תוספת סיכון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/07/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "שובר שורות" 5.03

http://media.amctv.com/photo-gallery/BB-S5-Episode-Photos/episode-3-jesse-2.jpg

משהו מתקתק יותר טוב בעונה הזו, יותר קולח. גם רגעים נמרחים, כמו הפעם עם סצינת הבישול המפורטת, נראים יותר טוב בזכות פסקול מוצלח, ובהתאם מקרינים אור חיובי על פרק שלא קרה בו הרבה.

נחמד היה לראות את המפעל החדש של השותפים הטריים, על מלחמת הכוחות בין וולט למייק והתנגשות האגואים. ובכן, התנגשות האגו של וולט עם המציאות; "הוא ינהל את העסק, אני אנהל אותו". בהצלחה עם זה. בינתיים הוא מצליח לתמרן בליגות הנמוכות, על ג'סי הוא עושה מניפולציות כרצונו, הבחור כל כך נוח להשפעה. כשם שבפרק הקודם הביא אותו לחשוב שמצא את הסיגריה, ועוד לפני כן הביא אותו להאמין שגאס הרעיל את ברוק, כך הפעם שתל במוחו את הרעיון להיפרד מאנדריאה. לא משנה עד כמה ג'סי החכים ולמד, כפי שהדגים היטב בשרטוט שהראה לוולט, אביו הרוחני עדיין מפעיל אותו כמו בובת גרב. היום שבו ג'סי יבין את זה צפוי להיות מעניין מאוד.

הסידור החדש של הבישול, כלומר השימוש בחברת ההדברות המושחתת, החזיר אל חיינו את ג'סי פלמונס האהוב מ"אורות ליל שישי", שמגלם כאן את טוד. למרות התראותיו של מייק של לפנות אל המלכים וולט וג'סי, הוא עשה את זה בכל זאת ונראה שנשא חן בעיניהם. מעניין אם זהו צעד ראשון לקראת זמן מסך רב יותר עבורו. אני לגמרי בעד.

הרגעים המשמימים היו כרגיל בחזית הסקיילרית. אפילו כשהיא נשברת היא משעממת, והסצינה שלה ושל מארי בסוכנות שטיפת הרכב הייתה מגוחכת. מהרגע הראשון סקיילר נראתה על סף שבירה, באין כניסה, כמעט לא מגיבה ולבסוף אף מציתה סיגריה בתוך המשרד, הסימן האוניברסלי למישהו שנאבק בבעיה נפשית. אבל לא, כל זה לא גורם למארי לחשוב שמשהו לא בסדר. נדרשות זעקות שבר מסקיילר כלפיה שתסתום את הפה כדי שמארי תבין כי משהו עובר על אחותה. האישה כנראה אטומה רגשית.

ואפרופו אטימות רגשית, כאשר מארי פנתה אל וולט כדי לקבל תשובות, הוא הדף את האפשרויות של הסרטן וההימורים, ותחת זאת פשוט זרק את סקיילר לכלבים. כעת בעיניה של מארי הוא הקורבן האציל, הגבר הנבגד שמחל לאשתו ומנסה לתקן את היחסים. מה שלא ברור במשך שלושה פרקים ולא מקבל תשובה, זה מדוע וולט מתייחס כך אל אשתו. אחרי שמארי חיבקה אותו והלכה, הוא נראה מרוצה מעצמו, שאנן, לקח לו תפוח ונגס להנאתו בלי לטרוח אפילו לבדוק מה מצבה של סקיילר. מה הקטע?

קטנות לסיום:
מצחיק שסול עדיין שומר על שומר הראש שלו בסביבה למרות שגאס כבר מת.
סקיני פיט ובאדג'ר – לונג טיים נו סי.

תגיות:
 • תתש

  אין מספיק סופרלטיבים כדי לתאר כמה נפלאה הסדרה הזאת. היא פשוט בליגה אחרת מכמעט כל דבר אחר בטלוויזיה. עד עכשיו אף לא הייתה מה שאני מגדיר סדרה מושלמת – סדרה שהחזיקה מעמד יותר מכמה עונות בה אין עונה בה הורגשה ירידה ברמה, שובר שורות הולכת להיות הסדרה הראשונה מסוג זה.

  • נשגב מבינתי איך אפשר להגיד את זה על הסדרה הכל כך כל כך פגומה הזו, אבל יאללה, לא נעיר שדים מרבצם. הייתי חייב לומר את זה לשם הפרוטוקול.

   • Eyalkremer

    מה פגום לך בסדרה הזאת? אנא תפרט.

    • מעבר לפירוט שאני עושה בקביעות בסיכומי הפרקים שלה? כפי שכתבתי לא מזמן בפייסבוק, אני חושב שהיא הסדרה האוברייטד של ימינו, עמוסת חורים ויומרנית שלא לצורך, במקום להתמקד במה שהיא טובה בו – מתח ואקשן.

