מצב של עצמאות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/10/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הומלנד" 2.03, פתיחת דיון

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/Homeland-02x03-StateOfIndependence.jpg?t=1350321186

תגיות:
 • מיכאל גינזבורג

  פרק פחות מורט עצבים מהשניים שקדמו לו, עם מעט התרחשויות ויותר דגש על דמויות:
  קארי על סף התמוטטות עצבים ורגל וחצי בקבר עם ניסיון התאבדות נואש ועצוב –
  סיקוונס דומם ומקפיא דם, נאלמתי דום. וכמובן ברודי והרצח שהוא מבצע במו ידיו.

  כמה שמחתי לראות את אנחת הרווחה של קארי כאשר סול הראה לה את וידאו ההתוודות
  של ברודי ולמעשה יש הצדקה נוספת להשאיר אותה כדמות רלוונטית לעלילה.
  כל העיניים עכשיו יהיו מופנות לברודי, הציפיות גוברות.

  ודיינה חייבת להפסיק לצוץ כמו רוח רפאים כל הזמן, זה מתחיל להטריד. 

 • אכן, מעולה ! 
  אני אישית תפסתי את סוף העונה הקודמת מאד קשה ואני שמחה שסוף סוף יאמינו לה (ולו רק סול)

 • תומרק

  ירידת מתח רצינית מהפרק הקודם.. הדמויות לא מספיק מעניינות בלי העלילה, ולא היה מספיק עלילה. את הגילוי מהפרק הקודם כמובן ששמרו לסוף הפרק בשביל שהעונה לא תסתיים מהר מדי. ובכל זאת, נחמד שאשתו של ברודי לא מסכימה ליחס הזה ממנו, ונראה מהפרומו שבפרק הבא הפוטנציאל של הסדרה סוף סוף הולך להתממש.
  חוץ מזה, דיינה באמת מתחילה להטריד.

 • Jaguar

  נראה לי קצת מוזר שיש לידך בנאדם גוסס, אתה עונה לאישתך והוא משמיע קול, ובמקום לנתק את השיחה ולתרץ זאת בנגמרה לי הבטריה/אין קליטה/ זומבי אכל לי את הטלפון, ברודי מעדיף לשבור לבחור את המפרקת. 
  האמת הסדרה מאוד מעניינת, אבל כל העלילה וההתנהגות של ברודי במהלך הפרק הייתה לא אמינה ונועדה כדי למתוח או לקדם את העלילה. למה ש*הוא* (בנאדם שמתכוון לרוץ למשרת סגן נשיא ארה"ב) ייקח את המחבל לדירת מסתור? למה שהם ישלחו אותו מלכתחילה? הבחור מזהה את ברודי, אז מה היה כל הקטע שהוא מנסה להרוג אותו ולברוח ממנו? למה לא להתקשר לבחורה שתדבר עם הבחור ותענה לו על השאלות? 
  כל שאר הדברים דווקא היו מעניינים, וזה די הרס לי את הצפייה עם פרצי צחוק רמים.

 • Saturn

  פרק מאכזב יחסית לפרומו שלו.

  לא הבנתי למה מנסים להקשות על ברודי עם הסיפור של באסל כאשר ברור שסודו נחשף והוא יהיה על הכוונת החל מהפרק הבא.
  כפי שאמרו מעלי, למה לא לתת לדבר עם העיתונאית ולהרגיע אותו שברודי לא נשלח להרוג אותו? למה להמשיך ולדבר בפלאפון במאבק?

  מאכזב שהעניין הפעוט עם התדריך שבר את קארי עד כדי נסיון התאבדות.

  ג'סיקה חייבת להפסיק עם הברודי הזה. גם אם מדובר בכינוי לגיטימי לחלוטין היא משתמשת רק בו. אין שום אלטרנציה. יש רק שם אחד וזה ברודי וזה שוב חרה לי בסצנה שלהם במטבח. היא סוף סוף השתמשה ב'ניק' כאשר היא הציגה עצמה כאשתו של ברודי בנאום.

  למה שאיש הבטחון הלבנוני ושולחיו חושבים שהם יכולים להכניס את השד לבקבוק בלקיחת כרטיס הזכרון עם הסרטון? כל אחד היה עושה אלף עותקים, שומר את הסרטון בלפטופ, מעלה את הסרטון לאתר אחסון..לכן כל עניין המתח בסצנת הפתיהחה לא היה אמין. למרות שלא ידוע אם סול גיבה את הסרטון.

