ביירות חוזרת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/10/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הומלנד" 2.02

http://www.serienjunkies.com/homeland/galerie/2x02/2x02-beirut-is-back-38490.jpg

פרק טוב בהרבה מקודמו, כאילו הפרק הראשון לעונה נועד להזכיר לנו את נקודת המוצא התועמלנית של היוצרים, והבאים אחריו – אם הפרק הזה מעיד על משהו, ונדמה לי שכן – באו לעשות את היתר. כלומר, ליצור טלוויזיה מרתקת. עדיין נדרשת מידה הגונה של התעלמות מהבסיס האידיוטי שמנחה את ברודי, הנאמנות החצויה הכל-כך-לא-הגיונית שלו, כמו גם מהמזל שלו להיקלע אל המקום הנכון בזמן הנכון (והעובדה שנדמה שלאף אחד לא איכפת מהסיווג הביטחוני שלו); אבל מי שמצליח לעשות את זה נהנה מהתפתחויות מצוינות ומסוף מרעיש.

הסיפור של קארי נעשה היטב, העובדה שנפגשה לבד עם המודיעה ושהשיפוט שלה אינו במיטבו, הצליחו ליצור יופי של אמביוולנטיות בנוגע למידע שקיבלה. למעשה, היה מעניין לראות עוד מזה, אבל מן הסתם קשה למשוך דבר כזה לאורך זמן. קלייר דיינס שוב הפגינה משחק מעולה כשייחלה לאוויר בחדרה עד שהצליחה להימלט אל הגג.

הסיפור של ברודי היה מספיק חזק כדי להתעלם מהפגמים שלו, במיוחד כי דמיאן לואיס באמת אדיר עד שהוא מצליח ליצוק אמינות בדמות הרעועה הזו. יש משהו אניגמטי במעשים שלו, ואני לא בטוח שזה אמור להיות כך. כשדיינה אומרת לו שהיא עשתה טעות והוא משיב לה ברוב משמעות, "זה קורה", זה נראה כמו משהו שאמור להקרין עליו עצמו, אבל קשה להבין מהי הטעות. האזהרה ששלח לאבו נזיר? העובדה שהוא שוב ושוב לא הודף את העיתונאית הנודניקית אחת ולתמיד? או משהו גדול יותר שמגולם במשפט המשמעותי שאמר לחבריו, "הוא הפסיק להיות נחת כשהפך לבוגד"?

מכל מקום, השילוב של ענייני אבו נזיר והעובדה שחבריו לנשק חופרים בפרשת ווקר, שמרה על עניין חד בחזית שלו. הייתי מעדיף אם האזהרה הייתה מגיעה מאוחר מדי ואבו נזיר היה מת, מה שהיה משנה את המשחק עבור ברודי. אבל כמובן, המשחק בכל מקרה משתנה עבורו – כמו גם בשביל קארי – בזכות הסוף המעולה, שלגמרי לא ראיתי מגיע. אל הפרק הבא כבר אגיע עם הרבה יותר חשק.

קטנות לסיום:
1) קארי צבעה לשחור ואז צבעה לבלונד? יפה שהיה לה זמן.
2) למה יש לי תחושה שהסוכן שהיה איתם בביירות, אותו אחד שבא לחלץ את קארי בבניין המגורים, הולך למות בפרקים הבאים? הוא פשוט נראה כמו הסוכן שתמיד צוות לג'ק באואר על תקן בשר התותחים.

תגיות:
© עידו ישעיהו