המלצת היום – שלישי

Published by in כללי on מרץ 27th, 2012
http://i42.tinypic.com/2ep6o3m.jpg

מייקל סרה הוא אנדרוגינוס? מי ידע

לשבור את שיא גינס, איזה מין אני? ערוץ האופנה הישראלי, הכל לטובה, טאץ', משועמם, נקמה, להיות אריקה, בטיפול, פרק אחרון בהחלט של מצויד, הסמויה שוב, האח הגדול, חוק וסדר מדור מיוחד, המקור, סוכן מחוק. בשירותי ההורדות: הקול, סמאש, להיות אנושיים, סקינס, פרק אחרון (לעונה? לא סביר) של אלקטרז ועוד.

בלוויין

בכן תעו ב-22:00, לשבור את שיא גינס.
שיאי העולם של גינס כוללים את רשימת ההישגים הכי ביזאריים שמישהו יכול להעלות על דעתו. אך מיהם האנשים שמאחורי השיאים המשוגעים האלה? מתופסי ענבים ועד ג'וגלינג (ג'אגלינג תוך כדי ריצה) – הסרט המשעשע (אך גם נוגע ללב) הזה מציג לנו שורה של דמויות ססגוניות שמקדישות את חייהן למחוזות המוזרים והאקסצנטריים ביותר של ההצטיינות האנושית. למשל אשריטה פורמן, שמנסֶה לעשות הולה הופ עם חישוק בקוטר חמישה מטרים. נדמה כאילו חישוק הפלדה הענק עומד לחתוך אותו לשניים. אחרי מספר סיבובים, הוא מתמוטט מותש. זה עתה קבע את השיא העולמי ל"הולה הופ הגדול ביותר". זהו גם השיא ה-101 שהוא שובר, שזה כשלעצמו שיא גינס למספר השיאים שאדם בודד שבר. כמוהו תפגשו גם את ג'ורג' הוד, ששבר את שיא העולם בספינינג – 111 שעות ברצף, ועוד הפתעות. למרות שיש שיאמרו שהשיאים הנשברים הללו הם חסרי חשיבות – עבור שוברי-השיאים עצמם מדובר ממש בדת ובאמונה מוחלטת במה שהם עושים.

בכבלים

באפיק 29 בחם עולה היום ערוץ האופנה הישראלי, למתעניינים.

בערוץ 8 ב-21:35, איזה מין אני?
אישה יכולה להיראות נשית לגמרי, אבל בעלת כרומוזומים של זכר. תינוקות יכולים להיוולד עם איברי מין בלתי ברורים – לא לגמרי נקבה, אבל גם לא לגמרי זכר. מצבים "אנדרוגיניים" שכאלה מתרחשים מדי יום בחדרי הלידה, אבל עדיין נחשבים כמקור לבושה והסתרה. ברוב המקרים, ההורים מתבקשים להחליט באיזה מין הם מעוניינים לגדל את ילדם ואיברי המין מתוקנים באמצעות ניתוח, אבל סוג הטיפול הזה נחשב כעת לשנוי במחלוקת ורבים מאותם תינוקות, גדלו להיות מבוגרים שמאשימים את הרופאים בחוסר אחריות וגזירת אורח חיים שמעולם לא בחרו. אותם אנדרוגיניים מפקפקים עכשיו באופן שבו מין נתפס בחברה של היום ומאמינים שהחלוקה הברורה בין זכר ונקבה, היא פרימיטיבית ומייצגת רק חלק מהאוכלוסייה. הסרט הזה מלא אמנם בעובדות מדעיות, אבל מצליח להיות אמוציונאלי ורגשי לא פחות – הוא מעלה שאלה חשובה: האם המין כפי שאנו מגדירים אותו כיום הוא באמת כזה, או שהתפיסה המגדרית שלנו שגויה מיסודה?

סרטים:

בלוויין

בכן 4 ב-17:00, תזיזו את הרגליים.
אנימציה נפלאה (כלומר הסרט נפלא).

בכן 2 ב-22:00, אווטאר.
של ג'יימס קמרון.

בכבלים

בפעולה חמה ב-18:20, הילדים של מחר.
עם קלייב אואן.

בזהב חם ב-23:40, גנב עירוני.
של ועם בן אפלק.

ולא לשכוח:
להיות אריקה 2 בחם 3 ב-20:50.
האח הגדול 4 בערוץ 2 ב-21:00.
שני פרקים של בטיפול 3 בכן או ב-21:00.
המקור בערוץ 10 ב-21:00.
פרק אחרון בהחלט של מצויד בכן או ב-22:00.
טאץ' בכן פעולה ב-22:00.
נקמה בחם 3 ב-22:30.
משועמם 2 בכן או ב-22:30.
הינשופים בערוץ 8 ב-22:30.
הכל לטובה בקומדי סנטרל חם ב-22:35.
חוק וסדר מדור מיוחד 11 בערוץ 1 ב-22:45.
סוכן מחוק 5 בכן פעולה ב-22:45.
הסמויה 2 שוב בכן או ב-0:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו