הרוח של הרנהול

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/05/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "משחקי הכס" 2.05

http://i46.tinypic.com/ae5mvq.jpg

בפרק הקודם של "סאות' פארק" (ספוילר מינורי 16.07) ראינו את מר גרייסון ממפה עבור הילדים בכיתה את אירועי הסדרה "משחקי הכס", ממש כמו בשיעור היסטוריה. ברגע המבריק והאגבי הזה קיפלו טריי פרקר ומאט סטון את היגיעה ששורה בבסיס "משחקי הכס". אני עצמי התלוננתי רבות בעונה הראשונה על תחושת הפרטנות המלאה שגורמת לי לחשוב שאני בשיעור היסטוריה, מעט מדי ריגושים ויותר מדי דברים לזכור. גם אם צפייה נוספת עשתה עם העונה חסד, בשלב הזה בעונה השנייה, כשחציה מאחורינו, אני מצפה שהאקספוזיציה פאקינג תיגמר.

זוהי לא "הסמויה" שבה כל עונה מגוללת סיפור חדש, אלא אנחנו נמצאים בהמשך ישיר לעונה הראשונה ובכל זאת התחושה היא של בילד-אפ בלתי כלה, וזה נכון לכל חזית. טיריון ורקיחת האש – גם הפעם נטול כל התייחסות ליחס של ג'ופרי לזונות בפרק הקודם, אגב – דאינריז ומסעותיה, תיאון (תכל'ס היחיד מביניהם שבאמת מייצר עניין, לטעמי) שהולך לשטות בסטארק, סטאניס שמצרף את לגיונות אחיו לשלו, אריה מטה אוזן לשיחותיו של לאניסטר האב, ומעבר לחומה חבורת אנשים בשחור יוצאת למבצע גרילה. שורת לגו נוספת נבנתה לקראת המבנה הסופי, האח הידד.

האקשן היחיד הגיע כאשר רנלי נרצח כצפוי על ידי בן הצללים של סטאניס, מה ששיווה איזושהי ארשת של התקדמות. בכל זאת, דמות מוכרת מוצאת את מותה. בנוסף אריה קיבלה שלוש משאלות מוות להחיל על מי שתרצה, וכידוע יש לה רשימת שמות שהיא מונה על ערש יצועה, אבל בחרה דווקא באחת הדמויות השוליות ביותר שחזינו בהן. זו מן הסתם רק ההתחלה, טבילה של האצבעות במים, אבל לא חבל לבזבז את זה כך? מן הסתם לא חסרים מענים שימלאו את מקומו באותו סאדיזם ראוי לשמו.

"משחקי הכס" אינה "הסמויה" גם במובן שהיא אינה מצליחה ללהטט בין מיליוני הדמויות תוך שהיא מוודאת שכולן מעניינות ומנומקות, מה שהופך את הרגעים המשמימים לקשים עוד יותר. בכל זאת נמנו בפרק הזה כמה רגעים יפים: דאיניריז מוותרת על העושר לטובת הג'ורה, צי וחייל עצום לטובת ספינה אחת. מסתמן שאוטוטו זה יעבוד לתיאון, אין סיבה שגם היא לא תצליח. כמו כן אהבתי את החיבור בין קאטלין לבריאן, האחת אם שמתגעגעת לילדיה והאחרת גדלה כל חייה ללא דמות אם. מאוד יפה.

השבוע הבא יתחיל את החצי השני של העונה, ואני ממש מקווה שהוא לא ימשיך להימרח עם עוד מנות מדודות לא מספקות מכל חזית. לא ככה בונים סדרה.

תגיות:
© עידו ישעיהו