     ניתן לראות פה את הביקורות שלי החל מפרק 3.10:
     http://tvyaddo.com/2011/06/breakingbadep/

     • assafTV

      תשתוק. תשתוק. תשתוק! תשתוק! תשתוק! תשתוק!!! תשתוק!!!!!!!!!!

      P-:

   • Mika Gill

    🙂

 • Saturn

  אני חושב שצריך להתחיל ולעשות חישובים חשבונאיים וכספיים. בגרף ההוא לוולט היו 300,000 פלוס אלף דולרים שהפכו איכשהו למינוס ו'חור' בפרק הקודם, והנה עכשיו אחרי כל הניקויים והחזרת החוב, וולט משלשל לכיסו 170,000 דולרים על בישול 50פאונד בלבד. לא יודע כמה חביות הגז יעלו מעתה והלאה אבל אני מניח שעכשיו כל בישול יניב לו יותר מ170אלף דולרים? זה הרבה. לא יודע מה זה אומר על הסכום שגאס שילם להם בעונה הקודמת.

  והנה כבר וולטר שלא יודע שובע עם גישת 'לא קם בשביל פחות מ X כסף'. הסצנה האחרונה נראה כמכינה את הקרקע לעימות בין וולטר ו-מייק וכנראה עוד מטרה שהייזנברג סימן. עם זאת, אולי מדובר בהטעיה שאחרי שראינו את הפלאשפורוורד שהצביע על showdown אלים נקפוץ ונגיד שזה בינהם על סמך סיום הפרק הזה.

  החיפוש ומציאת הפתרון החדש להמשך הבישול היה יפה ויצירתי. מרענן את מלאכת הבישול של השנים הקודמות וגם פתרון בטוח יותר למרות הצורך בשיתוף עם צוות מפוקפק אחר.

  לא פירשתי את השיחה של וולטר עם ג'סי כנסיונו המכוון לגרום לו להפרד מאנדראה. וולט לא התעקש על לקיחת צד או משהו דומה ואם כבר הוא משמש כדוגמה של כן לספר משהו לבת הזוג כך שלא ברור למה ג'סי מיהר לגדוע את הקשר. אולי הוא לא מאמין שהיא באמת אוהבת אותו כפי שוולט אמר על סקיילר ( שזה מתקשר לכך שהוא שכנע את עצמו שסקיילר אשקרה קיבלה אותו בחזרה וכבר פורק את חפציו אצלה. סקיילר בשילוב של שוק ופחד לא פוצה את הפה ובשביל וולטר זה אומר שהכל כתמול שלשום בינהם).

  קצת הופתעתי לראות את אנדראה וברוק והפגנת העסקים כרגיל בינה לבין ג'סי. עד כמה שאני זוכר העונה הקודמת הסתיימה כאשר אנדראה עוד תחת ההתרשמות שרשלנות של ג'סי אחראית לאשפוזו של ברוק.

  • Mika Gill

   ~אנחה~
   וולט לא "משכנע את עצמו שסקיילר אשכרה קיבלה אותו" – הוא יודע שהוא מפחיד אותה ולכן היא לא פוצה פה. זו כנראה גם הסיבה שהוא חזר לגור בבית. כדי לוודא שהיא תמשיך להיות על הקצה.
   ואני אחזור שוב על העובדה שאתה ככל הנראה ממש גרוע במניפולציות. מה שהופך אותך לאדם שמאוד קל להפעיל עליו כאלה, כמו ג'סי נניח.
   כל האמרות האלה של וולט באו כי ברור לו שג'סי לא מוכן לחלוק עם אנדריאה את כל הפרטים. בטח לא את העובדה שהוא עצמו הרג את גייל. הוא מתחיל את השיחה ב"אל תדאג, לא אמרתי לה כלום ואני לא הולך להגיד" ואז וולט אומר שהוא יודע, הוא לרגע לא חשש שהוא יספר לה.
   "אבך, אתה יודעת…" הוא מוסיף אחרי כמה זמן, "אם באמת תחיו כזוג נשוי, כמשפחה, אי אפשר לשמור סודות לאורך זמן" ומזכיר לו מה קרה כשהוא ניסה להסתיר דברים מסקיילר. סודות מתגלים. יש להם נטיה להתפוצץ. וג'סי לא מוכן להתמודד עם האפשרות שהחלק הרע שלו, החלק של "להמית כלב חולה" שפרק בסצינה המרגשת בנרקומנים אנונימים בעונה שעברה, יתגלה בפני אדנראיה או בראק. הוא פשוט לא יוכל לחיות עם זה. הוא רוצה להישאר שלם וטוב ואמיתי בעיני שניהם. אז הוא מעדיף לחתוך את זה מוקדם, לפני שזה ייחתך בצורה רעה. כמו שקרה לוולט וסקיילר.
   ואגב, פפת את העובדה שסקיילר *כן* מנסה לפצות את הפה? היא אומרת "אתה בטוח שזה רעיון טוב", כולה חיל ורעדה, והוא בכוונה אומר לה שכן, זה רעיון מצוין. מה שהוא בעצם אומר לה זה "אני השולט, לא את."

   • Saturn

    לפי דמותו והתנהגותו של וולט בזמן האחרון לא מן הנמנע שהוא עד כדי כך אטום וחושב שהיחסים בינו לבין סקיילר התיישרו מסוף העונה הקודמת. יכול להיות שהוא כן עושה את זה בכוונה ומטיל עליה אימה ולא באמת חושב שהיחסים שלהם פורחים מחדש אבל אני לא יודע למה הוא יעשה את זה. הוא לא צריך את סקיילר על הקצה – אם הוא חושש שהיא תפעל נגדו ותלשין עליו אז היחס שלו כלפיה העונה רק מגדיל את הסיכון.

    בנוגע לג'סי, יש מצב. הוא הסמרטוט של וולטר.

    • Mika Gill

     יש לו ילדים. שהוא אוהב. והם צריכים את אמא שלהם ואוהבים אותה. הוא זקוק לסקיילר. אבל במיוחד מאז שהיא נתנה לטד את הכסף בלי לדבר איתו, הוא צריך (מבחינתו) "לקרוא אותה לסדר".

     ואני אחזור ואגיד – אתה ממש לא מבין את הסדרה. וולטר לא אטום שלא מבין. הוא אטום מהבחינה שלא אכפת לו. והוא בכלל לא וולטר יותר, הוא הייזנברג. והוא עצמו, אם להשתמש במלים שלו נגדו עצמו – מתחיל לעוף יותר ויותר קרוב לשמש.
     זה לא ייגמר טוב, הייזי.

 • מיכאל גינזבורג

  "תשתקי! תשתקי! תשתקי! תשתקי! תשתקי! תשתקי!"‏

  וולט משום מה לא זוכר כי הוא עצמו אמר שבהתחלה הרווחים יהיו קטנים.

  It will work – מה הקטע של החזרה על המשפט הזה בסדרה? משעשע.

  ג'סי ומארי נפלו ברשת המניפולציות של וולט והוא מרגיש בשליטה, נותן לעצמו
  פרס מתוק בדמות תפוח אדום. מה שמעביר אותי לחשוב על 'פני צלקת' בו הוא צפה
  עם ילדיו – מי נותן לתינוקת לראות טבח? והאם זהו הסיום הצפוי להייזנברג הגדול?
  (הנשק מהפרק הראשון בעונה…)

  העניבה של סול, הטורטיה שג'סי חטף, החברים המסוממים של ג'סי (התגעגעתי) –
  ההומור יוצא מהכלל.

  אני יודע שמייק נאמן לאנשיו בכלא והכל, אבל הוא באמת מוכן לקחת סיכון?
  לא עדיף שיארגן את מותם "האקראי" בין כתלי הכלא? סתם מחשבה.

  • Mika Gill

   כבר עניתי לך במסמ"ץ, אבל מאחר וקיפייסט פה את השאלה- אין דבר כזה "מוות אקראי". השותפים השונים מכירים זה את זה וגם רשויות הסמים יודעות על הקשר ביניהם, אז אם וכאשר הם יתחילו למות – מייד יהיה ברור שזה היה מכוון והגיע ממייק (ברור לאנשים שלו) או מעושה דברו של גאס פרינג (שזהותו לא ידועה למשטרה נכון לעכשיו).
   בקיצור, זה לא הולך לקרות.
   מה גם שמייק עצמו הוא איש של כבוד.

 • assafTV

  בקשר לזה שהעונה מתוקתקת, אני מניח שזה בגלל שיש 8 פרקים בלבד לעונה. עוד סיבה לטור הפלוס בבעד/נגד עונות קצרות בסדרות.

 • Shachariin

  אני הבנתי מהתובנה של וולט בסוף הפרק (שכוולט סיפר לג'סי על ויקטור), ולפי המבט ההמום על פניו של ג'סי, שוולט פשוט מרמז לו שמייק הבא בתור, לאחר שהעז "לעוף קרוב מידי לשמש"- הייזנברג כבר לא מוכן שלא יסכימו איתו, ומבחינתו מייק החצוף צריך לשלם על כך. מייק בעצמו נתן לו תמריץ כשאמר לו שהוא לא ג'סי ג'יימס- הוא מתכוון להיות.

  • Yoni_anton

   אני הבנתי שלאחר שג'סי צידד במייק בזמן חלוקת הכסף וולט חושד שג'סי ומייק החיו את המזימה הישנה להפטר ממנו ושג'סי יבשל לבד, לכן הוא רומז שלא יחשוב בכיוון.

   • מיכאל גינזבורג

    אחרי כל מה שוולט וג'סי עברו והרצועה בה קשור ג'סי לוולט, אין סיכוי.
    וולט איים על מייק, זה היה ברור.

    • Mika Gill

     מסכימה עם מיכאל בעניין הזה. זה היה לחלוטין איום על מייק.

© עידו ישעיהו