לשחות עמוק

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/10/2012 בקטגוריה ‏כללי, כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "דקסטר" 7.05, פתיחת דיון

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/Dexter07x05-SwimDeep640.jpg?t=1351452078

תגיות:
 • מיכאל גינזבורג

   ברגע אחד דקסטר אומר לדברה שאסור להביא את אייזיק למעצר כי הם מסתכנים בכך שהוא ידבר,
  וברגע השני דקסטר מאמת את דגימות הדם של אייזיק מזירת הרצח והוא כן נעצר.
  וכמובן ברגע שאייזיק נכנס למועדון הקולומביאני ונשמע יריות אין צופה אחד שחשב כי הוא מת. צפוי מדי.

  מקווה שדקסטר יהרוג כמה שיותר מהר את הבלונדה, היא משעממת ושטחית.

  • היה צפוי שאייזיק ישרוד את הקולומביאנים. כמובן שדקסטר לא העריך אותו מספיק, כמו שאייזיק הודה בסופו של דבר שגם הוא לא העריך את דקסטר. עכשיו אייזיק לא ידבר, כי דקסטר אחראי למותו של ויקטור, ומוסר ההשכל מהסיפור על נקמת סבו הוא שאייזיק עצמו יסבול את המאסר, ממושך ככל שיהיה, וכישיגיע הרגע הנכון ינקום את נקמתו.

   • Saturn

    אבל התהייה היא שאייזק אמור לשבת בכלא עד סוף חייו (רצח משולש?) אז הוא לא יחיה כדי לנקום.
    לכן נשאלת השאלה אם שאר חברי המפיה יפעלו כנגד דקסטר למרות שאייזק רוצה להרוג אותו אישית. הם יודעים שדקס אחראי לכך ויהיה משונה שהם לא ינסו לנקום על כליאת הבוס שלהם.

    ונשאלת השאלה האם קווין יחזור לסורו ויקח את השוחד שמוצע לו אולי איכשהו כדי לנסות לדפוק את החקירה ולהטיל ספק בראיות איכשהו כדי להוביל לשחרורו המוקדם מאוד של אייזק?

    • אני חושב שזה הכיוון שהפרקים הבאים יקחו. לפחות כך לקווין יהיה שימוש טוב, כי הסיפור עם אייזיק לא יכול להסתיים סתם כך.

  • Saturn

   דווקא מדובר בקו עלילה מסקרן. מה כה משעמם ושטחי בבחורה שהייתה חלק ממסע רציחות ושלקחה חלק אקטיבי באחת הרציחות בניגוד למה שכולם מאמינים ואם חסינות משפטית שמסירה אחראיות ממנה על המעשה, ושייתכן שזו לא הייתה הפעם האחרונה שהיא לקחה חיים.

   חוץ מזה, בלי לספיילר מה שהיה בפרומו לפרק הבא, מועלת תיאוריה מעניינת לגבי האנה.

   • maayan1

    יש הרבה דברים לא הגיוניים בפרקים האחרונים.. אבל הדבר שאני לגמרי לא מסוגלת להבין- זה- אם האנה אחראית לרציחות למה פור פאק סייק – היא התנדבה לעזור בחקירת הגופות?? יש לה חסינות, כל הפרק הזה בחייה נגמר, בין אם היא רוצה להמשיך לרצוח, ובין אם היא רוצה להפסיד.. איזה דבר טוב יוצא לה מלהשתתף בחקירה הזאת. מה? תנו לי הסבר אחד שיהיה קצת, קרוב להגיוני..
    הדבר היחיד שאני יכולה לחשוב עליו הוא שאולי היא יודעת על דקסטר יותר ממה שנראה לנו ואולי היא רוצה להיות שותפה שלו ברציחות… אם זה המצב זה מיחזור על מחזור על מחזור. היו לנו קווי עלילה של אנשים שחברו להיות שותפים של דקסטר (ליילה, לומן, מיגל). זה אף פעם לא נגמר טוב, ובלי קשר שיפסיקו למחזר עלילות!!!

    • אם הבנתי נכון, אלו תנאי העסקה: מוענקת לה חסינות מראש ובתמורה האנה צריכה לספק את מיקום הגופות שטרם נמצאו.

     אני לא יודע אם העלילה התבססה על הסיפור הזה, אבל השבוע קראתי קומיקס על פרשת רוצח סדרתי בשם Green River Killer. לא זכור לי שאי פעם שמעתי על הפרשה הזו, אע"פ שההיקף שלה היה מאוד נרחב: גבר שרצח עשרות נשים (רובן זונות ואו נערות) בשנים 1982-84 באזור סיאטל, ועוד כמה בשנים שאחרי. היה מרדף ארוך אחריו ורק ב-2001, תודות לאמצעים טכנולוגיים שהתפתחו עם הזמן, לכדו את גארי רידג'וויי, שנחשד כבר ב-87' ושוחרר, הצליחו לשייך את הדנ"א שלו לשבע מתוך 49 קורבנות (מאוחר יותר אף דובר על 90 ומשהו). כחלק מעסקה שהוצעה לרוצח, הוא הואשם ברצח שבע הקורבנות הללו בלבד, יינתן לו מאסר עולם במקום הוצאה להורג, ובתמורה הוא יראה למשטרה היכן נקברו הקורבנות שטרם נמצאו. הפואנטה היא, שגם הוא נלקח ליערות, הטעה את החוקרים (במכוון או שלא) ולקח זמן רב עד שהוא חשף את הגופות והודה במעשיו.
     http://en.wikipedia.org/wiki/Gary_Ridgway
     http://www.amazon.com/Green-River-Killer-Detective-Story/dp/1595825606

     • miss bojarsky

       הבנת נכון

     • maayan1

      וואלה.. מעניין תודה…:)

 • miss bojarsky

  מיקה – מגיע לך קרדיט, צדקת, דקסטר גילה את הדם על האונייה וזה הוביל אותו לאייזיק. כבוד. 
  היה פרק טוב דווקא, למרות שצפוי, נהניתי. במיוחד מהסצינה של דברה במעלית, לול.

  • Mika Gill

    תודה 🙂 אף על פי שזה היה ממש שקוף בעיני, וקצת התאכזבתי מכמה שהניקוי של הדם היה מרושל. כבר ראינו את דקס מזהה דם (במשאית השכורה להעברת רהיטים, אאז"ן) כשיש בקושי דם. זו העבודה שלו והאובססיה שלו הרי. זה מה שהוא טוב בו.
   אז כזה רישול בניקוי הדם היה מוגזם קצת בשבילי אישית.

 • Yoni_anton

  עוד פעם לדקסטר יש יותר מזל משכל: הנקיון אחרי הרצח של לואיס היה רשלני ודקסטר בדיוק מנקה את הספינה ומגלה מה קרה. אייזיק מסיט את הווילון  ברשלנות וחושף את נוכחותו בדירה. דקסטר יוצא מהבר של הקולומביאנים בלי שום פגע.

  כמו כל הרשעים הפטפטנים שמגלים את תוכניותיהם אייזיק חושף הכל לדקסטר.  

  אני צופה שאייזיק יברח מהכלא, ילכוד את דקסטר ושדב תציל אותו.
      

  • Saturn

   אין קשר למזל. דקסטר גילה על אייזק תודות לפח שהוא טמן לו כשהבחין שמישהו נכנס לדירה שלו. גילוי הדם של לואיס על הסירה לא רלוונטי. הוא היה חסר מושג מי ולמה גם לאחר שידע שלואיס נרצח על סירתו.

   ריצה שאייזק ישאיר את החלונות חשופים כך שכל השכנים שעוברים שם יוכלו לזהות שיש איש שאינו דקסטר בדירה? כפי שאייזק אמר בסוף הפרק, לא היה לו מושג אם מי הוא מתמודד. מאין לו לדעת שהחוש של דקס כה מפותח?

