להילחם במערכת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/10/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "דקסטר" 7.03, פתיחת דיון

http://www.releasedonkey.com/big/TVY1Qk1UYzRNekF5TkRBek1sNUJNbDVCYW5CblhrRnRaVGN3TVRZeE5UZzFPQQ/picture-of-michael-c-hall-and-yvonne-strahovski-in-dexter-large-picture.jpg

תגיות:
 • תתש

  סחטיין על התמונה יאדו 😉

  •  זה המעט שאני יכול לעשות.

 • Jaguar

  עוד פרק מצויין בעונה נהדרת של דקסטר. השאלה אם העונה כל כך נהדרת בהשוואה לעונה הקודמת המחפירה, או שהיא פשוט עונה טובה בפני עצמה.

  חבל לי שנפטרו מלואיס כל כך מהר, דווקא יכול היה להיות מעניין איתו או אם היה מתחיל לשתף פעולה עם המאפיה. דקסטר מסתבך עם המאפיה וזה יכול להיות כיוון מעניין, האם יפנה לרשויות או ינסה להילחם בעצמו.השאלות המוסריות שהסדרה מציבה הפעם הרבה יותר מתאימות לרוח של הסדרה, האם הסיכון שבנאדם *עומד* לרצוח שווה לעצור אותו ברצח. אם הרשויות כל כך חסרות תועלת בהתמודדות עם האיומים האלה, מדוע לסמוך עליהם ולא לקחת את העניינים לידיים. בהחלט מפצה על העונה הקודמת, וסיפור האהבה שטווים שם לדקסטר גם יכול להיות מעניין. הרי דקסטר דיבר על כך שאי אפשר לזרוק את הנוסע האפל הצידה ולחיות חיים נורמלים, ומעניים לראות האם לחנה גם יש איזשהו נוסע אפל ואם דב תראה בעין יפה את מערכת היחסים של אחיה עם פושעת מורשעת. 
  יאדו, אני יודע שפרשת, אבל ממליץ לך לחזור. מאז העונה הרביעית לא הייתה עונה כל כך מעניינת.

  •  אולי מתישהו, אחרי שהעונה כבר תיגמר ולא יהיה מה לראות בטלוויזיה.

 • מיכאל גינזבורג

  Christ on a fuckin cracker 🙂

  המוות של לואיס היה צפוי ממרחקים, סיכום של דמותו המיותרת למדי.

  ממתי בטיסטה מחליף 3 כובעים לפרק?

  אהבתי מאוד את דיאלוג הסיום בין דקסטר לדברה. 

 • גם אני מרוצה מהעונה עד כה. 

  התבאסתי מהאופן שוב העלילה של לואיס התפתחה, באמת שחשבתי שהכל ילך לכיוון אחר לגמרי העונה ושזה לא יגמר באופן סתמי כמו שנגלה שזה בעצם היה. >< 
  אני נהנית מכל ענייני דב-דקסטר. 
  החקירה סוף סוף מתחילה לעניין מבחינתי. 

 • בכל ההתלבטות של דב לא הבנתי למה היא לא מגיעה למסקנה פשוטה: להתשמש ביכולות של דקסטר כדי ללכוד את הפושעים. עובדה שהפעם הוא צדק. אז מה אם זה יושג באופן לא רשמילא חוקי, כקצינה היא יכולה למתוח את הגבולות במידת הצורך. בניגוד לשוטרים מושחתים, לפחות היא תעשה זאת למטרה טובה.

  יש לי הרגשה שגם קווין יסתבך עם האוקראינים, מפני שכהרגלו הוא חושב מאיבר המין (ד"א, נראה שגם דקסטר עומד ליפול ברשתה של מישהי). או שדרך נדיה יצוצו שוב החשדות נגד דקסטר. אולי שתי האפשרויות יחד.

  הקלוז-אפ על התזת הדם על הסירה של דקסטר הייתה שקופה מדי, עכשיו ברור שהוא יסתבך עם היעלמותורציחתו של לואיס.

  • miss bojarsky

    יאדה על התזת הדם של לואיס, אין ספק שזו בעיקר הפואנטה של מותו.

   •  את באמת חושבת שהאוקראינים לא ניקו אחרי עצמם? לדעתי זה בטח שם כדי שלמרות שזה נוקה, דקסטר יצליח למצוא שאריות של הדם ולקשר ללואיס.

    • miss bojarsky

      זה לא האוקריאנים שאי אפשר לסמוך עליהם, זה הכותבים של הסדרה. הם ניקו, אבל בטח נשארו איזה שאריות שיימצאו ויסבכו את דקסטר (ואז אולי יצילו אותו כי יוכיו שלא הוא הרג את לואיס ואז זה ינקה אותו מאשמה לגבי דברים שהוא כן עשה). אני אהיה מופתעת (לטובה) אם לא.

 • miss bojarsky

  אכן פרק חביב.

  אני שמחה שסוף סוף שרה מצ'אק הפציעה, כבר התחלתי לתהות אם הבחורה הרוסייה של קווין זו היא ואו שאני ממש לא מזהה או שהיא ממש השתנתה (כן, יכולתי לימד"ב, אני יודעת). 

 • Saturn

  פרק טוב.

  השיחות בין דקסטר לדב מצויינות.
  אני מרוצה מהסוף של לואיס. לא נראה שמדובר בעוד סוג של רוצח אלא מישהו שנעלב מדקסטר ומחפש לקדוח לו חורים בסירה. כל עוד לא משתמשים בכדי לתלות את האשמה של מעשי דקס עליו זה בסדר. ונראה שהפעם הולכים להפיל על דקס רצח שלא עשה.

© עידו ישעיהו