איזון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/03/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ספרטקוס" 2.08

וואו, כבר עברו שמונה פרקים ונותרו רק שניים לסוף העונה. איך הזמן טס כשמורחים אותו, אה? לא שחסרו רגעים טובים, גם טרחתי לפרט אותם פה ושם, אבל ביחס לסדרה שכוללת את המילה "נקמה" בשמה, אנחנו רואים יותר מדי מזימות ומעט מדי אקשן, כלומר נקמה בפועל. כן, צריך לראות את המורדים מתאמנים ומכינים את עצמם לכל האקשן, אבל שמונה פרקים בלי שהם עשו את זה בפועל זה קצת מוגזם.

זו הסיבה לכך שהפריצה של ספרטקוס לשחרר את חבריו ולשרוף את הזירה הייתה כל כך משלהבת, כי היא היוותה מימוש קטן להבטחה שגלומה בעונה הזו. האירועים האלה טרפו את הקלפים גם עבור הדמויות הרומאיות, דוגמת פראיטור גלאבר ורעייתו הבוגדנית, שנאלצה לעשות אחורה פנה בתוכניותיה, אבל בסופו של דבר כאשר ההתרחשויות אצל הרומאים מעניינות יותר מאשר אצל הגלדיאטורים, 'דרשני' is in order. כל הסחות הדעת בדמות עבדים חדשים שעושים צרות ושחרור מהמכרות וכל זה – יש להן מקום אבל לא לאורך זמן כה רב.

עם זאת, אני אוהב את "ספרטקוס" בגלל שהיא תמיד מצליחה להפתיע אותי, והיא עשתה את זה היטב עם דמותו של גניקוס מרגע שחזר. האיש שנקיפות המצפון שלו קמים עליו, שלא בוחר צדדים בין הרומאים לבין אחיו לזירה בעבר, סיפק קו עלילה מסקרן בגלל שלא היה ברור מהי הזווית שלו, לאן יוכל ללכת. כאשר גלאבר הציע לו להצטרף אל שורותיו, תיארתי לעצמי שלא יוכל לפגוע בחבריו משכבר, אבל חשבתי שבכל זאת יעמוד בראש הצבא של הפראיטור כדי להפיל אותם מבפנים. אבל הפעולות שלו היו הרבה יותר מפתיעות והרבה יותר מגניבות. החטיפה של אילית'יה לא הייתה צפויה והזכירה לי את חטיפת ספרטקוס ורעייתו על ידי אנשי הפראיטור בתחילת הסדרה. וזוהי לא סתם נקמה, אלא צחוק טוב-טוב של הגורל.

אבל לא באמת, כי אין איזון, ואני שמח שהייתה התייחסות לכך ושאילית'יה חיה לבסוף מהסיבות הללו, מעבר לעובדה שאני אוהב את דמותה. אין באמת מקום להשוואה בינה לבין אשתו המנוחה של ספרטקוס, כי גלאבר לא אוהב אותה, כפי שהוא יצא מגדרו כדי להוכיח הפעם. במהלך הפגישה הרשמית הראשונה בינו לבין ספרטקוס זכינו לטעום ממה שעשוי לקרות במפגש הגדול יותר. המורדים בפגישה היו שלושת אלופי הזירה – ספרטקוס, קריקסוס וגניקוס – ונראה שניסו להמחיש לנו שאפילו קליברים כדוגמתם מתקשים להתמודד עם הפסיכופתים שאיגד אשור.

אני תוהה אם משהו ביחסה של אילית'יה כלפי ספרטקוס ישתנה כעת כשהוא חס על חייה, ובמיוחד לאור טענתה – מהאל"ף בי"ת של המהלכים הסבוניים – שהוא אבי בנה, טוויסט שבכל זאת לא ראיתי מגיע. בינתיים נוכחותו של ספיה בבית גלאבר מקלה עליו לוותר אפילו על בנו שטרם נולד, מזעזע ככל שיישמע, אבל אחרי שלוקרישיה גילתה לספיה את האמת על רצח אחיה, גלאבר כנראה הולך לנחול מפלה בכל החזיתות ולהוות יעד לכל הנקמות. זה עשוי להיות הקתרזיס שאנחנו מחכים לו כבר מהפרק הראשון בסדרה.

תגיות:
 • שניקלפריץ

  אני תוהה אם הטוויסט הסבוני הזה הוא בכלל נכון או רק הדרך שלה להתחמק ממוות. אמנם לא ראיתי את העונה הראשונה הרבה זמן, אבל אילית'יה ובעלה כן שכבו באותה תקופה, לא? זה לא שאפשר לדבר בודאות.

  כמו כן- אני לא אוהבת את ליאם מקנטייר. הוא לא ספרטקוס בשבילי והוא מדבר מעצבן.

 • האמת שמהרגע שגילינו שהיא בהריון ידעתי שזה שלו.. ופשוט חיכיתי לרגע המתאים שזה יתגלה, וכך היה… אבל אני לא מתלונן. מה שכן עם כל הפתיחות שלי, גם לי קשה עם ליאם כספרטקוס. כשהכניסו אותו בפרק הזה לפלאשבק של אילית'יה- זה היה כל כך בולט. אני פשוט זוכר כל כך בבירור את הפנים של אנדי כשהוא מגלה שזו היא. צר לי ליאם אבל אתה לא מתקרב לקרסוליים של ספרטקוס ז"ל, וחבל

 • Snailman1

  גם אני לא מת על ספרטקוס החדש, אין לו את הכריזמה שהיתה לקודמו

 • מיכאל גינזבורג

  עידו, מה? איך טוויסט? היה ברור כשמש שהילד של ספרטקוס 🙂

  • אולי למי שצפה בכל ברצף.
   (:

 • מיכאל גינזבורג

  🙂

© עידו ישעיהו