האם אתה…?

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/10/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

אני פרשתי, אבל ספרו אתם – מה חשבתם על פתיחת העונה השביעית של דקסטר?

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/Dexter-07x01-AreYou.jpg?t=1349111728

תגיות:
 • assafTV

  ספוילר לפרק – דקסטר 7.01

  ובכן, זה דוקא התחיל לא טוב, דקסטר שוב נחלץ מזה באמצעות סיפור טיפשי (בחייאת זו פעם ראשונה שלי! פשוט אני באבל מאז שביטלו את פיירפליי) ודב קונה את זה אבל במהלך הפרק היא מתחילה לחבר אחד ועוד אחד וגם להיזכר בסוף העונה הראשונה, אז היתה על שולחןהרציחות של ה-ITK. סוף הפרק (כמו גם קטע ה"העונה הזו בדקסטר") היה מבטיח בהרבה, החתול יצא מן השק. דב גילתה את לוחיות הדם וכלי הרצח ודקסטר התוודה שהוא רוצח סדרתי.

  מעניין לאן יקחו את הסיפור עם לגווארטה שמצאה את לוחית הדם של טראוויס בזירת הפשע (מיאמי? חשבתי שבוטלה), זה יכול להיות כיוון מעניין (לגווארטה מגלה את האמת) וזה יכול להתמסמס מהר מאד (דקסטר ללגווארטה: אה זה, פשוט לפי כיוון זרימת הדם טראוויס כנראה הזיע ולא היתה לו מטפחת אז הוא השתמש בלוחית הזו. זה מאד הגיוני)

  • אסף פליז, אזהרת ספויילר קטנה גם לפני "בפרק הבא" לרגישים-במיוחד, העין שלי לא עוצרת בזמן.

   גיחכתי כשלגווארטה התכופפה לתוך הג'יפה כדי לחלץ את הסלייד כשהגיוני יותר שתקרא לשוטר זוטר לעשות זאת, אבל כשהחזיקה אותה ביד וזה הדהד לדואקס ולחברות והנאמנות שלה אליו זה היה רגע יפה בעיניי. כמובן, שהם לא סמכו עלינו שנבין את זה לבד ואם אין את דקסטר שיקריין אז יש את מסוקה כדי להבהיר.
   באותה מידה אהבתי את הרגע שדב פותחת את ארגז הראיות ולא הייתי בטוחה מה יותר מפחיד אותה: שהיא עומדת להתעמת עם הרגעים הכי נוראים של חייה או שהיא עומדת לגלות משהו שהיא לא רוצה על אחיה.

   • assafTV

    אבל לא אמרתי שום דבר שלא הופיע בפרק רק ציינתי שמה שראיתי בסיום הפרק ובקטע של "העונה הזו בדקסטר" נראה מבטיח. כל הפירוט בהודעה שלי הוא מתוך הפרק בלבד. אלא אם כן גם "נראה מבטיח" נחשב כספוילר.

    • צודק, צודק. העין שלי ראתה את "העונה הזו" ואת "דב גילתה" ומרוב שהייתי עסוקה בחריקת בלמים + מחשבות על לגווארטה המח שלי החל משכתב את שאר העונה וכבר הספקתי לשכוח לרגע מה כבר היה גלוי בסצינת הסיום.
     בקיצור… ברוח הימים – סליחה 🙂   

     • assafTV

      סולח 🙂

 • שיח רחב ועץ גבוה

  ספוילר

  אני מנחש שלגווארטה "קנתה" את מותה בסיום העונה. היא לא תוותר בקלות כל כך, כי היא נחושה להסיר את האשמה מדואקס.

  • תתש

    ספוילר

   ואולי המוות שלה סוף סוף יגרום לקווין להתחיל לחשוד בדקסטר עוד פעם.

