המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/05/2012 בקטגוריה ‏כללי

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/38f97f13.jpgבלעדייך, היום ה-11: ניצולי מינכן 72', חפש את המטמון, לשוב בחזרה, משפחה חורגת, קטמנדו, פרויקט מסלול, נויורק, הישרדות VIP, בנות, Veep, הסמויה שוב, מחשבות פליליות, האוס, הקול, קאסל, האנטומיה של גריי ועוד. בשירותי ההורדות: צמד פרקי סוף העונה של קוגר טאון, עונה חדשה של Workaholics ועוד.

בערוץ 2 ב-21:00, משפחה חורגת.
עונה שישית וחדשה לאלון גל.

בערוץ ההיסטוריה ב-21:20, היום ה-11: ניצולי מינכן 72'.
במלאת 40 שנה לרצח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן ע"י מחבלי ארגון הטרור הפלסטיני "ספטמבר השחור", הפגיש ערוץ ההיסטוריה, בשיתוף ערוץ ביוגרפיה הגרמני, את הניצולים מאותה משלחת, והחזיר אותם לראשונה כמשלחת למינכן לצורך הפקת תכנית דוקומנטרית. הצילומים התקיימו באתר הכפר האולימפי במינכן ומציגים נקודת מבט חדשה ומרתקת, שטרם עסקו בה – זו של הניצולים אשר פתחו לראשונה את הפצעים, הטראומות והרגשות שהוסתרו שנים רבות. במהלך הצילומים שיתפו הניצולים בתחושותיהם, החל משלב ההכנות בארץ וההתרגשות לקראת ההשתתפות במשלחת הישראלית, התחושות לגבי השתתפות באולימפיאדה על אדמת גרמניה – 27 שנה בלבד לאחר תום מלחמת העולם השנייה, דרך ההווי בכפר האולימפי, המפגש עם משלחות ממדינות זרות, ועד לאותו לילה גורלי בו חדרו המחבלים הפלסטינים (בקלות רבה) לכפר האולימפי, חטפו והרגו 11 מחבריהם למשלחת. הניצולים אף חושפים את קשיי ההתמודדות שחוו בתקופה שלאחר האולימפיאדה, ההשפעה של האירוע על הקריירה הספורטיבית שלהם וחייהם בכלל, לרבות הפצעים אותם הם נושאים איתם משך כל השנים הללו.
זליג שטרוך (קלעי) חוזר לקונפליקט שהיה לו ברגע האמת- האם לירות במחבל או לא לירות, דן אלון (סייף) מספר כיצד השפיע הטבח על חייו לאורך השנים ועל יחסו עם ילדיו, גד צברי (מתאבק), היחיד אשר נתפס בידי המחבלים והצליח להימלט, מספר על השניות בהן החליט לברוח, יהודה ויינשטיין (סייף) מספר על תחושתיו כלפי החיים שנמשכו כרגיל בכפר האולימפי בזמן שחבריו נלקחו בשבי, הנרי הרשקוביץ (קלעי): מדבר על תחושות הפחד שחש כנושא דגל ישראל בטקס הפתיחה, אברהם מלמד (שחיין) מספר על הקלות שבה הצליח להיכנס למגורי הישראלים למרות שלא היה חבר במשלחת ישראל. שאול לדני (הלך) עוסק ללא לאות במחדלי הבטיחות בכפר האולימפי – עקב רצון הגרמנים להתנער מהתדמית שדבקה בהם בעקבות אימי השלטון הנאצי בכלל ואולימפיאדת 1936 בפרט, האבטחה באולימפיאדת מינכן הייתה מינימלית ביותר – מה שהקל מאד על מזימת הטרוריסטים הפלסטינים.
הסרט מתמקד גם ביחסים בין ניצולי המשלחת ובינם לבין משפחות ההרוגים, בכעס שלהם כלפי התקשורת שלא התעניינה בהם כל השנים, שומעת מהם על יחסם לגרמניה ולמחדלי האבטחה הקשים באולימפיאדה, וחוסר הנכונות של הגרמנים לקבל עזרה מבחוץ בזמן האירוע.

בכבלים

בערוץ 8 ב-19:05, ההיפופוטם.
היפופוטם יכול אולי להיראות כמו בעל חיים חמוד ובלתי מזיק, אבל המראה שלו מתעתע למדי. הצמחוניים הענקיים האלה עלולים באותה המידה להיות קטלניים. חמומי מזג ותוקפים עם הניבים הארוכים והחדים שלהם – מפגש עם היפופוטם יכול להסתיים רע מאוד. הסרט הזה ייקח אתכם עמוק אל נהרות אפריקה, שם עדר היפופוטמים נאבק על הישרדותו – בלילות ההיפופוטמים הבוגרים יוצאים לצוד מזון, בימים מנהיג העדר מזדווג עם הנקבות בזמן שהזכרים האחרים מנסים לגזול את מקומו. מדי פעם נקבה ממליטה גור במשקל 30 ק"ג, שלומד לשחות מיד, וחברי העדר מבריחים את התנינים שמאיימים על חייו ואף זוללים אותם, למרות היותם צמחוניים. אלו מראות שטרם נראו על המסך – מסע לצדו של עדר היפופוטמים, כשכל יום בנהר הוא מלחמת הישרדות.

