המלצת היום – ראשון, שבועות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/05/2012 בקטגוריה ‏כללי

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/11ab8850.jpgהערת שוליים, 90210, ביצ'יות מבית טוב, לשבור את השתיקה, משפחת סימפסון, נויורק, כוכב האדם, כוכב נולד, הכל לטובה, נשואים פלוס, ווילפרד, דוקטור הו, תרגיע, לואי, הוואי חמש-0, בגוף ההוכחה, על טבעי, הדיילי שואו, זירת הפשע ועוד.

בערוץ 1 ב-17:35, משפחת סימפסון.
שידור נוסף לפרק בירושלים.

בלוויין

בכן דרמה ב-21:15, ביצ'יות מבית טוב.
הסדרה שהייתה אמורה לתפוס את מקומה של "עקרות בית נואשות" (וגם פה במשבצת השידור שלה) אבל כשלה ובוטלה במהרה. היא מבוססת על הספר בעל אותו שם שכתב קים גטלין, מופקת על ידי דארן סטאר ("בבורלי הילס", "סקס והעיר הגדולה"), ובכיכובן של לזלי ביב וקריסטין צ'נווית. אמנדה ווגן (לזלי ביב) הנערה המרושעת ומלכת הב'יציות של התיכון בעברה, התאלמנה לאחרונה, ואיבדה את עושרה לאחר שבעלה גנב מליוני דולרים ממשקיעים, נחשף ונהרג בתאונת דרכים יחד עם פילגשו. כעת, 18 שנה לאחר סיום התיכון, היא חוזרת לעיירת הולדתה "היילנד פארק" בדאלאס יחד עם שני ילדיה המתבגרים, ועוברת לגור עם אמה, ג'יג'י סטופר (אנני פוטס, "ג'ק פלאש המקפץ", "מכסחי השדים"), שמנסה להשפיע על דרכי החינוך והבחירות הסגנוניות של אמנדה, ומייעצת לה על דרכי ההתמודדות על ה-GCB (כלומר Good Christian Bitches), חברותיה מהתיכון. בעוד אמנדה עברה הרבה, התבגרה והשתנתה לטובה, עשתה כברת דרך מאז סיום התיכון ורוצה מאוד להמשיך בחייה, הנשים שכעת שולטות בחייה החברה של העיר, עדיין שומרות לה טינה על העבר, לא מאמינות שהשתנתה, עומדות לסגור איתה חשבונות ולהבריח אותה מהעיר.

בכן תעו ב-22:00, לשבור את השתיקה.
פיל ג'ייקובס, עורך ה"בולטימור ג'ואיש טיימס", יהודי אורתודוקסי בעצמו, יוצא נגד רצונה של הקהילה שלו וחושף מסכת מורכבת של התעללות מינית שכוללת רב אהוד ובנו. ג'ייקובס, עיתונאי והעורך של הבולטימור ג'ואיש טיימס, החל לפרסם סידרת מאמרים על ניצול מיני בקהילה היהודית האורתודוקסית של בולטימור. הוא מצא ראייה ברורה (לפחות לתפיסתו), שכמה רבנים מכובדים נחלצו ממשפט בגלל השליטה והמורא שהטילו על הקהילה, שיצרו חומה בצורה של שתיקה. ג'ייקובס יצר סדק בחומה, שלא זו בלבד שחשף את העבריינים אלא גם איפשר לקורבנות למצוא קול, שעד אז הושתק. ג'ייקובס, שהבין שפעולותיו העיתונאיות עשויות לגרום להפללתם של האנשים הללו, האמין בתחילה שהקהילה תתמוך במאמציו לחשוף ולהביא לצדק את האנשים, שהשתמשו בסמכות הרוחנית שלהם כדי להטריד ילדים מינית. אלא שהוא טעה לחלוטין. בתוך חודשים ספורים הקהילה שלו החרימה ונידתה אותו ומשפחתו קיבלה איומים רבים על חייה. אך במקום לוותר, ג'ייקובס היה נחוש לחשוף את הסיפור. הוא נלחם בממסד האורתודוקסי והוציא לאור את הכאב והסבל של הקורבנות. באותו זמן הוא חושף סיפור אישי, שמביא את הסיפור לשיא יוצא דופן.