 • מיכאל גינזבורג

  מייק היה דמות טובה חבל לי עליו. ושימו לב, דקסטור מעולם לא עמד בפני מאפיה שלמה, מעניין מה יקרה.
  אני אוקראיני ותאמינו לי, המאפיה שלנו זה לא צחוק 😉

  מעולם לא נסעתי לחו'ל אך האם זה הגיוני שכיסא גלגלים יתום חיכה במיוחד עבור דקסטר? LOL

  דקסטר לא מגיעה לגבהים של שובר שורות, שתיהן מתעסקות באדם השומר סודות אך דקסטר מתיימרת להיות עמוקה
  אל מול ההברקות הבלתי נגמרות של שובר שורות.

  ועדיין, דקסטר מוכיחה שוב פעם את כוחה עם פרק מרתק, פתיחה יוצאת מהכלל שמחזירה בי את האמון בה אחרי עונה לא מוצלחת במיוחד.
  הולך להיות מחשמל ומדמם. ולגווארטה בת זונה.

  •  מצחיק. בדיוק טסתי וראיתי שורה של כסאות גלגלים עומדים להם בשדה. אני תוהה אם זה קרה בעקבות שידור הפרק הזה של דקסטר? זה היה לי מאוד מוזר כשראיתי את זה…

 • גיא

  פרק מאוד מאכזב. הוא הסתיים נהדר עם סצינה גדולה לפנתיאון, אולי הכי מותחת שאני זוכר, אבל הסיפור שסיפרו לנו הוא מחורבן להפליא, החזרה המהירה שלו להרוג לא הייתה במקום ודברה אכלה לוקשים ושרפה זירת פשע מהר מדיי. היו צריכים לספר לנו דברים בצורה אחרת.

 • miss bojarsky

  היו חלקים מטופשים ומעפנים, במיוחד ה"טוייסט" שדקסטר לא באמת בורח (למה כל כרטיסי האשראי שלו נדחו אז?) והמוות של מייק (שוטר לא יפתח ככה סתם בלי רשות תא מטען של אדם גם אם הוא רק רוצה לעזור, נו באמת). אבל כל מה שהיה קשור לדברה היה מאד טוב והסצינה האחרונה הייתה משובחת. אני מאד שמחה שהיא גילתה כבר עכשיו ושלא גררו את זה כל העונה. 

  • מיכאל גינזבורג

   לואיס פרץ ללפטופ של דקס וחסם לו גישת אשראי, עדיין אין לנו מושג מה מניעיו של לואיס. 

   • miss bojarsky

     וואלה, לא שמתי לב, תנקס 🙂

  • עוד קטע מטופש: כשדקסטר פורץ לחדר המציאות והאבידות בנמל התעופה, נראית בבירור מצלמת אבטחה על התקרה מעל הדלת. אף אחד לא שם לב שמישהו פורץ לחדר ומכניס לשם אדם בכיסא גלגלים?

 • סתם מישהו

  ההימור שלי – דקסטר מתוודה בפני דברה על זה שהוא רוצח ושאבא שלה אימן אותו והכתיב לו "קודים" להתנהגות. דברה מופתעת, מגמגמת כמה קללות במשחק מוגזם ורע כהרגלה, ואז מחליטה לעזור לדקסטר "לחזור למוטב" ולנסות להגן עליו, אחרי הכל הוא אחיה ודברה היא אחת שמקדשת את המשפחה. היא מדווחת לו על הלוחית שלה לגווארטה מצאה (במילא היא לא סובלת אותה). דקסטר מגלה את היד פלסטיק שלואיס שלח אליו, ופוחד שעלו עליו. לגווארטה בנסיון לטהר את שמו של דוקס, אהובה לשעבר, יוצאת במסע חיפוש אחרי הביי הרבר בוצ'ר האמיתי, שכנראה עדיין פעיל. במקביל המאפיה מגלה שהרוצח חשפניות לא חזר הבייתה, ויוצאת לגלות מה קרה לו. איכשהו הם מגלים שדקסטר רצח אותו. לואיס מנסה לפגוע בדקסטר בגלל שהוא העליב אותו. הוא חודר לדירה שלו, ומוצא את הלוחיות דם. המאפייה בדיוק מגיעה לדירה של דקסטר והורגת את לואיס כי היא חושבת שמדובר בדקסטר. לגווארטה מגיעה ומוצאת את לואיס עם הלוחיות דם, וחושבת שהוא הביי הרבר בוצ'ר האמיתי שבא להרוג את דקסטר. זה מתיישב כשמסוקה מספר שלואיס באמת הזמין את היד פלסטיק מהאינטרנט והמשחק רציחות הממוחשב שהוא תכנת. דברה אומרת לדקסטר שהיא לא תלשין עליו אבל הוא חייב לעזוב כי היא לא יכולה להמשיך לשקר עבורו. דקסטר מתפטר ונוסע לשדה התעופה עם הריסון. הם נפרדים בנמל תעופה ודברה מסננת איזו קללה מוגזמת עם דמעה. הסוף.

