רצח של אחד

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 02/04/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "יומני הערפד" 3.18

http://i42.tinypic.com/mmdkd4.jpg

אין מה להגיד, "יומני הערפד" יודעת את לבי. גם במהלך עונה כזו שנמרחת ונמרחת, הם מצליחים להכניס פנימה כמה הפתעות מעולות שמצדיקות את משיכת הזמן. מעט אחרי שתפסתי את ראשי בייאוש על כך שפין נהרג בדיוק רגע אחרי שבוני ניתקה את אחיו מהקשר המאגד אותם, סייג' וטרוי הפלמוני מצאו את מותם בדרמטיות רבתי בדיוק כשבאו לנקום את מות פין. החוויה הזו של "מה לעזאזל קורה כאן?", שהתחלפה במהירות ב"אאוריקה! כמה מגניב! והופך את הקערה על פיה!", היא "יומני הערפד" במיטבה.

רגע נוסף כזה היה גם בסיום הפרק, עם היוודע דבר היעלמות יתדות העץ הקטלניות. לא רק שמדובר ברעיון מבריק שטומן בחובו אפשרויות מבטיחות, אלא שהוא מתקשר גם אל עלילת המשפחה המקורית ומפיח בה חיים. הוא גם מקביל לה אחד לאחד: במקום לצאת מגדרם כדי להרוג את בני המשפחה, החבר'ס עכשיו יעשו הכל כדי למנוע מהם להיפגע. במקום להשתיק את המפלצת האלריקית, הם יצטרכו עכשיו להקים אותה מרבצה, ובתוך כך גם להוציא ממנו את מקום הימצאה של האבדה.

גם הפן הרגשי לא איכזב. הסצינה של קרוליין וריק הייתה יפה – לא זוכר שבכלל ראינו אותם פעם כך, רק שניהם – אם כי הייתי מעדיף שלא תשתחרר מההלם כל כך מהר. בוני, לעומת זאת, הייתה מעולה. השילוב של הטראומה הרגשית בעזיבת אמה יחד עם חטיפתה על ידי קלאוס הפכה אותה לשבר כלי, ואני ממש מברך על כך שהסדרה לא נמנעת מלהציג אותה מתמוטטת כך. יש להניח שכל אחד היה מגיב דומה, ואנחנו רואים יותר מדי מקרים שבני אדם לא מתאוששים מהם כל כך מהר, ובכל זאת הדמויות מתקדמות מהם מהר מדי. זה בלט עד כאב כאשר התברר לנו בתחילת העונה הנוכחית שעברה בסך הכל שנה מאז תחילת התרחשויות הסדרה, ועם כמות החוויות שהגיבורים שם עברו, מהורים מתים לאחיות שהפכו לערפדיות ואחר כך מתו ואחר כך חזרו כרוחות ואז נעלמו שוב, הם צריכים להיות מצולקים נפשית לעד. אפילו אם בוני תשתקם מהר גם הפעם, הבכי שלה אחרי צאתה מקלאוס היה מאוד במקום.

קטנות לסיום:
1) כמה נחמדת הייתה הפגישה של החברים ביער כדי לתרגל את רצח משפחת המקוריים?
2) אני שמח שרואים את ג'רמי לאחרונה, ככה בהבלחות. טוב לראות שהוא לא נשכח מלב.
3) אני ממש מחבב את רבקה. אולי שכולם יתפייסו כבר?

תגיות:
© עידו ישעיהו