המלצת היום – שלישי

Published by in כללי on יוני 26th, 2012

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/6359091d.jpgהמשרד, המנטליסט, יחידת עילית – האויב שבפנים, הקפטנים, פגישה עם ויסלבה שימברוסקה, ממלכת הכוזרים, הפירמה, כוכב נולד, משועמם, על הפנים, נויורק, בניחוש חוקר, יומני הערפד, פרק אחרון לעונה של ליליהאמר, נקמה, בטיפול, הסמויה שוב, המקור. בשירותי ההורדות: אאוריקה, Bunheads ועוד.

בערוץ 1 ב-0:58, ממלכת הכוזרים.
שנים חיכיתי לשידור נוסף של הסדרה המהוללת הזו של אהוד יערי, אחרי שנמנעתי מצפייה בפעם הראשונה, והנה תפסתי אותה לפני שידור הפרק הראשון במסגרת לופ הלילה הנוסטלגי של הערוץ. סדרה בת שלושה פרקים מ-1997 שבמסגרתה יוצא אהוד יערי לחפש את שרידי הממלכה היהודית הגדולה ביותר בהסטוריה, הלא היא ממלכת הכוזרים, שחיו לפני 1000 שנה באיזור שבגבול אסיה ועד מזרח אירופה.
פרק 1: ברחמי אל בכוח שדי. החיפושים אחר הקיסרות היהודית הגדולה ביותר בהיסטוריה, ממלכה שהתקיימה לפני אלף שנה בין הים הכספי לבין הים השחור.

בלוויין

בכן פעולה ב-21:15, המנטליסט.
עונה רביעית וחדשה.

בכן תעו ב-22:00, הקפטנים.
וויליאם שאטנר, קפטן קירק המיתולוגי של "מסע בין כוכבים" המקורי, יוצא למסע בין כוכבים כדי לפגוש את השחקנים שגילמו גם הם את הקפטנים של ספינת החלל המפורסמת: הוא פוגש את סר פאטריק סטיוארט (קפטן ז'אן-לוק פיקארד מ"מסע בין כוכבים: הדור הבא"), את אייברי ברוקס (קפטן בנג'מן סיסקו מ"מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9), את קייט מאלגרו (קפטן קאתרין ג'יינווי, מ"מסע בין כוכבים: וויאג'ר"), את סקוט באקולה (קפטן ג'ונתן ארצ'ר, מ"מסע בין כוכבים: אנטרפרייז"), ואת כריס פיין (קפטן ג'יימס טי. קירק, מ"סטאר טרק").
עם כל אחד מהשחקנים הללו משוחח שאטנר על הלחצים ועל המלכודות שנקרו בדרכם של מי שלבש את מדי הקפטן, וחושף לראשונה את המבוכה הפרטית שלו בנוגע לתפקיד שהפך אותו לשם שכולם מכירים. בעזרת חבריו הקפטנים, שאטנר לומד לכבד את עבודתו ב"מסע בין כוכבים" המקורי, ומביא פרספקטיבה חדשה על חיים, מוות, והמורשת שיותיר אחריו.

בכבלים

בערוץ 8 ב-21:30, סוף והתחלה: פגישה עם ויסלבה שימברוסקה.
המשוררת הפולנית ויסלבה שימבורסקה לא הייתה מוכרת לקהל הבינלאומי כשהאקדמיה השבדית העניקה לה את פרס נובל לספרות באוקטובר 96'. היום היא אולי המשוררת הנערצת ביותר בתקופתנו. בשיריה התייחסה ליהירות שבאדם בטון מלגלג ותוהה. "הוא מעט מטופש, אבל ראוי לסימפתיה שלנו". הפרסום סביב זכייתה בפרס נובל הפך אותה לביישנית יותר מכפי שהייתה בלאו הכי. שימבורסקה מאז ומעולם שמרה בקנאות על פרטיותה ולא אהבה לדבר גם על שיריה, כך שכשהסכימה להיפגש בביתה עם יוצר הסרט, ג'ון אלברט ג'נסן, התגלה שמדובר באישה שנונה ושובבה. לצד השיחות עם שימבורסקה עצמה, שהלכה לעולמה בפברואר 2012, משוררים ואנשי תרבות פולניים נוספים עוזרים לשפוך אור על חייה של המשוררת, ביניהם המשוררת אווה ליפסקה שהייתה חברתה הטובה והבמאי הפולני המוערך אנדז'יי ויידה. דרך סיפור חייה, כששיריה משמשים כמדריכים, נחשף לא רק מסעה של שימברוסקה, אלא גם מסעה של פולין לאורך ההיסטוריה.

בקומדי סנטרל חם ב-21:45, המשרד.
עונה שמינית וחדשה, לראשונה בלי סטיב קארל, בשידור יומי.

סרטים:

ב-MGM ב-18:25, איגבי.

בלוויין

בכן 1 ב-21:30, דייט לילי.
עם סטיב קארל, טינה פיי.

בכן 3 ב-22:00, יחידה עילית: האויב שבפנים.
פסטיבל הקולנוע של כן, בכורה. סרט ההמשך ל"יחידת עלית" מ-2007 הוא אחד מאותם מקרים נדירים בהם סרט ההמשך מתעלה על המקור. "יחידת עלית: האויב שבפנים" השתתף בפסטיבלי קולנוע רבים ומרכזיים בהם סאנדנס וברלין, כשהוא זוכה לביקורות משתפכות שהתלהבו מסצנות האקשן המסעירות שלו, והשוואות בין השאר לסרטיהם הטובים ביותר של סקורסזה וקופולה ולסדרת הטלוויזיה המהוללת "הסמויה". בברזיל שבר הסרט את כל השיאים, כשזכה בכל פרסי האקדמיה המרכזיים והפך במקביל לסרט המצליח ביותר בתולדות המדינה. לאחר פעולה שנויה במחלוקת של יחידת העלית של משטרת ברזיל, נאלץ מפקד היחידה נאסימנטו לעזוב את תפקידו ולעבור למחלקת ההאזנות. שם הוא עולה על ארגון חדש שמשתלט על תעשיית הסמים והפשע המשגשגת של ריו דה ז'ינרו. להפתעתו מתברר שהארגון מקבל תמיכה משוטרים ומפוליטיקאים מושחתים, שכעת רואים בו כמטרד שיש לחסל. נאסימנטו מחליט לצאת למאבק בפשע ובשחיתות, גם אם זה אומר לצאת נגד עמיתיו במשטרה. ביים ז'וזה פאדילה ("יחידת עלית") (ברזיל 2011).

בכבלים

בזהב חם ב-22:00, עונת המכשפה.
עם ניקולס קייג'.

בזהב חם ב-23:35, זהות לא ידועה.
עם ליאם ניסן.

ולא לשכוח:
נויורק בכן פעולה ב-20:15.
יומני הערפד בחם 3 ב-20:45.
כוכב נולד 10 בערוץ 2 ב-21:00.
המקור בערוץ 10 ב-21:00.
הפירמה בכן דרמה ב-21:15.
פרק אחרון לעונה של ליליהאמר בכן או ב-21:15.
על הפנים בכן או ב-22:00.
נקמה בחם 3 ב-22:30.
משועמם 3 בכן או ב-22:30.
בניחוש חוקר 6 בכן פעולה ב-22:15.
הסמויה 4 שוב בכן או ב-23:55.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו