרו שבקומיקס המושל בכלל שלט על הכלא? ושהוא דומה בכלל
      לדני טרחו?… ספר קצת מבלי לספיילר..

      • לא, כמו בסדרה הייתה לו את קהילת וודברי.

       ספוילר לקומיקס:

       פירוט נוסף עשוי לספיילר את המשך הסדרה, אז אעשה זאת רק בעתיד כשאהיה בטוח שהסדרה לעולם לא תיישם דברים מסויימים (מערכת היחסים הרומנטית בין דייל לאנדריאה, למשל).

       סוף ספוילר

       הדימיון לטרחו הוסבר למעלה, ראה תמונה. חוץ מדימיון פיזי, אני לא חושב שיש עוד משהו בין השניים.

    • Saturn

     אז אל תלך אליהם? זה לא נותן לו 'זכות' להרוג את החיילים בלי שזה יעמוד לרעתו.

  • כפי שסאטורן כתב, אין שום היגיון בהריגת אנשי המשמר האזרחי. למה לא להביא אותם לוודברי? לצרף אותם לשורות כוח האבטחה? כמובן שהוא לא מוכן לצרף אנשים חדשים מפני שהוא שולט בקבוצה הקיימת, וחבורת רדנקיםפושטקים עם נשק וחיבה לאלימות פועלים לפי כל מה שיגיד, אז למה לסכן את הכל עם חבורצ חיילים שתשאל שאלות.

   כמו כן, ראשי הזומבים מספקים ל"מושל" בידור ותו לא. אם שמת לב, אז הטייס שמסר לו את המידע על אנשיו – ראשו הערוף היה באקווריום בעליון. מה שאומר שאחרי שאנדריאה הטיפשה תמסור ל"מושל" את המדע הנחוץ למציאת ריק ושות', גורלן של מישון ושלה יהיה דומה.

   וכאמור, הגרסה שהטלוויזיונית בינתיים מרוככת והרבה פחות מוחצנת מדמותו בקומיקס.

   • Mika Gill

     תגידו, יש איזה אתר בעברית שיש בו פירוט של העלילה בקומיקס? כי לקומיקסים אין לי סבלנות או זמן, וגם לקרוא על זה באנגלית לא ממש בא לי – כי באנגלית הרבה יותר קשה לי רק לסקור את הטקסט בלי לקרוא לעומק. אז… כל לינק מסודר יתקבל בברכה 🙂

    • לא משהו שידוע לי, וגם ניסיתי לחפש לפני מתן תגובה.

     אני מניח שכשירות לציבור אצטרך למצוא זמן ולהכין סיכום כזה, בהקדם האפשרי. עד כה הגעתי לאוגדן החמישי (מקביל לעלילת הכלא"המושל" שמתוארת בעונה הנוכחית) מתוך 16 שהודפסו עד כה, ונכון לאוקטובר הסדרה הרצה הגיעה לגיליון 103 וממשיכה לרוץ.

     • Mika Gill

       וואו!
      כשירות לציבור – אשמח לקרוא סיכומים שכאלה, אז כשתפתח בלוג שלך שיכיל סיכום כזה, בבקשה יידע אותי 🙂

© עידו ישעיהו