מלחמת טריטוריה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/05/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 8.23

http://i49.tinypic.com/xkqf4y.jpg

איזה פרק קדחתני ונפלא, שאמנם הזכיר עלילות מההיסטוריה של "המשרד" עצמה – בראשן חברת הנייר של מייקל סקוט, כמובן – אבל לקח אותן לכיוון חדש והיה מצחיק לא פחות. המירוצים, הקרבות והמלחמות הצליחו ליצור יופי של קקופוניה ורגעים קומיים גדולים. הצימוד של ג'ים ודווייט תמיד מוכיח את עצמו, וההוספה של פרנק סובוטקה – השלישי מ"הסמויה" שמגיע אל "המשרד" – הייתה הפתעה נעימה.

אחרי הפרקים הנהדרים בפלורידה, ששברו לחלוטין את השגרה והיו שיא בעונה הזו, הגיעה עלילה די מפגרת שבמסגרתה נלי הגיעה להשתלט על משרתו של אנדי, ומה שהיה הכי מטומטם הוא שהיא עשתה זאת בהצלחה. זה סיפור שעל הנייר עשוי להישמע משעשע אבל קשה מאוד ליצור אותו בפועל, ואכן "המשרד" כשלה בו נמרצות. היו בין לבין רגעים מצחיקים, אפילו מאוד (פרק המאבק של אנדי לחזור למשרתו לפני שבועיים היה מוצלח במיוחד לדעתי), אבל הכל חסה בצלו של המהלך הלא-אמין הזה. עכשיו, אחרי שנלי נשארה, אנדי עזב והאבק שקע, נראה לי שקו העלילה הזה מתחיל טיפה להיגאל.

נלי היא דמות שעשויה להיות נחמדה במנות מדודות, להגיח ואז להיעלם, אבל משום מה היא עדיין כאן. מה שכן, אי אפשר לומר שהניסיונות להאניש אותה לא עולים יפה. האישה היא שבר כלי בהכחשה, והתלות שלה בתחושה שמצאה לה חברה, כמו גם האנושיות האופיינית שהפגינה פאם, היו נוגעים ללב. ואם תהיתי מדוע רוברט קליפורניה מאפשר לדברים האלה לקרות, עכשיו מסתמן שהוא עצמו עובר איזו התמוטטות עצבים איטית שגורמת לעסק שבראשותו לקרוס בהילוך איטי.

בנוסף, לא אהבתי את אנדי בפאתטיותו בפרקים האחרונים, כך שהתושיה שלו בפרק הזה הייתה עונג של ממש. גם ההגעה אל דן קסטלנטה (דן קסטלנטה!), גם העובדה שהצליח לשכנע אותו בדרכיו המשונות, אבל בעיקר הניסיון שלו למכור את הלקוח בחזרה לרוברט והתוכניות המעולה שלו למקרה שזה ייכשל, כפי שאכן קרה. חבל שדיוויד וואלאס הגיח בפרק שעבר ולא קודם לכן, אחרת היה פחות ברור שאנדי מגיע אליו בסוף הפרק, אבל זה עדיין לא גרע מהרעיון המבריק של החזרתו.

תגיות:
 • תתש

  פרנק סובוטקה? לא אנדי בלפור או בעלה של פיית'?

  • מבחינתי הוא קודם כל סובוטקה, אפילו שכרונולוגית זה לא מדויק.

 • ocean

  הפרק מלפני שבועיים היה נהדר, והפרק של היום הזכיר את תהילת העבר המוצדקת של הסדרה הזו. הוכחה ניצחת לכך שאם הכותבים לא היו נכנסים לכל סאגת רוברט קליפורניה ונלי ומתרכזים במקום זה בכתיבה איכותית לאנדי, לא היינו צריכים שום ספין אוף.

  כמו כן:לויד גרוס כשעטנז של כל עובדי המשרד (:

  http://splitsider.com/wp-content/uploads/2012/05/lloyd_gross.jpg

  • גיא

   תמונה גדולה. זה צריך להיות בראשי של האתר ללפחות כמה ימים…

 • גיא

  אני אוהב את הכיוון הזה. הסדרה הולכת לכיוון של רישאפל קטלני, מערבבים את כל הקלפים מחדש. העונה הבאה הולכת להיות עונה של להיות או לחדול מבחינת הסדרה וכדי להיות היא צריכה לפתוח דף חדש יותר.

  קראנו בעבר שדווייט עוזב וגם קלי. ג'ים יתמקד בקולנוע. הלוואי וגם אנדי (מה קורה איתו באמת? עד הפרק של היום הדמות שלו מיצתה את עצמה לחלוטין). רוברט, אם ימשיך ככה, בדרך החוצה (וזה טוב, כי הוא חתיכת מאוס). כדי להמציא את עצמה מחדש היא צריכה עוד דמויות מובילות טובות. אולי באמת קרב ראש בראש של החברות החדשות יעשה לסדרה כ"כ טוב כמו הראש בראש שהיה למייקל ולדיוויד וואלאס בתקופת החברות המתחרות, שהייתה אחת התקופות הנהדרות בתולדותיה בעיניי.