   למה שדקסטר יפגע בבר? נכנס ויצא מחלון השירותים. הקולומביאנים אמורים לתקוף כל אחד שנכנס לפאב?

  • Saturn

   ואם אתה רוצה לדבר על מזל אז יותר מתאים יהיה לפקפק בנוגע דברה שגונזת את התמונה בה דקס מופיע. לה גוארטה מצרפת אותה לחקירה בדיוק רגע לפני תחקור קרובי המשפחה. מצד שני, דברה פעלה כדי לתשאל את הקרוב שנמצא במיאמי ולמה גאורטה הצטרפה אליה תודות למזל משלה.

 • Yoni_anton

  הדם של לואיס רלוונטי כי כך דקסטר מבין שעליו להזהר ולכן הוא יותר עירני ומבחין שמישהו מחכה לו בדירה. כמו כן הוא יכול לנקות את הראיות ולמנוע האשמה בהריגתו.
  הבעיה עם הוילון היתה דווקא שהיה פתוח קצת ולא סגור לגמרי. 
  ואיך זה שדקסטר ידע שאפשר לצאת מהחלון של השרותים? הוא היה כאן במקרה רצח קודם? ולמה הם תוקפים את מי שנכנס אחריו ולא אותו?   

  • Saturn

   אולי זה שם את דקסטר על קוצים אבל אני עדיין חושב שהוא היה נזהר. אני לא חושב שאייזק וחבריו נושאים איתם חומרי ניקוי חזקים לכל מקום שהם הולכים ומן הסתם הם לא רצו להשאר בספינה יותר מדי זמן פן דקס יקפוץ לביקור או כדומה.

   אם כבר, באחת העונות עם לאנדי ראינו שיש מצלמות אבטחה במעגן הסירות כך שסביר מאוד שאייזק וחבריו מתועדים במקום.
   בכלל, לא נראה שאייזק מוטרד מאוד מתפיסתו. אחרי הריגת שלושת האנשים הוא חוזר למועדון. הוא לא מנסה לברוח או להכנס למחתרת.

   אולי כאשר הוא חשב על התוכנית הוא וידא שיש אפשרות יציאה מהשירותים, אבל אני חושב שבניית חדרי שירותים עם חלון שכזה זה משהו שדי נפוץ באמריקה.
   דקס נכנס בנונשלנטיות אומר 'קושקה' וממשיך לשירותים. לפני שהקולומביאנים מספיקים לתפוס אותו הוא כבר ברח ולכן הם דרוכים יותר למי שיכנס עכשיו.

   ואני לא יודע עד כמה הסדרה התכוונה לכך אבל אני חושב שרוב האנשים במאפיה הקולומביאנית אמורים להכיר את הבוס המבוקש מאוד של היריבה.

  • כי כשהוא נכנס הוא מלמל "קושקה", לקח להם רגע להבין אבל מישהו מיד הלך אחריו (נדמה לי עם נשק) והוא כבר לא היה. כשנכנס אחריו בחור רוסי ברור להם שהוא קושקה. מה גם שכזכור לי אייזק הבין מיד לאיזה מלכודת נכנס ומיהר להגיב וכל העניין התדרדר במהירות.

   • Yoni_anton

    אם אני נכנס לבר של ש"ס, אומר "נאש קונטרול" ונמלט מהשרותים אז הרוסי שבא אחרי חוטף אותה? 

    • Saturn

     בהנחה שש"ס וישראל ביתנו הן ארגוני פשע, כן. אתה נכנס ואומר את שם הכנופיה היריבה במעין התראה ונעלם.
     במיוחד כשמדובר בבוס של היריבה שאמור להיות פנים ידועות למאיפיה השנה ולא  מדובר פה באדם שאף אחד לא יודע איך הוא נראה.

© עידו ישעיהו