בלאקווטר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/05/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "משחקי הכס" 2.09

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/60050286.jpg

איזה הבדל עצום בין פרק כמו זה לבין יתר העונה עד כה – פרק שרוב רובו הוקדש להתנגשות הבלתי נמנעת (ובכן, אחת מהן), אבל יותר מכך, כזה שהתרחש אך ורק באזור אחד במקום להתפרש על שמונים אלף הסיפורים והמקומות האחרים. זה היה מרענן ביותר, אבל בכל זאת קשה לומר שנפלתי ממושבי. שבוע אחר שבוע הוצאו הרוחות מהמפרשים, כך שפרק אחד, מוצלח ככל שיהיה, לא יצליח להחזיר אותן כל כך מהר. למעשה, אפילו אם היו הורגים את ג'ופרי לא בטוח שזה היה משנה. כל מה שראיתי כאן זה הוכחה לכך שאפשר לעשות זאת אחרת. סצינה כמו בין הכלב לבין ברון הייתה צריכה להגיע בשלב הרבה יותר מוקדם בעונה, למשל. אם כבר לבנות מתח, אז לעשות זאת באמצעות סצינה שבפני עצמה יש בה מתח (אני אישית חששתי כל העת לחיי הזונה שבחיק ברון).

ובכל זאת, פרק טוב שסוף סוף שינה את פני הדברים. סצינת האש הירוקה הייתה מרהיבה ממש, ג'ופרי שבורח בפחד מוסיף עוד לשנאת אנשיו כלפיו, הכלב שנכנע באמצע הקרב (אולי ככה הוא שרד כל הזמן הזה?) ואף מציע לסאנסה לקחת אותה לביתה. את הפגיעה בטיריון ממש לא ראיתי מגיעה, למרות שדבריו של ואריס – "אני מאמין שמעולם לא סיפרתי לך איך נחתכתי" – שנותרו בלי סיום, אולי היוו רמז מטרים. סד מנדון, מכוחותיו של טיריון, הוא זה שהניף את החרב, לבטח במצוותו של מישהו.

סאנסה לבדה עברה במהלך הפרק הזה כמה וכמה שיעורים מעולים. עוד לפני הכל היא הפגינה מניפולטיביות ראויה להערצה, כשלחצה על הכפתורים הנכונים אצל ג'ופרי באמצעות השוואתו לאחיה רוב. מאוחר יותר שיחותיה עם סרסיי על תפקידיה הנשיים והמלכותיים היו חדות ומדויקות, ולבסוף כלב הצייד הסביר לה אף הוא על מקומם הבלתי נמנע של הרוצחים בחייה. אני ממש מקווה שהיא בכל זאת הלכה איתו.

הגעתו של טייווין הייתה מצוינת ואמינה, ביודעו על קרבתו הגדולה של סטאניס למעלה המלך הוא כנראה ויתר על רוב סטארק כרגע (או אולי שלח לשם אחרים) והגיע עם עיקר כוחו לשם. נותר לנו לראות בפרק הבא הכצעקתה, גם בחזית הזו וגם באלפי אחרות, שכמובן לא סביר שיקבלו סיומת הולמת עד השנה הבאה לפחות.

תגיות:
© עידו ישעיהו