סלק סלק תרדוף

כיף בחוות שרוט

עדכון שני, 30.6.2012: בטיוי ליין מספקים פרטים רבים על אודות הספין אוף החדש. במסגרת העלילה יורשים דווייט ואחיו את החווה (היא לא שייכת לו כבר עכשיו?), וכדי לממש את חפצו ולהפוך אותה לפונדק אירוח כשם שניסה בעבר, הוא צריך לשכנע את קרוביו להצטרף אליו ליוזמה העסקית.

הדמויות הנוספות מלבדו הן אחותו פאני שרוט, שתהיה כנראה על תקן ג'ים/פאם של הסדרה החדשה. היא בסוף שנות העשרים או תחילת השלושים שלה, עזבה את החווה ברגע שיכלה ועקרה לבוסטון. כעת היא גרושה עם בן, אוחזת בחוש הומור אירוני ובלב גדול. בנה הוא קמרון וויטמן, שבגיל 9 הוא ילד חכם (שוק!) וטיפה מוזר. הילד מנצל את שהותו שם כדי לספוג הדרכה אבהית מהגברים שבסביבה.

דמות נוספת היא אחיו הסטלן והרגוע של דווייט, ג'ב שרוט בן השלושים ומשהו, שניסה מספר אפיקים קרייריסטים ביזאריים כהרבעת תולעים וציד ביגפוט, ונחל מעט הצלחה עם חוות מריחואנה. הוא כמובן אינו אוחז במוסר העבודה הנוקשה של אחיו, מה שוודאי יוביל להמון מצבים משעשעים כיאה לקומדיית מצבים. הדמות החדשה הרביעית היא דודם-הרבא של האחים, היינריך מנהיים, שרלטן מקסים ורודף בצע שאחרי מלחמת העולם השנייה מצא את עצמו משום מה בארגנטינה, וכעת נשבע להרוג את דווייט.

האמת? אני ממש רוצה שזה יהיה טוב.

עדכון ראשון, 26.1.2012: בדדליין הוליווד מדווחים כי NBC מתכננת ספין-אוף ל"המשרד" שיתרכז בדווייט ובחיי חוות הסלק שלו, שכזכור מתפקדת גם בתור פונדק. הרעיון הזה התחיל כבר לפני שנים בתור בדיחה בין ריין ווילסון, שמגלם את דווייט, ובין הבוס פול ליברסטין (שגם מגלם את טובי). הסדרה החדשה, אם אכן תקרה, מתוכננת למידסיזן של 2013 ואמורה לעקוב אחרי משפחת שרוט המורחבת, כולל דודנים ושכנים.

על פי התכנונים הפיילוט יוצג כחלק מהעונה הנוכחית של "המשרד". ווילסון עוד יופיע בעונה הבאה של "המשרד", בהנחה הסבירה שתהיה כזו, ורק במהלכה – מידסיזן כאמור – יפרוש אל החווה ואל הסדרה החדשה. לא ברור מה יהיה תפקידו של מוז בכל הסיפור הזה, מאחר שמייקל שור שמגלם אותו עסוק בלנווט את הסדרה שלו, "מחלקת גנים ונוף".

אני לא בטוח מה דעתי על הרעיון הזה. ראשית, דווייט הוא כרגע אחת הנקודות החזקות של "המשרד", מה שאומר שבלעדיו סדרת האם כנראה תקרוס. זה בסדר שהיא תסתיים, הגיע זמנה, אבל לא ככה, חצי עונה בלעדיו. שנית, מדובר בדמות אקסצנטרית שכל משפחתו אקסצנטרית, וללא איזון של סטרייט מן כדוגמת ג'ים ופם כרגע, אין לו שום סיכוי להחזיק לאורך זמן.

מנגד, זכינו בעבר להצצות אל ההיסטוריה של משפחת שרוט לדורותיה על סמך סיפוריו של דווייט, וזה תמיד היה מענג. אם יכניסו פלאשבקים לילדותו בחווה בני דודיו, למלחה"ע השנייה עם סבו בשורות הנאצים, או כמובן למלחמת האזרחים, עת חיילים פרשו אליו כדי לעסוק באמנות (וכנראה במין הומוסקסואלי). יש דרך לעשות את זה, ומעניין לראות במה יבחרו.

Tags:
© עידו ישעיהו