1 ועוד 1 שווה 3

פורסם ע"י ‏Saturn‏
בתאריך 26/03/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "טאץ'" 1.02

http://www.touchlaserie.fr/wordpress/wp-content/uploads/2012/03/Touch-ep101-BlueMarble_sc31-Jakepointstosign.ThenumberisinedigitofffromthenumberMartinhas_0521.jpg

לא שציפיתי לגדולות ונצורות מסדרה של טים קרינג, אבל "גיבורים" לפחות סחבה עונה. מה יש לסדרה להציע? עושה רושם שאין שום קשת עלילתית ב"טאץ'". מדובר באיזה גרסה של "יעד סופי" רק עם מספרים ורקע מתמטי, אבל במקום שהגורל ייפול כך כדי לייצר תרחישי מוות מגניבים, כאן המספרים מביאים לכדי רגעים וסיומות קיטשיים, צ'יזיים ושמאלצים ברמה ירודה ומביכה ביותר שגורמת ל"גיבורים" להחוויר.

אי אפשר לצפות בדמות ההודי בפרק הזה עם 'פנים ישרות'. בחור שהגיע לניו-יורק כדי לפזר את אפר אביו במגרש היאנקיז אבל משום מה חשב שהוא יוכל להכנס באין מפריע, וכשמתברר שלא הוא ישר פולט משפט נוראי בקלישאותו: "אכזבתי את אבי, הוא תמיד העדיף את אחותי". אי אפשר שלא לגחך ולטמון את הפנים בידיים. תת-רמה של כתיבה.

כמובן, שרשרת האירועים נגללת כך שההודי מצליח להכנס למגרש, כך שהבחורה מוצאת את הכלב וכך שהיא מתאחדת עם אביה המנוכר שחייו זה עתה ניצלו ע"י ג'ק באוור. אני לא מבין מה קיפר עושה בסדרה הזו. הוא פשוט בתפקיד השליח של כל מה שג'ייק מצביע עליו מתרוצץ ברחובות בלי להבין כלום. קיפר צריך לפטר את הסוכן שלו.

גם לא ברור לי האפיון של ג'ייק. אוקיי, הוא לא מדבר אבל לפי הקריינות שלו שלו בתחילת וסוף הפרק, הילד עם יכולת שכלית ותקשורתית כמו כולם. למה הוא צריך לשתוק כל הזמן ולקוות שהאנשים ימעדו על התשובה הנכונה. אוקיי, אם לא לדבר לפחות הוא יכול לכתוב את המסרים או הסברים, ולא יזיק גם אם הוא יניד את ראשו וישתמש בשאר סימנים ושפת גוף במקום לעמוד כמו בול עץ.

ועוד דבר, נמאס מהסדרות שמנסות להיות בכח גלובאליות וחובקות עולם. היי, תסתכלו כמה דמויות רב-תרבותיות דחפנו לפה ויש לנו מלא סצנות שלא בשפת האנגלית. הודיים, רוסיים,יפנים. הידד לנו.

כתבתי יותר מדי. שומר נפשו יירחק, לבטח אם כל העונה מורכבת באופן הזה.

תגיות:
© עידו ישעיהו