Upfronts 2012: רשת NBC

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/05/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

טוב, הכותרת הזו לא לגמרי מדויקת – ב-NBC החליטו לחשוף את לוח השידורים יום לפני שהם עורכים את מצגת ה-Upfronts בפני המפרסמים והעיתונאים, וזאת בהמשך לשורת הדיווחים בשבוע שעבר על הזמנת סדרות חדשות וביטול סדרות קיימות.

גם השנה, חרף רוברט גרינבלט שיובא משואוטיים המצליחה לתפקיד מנהל חטיבת הבידור של NBC, לא הצליחה הרשת לעלות מהמקום הרביעי, אותו היא מאיישת כבר מספר שנים. נראה שלוח עונת 2012-13 של NBC מהווה ניעור רציני ומעניין ללוח השידורים. במקום לדבוק בשיטה הקיימת, לפרוש – שלא לומר למרוח – סדרה אחת בת 22-24 פרקים על פני תשעה חודשים, ובכך להשאיר פערים שלמים בלוח השידורים המביאים לפגיעה ברייטינג של הסדרות ככל שהעונה מתקדמת, NBC מנסה להפיק יותר סדרות עם מספר פרקים קצר יותר. זה נכון בעיקר בכל הנוגע לקומדיות, שמהן הזמינה השנה מלוא החופן, והן הולכות ליצור בלוקים של סיטקומים לאורך רוב השבוע. כמו כן הזמינה הרשת מספר פרקים מצומצם מהקומדיות הקיימות שלה, מלבד "המשרד" ו"מחלקת גנים ונוף", שקיבלו הזמנה ל-22 פרקים כל אחת.

הקיץ NBC משדרת את האולימפיאדה, והיא מתכוונת להיעזר בה כמקפצה לעונת הסתיו שלה ולהשיק באמצעותה רבות מתוכניותיה כבר באוגוסט, חודש לפני תחילת העונה הרשמית. בין היתר צפויות להגיע אז העונה החדשה של "גרים" וכן הקומדיות החדשות Save Me ו-Go On (פירוט אודותיהן בהמשך). עם האסטרטגיה החדשה והאולימפיאדה שתהווה קרש קפיצה, האם יש סיכוי שהעונה הבאה תהיה נקודת המפנה של NBC חזרה למעלה? וואלה, יש מצב. נקווה ש"מחלקת גנים ונוף" תיהנה מהשפע, אם יהיה כזה.

סך הכל הזמינה הרשת 12 סדרות חדשות, מהן שבע קומדיות. שש מכלל הסדרות החדשות יגיעו בעונת הסתיו, ארבע מתוכן קומדיות.

אינן עמנו עוד:
החוק של הרייט
צ'אק
החשודי העיקרי
Awake
Are You There, Chelsea
BFF
Bent
Free Agents
The Playboy Club
The Marriage Ref
Fear Factor
Minute To Win It
Who Do You Think You Are?
The Sing Off

 

ככה יראה הלוח של NBC. ימי שבת מוקדשים לשידורים חוזרים, כך שהם לא מופיעים להלן (רחפו על התמונות עם הסמן כדי לראות באיזו סדרה מדובר).

ימי שני

20:00 הקול (The Voice)
22:00 Revolution

זוהי העונה השלישית של "הקול", אבל הפעם הראשונה שלה לא במידסיזן. המשמעות היא שבמקביל לה תשודר גם ה"אקס פקטור" בפוקס (לא באותו ערב, אלא אם פוקס יפתיעו), ולא "אמריקן איידול" כפי שהיה עד כה. השאלה היא אם זה יעזור לה לרייטינג, שדי התדרדר בעונה השנייה שאך זה נגמרה.

Revolution
ככל הנראה הסדרה הכי מסקרנת מבחינתי מכל החדשות של NBC, ולבטח מקרב הדרמות. אריק קריפקי, יוצר "על טבעי" המעולה, בדרמת אקשן חדשה שכתב ומתרחשת בעולם שבו כל מקורות האנרגיה חדלו פתאום להתקיים, וקבוצת שורדים מנסים להתאחד עם אהוביהם. ג'יי ג'יי אברמס מפיק יחד עם קריפקי, ג'ון פאברו ("איירון מן") ביים את הפיילוט. בתפקיד הראשי מככב בילי בורק ("דמדומים", "24"), ומלבדו מונה הקאסט הרחב בין היתר את ג'יאנקרלו אספוזיטו ("שובר שורות") ואנדריאה רות' ("הצילו").

