המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/06/2012 בקטגוריה ‏כללי

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/16a141ae.jpgמחוברים, חדר החדשות, ילדי ראש הממשלה, דרדסים, קונאן, כל הבקרים השמחים, סוכנות חשאיות, סקס דרייב, נסיעת המוות, לרדוף אחרי הצל, החוטא, הוחלפו בלידתן, פרברי הגיהנום, ההחלטה, לגדל את הופ, רוק 30, קליבלנד, איש משפחה, הישרדות, אימה אמריקאית, מייק ומולי, מרוששות, ערים כל הלילה, בחורה חדשה, אקסטרים מייקאובר, משחק השקרים, בית חולים קרבי ועוד. בשירותי ההורדות: אפיזודס.

מזל טוב לבלוג, החוגג היום שנה, ולהמלצת היום, המציינת 9 שנים!

בערוץ 2 ב-23:05, סיפור מהחיים: לרדוף אחרי הצל.
מסע אישי של הבמאי מרדכי ורדי בחיפוש אחרי הרב שמעולם לא היה לו. עולם הישיבות ולימוד התורה מושתת על העברת המסורת מרב לתלמיד. ורדי, רב בעצמו, מרגיש שבמשך 25 שנים בישיבות מעולם לא הצליח ליצור קשר משמעותי עם רב. כעת עם פטירתו של הרב שג"ר (שמעון גרשון רוזנברג) הוא נדחף לחזור ולחפש את הרב שהתנכר אליו ולא אפשר לו להתקרב. באמצעות היומנים האישיים ומפגשים עם רבו של הרב שג"ר ועם תלמידיו ובני משפחתו, מתרחש גילוי המביא לתובנות חדשות על דמותו המסתורית של הרב, וצפה ועולה במלא חריפותה השאלה על מהות מערכת היחסים המורכבת שבין רב לתלמיד.

בערוץ 10 ב-0:20, החוטא.
בצירוף מקרים, שתי ההפקות הערב של הרשות השנייה בערוץ 2 ובערוץ 10 עוסקות כמעט באותו נושא, לפחות על פניהן: ליותם, ילד חרדי, יש סוד. כשהוא מתוודה בפני רבו, הרב מנצל את תמימותו של הילד ופוגע בו. יותם מוצא עצמו לכוד בקשר של שתיקה ללא אדם או חבר אליו יוכל לפנות. ביים מני פיליפ, בי"ס מנשר.

בכבלים

בחם 3 ב-21:30, ילדי ראש הממשלה.
עונה שנייה וחדשה לדרמה המפוספסת. הפעם ניר ברגמן על מושכות הבימוי.

בחם 3 ב-22:00, מחוברים.
עונה שנייה שמתחילה היום כטיזר, ותשודר כסדרה החל ממחר בימים א'-ה' בשעה 22:00 (מחר שידור חוזר להיום). המחוברים הפעם הם:
חנוך דאום. בן 36, נשוי לאפרת ואב לארבעה, גר בהתנחלות אלעזר. עיתונאי וסופר מצליח, מקורב לראש-הממשלה נתניהו. איש דתי שמחפש את אלוהים, חושף ומתעמת עם סודות אפלים של המגזר שהוא חלק ממנו. חצוי בין הרצון לחיות את חייו באופן המתאים לו, לבין המחויבות שלו כלפי משפחתו.
אשר סוויסה (סקאזי). בן 36, רווק. יוצר מוזיקה אלקטרונית, ואחד המוזיקאים הישראליים המצליחים ביותר בעולם. חי רוקנ'רול: נשים, אלכוהול ומסיבות של עשרות אלפי אנשים עד אור הבוקר. לראשונה בחייו מתעמת עם חוויות הילדות שלו ומוצא את עצמו חושב על מחויבות לאישה, אווה, ואפילו לילד.
גדעון לוי. בן 58, גרוש ואב לשניים. עיתונאי ב"הארץ". חי בזוגיות שברירית עם קתרין, יפהפיה שוודית הצעירה ממנו ב-25 שנים. איש עקרונות שעומד מאחורי העמדות הכי רדיקליות במפה הפוליטית, רגיל לזכות באהדה עולמית ובקיתונות של שנאה ישראלית.
ג'ייסון דנינו הולט. בן 24, רווק, גיי, שחקן, במאי תיאטרון וכתב בתוכנית "ערב טוב עם גיא פינס". מתחת לחזות הזוהרת ולסקס אפיל מסתתר ילד בלי בית, שננטש על ידי אמו. אחרי שנים של הוללות חסרת גבולות, ג'ייסון נאבק לשמר מסגרת ויחסים יציבים ומונוגמיים עם גלעד, בן זוגו.
אמירם טובים. בן 37, נשוי לדורין ואב לשלושה, סטנדאפיסט. אמירם ומשפחתו חוסכים לקראת בנייה של בית ובינתיים עברו להתגורר ביחידת דיור קטנה וצפופה אצל הוריו. אמירם לומד מה מצפה אשתו מגבר מודרני, משתדל להוכיח עצמו מול משפחה שלא מאמינה בו, ונאבק להתגבר על שתיקה שמכסה אובדן משפחתי.

