בני חורין

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/03/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

בקצרה: "ספרטקוס" 2.05

או, זה בדיוק סוג הפרקים שאני אוהב ב"ספרטקוס", כאלה שזורעים הרס ומשלהבים אגב כך את המסך, תרתי משמע במקרה של הפרק הנוכחי. עצם התוכנית של להביא את המלחמה אל הזירה, אל גוב האריות, היה מגניב, אבל המימוש היה עונג אחד גדול ומלהיב. הייתה סמליות רבה בשריפת הזירה שבה כל הגלדיאטורים נאלצו להילחם על נפשותיהם. האימה שאחזה בשועי רומא צמאי הדם שבתאיהם הזכירה כמובן את סופו של בית בטיאטוס בסוף העונה הראשונה, כולל הבונוס שבהריגת קוסוטיוס השנוא.

בתוך כך גם קיבלנו שוב את גאניקוס, ששב עם מצפון דואב אחרי כל השנים האלה על הבגידה באונומיאוס – מעט מוזר אם תשאלו אותי, אבל בסדר – ובא להרוג אותו כמעין אקט אחרון ומוזר של חמלה. השילוב שלו בחבורה כעת כשעזר לפנות משם את אונומיאוס ואיבד במהומה את הרודיס היה מתבקש, אני בעד. בקרב האדונים אהבתי את נקמתו של הפריאטור המושפל באשתו איליתיאה. בלתי נסבלת שכמותה. אני משער שהיא תיגאל ממנו רק באמצעות ידיו של ספרטקוס כאשר יהרוג אותו בבוא היום.

ומה עכשיו, תמהני.

תגיות:
 • ההימלטות בשניה האחרונה של הפריאטור מהחנית, הזכירה לי מאד את ההימלטות של בטיאטוס מספרטקוס מהקפיצה האגדית עם החרב בפרק סיום העונה של "דם וחול". שתיהן היו מבאסות תחילה, אך בסוף גרמו למוות כיפי של מניאק אחר, רק כשבטיאטוס היה קצת יותר מצחיק כשהשתמש באדם כמגן אנושי.

  הפרק בני חורין היה לדעתי הטוב עד כה ב"נקמה", ובכלל הזכיר לי באלמנטים נוספים את הפרק מסיום העונה של "דם וחול", אבל עדיין, לצערי, הוא נופל ממנו.

 • מיכאל גינזבורג

  וואו, פרק נהדר! שמח שבחרת להתמקד בו!
  לבסוף לא שלטתי עצמי ולא נעתרתי לצפות ב'אלוהי הזירה' (אשאיר זאת לאח'כ), הרי הסיפור של גאניוס
  מובא לנו פה בפלאשבק והכל ברור לי 🙂

  הקהל הרומאי צמא הדם קיבל את מבוקשו, שמח שנשרפו המנוולים.
  ובאמת, מה עכשיו?

  ולמה לעזאזל החליפו את מירה וניבייה בשחקניות אחרות? ניבייה החדשה משעממת.

© עידו ישעיהו