תוכנית לימודים לא זמינה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/05/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" 3.19

http://i50.tinypic.com/2ic038i.jpg

"אה, כן, המכללה הקהילתית הפנטסטית הזו, שבה כל מה שקורה מגוחך להפליא והכל סובב סביבכם כקבוצה"
(ד"ר היידי)

כיף, לא ראיתי את זה מגיע – פרק קליפים נוסף. אמנם הוא רחוק מרחק רב מקודמו, שבעיניי היה ונותר הפרק הגדול ביותר בסדרה, אבל לזכותו ייאמר שהוא לא ניסה לצלול אל אותם עומקים אלא נתן דגש בעיקר על הצחוקים, רבים מהם מורכבים מגאגים מטופשים כשם שהם היסטריים (צ'אנג מסניף חטיף תירס, פירס מוריד את המים בפעם ה-10,000), כמו גם הזדמנות לוואן ליינרים שנונים ומעולים. התוצאה הייתה סוחפת ובסופה לא האמנתי שנגמר כל כך מהר, ממש ציפיתי לראות את השלב הבא שבמסגרתו הם הולכים להציל את הדיקן.

למרות קטנותו מול פרק הקליפים הקודם, מדובר היה בנתח מבריק נוסף שהצליח להעיר על "קומיוניטי" כולה, כפי שהסדרה יודעת לעשות היטב, בעזרת הפניית זרקור לתבניות של עצמה. אם זה קורסים ביזאריים הקורצים לשמות הפרקים המופרכים-לעתים, אם זה קריצות לעבר שאנחנו כבר מכירים (החיקוי של עאבד לדון דרייפר, רדוד בהרבה הפעם ובכל זאת הופך את אנני לשלולית), אם זה לאהדתו הבלתי כלה ומשובבת הנפש של הדיקן כלפיהם, ואם זה כפארודיה עצמית – מסתבר שהיה "פיינטבול 3" שהפעם התרחש כפילם נואר. לא יהיה אחד נוסף, השבח לאל, זה פשוט מאולץ מדי. בסופו של דבר הבחינה העצמית הזו של החברים, זו שקרתה גם בפעם הקודמת שבה נזכרו במעללי עבר, הביאה אותם להבין שעאבד צדק ושחודשיים שלמים הדיקן המסכן שלהם כלוא באיזה חור. התרפיה עובדת.

מה שהכי אהבתי זה את ה"טוויסט" שחשף בפניהם היידי: כל הזמן הזה הם בעצם היו במוסד לחולי נפש, חולקים פסיכוזה משותפת. איזה סיום גדול זה יכול היה להיות לסדרה, לו הכשירו את הרעיון מראש. בכל זאת, כל כך הרבה דברים מופרכים מתרחשים במקום הזה, הקו גם ככה דק. המראה שלהם בכותנות משוגעים, ממחיזים רגעים שראינו בעבר בסדרה, היה ענק. קופצים על המיטה כעל טרמפולינה שאך זה מצאו, יושבים מסביב לשולחן ומחליטים על פרק בקבוק ופרק קליפים, שרים כמו במחזמר וכהנה וכהנה. השיא היה בסוף, כאשר גארט, עם קול נורמלי לחלוטין, החליט לערוך ניסוי שבמסגרתו יקח להם את אחד העטים. גאוני.

תגיות:
© עידו ישעיהו