בני מזל

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/03/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.18

לאורך רצף מהמם של פרקים הציגה "מחלקת גנים ונוף" שלמות אחר שלמות. לפעמים הייתה ירידה קלה, אבל תמיד לצורך עלייה. הרצף המושלם הזה נפסק לטעמי ברגע שאן וטום הוצגו בפנינו. משהו מהותי נפגם ולא ייפתר עד שהם ייפרדו לתמיד, כי חרף האדירוּת של יתר הדברים בסדרה, הנוכחות שלהם מהווה קוץ תמידי מציק באליה. מה שכן, בשלב הזה, חודש וחצי אחרי שזה התחיל, כבר התרגלתי לרעיון (של לדחוק אותו הצדה לטובת שאר הדברים), ואני מצליח לאהוב גם פרקים שבהם הם נוכחים יתר על המידה. מעכשיו ועד 19 באפריל לא ישודרו פרקים חדשים של "מחלקת גנים ונוף", ובסופו של דבר מבחינתי אני נשאר עם טעם טוב מאוד בפה.

ניק עופרמן (AKA רון סוונסון) כתב את הפרק ועשה עבודה מעולה, עם כמה וכמה בדיחות גדולות, שהראשית שבהן היא כנראה אנדי המבקש תשורה מפרופסור לינדה אחרי שענה על השאלה במבחן. אני שמח שחזרנו אל אנדי והלימודים שלו, מה שכלל ציוות מחודש של שלישיית רון-אנדי-אפריל, והמשך לחיבתו של רון אל הפרופסור ללימודי מגדר. צירופו של כריס אל העניין הזה היה מאוד מתבקש, גם כי היווה משקל נגד לרון בתחרות על לב לינדה, וגם כי זו הייתה עוד מכה לסופר-האדם שהוא.

יחד עם זאת, אני כותב 'תחרות' אבל בפועל לא הייתה כזו, וקשה לי לא להרגיש שפוספסה כאן הזדמנות פז. רון חיבב את לינדה בעבר אבל הפעם אפילו לא טרח לנסות לזכות בה. אמנם הוא הצליח למרות הכל, אבל דווקא הייתי רוצה לראות אותו מתאמץ בכיוון הזה. כבר ראינו התמודדויות בינו ובין כריס, שאוחזים בתפישות עולם מנוגדות בתכלית, כמו למשל עם הכנת ההמבורגר הכי שווה, אבל מעולם לא הייתה ביניהם אישה עד כה, והאופן השטחי והמהיר שבו הסיפור נגמר המחיש שהוא נועד בעיקר לשמש ככלי עלילתי נוסף לחבוט בכריס.

במסגרת הסיפור הזה, אפריל שוב נקטה יוזמה כדי לסייע לכריס ושברון לבו. התירוץ שלה לכך היה חביב אך קלוש, ומעיד שוב על העובדה שתחת מעטה הקרח שלה בכל זאת פועם לב, לא אגיד 'חם' אבל 'פושר'.

בינתיים גם אצל לזלי היה כיף, כאשר התראיינה שיכורה לבאדי ווד. אף כאן נרשם פספוס אימתני – איך זה שמביאים את שון הייז בלי שמייגן מולאלי תפציע, אפילו סתם לרגע? לא איכפת לי באיזו אמתלה! הלז היה מרושע במיוחד ודווקא הצטערתי שלזלי אינה פיכחת מספיק כדי להחזיר לו מנה אחת אפיים. בעבר כבר ראינו אותה מטושטשת אפילו יותר, כאשר הייתה חולה מאוד ולמרות הכל הצליחה להתמיד במשימתה, ואפילו לעשות גלגלון בדעתה (אחת הבדיחות האהובות עלי בסדרה). הפעם היא לא הצליחה, אבל קיבלה עזרה מחברים בעלי השפעה, שבאותו ערב הבהירה עד כמה טובתם עומדת לנגד עיניה – התפתחות נאה ומתבקשת. חשבתי שלזלי תבין מיד שאנשי נמל התעופה עשו זאת בכוונה, אבל כנראה שהתמימות של מרכז אמריקה לא פוסחת גם עליה. וטוב שכך.