  מיכאל, מה אתה רוצה מדיינה? היא שומעת את ההורים מתווכחים דרך דלת חדרה ולבסוף פותחת אותה ומסתכלת. שום רוח רפאים במקרה הזה.

 • תתש

  למה אבו נזיר שלח את ברודי לקחת את באסל לבית המסתור? כי אבו נזיר רצה להיפטר גם מברודי. זה שכביכול לקחו לסול את הכרטיס זכרון, לא משכיח את מה שהוא ראה ומאיפה להם שסול לא העלה את הסרטון לאינטרנט?

  • Saturn

   למה שהם ירצו להפטר מברודי אם כל הפואנטה הייתה להשתמש בו כאיש שמבפנים? למה לשלוח את באסל אם הם רוצים להרוג אותו במקום לשלוח מישהו לחנות שלו ולהרוג אותו?

   למרות שכן, ברודי 'נשרף' אז מוטב להרוג אותו ואפשר להגיד שעכשיו ה CIA יחקור אותו ויוציא ממנו מידע למרות שאני לא בטוח שיש לו יותר מדי לספר שיהיה רלוונטי. הכי קרוב זה מספר הפלאפון שאליו הוא שלח את האזהרה.

   לא עושה רושם שהסדרה רוצה להפטר מברודי ולפי הפרומו הם לא ממהרים לעצור אותו. בטח יגידו שאפשר להשאיר אותו בחופשי ולעקוב אחריו כדי לחשוף את כל התא ואולי מתישהו לעשות קטע צפוי של ברודי מגוייס כסוכן כפול כדי להפיל את אבו נזיר.

 • miss bojarsky

  מבחינתי היו שני פרקים – אחד מהם היה על קארי ורכבת ההרים הרגשית שהיא עברה בפרק, ממצב של היפר למצב של דאון, נסיון התאבדות, התחרטות ואז הגילוי לגבי ברודי והוינדיקציה וההקלה. נפלא.

  השני היה על ברודי ואישתו והיה מטופש להחריד ומשעמם. כל ההתנהלות של ברודי הייתה לחלוטין מטומטמת ובלי שום הגיון (למשל – אתה חמש דקות מהבית הבטוח, אתה לא יכול לתדלק אחרי שתוריד את הבחור שדחוף לך להיפטר ממנו?!) ואישתו פשוט בלתי נסבלת. עד כדי כך, שאני מתחילה לא לסמפט את מורינה בכרין וזה כמובן גורם לי להתאבל אול אובר אגיין על לכתה בטרם עת של פיירפליי. וואו, איזה גאון את! לחיילים קשה לחזור הבייתה אחרי מלחמה והם ומשפחתם צריכים תמיכה וייעוץ! איך אף אחד לא חשב על זה קודם?! וכולם מוחאים לה כפיים כאילו שהיא המציאה את הגלגל וגילתה את האש בו זמנית.

 • maayan1

  אני בנתיים מרוצה מהעונה החדשה, למרות כל החסרונות, עדיין בא לי להמשיך לראות אותה, ובינתיים היא גם נראית לי יותר טובה מהראשונה. 

  אגב- כתבה מעניינת- אבל כוללת ספויילרים להומלנד עד העונה השניה וגם לחטופים עד העונה השניה:

  http://www.haaretz.co.il/gallery/television/1.1845319?fb_action_ids=10151223537052899&fb_action_types=og.recommends&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%2210151223537052899%22%3A106893666136892%7D&action_type_map=%7B%2210151223537052899%22%3A%22og.recommends%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

  לא בטוחה שאני מסכימה ב-100 אחוז עם מה שכתוב בכתבה הזאת, או עם המסר שלה (מה גם שאני לא בטוחה לגמרי מהו), אבל זאת כתבה מעניינת. והפסקה האחרונה ממש הצחיקה אותי:"מי מהסדרות ראויה לפרס אגודת המדע הבדיוני והפנטסיה, זו שבה ישראל מפגיזה בחסות אמריקאית חמישה כורים אטומים באיראן או זו שבה מככבת ראש ממשלה אשה בישראל?אבל בחייאת אללה, תעבירו את השלט, אין ברירה, צריך לראות את הסרט על גלעד שליט.זהו בידור."

 • מישהו הוסיף לקטעים עם באסל רצועת צחוק וכד', וזה בהחלט עובד טוב יותר כסיטקום.
  http://video.vulture.com/video/Reimagining-Homeland-as-a-Sitco

  • Saturn

   lol.

© עידו ישעיהו