ימי שלישי

20:00 הקול (The Voice)
21:00 Go On
21:30 The New Normal
22:00 הורים במשרה מלאה

Go On
קומדיה בכיכובו של מתיו פרי, ששוב מנסה את תפקידו בתפקיד ראשי בסיטקום של NBC, בפיילוט ש-NBC הזמינה ממנו סדרה כבר באפריל. פרי מגלם שדר ספורט גס אך מקסים שמתקשה להתגבר על מות אשתו, ומוצא נחמה שלא ציפה לה בקבוצת התמיכה שהוא נאלץ ללכת אליה.

The New Normal
סיטקום שיצר ראיין מרפי המשוקץ יחד עם אלי אדלר ("גלי", "משפחה לא רגילה" וגם "צ'אק"), העוסקת במשפחה שנוצרת מזוג הומואים ומלצרית קשת יום שהופכת בשבילם לאם פונדקאית, ומביאה עמה גם את בתה ואת אמה הנבערת (אלן ברקין).

ימי רביעי

20:00 Animal Practice
20:30 Guys With Kids
21:00 חוק וסדר: מדור מיוחד
22:00 Chicago Fire

Animal Practice
ג'סטין קירק מככב בסיטקום שבו הוא מגלם וטרינר שאוהב חיות אבל שונא את בעליהם, ובעיקר לא אוהב את המנהלת החדשה של המרפאה. גם טיילר לביין מ"ריפר" פה, כך שזו נקודת פתיחה מעולה למרות שהעלילה נשמעת על פניה שחוקה (ומזכירה בעיקר את "בקר"), ולכך יש להוסיף את הבמאים, שמעורבותם לבדה מניחה את דעתי, אנתוני וג'ו רוסו ("ארסטד דיבלופמנט", "קומיוניטי", "הכל לטובה").

Guys With Kids
קומדיית מולטי-קאמרה בהפקת ג'ימי פאלון, היחידה מהזן הזה שהוזמנה השנה. היא עוסקת בשלושה חברים בני שלושים ומשהו (מגלמים אותם אנתוני אנדרסון מ"חוק וסדר", ג'סי ברדפורד מ"עקרות בית נואשות" וזאק קרגר), שנהנים מחוויית ההורות למרות שהם עצמם די אינפנטילים. גם ג'יימי לין-סיגלר מ"הסופרנוס" בקאסט.

Chicago Fire
סדרה חדשה של דיק וולף, נחשו לפי שמה במה היא עוסקת. בין היתר בקאסט: ג'סי ספנסר מ"האוס", טיילור קיני (מייסון מ"יומני הערפד") ואימון ווקר (קארים סעיד מ"אוז"). יחד עם "חוק וסדר: מדור מיוחד" שלפניה, NBC יוצרת רצף דיק וולף.

 

ימי חמישי

20:00 רוק 30
20:30 ערים כל הלילה
21:00 המשרד
21:30 מחלקת גנים ונוף
22:00 Rock Center with Brian Williams (מגזין חדשות)

"המשרד" היא עדיין הסדרה הנצפית ביותר של NBC בגילאי 18-49, מה שהופך אותה למצליחה ביותר ברשת, וזאת למרות שימיה הטובים מאחוריה מכל בחינה. זו צפויה להיות העונה האחרונה של הקומדיה (אם כי אין הכרזה רשמית או משהו), ובמהלכה יושק הספין-אוף בכיכובו של דווייט. גם יתר הקומדיות בערב הן כאלה שאינן זרות ליום חמישי. "גנים ונוף" כאמור זכתה ל-22 פרקים, אבל "רוק 30" ו"ערים כל הלילה" יסתפקו ב-13. במקרה של "רוק 30", זוהי העונה האחרונה (גרינבלט אומר שזה לא בטוח) עכשיו הם מאשרים שזו תהיה העונה האחרונה.