  אם שינוי הכיוון של הסדרה מתחיל היום וככה הוא צפוי להמשיך, יהיה לנו עוד הרבה כיף.

  באמת שמתי לב שהפרקים היותר מוצלחים העונה זה עם ג'ים ודווייט כצוות מוביל. זה יחסר. נחמד לקבל אותם ככה בשירת הברבור של הסדרה כמו שאני מעריך שאנו מכירים אותה.

  • מבחינת השחקנים, זה מה שקורה כרגע:
   ג'יימס ספיידר (רוברט) לא חוזר לעונה הבאה, הוא מלכתחילה היה חתום לעונה אחת.
   מינדי קיליינג (קלי) יצרה פיילוט לסיטקום חדש בפוקס, ואם הוא ישתלב בלוח השידורים שלהם – ולמיטב זכרוני ההימורים הם שהסבירות לכך גבוהה – היא לא תחזור למשרד.
   אד הלמס (אנדי), ג'ון קרזינסקי (ג'ים) וג'נה פישר (פאם) – נגמר להם החוזה וצריך להחתים מחדש. כמו תמיד במקרים האלה, זה לוקח זמן, אבל פישר אמרה השבוע ששלושתם רוצים לחזור וזה תלוי ב-NBC.
   ריין ווילסון – בטוח חוזר, ובאמצע העונה צפוי לעזוב לספין אוף משלו.

 • הבעיה שלי עם הסידרה היא שמנסים לשחזר את דמותו של מייקל סקוט בשתי דמויות: נלי ואנדי. אלא שאנדי לא היה איש מכירות טוב מעולם (והחוזק של מייקל תמיד התבטא בהיותו איש מכירות מעולה), ואולי מנסים להציג את נלי כאילו היא מונעת ממניעים דומים לאלו של מייקל (היא פשוט רוצה חברים), אבל היא ממש מעצבנת והרושם הראשוני שהיא עשתה (שעכשיו מנסים לכפר עליו) היה של בחורה לא לגמרי נורמלית.

  הפרק הזה היה טוב, אבל הוא רק גרם לי להתגעגע לפעם הראשונה והמוצלחת יותר שהעלילות האלו הוצגו (בפרט, Michael Scott paper company ו-Dream Team הם הפרקים שאני הכי אוהבת בסדרה).

 • MooTzk

  אכן פרק טוב, כמו כל הפרקים בעונה שבמרכזם היו ג'ים ודווייט. בכלל, יש בעיניי הבדל תהומי באיכות הסטוריליינים של הדמויות הקלאסיות במשרד לבין אלו של הדמויות החדשות (קליפורניה, נלי ואנדי-כמנהל). הראשונים בדרך כלל מוצלחים, גם אם יש בהם תחושת עייפות ומחזור מסוימת. ההתעקשות העונה להתמקד כל כך בדמויות כושלות כמו קליפורניה ונלי, כמו גם ההחלטה (הרעה, אפשר כבר להגיד) לתת לאנדי את הניהול, הצליחו להוציא את הרוח מהמפרשים של הסדרה. זה מתסכל במיוחד עם פרקים כמו הפרק הזה או הפרקים בפלורידה, שמראים שכשהם רוצים, צוות המשרד יכול לספק עדיין קומדיה מצוינת.

  בנוגע לעונה הבאה, כולי תקווה שהם איכשהו יצליחו להחזיק את הצוות הנוכחי כדי לסיים עם כבוד יחסי, ולא אחרי ריבוט עם חצי-מהקאסט שיוריד אותם לתהומות חדשים (ע"ע סקראבס) וביטול אחרי 10 פרקים. וכן, היה צריך לסיים בסוף העונה שעברה עם העזיבה של מייקל.

 • מי עוד מיוצאי 'הסמויה' השתתף ב'משרד'? (ידועים לי אידריס אלבה, כמובן, וכריס באואר מהפרק המדובר.)

 • Shacharin

  שכחתם את דיויד קוסאביל (בסמויה הוא היה בין עורכי העיתון)– למיטיבי לכת הוא גם גייל הזכור לטוב מברייקינג באד

  • קוסטביל. קשה לשכוח את גייל: http://www.youtube.com/watch?v=wugY6HNLOCo

   ראויים ציון גם תפקידו כשוטר מושחתרוצח בשתי העונות הראשונות של "נזקים", ונכון לעכשיו הוא עושה חיל בעונה השנייה של Suits.

  • מי הוא היה במשרד?

   • איילון צפון

    הוא היה הבחור שבא לראיין את כולם כדי שיהיה תירוץ לעשות פרק לקט. (ולו המליץ דווייט על מסעדת מול ים!)

    • אה, לא פלא ששכחתי. למעשה, אני עדיין לא זוכר אותו שם. אבל נו, גם הוא נספר כמובן (אם כי קשה לומר שהיה לו תפקיד משמעותי ב"הסמויה").

© עידו ישעיהו