אופניים גנובים

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 05/10/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 5.04

http://i757.photobucket.com/albums/xx218/yaddo1/SOA_504_small.jpg

ברובו של הפרק הייתה תחושה שמותו של אופי בפרק הקודם נדחק מהתודעה מהר מדי. לולא הבעת העצב הקצרה של חלק מחברי סאמקרו וההתמוטטות של ג'מה, נראה היה שהמועדון המשיך הלאה, כולל ג'קס שמיד לאחר שחרורו מהכלא מסתבך בענייניו של נירו. אולם בהמשך הייתה סגירת מעגל של ליילה, כולל הבטחה של ג'קס שהמועדון יהיה לה ולילדיה כמשפחה תומכת מעתה והלאה. ומעל לכל, היה טקס הפרידה המקסים מאופי [1].

בחזרה לעסקים, ג'קס מאכזב כשהוא לא מראה שיפור ביכולת קבלת ההחלטות שלו, ובוחר להיכנס לעסקי שירותי הליווי\פורנו עם נירו בשילוב אולפן הסרטים שבבעלות המועדון. אף על פי כן, מאחר וכחלק מהעסקה ג'קס דרש מנירו לחסל את מערכת היחסים עם ג'מה, ניתן לחשוד שכל זה היה תירוץ כדי להחזיק קצר את מאמא טלר.

וזה עוד לפני שג'קס בכלל מודע למזימותיה של ג'מה עם וונדי והמכות שהפליאו טרה והיא בקרלה. טרה מצד אחד מתנהלת בקשיחות עם וונדי, מצד שני מתרככת בעמדתה כשהיא מציעה לג'קס לשקול לשלב אותה בחייו של אייבל, ומצד שלישי הופכת יותר לבת דמותה הצעירה של ג'מה ומסייעת לה להעניש את מי שכמעט גרמה למות בעלה. בעוד ג'מה איבדה את הקסם שהיה לדמותה בעונות הקודמות, טרה הולכת ונבנית כדמות הנשית החזקה של הסדרה – דמות שלא ממש סבלתי בעונות הקודמות – ואני אוהב את השינוי.

[1] היו גם שני הילדים על האופניים בסצנת הפתיחה, שמאוד הזכירה לי את תחילתו של פרק מסוים בעונה החמישית של "שובר שורות". לעומת מה שקרה שם, לילדים האלו אין מה לדאוג. הם נראו כבבואה לג'קס ואופי הזאטוטים, חברים לנצח, כשבהמשך ההקבלה נזרקה לנו הישר לפנים בדמות התמונה שהחזיק ג'קס ולאחר מכן שם בארונו של אופי.

 • Saturn

  נפילת מתח הייתה צפוייה אבל היא הייתה גבוהה מדי. פרק לא ממש טוב וכמו שאמרת לא נתנו זמן לדמויות לעכל את המוות.
  מבחינת הזמנים נראה לי עבר רק יום אחד בין המוות והשחרור מהכלא לאירועים בפרק הזה שג'קס עושה איזה משימה צדדית.
  יום לפני וונדי וטארה וג'מה מגיעות להסכמה שמספיק עם המניפולציות הזולות האלה ושטרה לא הולכת לרקוד לפי החליל שלה אבל הפרק הזה ג'מה מערבבת את טארה בצורה הכי זולה ושקופה לתקוף את קארלה בסצנה מביכה.

  הדמות של ג'מה הגיעה לסוף דרכה ורק מזיקה לסדרה עם השטויות שלה. על הסדרה להפטר מהדמויות של ג'מה וקליי — הן משקולות סביב הרגליים.

  למה אתה מבקר את ההחלטת ג'קס לחבור לנירו בעסקים? חשבתי שזה היה מהלך נחמד. ג'קס דיבר בעבר שהוא רוצה להוציא את המועדון מעסקי הסחר בנשק והכנסת נירו לקארהקארה צעד הגיוני.

  • כי זה מריח כמו משהו שיחזור לנשוך את ג'קס, כמו כל דבר שהמועדון מעורב בו. נירו לא תמים ועובד עם חברי כנופייה, אז לך תדע מה עוד הוא מסתיר ואם לא יסתובב לו איזה בורג בהמשך. המטרה לצאת מהנשק והסמים מבורכת, אבל נראה שג'קס מכניס את המועדון למיטה בעייתית אחרת.

 • Rudin2

  אנחנו נמשיך לסבול את השטויות של ג'מה כי השחקנית שמגלמת אותה היא אשתו של יוצר הסדרה.

© עידו ישעיהו