בני מזל

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/03/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.18

לאורך רצף מהמם של פרקים הציגה "מחלקת גנים ונוף" שלמות אחר שלמות. לפעמים הייתה ירידה קלה, אבל תמיד לצורך עלייה. הרצף המושלם הזה נפסק לטעמי ברגע שאן וטום הוצגו בפנינו. משהו מהותי נפגם ולא ייפתר עד שהם ייפרדו לתמיד, כי חרף האדירוּת של יתר הדברים בסדרה, הנוכחות שלהם מהווה קוץ תמידי מציק באליה. מה שכן, בשלב הזה, חודש וחצי אחרי שזה התחיל, כבר התרגלתי לרעיון (של לדחוק אותו הצדה לטובת שאר הדברים), ואני מצליח לאהוב גם פרקים שבהם הם נוכחים יתר על המידה. מעכשיו ועד 19 באפריל לא ישודרו פרקים חדשים של "מחלקת גנים ונוף", ובסופו של דבר מבחינתי אני נשאר עם טעם טוב מאוד בפה.

ניק עופרמן (AKA רון סוונסון) כתב את הפרק ועשה עבודה מעולה, עם כמה וכמה בדיחות גדולות, שהראשית שבהן היא כנראה אנדי המבקש תשורה מפרופסור לינדה אחרי שענה על השאלה במבחן. אני שמח שחזרנו אל אנדי והלימודים שלו, מה שכלל ציוות מחודש של שלישיית רון-אנדי-אפריל, והמשך לחיבתו של רון אל הפרופסור ללימודי מגדר. צירופו של כריס אל העניין הזה היה מאוד מתבקש, גם כי היווה משקל נגד לרון בתחרות על לב לינדה, וגם כי זו הייתה עוד מכה לסופר-האדם שהוא.

יחד עם זאת, אני כותב 'תחרות' אבל בפועל לא הייתה כזו, וקשה לי לא להרגיש שפוספסה כאן הזדמנות פז. רון חיבב את לינדה בעבר אבל הפעם אפילו לא טרח לנסות לזכות בה. אמנם הוא הצליח למרות הכל, אבל דווקא הייתי רוצה לראות אותו מתאמץ בכיוון הזה. כבר ראינו התמודדויות בינו ובין כריס, שאוחזים בתפישות עולם מנוגדות בתכלית, כמו למשל עם הכנת ההמבורגר הכי שווה, אבל מעולם לא הייתה ביניהם אישה עד כה, והאופן השטחי והמהיר שבו הסיפור נגמר המחיש שהוא נועד בעיקר לשמש ככלי עלילתי נוסף לחבוט בכריס.

במסגרת הסיפור הזה, אפריל שוב נקטה יוזמה כדי לסייע לכריס ושברון לבו. התירוץ שלה לכך היה חביב אך קלוש, ומעיד שוב על העובדה שתחת מעטה הקרח שלה בכל זאת פועם לב, לא אגיד 'חם' אבל 'פושר'.

בינתיים גם אצל לזלי היה כיף, כאשר התראיינה שיכורה לבאדי ווד. אף כאן נרשם פספוס אימתני – איך זה שמביאים את שון הייז בלי שמייגן מולאלי תפציע, אפילו סתם לרגע? לא איכפת לי באיזו אמתלה! הלז היה מרושע במיוחד ודווקא הצטערתי שלזלי אינה פיכחת מספיק כדי להחזיר לו מנה אחת אפיים. בעבר כבר ראינו אותה מטושטשת אפילו יותר, כאשר הייתה חולה מאוד ולמרות הכל הצליחה להתמיד במשימתה, ואפילו לעשות גלגלון בדעתה (אחת הבדיחות האהובות עלי בסדרה). הפעם היא לא הצליחה, אבל קיבלה עזרה מחברים בעלי השפעה, שבאותו ערב הבהירה עד כמה טובתם עומדת לנגד עיניה – התפתחות נאה ומתבקשת. חשבתי שלזלי תבין מיד שאנשי נמל התעופה עשו זאת בכוונה, אבל כנראה שהתמימות של מרכז אמריקה לא פוסחת גם עליה. וטוב שכך.

אז כמה באמת עולה ווקמן בימינו?

© עידו ישעיהו