לצד האש הדועכת

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 20/03/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 2.13

http://i40.tinypic.com/ok05k8.jpg

אתחיל מהסוף: זה היה הפרק הטוב ביותר העונה. נראה כי זה הפרק הראשון למעשה שנכתב והופק ללא מעורבותו של פרנק דראבונט (על התסריט חתומים מחליפו כשואוראנר גלן מזארה ויוצר "המתים המהלכים" רוברט קירקמן). מה גם שכפרק סיום עונה הצליחו מצד אחד להציג עלילה חדשה בפני עצמה (מתקפת הזומבים ההמונית), ומצד שני לא להשתין על כל זכר שנותר מהקומיקס המקורי, ועל כך בהמשך.

אמנם ציפיתי למעט יותר טבח, וקרול משום מה הצליחה להימלט מהזומבים, אולם איבדנו שתי דמויות מיותרות. האמנתי לרגע שגם הרשל יקפח את חייו בהגנתו על החווה בנחישות כה רבה (מסתבר שבתחילה התכוונו להרוג אותו לפני שני פרקים, אבל אז הוחלט להיפטר מדייל מסיבות פוליטיות, וכמו שזה נראה הרשל התיישב על משבצת הקשיש בעל קול ההיגיון). אה, וגם לורי; חבל שלא איבדנו גם אותה בהזדמנות נהדרת זו. חוץ מזה, כולם שם צלפים מושלמים? באמת? לאורך כל הפרק לא הייתה ירייה אחת שלא פגעה בראש של מהלך.

אוי, ריק, איזו נפילה. מהמנהיג הרציונלי והשקול, עם "סגן" חמום מוח שגורם לו להיראות טוב, ברגע ששיין יצא מהתמונה ריק איבד את הגורם המאזן. לא שזה רע, מפני שסוף סוף הוא מתחיל להידמות למקבילו בקומיקס: מוביל את הקבוצה, האדם המושלם לתפקיד, אך גם נע בין החלטות מאוזנות לבין זעם כוחני שמתפרץ החוצה כמעט בכל הזדמנות. הכעס של חבריו מפני שלא סיפר את מה שידע על הזומבים מד"ר ג'אנר (הנגיף נמצא בכולם, והם יהפכו לזומבים ברגע שימותו, לא משנה כיצד) היה מעט מקומם, אבל על חשיפת הריגתו והדרך שבה ריק עשה זאת, הכעס של האחרים היה מובן יותר. אולי מפני שריק העביר זאת בצורה לא ראויה? כשסיפר זאת בתחילה ללורי בנפרד, נראה היה שהיא משלימה עם החדשות, אלא שהזעזוע האמיתי עבורה היה כששמעה שקארל הרג את שיין לאחר שהפך למהלך.

יכול להיות שאני טועה, אבל הנאום נשמע לי מאוד מוכר וככל הנראה נכתב בהשפעת מונולוג דומה מהקומיקס. ריק הבטיח את מנהיגותו הבלתי מעורערת ונתן לכולם אפשרות להתפצל ולנסות לשרוד בכוחות עצמם. האמת היא שכל אחד מהשורדים יכול לשרוד בעצמו נכון לעכשיו, בטח כשמחלקים אותם לשלוש קבוצות ברורות (למעט טי-דוג שנמצא בגפו, אלא אם יזדנב אחרי דריל וקרול) ודווקא אלו שמסוגלים באמת לעשות זאת (דריל והרשל) תומכים בריק.

אי אפשר לשכוח את אנדריאה, השורדת המצטיינת של הפרק, שבטח תהיה עצבנית מאוד לכשתתאחד עם חבריה. מבלי להתעכב יותר מדי על הרפתקאותיה ביער, אני מדלג קדימה: יאיי, קיבלנו הצצה לדמות חדשה! [1]

והיה, כמובן, גם את השוט הסופי של מקום חדש [2] שעונה בדיוק לדרישות של ריק ושות', ונמצא 100 מטר ממקום מושבם הנוכחי. הכניסו כאן בדיחה\רפרנס מתבקש ל"נמלטים".

[1] ספוילר: מדובר במישון. בשורה אחת: נפטרנו מפסיכופת אחד בדמות שיין, קיבלנו במקומו פסיכופתית גדולה אף יותר. בגזרת הליהוק, בעונה הבאה תגלם אותה דנאי גורירה ("טרמיי"). ספוילר 2: אל תיקשרו יותר מדי אל שני מהלכי המחמד שלצדה.

[2] ספוילר 3: זהו בית כלא שיהיה מקום מושבם של השורדים בתקופה הקרובה, אבל גם יביא הרבה צרות חדשות. חבל שלא נותרו שורדים נוספים מחוות גרין שיקפחו את חייהם באחת העלילות האהובות עליי בקומיקס.

© עידו ישעיהו