נישואין אורבניים ואמנויות הכריך

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/03/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" 3.11

http://i40.tinypic.com/24cidld.jpg

סביר להניח שהייתי מתמוגג יותר מפרק שובה של "קומיוניטי", אילולא צפיתי בכל פרקי העונה עד כה בשבוע שהקדים את חזרתה מפגרה בת יותר משלושה חודשים. אמנם התגעגעתי למנות חדשות ואני שמח (מאוד!) שסוף סוף הגיעו כאלה, אבל מוכרחים לציין שיצאנו לפגרה אחרי צמד פרקים שהיה בעיניי נפלא – האחד כדורגל שולחן והשני פארודיית גלי – וחזרנו עם פרק שהיה בעיקר חמוד.

אחרי שלל פרקים שבהם הדמויות כינו את הסמסטר החולף "אפל", כולל בפרק Glee שחתם את החלק הראשון, השיבה מהפגרה הכפויה הציגה פרק אופטימי ומתוק שכלל כמה סיפורים נהדרים, בראשם הניסיונות של טרוי ועאבד לנורמליות, שמן הסתם משקפים היטב את "קומיוניטי" עצמה. כשהם נורמליים הם אפורים וקורקטיים, הם נחשבים בטעות לציניים, הם קשישים ברוחם ונעדרי רוח שטות – כל מה ש"קומיוניטי" מנסה לא להיות. וכאשר מגיע פיתוי בדמות ארנב ממהר שחומק אל המחילה לעבר ארץ הפלאות— כלומר קוף חייכן שחי בתעלות האוורור וקורא לנו לבוא אחריו, לא סדרה כ"קומיוניטי" תישאר עומדת.

אותה ציניות שטרוי ועאבד נחשדו בה הייתה זו שג'ף ובריטה לא יכלו אלא להחפות בה במהלך החזרות לחתונה. זוהי הפעם השנייה שהם עומדים בפני נישואין ממש (הפעם הראשונה הייתה בתחילת העונה השנייה, כאשר ג'ף ניסה ללהוכיח שבריטה לא באמת רוצה בו) וגם הפעם המניעים היו עוקצניים, אלא שבמקרה הזה הם נבעו משכרות מדוכדכת ומכאב אמיתי (אצל ג'ף יותר מאשר אצל בריטה), משהו מהותי בהרבה מאשר משחקי הדווקא של אז. אבל כמו אצל טרוי ועאבד כך גם כאן, לא סדרה כ"קומיוניטי" תיחשד בלב ערל, ושוב נמנעה חתונה בין ג'ף לבריטה.

הציניות שבמרכז פעולותיהם של השניים היא זו שפתרה את הריב של שירלי ואנדרה, שלא היה להם אלא להציב תגובת נגד שתורכב מפיכחון, משאיפה לטוב ומאהבה. מחוכם ומקסים.

תגיות:
 • Yaara

  לצערי לא מצאתי שום חלק בפרק מצחיק, משעשע או אפילו מעניין.

 • Eyalhorovitz

  חוץ מכל הניתוח המעניין שלך, היו גם רגעים מצחקים. פרק טוב, צפיתי לרמה וסגנון של פרק אחר לאור החזרה מהפגרה (למעשה זה כמו פתיחה של עונה חדשה, בגלל הפגרה הכל כך ארוכה). צפיתי לפרק דרמטי והחתונה לא סיפקה את הסחורה. זה נראה כמו עוד פרק, אין אפילו התייחסות לחופשה הכפויה. עם זאת, היה מצחיק עם המצלמה הגזענית של פירס והקלסר הענק של אנני (שילוב של שני המרכיבים החשובים באישיותה- התיילדות ושקדנות).

 • Daniel Barros

  פרק טוב בעיני.
  כפי שמסתמן בעונה השלישית, פרקים שאינם פרקי גימיק, שסובבים סביב הדמויות האמיתיות (ולא הדמויות ככלים במטרה להגיע לקונספט מסוים) חזקים בהרבה מפרקי הגימיק.
  הפרק הזה הצליח להגיע כמעט לכל אחת מהדמויות בדרכה שלה, ובהחלט היה נהדר לראות גם את התהליך של טרוי ועאבד (שבאי-מוזרותם היו מוזרים מאי פעם), גם על פירס ומשבר שלושת-רבעי החיים שלו, על ג'ף שבסוף גם נחשפת הסיבה שבגללה הוא שונא נישואין.
  נכון, זה לא היה נוגע ללב כמו פרקים מסוימים בעונה השניה (קריסמס בעיקר), או היסטרי כמו בעונה הראשונה, אבל זה עוד צעד בכיוון נכון מאוד שקומיוניטי צריכה לעשות (ואכן עושה, כמעט לכל אורך העונה השלישית!) אחרי עונה שניה מאכזבת, לקראת עתיד אופטימי ומעולה.
  ואני חייב לציין את האפטר-קרדיטס המעולה. אין כמו צ'בי צ'ייס בשביל לעשות הומור סלפסטיק מפגר וקורע מצחוק.

  איזה כיף זה לחזור לצפות לפרק של קומיוניטי כל שבוע! איך חיכיתי לזה.

 • MooTzk

  לא אהבתי. ברמה הכי בסיסית היה פשוט לא מצחיק בכלל, ומלבד העלילה של טרוי ועאבד גם אף סיפור לא היה מעניין במיוחד. נקווה שיחזרו לתלם בפרקים הבאים.

 • EP

  מפרק חזרה לעונה ציפיתי ליותר. אולי במרתון של העונה השלמה לא יורגש הפער.

 • naama2

  הפתיע אותי עד כמה לא צחקתי מהפרק. כיף לראות אותה שוב על המסך, אבל נקווה שזה לא הכיוון. הטריילר לפרקים הבאים נראה מצויין אבל 🙂

  • הפתיע אותי כמה אנשים (בערך 50% בתגובות עד כה) אמרו שלא נהנו מהפרק בכלל. כלומר, על טעם וריח וגו', ואני מסכימה שזה לא אחד הגדולים שלהם, אבל בכל זאת, בעיניי היה פרק ממש חמוד ומהנה. טרוי ועבד היו נהדרים. גם בריטה היתה מצוינת. הדיקן לא הופיע מספיק, אבל כשהוא הופיע ממש אהבתי אותו ('זה אני! מאיפה השגתי את כל הכסף הזה שיש לי ביד?'). קטע הסיום הוכיח שוב שלא סתם צ'בי צ'ייס עשה קריירה שלמה מסלפסטיק.
   לא רוצה להכנס יותר מדי לניתוחים, בעיקר כי תכל'ס, זה באמת פשוט עניין סובייקטיבי, אבל אולי מרוב שאנשים התגעגעו לקומיוניטי, נוצרו ציפיות גבוהות מדי? תמיד היו לקומיוניטי פרקים חזקים יותר וחלשים יותר; נראה לי מוזר להניח שכל הפרקים יהיו יצירות מופת. מה שכן, בעיניי לפחות אפילו הפרקים החלשים הם טובים. וזה היה פרק כזה – לא מופלא, אבל טוב. וברובו, מצאתי אותו ממש ממש כיפי.

   • Yaara

    בכלל לא ציפיתי ליצירת מופת. פשוט מצאתי אותו ממש לא מצחיק. ממש. אפילו משעמם. בחיי שאין לי מושג למה, אבל ככה יצא.
    הקטע סלפסטיק בסוף? יכלו לשים שם כל דמות מבחינתי, וזה היה יוצא לא מצחיק באותה המידה.
    בהתחשב בזה שאני מחבבת את התוכנית ואני אמורה להיות פחות או יותר על אותו הגל של ההומור שלה, הפרק הזה היה אמור לפחות לשעשע אותי. ליתר ביטחון הלכתי לאיזה פרק רנדומלי מהעונה הראשונה – הוא שיעשע אותי.
    לכן הפרק אשם ולא אני.
    מ.ש.ל

 • מיכאל גינזבורג

  פרק מעולה, קטע הסיום של פירס והגלידה…. 🙂

 • Tally S

  רק מה הבעיה של הכנסייה עם חתולות קליקו? (;

© עידו ישעיהו