נסיך ווינטרפל

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/05/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "משחקי הכס" 2.08

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/4b8b0a15.jpg

צעד קדימה, שניים אחורה. שוב התחושה הזו שנותנים לנו חצאי סיפורים, והעניין (כלומר חסרונו) בהתאם. תיאון מתבקש לחזור הביתה, ג'ון סנו מופל אל מחוץ להולכים, דאינריז מחליטה עוד החלטה. מאוד מעניין. רבאק, תנו איזה סוף לדברים, מקום שהגיוני לעשות בו אתנחתא. גם הסיפור של רוב היה קטן ביחס לתמונה הגדולה – שלו ובכלל – אבל וואלה, לפחות היה לו איזשהו סיפור מלבד חילופי דברים. המעט מסטאניס, למשל, הצליח להיות טוב בהרבה מתיאון או ג'ון כי הוא בא ועיבה את הסיפור, אפילו אם לא קידם אותו. מנגד, חיבור האחים של תיאון ויארה היה אמנם מאוד יפה, אבל קטן מכדי שתהיה הצדקה לא לחכות איתו לשבוע הבא.

אני מניח שבספר זה אחרת, אבל זה לא אמור לשנות, בטלוויזיה עדיף שפרק יתמקד בפחות סיפורים מדי פרק, ולא ישליך פנימה כמה שיותר כדי לקדם אותם בצעד מזערי נוסף שמייצר בעיקר אדישות. כל סיפור מתפצל לעוד ועוד שברי סיפורים: בריאן וג'יימי מתנתקים מהיתר, ג'ון סנו עשה זאת לפני מספר פרקים ועכשיו אנחנו רואים את חבריו חופרים בשלג (למה, אגב?) ומוצאים את מה שמוצאים. תפסת מרובה – לא תפסת; מדהים עד כמה הסדרה ממחישה זאת שוב ושוב.

ההתפתחויות המשמעותיות המובחנות הגיעו מהחזיתות של אריה/טייווין ושל מעלה המלך. איתרע מזלה של רוז האומללה וטיריון שילם לה פעם מזמן, בווינטרפל, עם המחרוזת המשפחתית. רוז אמנם לא קרובה ללבו של טיריון, אבל נראה שאיכפת לו ושהוא באמת לא רוצה שיקרה לה משהו. מצד שני, כשהוא כבר מדבר עם ג'ופרי, דומה שטיריון לא מנסה להניא אותו מלגרום לסטאניס לחייך. אני ממש מחבב את רוז ומקווה שלא יאונה לה רע, אבל עכשיו כשגורלה קשור בגורלו של ג'ופרי, אני לגמרי חצוי. הרי אין מישהו שנרצה לראות אותו מת, רצוי באלימות יתרה, מאשר ג'ופרי, אבל חבל שהיא תשלם על כך. נותר רק לקוות שתוכניתה של סרסיי תיכשל בצורה מפוארת, ואני מחכה לראות את נקמתו של טיריון בה בבוא העת.

אריה הפגינה שוב תושיה אדירה, נוקבת בשמו של ג'קאן הג'אר כדי לגרום לו למלא את רצונה. איזו מלכה. בכל זאת, אני תוהה מה היא תצליח לעשות כדי להזהיר את אחיה מפני בואו של טייווין. הם יצאו הרבה לפניה והם רכובים על סוסים. נראה לאן תוביל אותה תושייתה עכשיו. אפרופו אחיה, היה תענוג לראות את רוב סוף סוף מעמיד את אמו הטפשה במקומה, ובאופן כה נחרץ. מדהים כמה נזק אישה אחת יכולה לעשות, עוד מאז שחטפה את טיריון בעונה הקודמת והובילה אל קו העלילה האיום ביותר בחייה הקצרים של הסדרה.

שני פרקים נותרו לסוף העונה הזו, הפיצוץ בין סטאניס למעלה המלך עוד לפנינו ומסקרן לראות איך טיריון ינסה לבלום אותו. בינתיים יש המון קצוות לקשור, כולל ענייני הדרקונים, ג'יימי שחוזר הביתה, המציאות הארכיאולוגיות מעבר לחומה וכהנה וכהנה. מן הסתם חלקם יקבלו מענה רק בעונה השלישית.

תגיות:
© עידו ישעיהו