בערוץ 8 ב-22:00, כל הבקרים השמחים.
אל מול הסביבה הלוחצת, מנסה עומר יפמן למצוא מקום שבו יוכל להרגיש שלם, בלי להזדקק להסברים. אל מול הדילמה הפרטית ניצבת משפחתו הייחודית: אחיו הנמצא בזוגיות עם גבר, אחותו המתגוררת בניו-יורק והוריהם המשוועים להמשכיות השושלת. הם, כמו הגברים שאיתם הוא משוחח בחשאי, מעמתים אותו עם הקונפליקט של חייו. כשהמשבר הופך בלתי נמנע, צץ גורם חדש שמאיר את הדברים באור אחר.

בלוויין

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/6a52a89a.jpgבכן או ב-22:00, חדר החדשות.
הדרמה החדשה של HBO מבית היוצר של זוכה פרסי האוסקר והאמי אהרון סורקין ("הבית הלבן", "הרשת החברתית", "סטודיו 60") וגרג מוטולה ("משפחה בהפרעה", "סופרבאד"), המתארת את אחורי הקלעים של תכנית חדשות הלילה ברשת הכבלים הבדיונית ACN. הסדרה מתמקדת בשדרן וויל (ג'ף דניאלס "טיפשים בלי הפסקה") שנאלץ להתמודד עם צוות חדש, הכולל בין השאר את המפיקה בפועל החדשה שלו מקנזי מקהייל (אמילי מורטימור "נקודת מפגש", "הוגו"), מנהלת הצוות מגי (אליסון פיל "חצות בפאריז"), ג'ים (ג'ון גלאגר ג'וניור) מפיק המאוהב בה, סלואן (אוליביה מון "איירון מן 2") אנליטית פיננסית, ניל (דב פאטל "נער החידות ממומביי"), דון (תומאס סדוסקי) מפיק שעוזב לתוכנית אחרת ברשת, והבוס שלהם צ'רלי סקינר (זוכה פרסי הטוני, האמי וגלובוס הזהב, סאם ווטרסטון "חוק וסדר"). ובנוסף לכל, עם מנכ"לית קונצרן התקשורת ובעלת השליטה על התוכנית – ליאונה לאנסינג (ג'יין פונדה האגדית, בתפקיד לא מאד שונה מהתפקיד בו שימש בעלה לשעבר טד טרנר). לצד אירועי חדשותיים אחרונים (למשל: משבר דליפת הנפט ומותו של אוסמה בן לאדן), הסדרה תעסוק באנשי הצוות, אשר משתדלים לשמור על יושרתם העיתונאית על רקע המכשולים המסחריים והתאגידיים, ומערכות היחסים הסבוכות שביניהם.

סרטים:

בלוויין

בכן 1 ב-13:34, משדרים חדשות.
סרטו של ג'יימס ל. ברוקס שהשפיע עמוקות על ארון סורקין, כולל כמובן בסדרה החדשה המשודרת הערב בכן או.

בכן 2 ב-16:38, מכסחי השדים.
עם ביל מאריי, דן אקרויד.

בכן 1 ב-17:39, הרשת החברתית.
שכתב ארון סורקין.

בכן 5 ב-20:40, הדרדסים.
בכורה לסרט המצליח ביותר באקרנים בישראל בשנת 2011. עיבוד קולנועי לסדרת הטלוויזיה המצליחה והאהובה "הדרדסים". הפעם גרגמל הרשע רודף אחרי הדרדסים הקטנים, הכחולים והמקסימים עד לתפוח הגדול – ניו יורק. הדרדסים מוצאים עצמם בלב לבה של מנהטן הסואנת והגדולה, ועליהם ללמוד לשרוד בעולם המודרני ובחברת בני אדם. האם יצליחו דרדסבא, דרדסית, ביש גדא, בר מוח ושאר הדרדסים לברוח ולמצוא את הדרך חזרה לכפר הקסום שלהם לפני שגרגמל וחתחתול ישיגו אותם?עם ניל פטריק האריס ("איך פגשתי את אמא"), האנק עזריה ("משפחת סימפסון"), סופיה ורגרה ("משפחה מודרנית"), ג'מה מייז (Glee), קייטי פרי, אנטון ילצין ("סטארטרק").

בכן 1 ב-21:30, הפרקליטה.
עם הילרי סוואנק.

