ואלאר מורגוליס

ספוילר סוף עונה 2 "משחקי הכס"

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/20a01fe4.jpg

שימו לב, הפוסט הזה נכתב כשמקדימות אותו 36 תגובות

***

אז נראה שאני עובר לספרים.

זה היה פרק נוסף שהחזיר את "משחקי הכס" לסורה, אחרי שקודמו שבר את התבנית. כאילו נתנו לנו טעימה קטנה מהטוב ואז הרחיקו אותו מאיתנו. חזרנו שוב לסיפורים המפוצלים שלא מצליחים ליצור עניין ממשי בזמן המסך הקצר שניתן להם, חתימה הולמת לסימפטום מצער של העונה השנייה כולה, שכמעט בשום שלב לא הצליחה להתרומם באמת.

הפרק האחרון בעונה הציג שלל שיאים שהיו מצליחים להלהיב הרבה יותר אילולא קדמו להם כל כך הרבה מי מנוחות. הדרקונים של דאינריז סוף סוף נותנים עבודה, המתים המהלכים סוף סוף מהלכים, ווינטרפל עולה באש (משום מה), ג'קאן הג'ר משנה את פניו (טוב, זה באמת היה מגניב. אהבתי גם את האזכור למורה לריקוד שלה, נראה שאנשי בראבוס נוטים לעזור לאריה). מותו של מייסטר לואין היה מעציב ונראה כל כך מיותר. חנית לבטן, אללי. עם זאת, השיאים נראו מינוריים ולפרקים כמו דברים שכבר ראינו.

"משחקי הכס" אולי לא הצליחה לייצר עניין כפי שהייתה יכולה בעונה השנייה שלה, אבל במקרה של כמה מדמויותיה היא סיפקה יופי של רגעים רגשיים. הפרק הזה כלל את אחד הנוגעים ביותר בתולדותיה, עת טיריון החבול מכל בחינה משוחח את שיי ובטוח שהיא תלך ממנו. "יש לך חרא זיכרון", היא משיבה, "אני שלך ואתה שלי". רגע יפהפה שלובה בשבירה המאוד אנושית שלו. נראה לי שמכל החזיתות בעונה הבאה, זו הכי מסקרנת אותי. לראות איך טיריון מפלס את דרכו שוב אל המקום שבו היה לו כל כך נוח, בינות לתככים ולאלה שמנסים להרוג אותו, אחרי שנדחק כך אל השוליים על ידי אביו והופשט מכל תומכיו (יוחזר ברון!).

מעבר לכך, הוא האדם ההגון היחיד שם שעוד יכול לדאוג באמת לסאנסה המסכנה. מדהים לראות איך האימה משתקת אותה בכל פעם שמישהו מציע לה עזרה כדי לקחת אותה ממעלה המלך, תמיד סבורה שמנסים לשטות בה. זה חכם מצד אחד, אבל גם מונע ממנה הזדמנויות אמיתיות כמו של הכלב ושל ליטל פינגרז (אני מניח שגם ההצעה שלו כנה). אני מקווה שג'ופרי לא באמת ינהג בה כבצעצוע, סאדיסט ארור.

בסופו של דבר נראה שאנחנו עומדים כמעט בפני מה שעמדנו לפניו בסוף העונה הקודמת. החורף מתקרב ועמו המהלכים הלבנים, ג'ופרי בשלטון וזה נורא, כולם רוצים לכבוש את מעלה המלך, רוב לוחם ברקע כדי להשיב את אחיותיו, אריה משוטטת בדרכים ולדאינריז יש דרקונים. יופי. בהתאם, מה שמעניין הוא בעיקר מה שהשתנה, בעיקר טיריון ותיאון בעיניי. אם נראה שהכוחות העל טבעיים הופכים לכוח משמעותי יותר בעונה הבאה – כלומר פלישה כלשהי של המהלכים ודרקונים בשמי הממלכות – אתחיל להתעניין גם בהם.

© עידו ישעיהו