אז כמה באמת עולה ווקמן בימינו?

 • ocean

  איך אמר ג'רי? זאת לא עבודה ממשלתית אמיתית אם אתה לא צריך לעשות אותה פעמיים. אני לא יודעת מה הצחיק אותי יותר – הלהיטות הרובוטית של ג'רי ועבודת הלשון שלו עם המעטפות, או העובדה שדונה העדיפה לדחות את הכבאי שהמתין לה באמבט רק כדי ללטוש עיניים בתופעה.

  אהבתי את הדבקות בהרגלים הישנים והקטנים של רון – לבישת חולצה אדומה כסימן ללילה עם סקס, הלהיטות שלו לבשר, וגישתו העניינית לנשים. למרות שהרחתי את המהלך של המרצה מקילומטרים, עדיין נראה לי הגיוני ואמין יותר שמלכת לימודי המגדר תלך על זכר האלפא המובהק ותשאיר את המטרוסקסואל הרגיש לאכול אבק (זיבי אם אין פה עקיצה לכל הנאו-פמיניסטיות בשקל ויום האשה שלהן שחל אמש בעת השידור המקורי).

  ויאדה על כל מה שכתבת על אנדי ואפריל – הראשון הוא מקור הצחוק העיקרי שלי, השניה מראה סימנים של מיצוי מעצמה. כדאי מאד שיפתרו את זה כבר.

 • א. לא ידעתי שאופרמן (למה ע?) כתב את הפרק, מדליק.
  ב. הסדרה לא עדינה כשהייתה לאחרונה. גם הסיפור של טום ואן, גם הסיפור של רון וכריס. הראשון נראה לי כדרך סלולה לאיחוד אן-כריס, והשני היה סתם צפוי (יותר משהיה אמור להיות).
  ג. having said that, זה לא הפריע לי עם הפרק או משהו, ואני בכלל מאוד אוהבת את יתרונות העיר הקטנה, שחוזרים שוב ושוב.
  אחותי שאלה אותי בשבוע שעבר למה אמרתי שלזלי בטוח תנצח. ובכן, כל תושב פוני שפוגש בה מיד מתאהב בה, ואם הקלטת השיכורה שלה היתה יוצאת, אני חושבת שהיו אוהבים אותה יותר (כי הגנה על העיר הקטנה שלהם). אני לא רואה איך בסופו של דבר היא תפסיד.

  ד. 19 באפריל?? בגלל קומיוניטי? בוז!

 • Ofir

  דידלי דידלי דידלי דידלי סוואאאג. הקטע הקטן הזה שווה בעיני את כל האילוץ שהם טאן/הברקינס. זה היה חמוד להפליא, בעיקר נוסטלגיה צובטת לב לז'יי אר, אבל גם עוד הוכחה שעופרמן יודע את התורה ואוהב אותה מאוד (יחד עם החולצה האדומה והג׳קוזי הנע). כיף שם.
  אני גם צריך לציין ששון הייז הפתיע אותי, עדיין לא ראיתי אותו בדמות סמכותית ועניינית כזו וזה היה מרענן (שלא כמו השיער התמוה שלו). מובן לי דווקא למה לא הביאו את מייגן, עם כל הצער שבדבר – השניים האלה לא היו מותירים מקום לשום אדם אחר בסצינה.

 • הנה קצת אדולן עד שיגיע המשך העונה של "גנים ונוף" ב-19 באפריל – המהדורה העדכנית של ניוזלטר פאוני.
  http://www.pawneeindiana.com/parks-and-recreation/newsletter/030812.shtml

  והבטחה של לזלי לתושבים אם תיבחר לראשות העיירה.
  http://www.knope2012.com/issues/emergency-evacuation-drills/

© עידו ישעיהו