בכן 2 ב-22:00, קונאן.
בכורה. גלגול עדכני ועתיר אפקטים לדמות הלוחם המיתולוגי השרירן שנולדה בשנות ה-30 בסדרת חוברות קומיקס והתפרסמה לפני כשלושים שנה בגילומו של ארנולד שוורצנגר. עתה מגלם את התפקיד ג'ייסון ממואה, הוא קאל דרוגו מ"משחקי הכס", שכפי שראו צופי סדרת הפנטזיה של HBO אכן עומד בסטנדרטים הפיזיים הנדרשים לתפקיד. קונאן נולד בשדה הקרב ומאז לא חדל להילחם. כבר בתור נער הוא מצליח להכניע יריבים בקלות, תודות לאימונים שהעביר אותו אביו מנהיג השבט. אולם קונאן לא נשאר זמן רב שבע רצון. הברברים בהנהגתו של מכשף רב עוצמה מתקיפים את שבטו ורוצחים את יקיריו, ובהם את אביו האהוב. קונאן יוצא למסע נקמה שטוף דם במהלכו יילחם מול מפלצות, ענקים ומכשפה אכזרית, ויגלה שהוא היחיד שיכול לעצור את כוחות האופל מהשתלטות על העולם.

בכן 3 ב-22:00, ביותיפול.
עם חוויאר בארדם.

בכבלים

בפעולה חמה ב-16:20, לחסל את הליידי.
של האחים כהן.

בדרמה חמה ב-22:00, סוכנות חשאיות.
סרט מלחמה תקופתי צרפתי, בכיכובה של סופי מרסו. העלילה עוסקת ביחידת נשים צרפתיות במהלך מלחמת העולם השנייה. גיאולוג מטעם הצבא הבריטי נשלח באביב של 1944 לחוף נורמנדי, כדי לחקור את המבנה שלו לקראת הפלישה המיועדת של צבא ארצות-הברית לאירופה. הגיאולוג נלכד על-ידי הגרמנים, והמודיעין הצבאי משגר את לואיז (מרסו), אשת פלוגת התנגדות צרפתית, יחד עוד שלוש מבנות ארצה, על מנת לעזור בשחרורו. במקביל עליהן לשים קץ לחייו של קצין ה"אס אס" הבכיר שמתחיל לעלות על תוכנית הפלישה, ועלול לגלות את המיקום המדויק בו היא עומדת להתרחש. גם עם ז'ולי דפרדייה, מארי ג'יליאן.

בזהב חם ב-22:00, נגד כל הסיכויים.
עם מאט דיימון, אמילי בלאנט.

בפעולה חמה ב-22:00, נסיעת המוות.
סרט פעולה בהפקת קוונטין טרנטינו ובבימויו של לארי בישופ, שגם מככב לצד מייקל מדסן ודניס הופר. באקשן האופנוענים הזה, שכולו מחווה למערבוני הספגטי, מגלם בישופ את פיסטולרו, בחור קשוח העומד בראש כנופיית אופנוענים בשם ה"ויקטורס", הנוהגים להפחיד את כל מי שבסביבתם תוך שהם משאירים עננת אבק מאחוריהם, וגם לא מעט דם. פיסטולרו שוכר שני מתנקשים, דה ג'נט (מדסן) וקומאנצ'י, בנסיון לעלות על עקבותיה של כנופיה יריבה שחיסלה את אחד הויקטורס. גם עם ויני ג'ונס, דייויד קראדין.

בכיף חם ב-22:00, סקס דרייב.
לראשונה בחם. קומדיית נעורים פרועה. איאן מת לאבד את בתוליו, ומאמין כי הסיכוי היחיד לכך טמון בחברה וירטואלית אותה פגש באינטרנט – מישהי בשם "מיס טייסטי". איאן מחליט לצרף את חברו הטוב לאנס למסע בן תשע שעות לטנסי, כדי לפגוש את האישה שתגאל אותו מייסוריו. השניים עולים על מכונית הספורט של אחיו ויוצאים לדרך. המסע כולל כמובן שלל מפגשים משעשעים והזויים. עם ג'וש צוקרמן, אמנדה קרו, קלארק דוק, סת' גרין, ג'יימס מרסדן, קתרינה בואודן.

בזהב חם ב-23:45, צעקה 4.
עם נב קמפבל.

בפעולה חמה ב-0:55, סידורים אחרונים בדנבר.
מותחן פשע מעולה עם אנדי גרסיה, כריסטופר ווקן.

ולא לשכוח:
רקדניות קטנות בכן דרמה ב-17:00.
אקסטרים מייקאובר 9 בכן דרמה ב-17:45.
בחורה חדשה בכן קומדיה ב-18:15.
הוחלפו בלידתן בכן דרמה ב-18:30.
בית חולים קרבי באזור חם ב-18:30.
קליבלנד 3 בכן קומדיה ב-18:40.
מרוששות בקומדי סנטרל חם ב-19:00.
איש משפחה 10 בכן קומדיה ב-19:05.
פרברי הגיהנום בכן דרמה ב-18:15.
מייק ומולי 2 בקומדי סנטרל חם ב-19:21.
לגדל את הופ 2 בכן קומדיה ב-19:30.
רוק 30 בכן קומדיה ב-19:55.
הישרדות סלבס בערוץ 10 ב-21:00.
ערים כל הלילה בחם 3 ב-21:00.
אימה אמריקאית בכן או ב-22:50.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו