המלצת היום – רביעי

Published by in כללי on יוני 27th, 2012

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/b0ff4af2.jpgפורטוגל-ספרד, המשרד, פרנקלין ובאש, חולה על מסי, רפי בוקאי אבא שלי, מדע הריקבון, השמים נופלים, עד עצם היום הזה, זנזורי, קטמנדו, פרויקט מסלול, נויורק, הישרדות VIP, בנות, Veep, הסמויה שוב, מחשבות פליליות, האנטומיה של גריי ועוד. בשירותי ההורדות: שקרניות קטנות, ריזולי ואיילס, פרנקלין ובאש, פרויקט גלי.

יורו 2012

בערוץ 10 9 ובספורט 1 HD ב-21:45, פורטוגל-ספרד.

***

בלוויין

בכן תעו ב-21:15, חולה על מסי.
שנת 2009 הייתה השנה בה שחקן הכדורגל, ליאו מסי, וקבוצתו ברצלונה זכו בליגת האלופות. באותה שנה התמודד עומר בן ה-11 עם מחלת הלוקמיה. חלומו של עומר הוא להיות הכדורגלן הטוב בעולם, כמו מסי. בילדותו סבל מסי ממחלת גדילה שאיימה לגדוע את התפתחותו ככדורגלן. עומר שואב את כוחו מסיפורו של מסי, ועם חזרתו לביה"ס הוא מעלה עם כיתתו הצגה על סיפור חייו. ההצגה היא רק בעיטת הפתיחה של המסע להגשמת החלום. סיפורו של מסי הוא ההוכחה בשביל עומר שעם כוח רצון ואמונה אפשר להגשים כל חלום. בימוי ועריכה: עדי וייס ותומר בר-שדה.

בכן תעו ב-22:00, רפי בוקאי, אבא שלי.
דוקאביב 2012. גיא בוקאי היה בן שנתיים וארבעה חודשים כשרפי אביו נפטר בדצמבר 2003. בחודש אוגוסט האחרון חגג גיא יום הולדת 10 וקיבל מדודתו, אחותו של רפי, קופסת הפתעות שרפי ביקש להעביר לגיא. גיא פתח את הקופסה וגילה חפצים קטנטנים ומשונים שלא אמרו לו הרבה. הוא החליט שזה זמן טוב לצאת ולהכיר באמת את רפי, לפני שהזיכרונות יאבדו. רפי בוקאי ביים בסך הכל שלושה סרטים – ביניהם "אוונטי פופולו" שנחשב לאבן-דרך בקולנוע הישראלי. הוא הפיק והפיץ סרטים, כתב תסריטים, לימד קולנוע, ובעיקר היה אחד האנשים הדומיננטיים ביותר שהתניעו מחדש את הקולנוע הישראלי בשנות השמונים. הסרט, מתאר את מסע ההיכרות הראשון של גיא בוקאי עם אביו, כשבין המפגשים ופיסות המידע שגיא אוסף על אביו משובצות סצנות דרמטיות, המדגישות את המרחק בין מה שהיה ומה שיכול היה להיות. הסצנות בוימו באופן בלעדי לסרט זה על ידי הבמאים אסי דיין וגידי דר. את הסצנה האחרונה ביים גיא בוקאי בן ה-10, בהשתתפות חבריו, בני גילו.
בימוי: מיקה אדלר.

בכבלים

בערוץ 8 ב-21:35, מדע הריקבון.
בואו להכיר את אחד הסודות המופלאים של הטבע: הריקבון, אותו תהליך המתרחש בפירות, ירקות, בעלי חיים וגם בבני אדם, ומהווה חלק בלתי נפרד מיכולתו של הטבע למחזר ולברוא את עצמו בכל פעם מחדש, כחלק ממעגל החיים. דמיינו סצנה יומיומית טיפוסית: משפחה, חצר, ברביקיו, פרחים בעדנית ומקרר עמוס בכל טוב. מה יקרה לכל הפריטים הנמצאים בתמונה לאורך זמן? הסרט הזה ייקח אתכם באמצעות תלת מימד פרטני למסע מופלא בעקבותיהם של האחראים על הריקבון בכדור הארץ – הבקטריות והזבובים, וילמד אתכם על תפקידם החשוב של אלה במערכת האקולוגית שלנו.

בחם 3 ב-22:35, פרנקלין ובאש.
דרמה קומית משפטית של רשת הכבלים TNT, המתמקדת בג'ארד פרנקלין (ברקין מאייר, "רוד טריפ") ופיטר בש (מארק פול גוסלאר, "הצלצול הגואל"), שני חברים ותיקים ועורכי-דין חובבנים, שחווים התנגשות תרבויות כשהם מצטרפים למשרד אגדי. פרנקלין ובש נשענו במשך שנים על קסם ומזל, כשרדפו ברחובות אחר לקוחות עם כרטיסי ביקור שלופים, שניות לאחר תאונות דרכים או מעצרים פתאומיים. למרות החזית החצופה וגישתם חסרת הדאגות, לצמד יש כשרון דרמטי מפתיע בבתי-המשפט, והם מוכנים לעשות כל מה שנדרש בשביל הלקוחות שלהם. פיטר מיומן בסחרור השופט וחבר המושבעים, בעוד ג'ארד אוהב להתעמת עם רשויות החוק בכל הזדמנות אפשרית. איכויותיהם תופסות את תשומת לבו של סטנטון אינפלד (מלקולם מקדואל, "התפוז המכני" ו"קליגולה"), הבוס האקסצנטרי של "אינפלד דניאלס", אחת מחברות עורכי-הדין החזקות בלוס-אנג'לס, שרואה הרבה מעצמו בצמד הצעיר, ומצרף אותם למשרד בכדי להביא אנרגיה חדשה לצוות שלו. ההחלטה הזו מאיימת על אחיינו, דמיאן קרפ (ריד דיאמונד, "רצח מאדום לשחור"), עורך-דין עם תוכניות משלו לגבי החברה ודרך ערמומית במיוחד לעשיית עסקים. פרנקלין ובש לא לוקחים את עצמם ברצינות, אבל הם לוקחים את הלקוחות והתיקים ברצינות. רק הזמן יגיד אם החברים המסורים האלה יעמדו באתגרים שיציבו להם התיקים המגוונים והסביבה התאגידית, הזרה להם.

סרטים:

בלוויין

בכן 1 ב-17:54, תמרה דרו.
דרמה קומית נהדרת של סטיבן פרירס, עם ג'מה ארטרטון.

בכן 4 ב-22:00, האמריקאי.
עם ג'ורג' קלוני.

בכן 4 ב-23:47, זהות אבודה.
ג'ייסון בורן 3.

בכבלים

בזהב חם ב-17:50, רובין הוד.
עם ראסל קרואו.

ולא לשכוח:

נויורק בכן פעולה ב-20:15.
זנזורי בכן קומדיה ב-20:40.
פרויקט מסלול 8 בחם 3 ב-20:45.
הישרדות סלבס בערוץ 10 ב-21:00.
עד עצם היום הזה בכן דרמה ב-21:15.
Veep בכן או ב-21:30.
השמים נופלים בכן פעולה ב-21:30.
המשרד 8 בקומדי סנטרל חם ב-21:45.
בנות בכן או ב-22:00.
מחשבות פליליות 7 בכן פעולה ב-22:15.
קטמנדו בערוץ 2 ב-22:30.
הסמויה 4 שוב בכן או ב-23:50.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו