צופה בבלשים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/03/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"היא צופה בבלשים, 'או, הוא כל כך חמוד'"
(אלביס קוסטלו, Watching The Detectives, מבטא כבר ב-1977 את רחשי הצופות בטימותי אוליפנט)

ספוילר "צדק פרטי" 3.08

וואו, כבר עברנו שמונה פרקים מהעונה הזו? איך הזמן טס כשנהנים, ובפרק הזה ההנאה הייתה גדולה במיוחד. כלומר, גדולה ברמה של צחקוקים עולצים לכל אורכו. מצא חן בעיניי שהקירות נסגרו קצת על ריילן והסתקרנתי לראות איך יצא מכל הסיפור, הבולשת מצד אחד והמשטרה המקומית מנגד. אהבתי שהחברים במשרד עזרו לו, כלומר ארט וטים – חילופי הדברים בין ריילן לארט תמיד אדירים. איפה רייצ'ל בכל הסיפור הזה, אגב? נראה שאנחנו כל הזמן רואים או אותה או את טים, אבל אף פעם לא את שניהם ביחד. מצד שני, אני מבכר על טים על פניה, כך שזה לא שאני מתלונן או משהו. כמו כן אהבתי שבזמן שריילן מואשם בכך שהוא משתף פעולה לא חוקית עם בויד קראודר במסגרת ניסיון להפליל אותו, בויד עצמו זוכה לאותה מנה כאשר השריף מנסה לטפול עליו פשע שלא ביצע, גם הפעם באדיבות רוברט קוארלס.

הפעם גם ראינו לראשונה היכרות בין שני הארכי-נבלים של העונה, אלסטין ליימהאוס ורוברט קוארלס. המפגש הזה יכול היה להיות מושלם אם דיוויד ואסקז, עוזר התובע המחוזי ושחקן נוסף ממפעלות גרהם יוסט (ריק גומז, "אחים לנשק", "בומטאון") שנשלף מהארכיון זמן רב אחרי שלא ראינו אותו, היה עובר שם במקרה. בכלל, הפרק הזה היווה כר מצוין לבחון את העבר, להציף ממנו דברים ולגרום לי לצפות שוב בכל מההתחלה: החקירה של ואסקז נגד ריילן (עונה 1), ניסיון הרצח שהזמין גארי (עונה 2) ואפילו המכות שארט הנחית על הפושע בתחילת (עונה 3).

אבל באשר למפגש הזה בין ליימהאוס לקוארלס – נראה שהוא מכניס אותנו ואת העונה אל הישורת האחרונה שלה. אני תוהה אם ליימהאוס אכן בא לגבות את הצד המנצח או שמא יש לו זווית אחרת, אולי בהמשך לאיום של בויד עליו בפרק הקודם. אם הייתי מוכרח, הייתי מנחש שהוא יעדיף להישאר פטריוט לעצמו ולדחוק את המאפיה ואנשיה החוצה; הוא מן הסתם יודע שהזרמת הכספים אל קוארלס הופסקה ושכרגע הוא די פועל לבדו. אחרי הכל, טאנר דוד היה שם תחת ידיו בפרק הקודם כדי לספק לו מידע.

מעבר לכך, קוארלס עצמו ממש לא נראה כמנצח בפרק הזה, ובפרט בנסיעה בדרך אל ליימהאוס, כאשר קיבל טלפון מהבית. הפרטים האלה מעבים יפה את דמותו, ואני אשמח לראות כאלה גם מהחזית של ליימהאוס. זה מה שהיה חזק בדמותה של מג בנט, שעדיין חקוקה בזיכרון חרף כל התהפוכות שהציגה העונה הנוכחית. היא הייתה מיוחדת ועמוקה, ובמקרה של שני הג'נטלמנים הללו, הפוטנציאל כל כך שם עד שקשה שלא לרצות שישברו כבר את פני השטח ויצללו פנימה. יש להם חמישה פרקים לעשות זאת.

תגיות:
© עידו ישעיהו