בכבלים

באזור חם ב-19:45, ת'ורן: ישנוני.
הבטחתי שאעדכן כשאאתר שידור נוסף לסדרה הבריטית המעולה הזו, אז הנה: Thorne: Sleepyhead. סדרת מתח בריטית עם שמות גדולים: את ת'ורן מגלם דיוויד מוריסי (שהוא גם אחד מיוצרי הסדרה) ולצדו בין היתר איידן גילן ("הסמויה", "משחקי הכס"), אדי מרסן ("שרלוק הולמס") ונטשה מקלהון ("קליפורניקיישן"). העונה הראשונה, ששודרה בבריטניה בסוף 2010, כוללת שני חלקים שכל אחד מהם מורכב משלושה פרקים בני 45 דקות, וזה הראשון שבהם (עונה שנייה אמורה לקרות מתישהו). הסדרה מבוססת על ספריו הבלשיים של מארק בלינגהם – היוצר הנוסף של הסדרה – שבמרכזם הבלש-מפקח טום ת'ורן, היוצא לחקור מקרה שבו שלוש נשים נמצאות מתות לאחר שנרצחו.
שלושת הפרקים ישודרו מדי יום החל מהיום ועד יום שלישי. החלק השני (והפחות טוב) של העונה שודר בשבוע שעבר באותו אופן, כנראה החליפו בטעות בין שני החלקים.

בחם 3 ב-20:45, 90210.
עונה רביעית וחדשה.

סרטים:

בלוויין

בכן 3 החל מ-14:47, ספיישל פסטיבל קאן – יום ישראלי.
שבעה, ביקור התזמורת, עג'מי, אור, הערת שוליים, חתונה מאוחרת.

בכן 4 ב-17:35, בחורים טובים.
עם טום קרוז, ג'ק ניקולסון, דמי מור, קווין קוסטנר, קווין בייקון.

בכן 3 ב-22:00, הערת שוליים.
ספיישל פסטיבל קאן, בכורה. סרטו של יוסף סידר שהוצג בבכורה במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל קאן 2011 ומאז לא הפסיק לצבור הצלחות ופרסים. הוא זכה בפרס התסריט הטוב ביותר בקאן, בתשעה פרסי אופיר (האוסקר הישראלי) כולל לסרט, לבמאי, לשחקן הראשי, לצילום, לעריכה לתסריט, לשחקן המשנה ועוד, וכמובן היה מועמד לאוסקר לפרס הסרט הזר הטוב ביותר. בנוסף הוא הסרט הישראלי הנצפה ביותר השנה בארץ, וגם בארה"ב הוא זוכה להצלחה היפה. "הערת שוליים" הופק בתמיכתה של כן.
סיפורם של אב ובנו, שניהם חוקרי תלמוד באוניברסיטה העברית בירושלים. למרות העיסוק המשותף בתחום הצר, ההבדלים ביניהם מהותיים. האב הוא אדם מסוגר ונוקשה, מריר וקפדן, ואילו הבן כריזמטי, פופולארי ומבוקש, אם כי לא בוחל בעיגול פינות מדי פעם. התחרות בין השניים וכל המטענים הרגשיים שזו מעלה מתפרצים בעקבות טלפון אחד קצר וגורלי. סרט נהדר.

בכן 2 ב-23:44, מטריקס.

בכבלים

בזהב חם ב-12:10, התחלה.
של כריסטופר נולאן.

בזהב חם ב-14:35, הרשת החברתית.
של דיוויד פינצ'ר.

בזהב חם החל מ-18:15, מרתון פגוש את ההורים.
שלושת סרטי הסדרה (המחורבנת) ברצף, השלישי מהם בבכורה.

ולא לשכוח:

נויורק בכן פעולה ב-20:15.
כוכב נולד 10 בערוץ 2 ב-21:00.
תרגיע 7 בכן או ב-21:00.
הדיילי שואו עם ג'ון סטיוארט בקומדי סנטרל חם ב-21:15.
ווילפרד בכן או ב-21:35.
כוכב האדם בערוץ 1 ב-22:00.
בגוף ההוכחה 2 בכן דרמה ב-22:00.
על טבעי 7 בכן פעולה ב-21:30.
לואי בכן או ב-22:05.
הכל לטובה 2 בקומדי סנטרל חם ב-22:35.
הוואי חמש-0 באזור חם ב-22:45.
דוקטור הו 6 בכן פעולה ב-22:15.
זירת הפשע 12 בערוץ 1 ב-23:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

תגיות:
© עידו ישעיהו