בחם 3 ב-19:45, אבא אמריקאי.
סבב נוסף לעונה השישית בשידור יומי.

בלוויין

בכן תעו ב-21:10, חפש את המטמון.
דוקאביב 2012 – תחרות הסטודנטים. "כשנעמה ואני היינו קטנים אבא היה עושה לנו מין משחק כזה בימי ההולדת שנקרא 'חפש את המטמון'. הוא היה מחביא לנו פתקים בכל הבית ובכל פתק היתה חידה, שהובילה אותנו למצוא את הפתק הבא במקום אחר, עד שבסוף, בארון או מתחת למיטה, הייתה מתחבאת המתנה שלנו. וזה היה כאילו לרגע אחד אנחנו חיים בארץ הפלאות. מאז הרבה דברים השתנו". היום, בגיל 32, יוצא נדן פינס שוב לחפש את המטמון ולנסות להרכיב את המשפחה שלו מחדש. הבעיה היא שכבר לא ברור מי המבוגרים ומי הילדים.

בכן תעו ב-22:00, לשוב בחזרה.
דוקאביב 2012. רבקה זהר חיה בצד שלושה כוחות אדירים. הראשון: כשרון השירה העילאי שהכתיר אותה כבר בגיל 20 לאחת הזמרות האהובות של ארץ ישראל "הישנה והטובה". השני: הסמים, אליהם ברחה לשנים ארוכות כנרקומנית ברחובות האחוריים והמצחינים ביותר של ניו יורק. השלישי: שלמה קאלו – סופר והוגה דעות, ממורי הדרך הוותיקים של ישראל, לו היא נשואה כבר 20 שנה. ובין השלושה האלה: כמה פעמים מתה ונולדה מחדש רבקה זהר? עכשיו היא חוזרת לניו יורק, שם מחכות לה הופעה אחת ואולי גם הבת שלה, ממנה נפרדה כשהייתה בת 11 מבלי להתראות שוב. בימוי ותסריט: אבידע לבני.

בכן דרמה ב-22:00, בלעדייך.
מיני סדרה חדשה בשלושה חלקים, המבוססת על הרומן "מה לעשות כשמישהו מת" שכתבו צוות הכותבים הנשוי, ניסי ג'ררד ושון פרנס (המוכרים בשם העט "ניסי פרנס"). אלי מנינג (אנה פריל, "החיים על פי נד"), היא מורה צעירה בבית ספר יסודי, שחייה משתנים מקצה לקצה, כאשר היא מגלה ערב אחד לזוועתה שבעלה גרג (מארק וורן, "חברים משותפים"), נהרג בתאונת דרכים קטלנית, כשלצדו במכונית אישה מסתורית. המומה ושבורה באבלה הכבד, אלי מסרבת להאמין שגרג בגד בה וניהל רומן, והיא יוצאת לחפש את האמת על האישה המסתורית: מי הייתה ומה היו מעשיה ברכב של בעלה.

סרטים:

ב-MGM ב-22:00, תשוקה לחיים.
וינסנט מינלי מביא את סיפור חייו של אחד מגדולי האמנות המודרנית, וינסנט ואן גוך, שנע בין גאוניות לטירוף, חי חיי דלות ובדידות, שנחמתו היחידה הייתה דאגתו הנאמנה של אחיו תיאו. מינלי בחר לצלם בלוקיישנים אותנטיים מחייו של הצייר, ואפילו צבע שדה שלם בספריי כדי להגיע לצבעוניות החזקה המאפיינת את ציוריו של ואן גוך, ולמעשה גם את הקולנוע שהוא בעצמו ייצר. קירק דאגלס האהוב על הבמאי זכה בגלובוס הזהב על התפקיד הראשי, ואנתוני קווין, המגלם את דמותו של פול גוגן, האמן היחיד שהעריך עד מאוד את עבודותיו של עמיתו העני, זכה בפרס האוסקר לתפקיד משנה (ארה"ב 1956).

בלוויין

בכן 5 ב-23:34, מפלצות בע"מ.
של פיקסאר.

בכבלים

בזהב חם ב-23:50, צעקה 4.

ולא לשכוח:

נויורק בכן פעולה ב-20:15.
פרויקט מסלול 8 בחם 3 ב-20:45.
הישרדות סלבס בערוץ 10 ב-21:00.
האנטומיה של גריי 8 בכן דרמה ב-21:15.
Veep בכן או ב-21:30.
מחשבות פליליות 7 בכן פעולה ב-21:30.
חלק שני ואחרון של שיטת פוטין בערוץ 8 ב-21:35.
בנות בכן או ב-22:00.
קאסל 4 בכן פעולה ב-22:15.
קטמנדו בערוץ 2 ב-22:30.
האוס 8 בחם 3 ב-22:30.
הינשופים עם יאיר ניצני בערוץ 8 ב-22:30.
זירת פשע 12 בערוץ 1 ב-23:00.
הסמויה 3 שוב בכן או ב-0:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו