העלמה נופ הולכת לוושינגטון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/09/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 5.01

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/ParksandRecreation-05x01-MsKnopeGoesToWashington2_zps8c28f82f.jpg?t=1348230671

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/ParksandRecreation-05x01-MsKnopeGoesToWashington_zpse033f994.jpg?t=1348230673הו, לזלי, כמה התגעגעתי. כבר שכחתי עד כמה אני אוהב אותה. לקראת פתיחת העונה החדשה צפיתי שוב בפרק האחרון של העונה הרביעית, זה שבו ניצחה בבחירות, אבל זה פשוט לא היה אותו הדבר כמו לראות אותה במעללים חדשים. ידיי נרפו יחד עם שלה כאשר הגיעה לפגישה וגילתה שמר ג'פסן איננו שם, ומאוחר יותר כאשר הייתה מוקפת באנשים שגרמו לה להרגיש קטנה.

במקביל חסרונה בפאוני היה כל כך ניכר, עת רון סוונסון ארגן בעצמו את הברביקיו המסורתי לעובדי המחלקה, וכשל בכך מרות. זו משימה התפורה על לזלי הנמרצת, כך שמשימה מעין זו מדגישה את חיוניותה בפאוני בכלל ובמחלקה בפרט. אהבתי גם את המשימה שלשמה נסעה לוושינגטון ואת הפיתרון שהגתה, ששוב, מאוד אופייני לה – להפשיל ידיים ולעבוד בעצמה. הופעות האורח של הסנטורים היו נחמדות גם למי שלא מאוד איכפת לו מפוליטיקה אמריקנית – לזלי שמתעלמת מג'ון מקיין מבלי משים, ועוד לפני כן פוגשת את הסנטוריות אולימפיה סנואו וברברה בוקסר, שמעודי לא שמעתי עליהן אבל הן מאכלסות את מקומות 4 ו-26 ברשימת הנשים המדהימות של לזלי, כך שחשיבותן ברורה.

מעבר לכך, חדשות טובות שתרמו אף הן לעונג של הפרק: סוף סוף נגמר הסיפור המטופש בין טום (הבנאדם) לאן. למשך זמן רב מדי זה היה קוץ באליה, ואחרי שסיום העונה הקודמת הבהיל אותנו עם דיבורים על מגורים משותפים, אני שמח שהם סוף סוף התעשתו וחתכו את זה.

 • (סדרה מושלמת :))

  הו לזלי.

  אני אוהבת שפארקס היא על דגים גדולים בבריכה קטנטנה (כתבתי את זה פעם), אבל הפעם גדלה של הבריכה הודגש, ואני חושבת שזה משהו שכולם יכולים להזדהות איתו. בכל מקרה, זה מאוד מתאים לקו הכללי של הסדרה, לדוגמא ל- born & raised. המבט שלה כששאלו אותה מאיזו פוני היא היה ממש עצוב.

  זה היה פרק פתיחה מצויין כי הוא עדכן אותנו במה שצריך, והיה תצוגת תכלית מעולה של כל הדמויות (ובעיקר שתי הבולטות – לזלי ורון). אני מקווה שהמוני אנשים שלא צפו עד היום, יצטרפו לסדרה.

 • תתש

  הייתי בטוח שנזכה לראות את ג'ו ביידן.

 • איילון צפון

  ספוילר

  משהו בכל זאת אומר לי שלא ראינו את הסוף של טום ואן יחד. הויתור של דונה על ההתערבות יכולה להיות רמז לכך שהיא בכל זאת רואה בהם משהו, ומפחדת שהם כן יחזרו. בשביל שני אנשים ששונאים אחד את השני, הם לא הפסיקו להתבודד יחד כל הפרק.

  • Yaara

   לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא. אני מקווה בסתר שהסיבה שהכותבים הפרידו בינהם היא כי הם ראו את כל התגובות המזועזעות ממעריצי הסדרה והחליטו להפסיק עם השטויות האלה.

 • MooTzk

  יופי של פרק פתיחה. בין הפרידה של אן וטום, הציוות המוצלח של בן ואפריל בוושינגטון והסטוריליין העתיד לבוא של אנדי במשטרה*, אני חושב שמצפה לנו אחלה עונה.

  "Raisins?!"
  "It's nature's candy!"

  * אני אנצל את הזדמנות זו להגיד שוב שכריס פראט הוא גאון, וזה הומחש היטב גם בפאנל שהיה לקאסט בגוגל.

  • הוא לגמרי גאון. בעבר מייק שור התלונן על כך שפראט אחראי על הבדיחה הכי טובה בסדרה במסגרת אלתור שלו (זו: http://youtu.be/dXREEVpjloo ).

   והנה עוד אלתור גאוני שלו, בסרט "אירוסין של חמש שנים". לא זוכר מהו השם העברי הדבילי שלו.
   http://youtu.be/utY0njgRNFQ?hd=1&t=7m12s

   • MooTzk

    זו באמת בדיחה גדולה 🙂

    ו-The Five Year Engagement זכה להקרא "עד החתונה זה יעבור" בעברית. סרט חמוד, אבל די מאכזב בהתחשב בקאסט ובעובדה שאותם אנשים (במאי + תסריטאים) עשו את Forgetting Sarah Marshall המעולה.

  • ocean

   כריס פראט הוא הסיבה העיקרית לכך שאהבתי את פרק הפתיחה של 'מחלקת גנים ונוף'. אני תמיד בטוחה שחצי מהדברים שלו מאולתרים, והמבטים שלו למצלמה הם תמיד כה מעולים ותופסים את הדמות של אנדי במיטבה. לא רק שהדמות מעולה, אלא שהיא מצליחה להוציא מדמויות אחרות שמצוותות אליה את המיטב. אני מחכה להתפתחות המשטרתית שלו יותר מאשר כל דבר אחר בסדרה כרגע (טוב, חוץ מהופעה של ז'אן ראלפיו, לזה אין ולא יהיו מתחרים).

   בום, ניילד איט!

   • מלך. מדהים שהוא בכלל פרץ בתפקיד דרמטי ב"אברווד".

   • The Nard Dawg

     אני לא מבין מה ההגיון בלהשתמש כ"כ מעט בז'אן ראלפיו, הדמות הכי מצחיקה בטלוויזיה

    • ocean

     יש להניח שמדובר במיעוט הזמן של בן שוורץ, השחקן שמגלם אותו.

    • Michael Ginzburg

     נדחף שנתיים מאוחר מדי – ז'אן רלפיו, כמו טום, דמות לא מצחיקה עם אופי מאולץ ומוחצן, זה יוצר קומדיה חלשה ונטולת עוקץ ממשי. היה אפשר בלעדיהם.

 • ocean

  אוף טופיק רכילותי: בקישור שנעשה כאן לגוגל טוק עם כוכבי הסדרה, הרדאר שלי אבחן סימנים של רומן אמיתי בין איימי פוהלר ואדם סקוט. לא יודעת אם אני צודקת, אבל משהו שם לגמרי שידר על הוייב הזה. תוהה אם זאת רק אני שקלטה משהו כזה.

  • רייצ'ל

   בינתיים זו רק את.
   אין ספק שיש בינהם כימיה טובה וקירבה ואני לא אגיד שאני בכלל לא מבינה למה את מתכוונת, אבל מוקדם מדי להסיק מסקנות. זה קל מאד לחפש רומנים על הסט כשיש כזו כימיה טובה ונישואים שמתפרקים מנגד, אבל לפי הראיות שבידי אני נאלצת לקבוע שאם יש משהו בין השניים הוא די בחיתוליו.

© עידו ישעיהו