נעדרת בולטת מהלוח של ימי חמישי: "קומיוניטי", שהוגלתה אל

 

ימי שישי

20:00 וויטני
20:30 קומיוניטי
21:00 גרים
22:00 דייטליין (מגזין חדשות)

אם "קומיוניטי" תשמור על הרייטינג שלה בימי שישי, אולי אפילו יהיה לה סיכוי לעונה חמישית. זה לא צריך להיות קשה במיוחד כי המספרים שלה מאוד נמוכים, אבל עוד חזון למועד. גם היא וגם "וויטני" קיבלו הזמנה ל-13 פרקים בלבד.

 

ימי ראשון בסתיו

19:00 פוטבול לאורך כל הערב.

 

ימי ראשון בחורף

19:00 דייטליין
20:00 Fashion Star
21:00 המתמחה: סלבס
22:00 Do No Harm

Fashion Star היא סדרת ריאליטי בהשראת "פרויקט מסלול", שהעונה הראשונה שלה נגמרה ממש השבוע.

Do No Harm
דרמה בסגנון "ד"ר ג'קיל ומר הייד", על נוירוכירורג שנאבק עם האלטר אגו המסוכן שלו. סטיבן פאסקוולה, הוא שון גריטי מ"הצילו", מככב בתפקיד הראשי.

כמה דברים בולטים:
הגרסה שלהם ל"תמרות עשן" כבר לא תראה אור יום.
גם בעונה הבאה "סמאש" תגיע רק במידסיזן.
"לרדת בגדול" תגיע אף היא רק באמצע העונה, לראשונה בתולדותיה.

אלה הסדרות החדשות שצפויות להגיע במידסיזן:

1600 Penn
קומדיה בכיכובו של ג'וש גד, שהוא גם אחד מיוצרי הסדרה לצד ג'ון לובט, כותב הנאומים של אובמה לשעבר. גד הוא מהשחקנים האלה שהיו בהמוני מקומות (בתמונה הוא זה שקופץ מאחורה), אבל עיקר תהילתו לאחרונה הגיע מתפקידו בברודוויי ב"ספר המורמונים" של טריי פרקר ומאט סטון. הסיטקום עוסק במשפחתו הבלתי מתפקדת של נשיא ארה"ב. נשמע מבטיח.
http://www.hollywoodreporter.com/sites/default/files/imagecache/thumbnail_570x321/2012/05/next_caller_nbc.jpg
Save Me
קומדיה שנשמעת דומה מדי ל"מוארת": אן הייש מגלמת אישה ורעיה המזניחה את חייה עד שהיא עוברת מהפך, מתעוררת והופכת לאישה נחשקת שאינה חוששת להביע את דעתה, ואולי מתעלת דרכה את אלוהים.

Next Caller
דיין קוק מככב בסיטקום ששמו זורק אותי אל "פרייז'ר". הוא מגלם מנחה גבר-גבר של תוכנית רדיו-לוויין, ומתנצח בקביעות עם שותפתו הפמיניסטית להנחיה (קולט וול, קירסטן מ"קוגר טאון", חברתו של טראוויס). היתרון הגדול: ג'פרי טמבור!

Infamous
סופר-סופ שנשמעת דומה מדי ל"נקמה" – בלשית נכנסת במסווה לבית המשפחה העשירה שבה גדלה כילדה, בזמן שאמה עבדה אצלם כמשרתת, כדי לחקור את נסיבות מותה של היורשת הידועה לשמצה, שבעבר הייתה חברתה הטובת.

Hannibal
הסדרה הראשונה ש-NBC הזמינה השנה, כבר במרץ, ועוסקת באותו חניבעל קניבל מספריו הסדיסטיים של תומאס האריס (בהם "שתיקת הכבשים" ו"חניבעל" כמובן). יו דנסי מככב כסוכן FBI שנעזר ברוצח הסדרתי חניבעל, תפקיד שבסרט מ-2002 גילם אדוארד נורטון. את הסדרה כתב ומפיק בראיין פולר ("וונדרפולס", "מתים במשרה חלקית", "פושינג דייזיז"), כך שאולי היא בעצם תהיה מעין קומדיה שחורה כמו שהוא אוהב.

פרומואים וקליפים

Revolution

The New Normal

Go On

Animal Practice (השחקנית בקליפים תלוהק מחדש, לצערה)

Guys With Kids (שרה רו תלוהק מחדש, כי יש לה סדרה אחרת שהיא תשתתף בה)

Chicago Fire

Do No Harm

Infamous

Next Caller

Save Me

1600 penn

© עידו ישעיהו