זרע

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/10/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על פתיחת העונה השלישית של "המתים המהלכים"? ספוילרים.

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/TheWalkingDead-03x01-Seed.jpg?t=1350319744

 • הסבר לילד המפגר :
  מה קרה שם ? עברה חצי שנה ? למה ריק ולורי לא מדברים ?

  • ככה זה נראה, אחרי העימות שהיה ביניהם בסוף העונה. כן, עברו כמה חודשים, דרך זולה לדילוג על עונת החורף.

   • איזה עימות ? תוכל לרענן את זיכרוני ?

    • לא זוכר את כל השיחה (היו שם הרבה חפירות, כרגיל), אבל בעיקר הוידוי של ריק על המוות של שיין. נדמה לי שהיה שם הרבה חוסר אמון ושניהם עזבו את השיחה בתחושות קשות. בטח גם לא עזרה ההתנהגות הדיקטטורית של ריק לאחר מכן בפני כולם.

     • רק שניה , בוא נראה אם הבנתי, היא בפאקינג הריון, יש מיליון זומבים בסביבה והוא לא מדבר איתה תומך בה בגלל הזבל הזה שיין ? נראה היה כאילו הוא נותן לה לשאת את ההריון הזה לבד לגמרי ואני זכרתי שהוא היה בעד הלידה …

      • לא ראיתי שהוא לא תומך בה. הוא מגן עליה, נותן לה את מנת האוכל שלו ומחפש מקום טוב להתיישבות כדי שתוכל ללדת בקלות. נראה שהם בסה"כ מדברים פחות מבעבר. אאז"נ, זה הגיע יותר מהכיוון של לורי, שהאשימה את ריק בכך שהוא מסכן אותה ואת קארל יותר מדי, וגם כך היא כבר הביעה בעבר חשש מלהביא ילד לעולם כזה, אז העובדה שבעלה מפחיד אותה ונראה שהשתנה לרעה (לדעתה), לורי קצת איבדה את עצמה.

       וכן, כחלק מהניתוק המשפחתי נראה שלורי בצד אחד, לבד (גם אם בתמיכת האחרים, בראשם קרול והרשל), ואילו ריק בצד השני, ממוקד כולו בהנהגה, הגנה והישרדות, וקארל בחר להיות איתו ולהתרחק מאמו.

 • היו הרבה דברים שהכעיסו אותי הפרק. בראש ובראשונה הייתה סצנת הפתיחה. אין לי בעיה עם כך שקארל נושא אקדח במיומנות, אבל מכל המבוגרים בחבורה הוא היה חייב להיכנס עם שלושה מתוכם? למה לא להשאיר אותו כהגנה בחוץ, כפי שריק השאיר אותו עם אמו בכלא בהמשך הפרק?

  מעבר הזמן המהיר הרגיש מטופש, עם מעט הסברים על "אוי, כמה קשה היה החורף". למה שלא יראו לנו את זה? בנוסף לכך, זו החמצה גדולה של תיאור תנאי הישרדות קשים ביותר כפי שהיו בקומיקס, שם אהבתי במיוחד כשהקבוצה נדדה בשלג כבד.

  לורי לא הפכה לפחות טרחנית, אלא שהפעם בעלה ובנה יישרו קו עם הצופים. אפילו לה לא מגיע יחס קשה כזה, בטח כשהיא בשלהי תקופת ההריון בעולם פוסט-אפוקליפטי עם חששות מוצדקים (השיחה שלה עם הרשל הייתה מדויקת). מהצד השני, מזמן לא ראיתי דמות טלוויזיה בהריון שכה ברור שהבטן שלה מלאכותית; אולי אפשר לתרץ זאת כהשפעות המחסור במזון, אלא שלורי לא ממש נראית מורעבת.

  עוד בעיה שחרתה לי היא שלאחר התקופה עליה דילגנו פתאום כל השורדים צלפים מיומנים (חוץ מקרול; עאלק "מצטערת" על כך שכמעט פגעה בריק). מה שכן, אהבתי את משתיק הקול המאולתר של קארל והצגת אחת משיטות הרג הזומבים המגניבות מתקופת הכלא: ניקור דרך הגדר.

  כמו שזה נראה הרשל בדרך החוצה מוקדם מהצפוי. במקור דמות שלא הופיעה בסדרה בשם אלן הוא שננשך ברגלו (למרבה האירוניה, הרשל כרופא היחיד הוא זה שניהל את כריתת הרגל). מה גם שהשחקן שמגלם את הרשל, סקוט ווילסון, נעצר על נהיגה בשכרות במהלך הצילומים, אז לא מן הנמנע שההפקה נאלצה ללכת בדרכה של "אבודים".

