סיור אוטובוס

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/05/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.21

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/56e31bfe.jpg

אני לא יודע מה קורה עם הפרקים האחרונים של "מחלקת גנים ונוף". אולי זה משהו אצלי, שקצתי מעט בקמפיין, או שמא שני הפרקים האחרונים היו סתמיים למדי. כך או כך, זהו המצב. נראה שנקלעו כאן לשבלונה כלשהי שבמסגרתה הצוות עושה צעד קטן אחר צעד קטן לכיוון הניצחון, או לפחות לכיוון האפשרות לו. הציניות של הפוליטיקה מפנה את מקומה לטובת הלב הגדול של הסדרה, זה שאנחנו כל כך אוהבים, וזה מה שמקדם שוב ושוב את לזלי. בעימות לקחו את הלולאה הזו ועשו אותה הפוך – לזלי החליטה בסופו של דבר להיכנס בבובי ניופורט (בדלות יחסית, אבל ניחא) במקום להיצמד לטקסט המקורי, ובכל זאת לתחושתי זה רק הבליט את המתכונת הקבועה. הפעם חזרו אל התקן המקורי ביתר שאת, כאשר אן מנסה שוב ושוב לשכנע את לזלי להתנצל באופן אישי במקום לנסות לעשות ספינים פוליטיים, מה שכמובן עוזר ללזלי בסופו של דבר.

במקביל החברים תמיד עוזרים ונרתמים וממחישים עד כמה המטרה הזו חשובה להם, שזה נחמד אבל גם כן שחוק, ובמקרים כמו של הקרבת המרצדס האהובה של דונה, אמנם רחוק מטוטאל לוס אבל זהו אותו רכב שלא רצתה להכניס אליו את המרק של בן, זה כבר נראה על סף המופרך. ואם הפרק הקודם הצליח לפחות להפגין לא מעט רגעים מצחיקים במיוחד, הפעם גם זה בקושי היה. יתר על כן, כמו שקורה להם מעת לעת, הקומדיה הקנתה תחושה שהיא לא מתקתקת כסדרה. העדות הגדולה ביותר לכך היא סצינת האוטובוס שנכנס אל החצר במהלך טקס האשכבה, שהייתה צפויה מתחילתה ועד סופה, בעיה גדולה כאשר מדובר בסצינה שהצחוקים בה אמורים לנבוע מארכנותה.

גם בפרק הקודם וגם הפעם, אנדי הוא זה שלגמרי מציל את המצב, או לפחות הבולט שבחבורה. השימוש בקומדיה הפיזית האדירה שלו מנוצל לאחרונה עד למקסימום, וייתכן שהוא אפילו ממש עומד על הגבול של להיות מוגזם. הפעם הגענו לעוגה על הפרצוף, בדיחה נחמדה והכל, אבל ודאי יש גם גבול לדברים שג'רי מוכן לספוג.

הרצף של השְׁלֵמוּת נשבר כבר די מזמן, וזה היה בסדר, אף אחד לא באמת ציפה שהיא תימשך לנצח. אבל משהו גדול יותר נגרע קצת בחלק השני של העונה. כפי שציינתי לא מזמן, זה התחיל עם הסיפור של טום ואן, שלמרבה המזל הגיע אל סופו, אבל גם מעבר לזה נראה שהצוות צריך איזו חופשת רענון טובה. טוב שבשבוע הבא יגיע סיפור הקמפיין אל סופו.

© עידו ישעיהו