המסע הפרוע של קרפד

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 25/10/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 5.07

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/SonsofAnarchy-05x07-ToadsWildRide1.jpg?t=1351192137

לפני שנים רבות נטלתי חלק בשיחה על הנטייה של כותבים שונים, לא משנה המדיום, להתעלל קשות בדמויותיהם, ביצירי מוחם. האמנתי אז שככל שהמצבים בהם הדמות ממוקמת קשים יותר, כך הכותב מאמין בדמות יותר ומנסה להציג אותה כאחת שתצליח לגבור על הקשה מכל ולהתפתח. מאוחר יותר הגיעה ההבנה שלעתים יוצרים הולכים אל האקסטרים מתוך הרגל. הקשיים והאסונות מניעים את העלילה והדמויות הופכות ללא יותר מנוסעים מזדמנים. קורט סאטר, כידוע, אוהב לנצל לרעה את דמויותיו וכיום לא ברור אם עדיין אכפת לו מהן או שיציריו הפכו לניצבים בסאגה האלימה שהוא מנסה לספר.

אם בפרק הקודם (עליו לא כתבתי סיכום עקב חוסר זמן) נפטרנו מדמויות משניות כקרלה (התאבדות באמצעות כדור בראש, אחרי שניסתה לכפות על ג'מה ונירו לקיים יחסים מולה), ריטה רוזוולט, הסוהר שפיקח על רציחתו של אופי ואשתו הצווחנית; הפעם הפרק הסתיים עם האפשרות למוות כואב לא פחות מזה של אופי: אייבל. עד שג'קס הגיע להבנה כלשהי עם ג'מה, החליט להראות את תמיכתו ולמסור את בניו לפיקוחה, דווקא הפעם היא הגיעה לשיא השפל והידרדרה לתוך תעלה עם רכבה. מצד שני, שוט הסיום כלל ענף עץ בדיוק כמו בסיום הפרק בעונה שעברה בו ניסה ג'וס להתאבד. האם סאטר ישתמש באותה הטעייה פעמיים?

בחלקו של קליי בעלילה נחשפה האמת הצפויה בסוף הפרק הקודם: קליי הורה לנומאדס לבצע את הפריצות במטרה להחליש את ג'קס, לחזור לכס הנשיא ולשלם להם אחוזים מרווחי הנשק והסמים. בתפנית אופיינית לקליי, הוא ארגן לכאורה את מותו של אונסר החטטן בידי אנשיו, אלא שבסופו של דבר סייע לו להרוג שניים מהם והצטייר לכאורה כנקי כפיים. לפחות ג'קס עדיין חושד בקליי וסרח שלישי בטח ימשיך לגרום צרות. בנוסף לכך, ג'וס ככל הנראה שוב נכנס לתסבוכת ויהפוך ללשון המאזניים במאבק הכוח בין קליי לג'קס.

טארה הכניסה את עצמה למקום רע בהתנדבותה להיכנס לכלא הפדרלי ולנסות לשכנע את אוטו לרדת מעדותו נגד סאמקרו. אני לא בטוח אם הדרישה שלו בפרק שעבר הייתה אמיתית, אבל אם כן, אני חושש שבסופו של דבר טארה תיאלץ לספק אותו תמורת שיתוף פעולה. לא עדיף לראות את טארה מרביצה לאיזו כלבה במקום השטות הזו?

אבל הייתה שטות גדולה אף יותר; אם הופעת האורח של וולטון גוגינס הייתה על גבול הגאונות, ג'ואל מקהייל סתם קפץ לבקר כי הוא חבר של קורט סאטר, וכך זה מרגיש בדיוק. אם ההופעה האנמית והקצרה שלו מסתכמת בקבלת מכות רצח מג'ימי סמיתס, כנראה היה עדיף להישאר בבית ולחזות בפירס הות'ורן משתלט על צ'בי צ'ייס.

© עידו ישעיהו