  נקודות נוספות:
  – אני מעריך שבלי הרשל, הלידה של לורי תסתבך יותר מהצפוי. 
  – אני גם מנחש, ע"פ הקומיקס, מה יהיה עם האסירים שהסתתרו בקפיטריה (במקור הם היו ארבעה, לא חמישה), אולם זה בטח יהיה מעט שונה בגלל קיומןאי-קיומן של דמויות מסוימות.
  – מישון ואנדריאה כרגע בכוחות עצמן, ולפי הפרומו דרכן נפגוש את "המושל" ואנשיו, גם במקרה הזה באופן שונה במקצת  מכפי שהיה בקומיקס.
  – קארל ובת'?הוא לא בן 11 והיא בת 16-17? חוץ מזה, החיבור מרגיש כמו חיקוי לחברות שלו עם סופיה בקומיקס, שבשלב הזה עדיין הייתה בחיים.
  – אני קצת מרחם על דאריל שמנסה לחמוק מפיתוייה של קארול. בטח קשה מאוד לדכא את הליבידו אחרי תקופה ארוכה לבד. או שאולי זו הסיבה שהוא אוהב ללכת לצוד לבד.
  – אחרי השמדת הזומבים בכניסה למבנה, לפני שהם מנקים את עצמם, גלן ומגי מתמזמזים עם שאריות מהלכים על עורם. אני חושב שכולם ימותו מזיהום קשה לפני שהזומבים יספיקו להגיע אליהם.
  – טי-דוג קיבל הפרק הזה דיאלוגים יותר מכפי שקיבל במשך שתי עונות. האם זה אומר שביחס הפוך סיכויי הישרדותו יתחילו לרדת?

  • נזכרתי בעוד נקודה חשובה: בסוף העונה השנייה נראה היה שהקבוצה הקימה מחנה כמה מאות מטרים מבית הכלא ורק גבעה הפרידה ביניהם. ואילו בפרק הזה עברו חודשים ורק עכשיו הם מוצאים את המקום.

  • מיכאל גינזבורג

    חותם על כל מילה שלך.
   בנוגע לסקס – הם לא בדיוק התקלחו בזמן האחרון והכל נראה לא הגייני… לא מושך לעשות את זה..

   • בחודשים האחרונים הם עברו מבית לבית, אז בטח נמאו אפשרויות לניקוי הגוף (אחרת מזמן היו מזמן סובלים מדיזנטריה וכד'). בהתחשב בכך שהרגע חדרו למתקן כליאה עם מזון, תרופות וכו', בטוח יש מקור מים ומקלחות, אז מה הבעיה להמתין קצת, להתנקות ואז להתגופף אחד עם השני.

  • Yoni_anton

   אכן הלידה תסתבך ושיין הקטן יהפך לנוסע השמיני. ככה אפשר יהיה להרוג שתי ציפורים במכה אחת.
   ומי אם לא קארל יעשה זאת? 

   • אגיד רק שאני מאוד מקווה שהסדרה תישאר נאמנה לקומיקס.

    • Yoni_anton

     לא מכיר את הקומיקס.

 • סיכום מצויין של הפרק:

  http://goodcomics.comicbookresources.com/2012/10/15/she-has-no-head-the-walking-dead-season-3-premiere-scorecard/

  מסכים איתה בנוגע למגיאנדריאה.

 • תתש

   הולי ג'יזס פאקינג קרייסט!!!

  5.7 רייטניג 18-49 ו-10.9 מיליון צופים. המתים המהלכים היא הסדרה המתוסרטת המצליחה ביותר בטלוויזיה.

  • Saturn

   זאת לא NCIS?

  • "הולי ג'יזס פאקינג קרייסט" זה מדויק.

   סאטורן, NCIS לא מתקרבת לזה (בגילאי 18-49, הכוונה).

  • i/s

   בהחלט היסטוריה (והיסטריה!) אל מול עינינו.. "המתים המהלכים" עלולה לסיים את עונת השידורים בתור הסדרה המתוסרטת המצליחה ביותר של העונה, כפי שנדמה לי הישג ראשוני לסדרת כבלים כלשהי בארה"ב אי פעם. גבירותיי ורבותיי, מהפך..!

   סאטורן, ncis היא הסדרה הנצפת ביותר בטלוויזיה, ואילו "המתים המהלכים" היא המצליחה ביותר – כי *הצלחה* של תוכנית בארה"ב מודדים לפי מדד גילאי 18-49, לפיהם משלמים את סכום הפרסומות לערוץ. ובמדד הזה, כאמור, "המתים המהלכים" כמעט מכפילה את ncis.

 • Saturn

  תומר אמר בערך את הכל.

  מדלגים על החורף..רק עכשיו מזהים את בית הכלא למרות שסוף העונה הקודמת הראה אותו באופק..קארל צלף וכבר מטפחים רומנטיקה עם בת'…

  ושאף אחד לא ידבר על אלימות משחקי מחשב אחרי דבר שכזה. וילד בן 11 שיורה בנשק וטובח באנשים. זה שמדובר בזומבים לא אומר שהכל הולך. מדובר באנטומיה של בני-אדם ומראים ילד בן 11 צולף בהם. שלא יאשימו משחקים על הקילינג הספרי הבא באמריקה.

  הפרק הדגים בצורה בלתי משתמעת מה הסדרה מציעה. GORE GORE ועוד קצת GORE. מדובר במקבילה הטלוויזיונית של סרטי ה torture porn. בשלב מסויים בפרק זה כבר נהיה למטריד וקצת מבחיל.  והסדרה מנפנפת בזה בגאון ובגאווה.

© עידו ישעיהו