נישואין אורבניים ואמנויות הכריך

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/03/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" 3.11

http://i40.tinypic.com/24cidld.jpg

סביר להניח שהייתי מתמוגג יותר מפרק שובה של "קומיוניטי", אילולא צפיתי בכל פרקי העונה עד כה בשבוע שהקדים את חזרתה מפגרה בת יותר משלושה חודשים. אמנם התגעגעתי למנות חדשות ואני שמח (מאוד!) שסוף סוף הגיעו כאלה, אבל מוכרחים לציין שיצאנו לפגרה אחרי צמד פרקים שהיה בעיניי נפלא – האחד כדורגל שולחן והשני פארודיית גלי – וחזרנו עם פרק שהיה בעיקר חמוד.

אחרי שלל פרקים שבהם הדמויות כינו את הסמסטר החולף "אפל", כולל בפרק Glee שחתם את החלק הראשון, השיבה מהפגרה הכפויה הציגה פרק אופטימי ומתוק שכלל כמה סיפורים נהדרים, בראשם הניסיונות של טרוי ועאבד לנורמליות, שמן הסתם משקפים היטב את "קומיוניטי" עצמה. כשהם נורמליים הם אפורים וקורקטיים, הם נחשבים בטעות לציניים, הם קשישים ברוחם ונעדרי רוח שטות – כל מה ש"קומיוניטי" מנסה לא להיות. וכאשר מגיע פיתוי בדמות ארנב ממהר שחומק אל המחילה לעבר ארץ הפלאות— כלומר קוף חייכן שחי בתעלות האוורור וקורא לנו לבוא אחריו, לא סדרה כ"קומיוניטי" תישאר עומדת.

אותה ציניות שטרוי ועאבד נחשדו בה הייתה זו שג'ף ובריטה לא יכלו אלא להחפות בה במהלך החזרות לחתונה. זוהי הפעם השנייה שהם עומדים בפני נישואין ממש (הפעם הראשונה הייתה בתחילת העונה השנייה, כאשר ג'ף ניסה ללהוכיח שבריטה לא באמת רוצה בו) וגם הפעם המניעים היו עוקצניים, אלא שבמקרה הזה הם נבעו משכרות מדוכדכת ומכאב אמיתי (אצל ג'ף יותר מאשר אצל בריטה), משהו מהותי בהרבה מאשר משחקי הדווקא של אז. אבל כמו אצל טרוי ועאבד כך גם כאן, לא סדרה כ"קומיוניטי" תיחשד בלב ערל, ושוב נמנעה חתונה בין ג'ף לבריטה.

הציניות שבמרכז פעולותיהם של השניים היא זו שפתרה את הריב של שירלי ואנדרה, שלא היה להם אלא להציב תגובת נגד שתורכב מפיכחון, משאיפה לטוב ומאהבה. מחוכם ומקסים.

תגיות:
© עידו ישעיהו