  • זה הימור ממש מפורט.
   יהיה מגניב אם כך יהיה.

  • תתש

   יש עוד עונה.

 • הרע: הניסיון העלוב של דקסטר להיחלץ מהאמת (יופי, אז הבטחת להארי לא לספר לדברה את האמת, אבל היא כבר תפסה אותך על חם, אז זרום עם זה, אתה גם ככה שקרן גרוע) והמוות של מייק לפני שהצליחו לפתח את דמותו מספיק (אם כבר, תהרגו את קווין).

  הטוב: ההתעקשות של דברה לגלות את האמת, הזכרונות שצצו והסיום. ההצצה להמשך העונה נראית מבטיחה ואני מאוד מקווה שההפקה לא תפקשש שוב.

  אם לחזור רגע לקווין, דווקא נראה היה שהוא מתפקד היטב והיחסים שלו עם בטיסטה השתפרו, עד הסצנה המפגרת בבר.

  אני לא יודע אם זה מכוון, אבל רעיון נחמד ללהק לתפקיד הנבל העונתי (אייזק) את אחד השחקנים שגילם את המעניש (ריי סטיבנסון) נגד ויג'ילנט אחר.

 • Saturn

  יאדו, תחזור מהפרישה. בגלל העונה הקודמת היית צריך לצפות בזאת : גרוע יותר לא יכול להיות והרגע שכולם חיכו לו התממש.

  פרק טוב. כל הקטעים עם דב היו מצויינים וגם הקריינות של דקסטר. נסיונות הסיבון שלו היו מתבקשים ויותר הגיוני שהגילוי של דברה התפתח כפי שקרה ושהיא לא הייתה מגיעה למסקנה שהוא רצח אחרים בכנסייה. זו גם הייתה מעין תשובה מודעת של הסדרה על עבודת המשטרה המחפפת של שנים קודמות. כאן דבי מחברת כל נקודה ומפשפשת בעבר ולכל תשובה של דקסטר יש לה קונטרה.

  לא יודע מה הם מתכננים עם לואיס אבל אני מקווה שהוא לא ישמש כשעיר לעזאזל שידביקו לו את מעשי דקס בסוף העונה.

 • MooTzk

  טוב, אמרתי שהחשיפה בסוף העונה הקודמת הרוויחה לסדרה עוד פרק אחד מבחינתי, ואני אכן אעצור כאן. למרות שהפרק כשלעצמו היה טוב יותר מרוב העונה הקודמת, הוא עדיין נגוע בכל המחלות של הסדרה הזו שכבר נמאס לי למנות. אני מקווה שלפחות מי שממשיך לשרוד יזכה לסיום ראוי יותר ממה שיש לסדרה להציע כרגע.

  • Karinani

   לא ממש הבנתי משהו. אפשר עזרה?
   איך בדיוק לגווארטה יכולה לעלות על דקסטר דרך לוחיות הדם???

   • השוואת הלוחית לראיות מתיק הרוצח מביי הארבור, ובכך הוכחה שהרוצח עדיין מסתובב חופשי (או חקיין שלו, אבל את האפשרות הזו היא בטח לא תשקול) ואפשרות לטהר את שמו של חברה דוקס. מכאן ועד הגילוי שדקסטר הוא הרוצח הדרך ארוכה, אבל לאגוורטה נחושה לעשות זאת ובטח תבלה עונה עד עונה וחצי בחקירה.

© עידו ישעיהו