המנוחים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/05/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "יומני הערפד" 3.22

http://s002.radikal.ru/i198/1205/12/7ebfb88ec7eb.jpg

טוב, זה היה מרגש. השיא ההכרחי הגיע, תחושת אפוקליפסה כמו בסדרות ערפדים אחרות, אבל הרבה יותר אישית וקרובה לבית. כשאליינה מתה חשבתי שזה טוויסט מטורף שבחיים לא הייתי מצפה לו, שזה אומץ כביר להרוג את הדמות הראשית ושהסדרה בהחלט יכולה לעבוד בלעדיה, אבל אז הגיע הטוויסט האחרון. הוא גרם לי לחשוב, "טוב, ברור", אבל בסופו של דבר אין לי בעיה איתו כי הוא בהחלט יוצר עניין, ומן הסתם זה משהו שבסופו של דבר היה בלתי נמנע ברבות העונות. הסוף של הפרק הקודם, אליינה המתמוטטת בחדרה, נראה בזמן אמת מטופש, שרירותי ונטול עניין, אבל בפועל היווה את ההרמה המתבקשת להנחתה של סוף העונה.

זה נעשה מצוין. הכל נעשה כך. רצף הפרידות באמת נגע ללב – קרוליין שנפרדת מטיילר [1], דיימון שמבין מה קורה כשהוא רואה את אלאריק מת, ריק עצמו שמגיע לביקור אחרון אצל ג'רמי ומבטיח לשמור עליו, אליינה שמתעקשת קודם להציל את מאט (אני ממש שמח על כך) וכהנה וכהנה. החיבור אל העבר השפוי [2] ואל הטראומה האיומה הנושנה של אליינה, סיפק רובד שעיגן את הכל בחיים אמיתיים והקרין בכך על הטירוף של ההווה ועל המרחק שעברו הדמויות. הסיפור הכי חלוש, משולש סטפן-אליינה-דיימון, קיבל זרקור גדול מדי בפרקים האחרונים, אבל הפעם לא רק שהגיעו סוף סוף למסקנות ועשו זאת יפה, אלא הצדיקו את כל החפירה הזו עם מותה של אליינה.

[1] סחתיין על המבטא האמריקני המושלם של ניקלאוס, ובכלל על החיקוי שלו לטיילר, שהיה ללא רבב. הוא אפילו הכניס שם את השורה המתחשבת של "אל תספרי לאמא שלי", וסבל מכאבים עזים עם ההצגה שלו כשהפך לזאב. אפרופו, הייתי בטוח שכך או כך טיילר לא ימות אחרי מותו של ניקלאוס, כי הוא מלכתחילה היה איש זאב. מצד שני, לא חושב שקיבלנו איזושהי אינדיקציה להיותם בני אלמוות.

[2] ידעתי שג'נה אמורה לחזור בסוף העונה, אבל לא ידעתי איך ויצאתי מנקודת הנחה שהיא תגיע כרוח, כמו רוז לפני מספר פרקים. שובה בפלאשבק היה איכשהו עדיף, כי הוא היווה עבורי הפתעה, כמו דברים רבים בסדרה הזו.

המהלך של בוני קר רוח להפליא. היא הצילה את ניקלאוס בלי לדעת שאלאריק גם ככה מגיע באותם רגעים להרוג אותו, כך שמבחינתה היא הקריבה את טיילר, לפחות כרגע, כשם שאמם של המקוריים השתלטה על גוף בתה. התהליך שבוני עברה לאורך העונה, לצד התרעומת שלה כלפי חבריה, נבנתה היטב והובילה לאקט הזה, שמעניין יהיה לראות מה יהיו תוצאותיו.

בסופו של דבר זו הייתה עונה מאוד בעייתית. הפינאלה שלה סיפקה סיומת מצוינת, אבל החשש שלי הוא שמאחר שקלאוס עדיין בסביבה, נמשיך לראות אותו מנדנד לכל החבר'ה שם. מצד שני, עכשיו כשאליינה עצמה הפכה לערפדית, הוא לא יכול להשתמש בדם שלה. יש המון אפשרויות מרעננות לעונה הבאה, וטוב שכך.

תגיות:
© עידו ישעיהו