סקנדל

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/03/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "נקמה" 1.16

אחרי הפרק הקודם רב התהפוכות, שחזר סוף סוף אל אירועי הפרק הראשון ותיאר מה שקרה על החוף, חשבתי שזוהי החלטה פחדנית מצד היוצרים. לאורך כל הזמן הזה עד הפרק הקודם חשבתי שזהו אקט אמיץ להרוג את דניאל, אבל כשראיתי שזהו טיילר המוטל על החוף חשבתי לעצמי, איזו התחמקות מוגת לב. הפרק הזה שינה את דעתי. מראה תוצאות הרצח של טיילר הצליח לנער את כל מה שהיה עד כה ולהטיל צל של ממש על התוכניות של אמנדה. כאשר הולכים למשפט יש נטייה לכל הדברים להיחשף בפומבי, כך שהיא עצמה צריכה להיות זהירה מאי פעם. בנוסף, חפותם של אמנדה וג'ק נמצאת בעטייה על הכוונת, ובדניאל כבר נטמן זרע הספק באשר למה שאמילי מתכננת לגביו. אמנם יש לו כרגע עניינים דוחקים יותר, אבל מן הסתם לא רחוק היום שבו ישוב לתהיות הללו.

ניחשתי שטאקדה הוא האיש מאחורי הרצח, וקצת הצטערתי לראות את התשובה הזו כבר בפרק הנוכחי. רציתי לראות את כולם מתבשלים קצת, וזה כולל את אמילי ואותנו, מפריחים ספקולציות ומחברים נקודות. אבל בסופו של דבר הוא ניסח בדיוק את מהות הדיכוטומיה העמוקה של אמילי: את לא יכולה להציל את שניהם.

קטע שאהבתי עד מאוד: אמילי מציעה לשרלוט נחמה בנוגע לדיוויד קלארק, בכך בעצם מגנה על כבודו של אביה בלי יכולת לעשות זאת בבוטות. הרגע השקט של השתיים על הנדנדה שבנה הייתה יפה ונוגעת ללב.

תגיות:
© עידו ישעיהו