המלצת היום – שישי

Published by in כללי on מרץ 30th, 2012

עשור למותו של בילי ויילדר, שאטר איילנד, לזרום עם זה, פרק אחרון לעונה של משחקי הכס, משפחת סימפסון, ספרטקוס, אמריקן איידול, אחד נגד מאה, הדרך לקנדלפורד, מרק הוליוודי, מיקור חוץ, פרק אחרון של הלקאטס ועוד. בשירותי ההורדות: קומיוניטי, Missing, Awake, רוק 30, המשרד, ערים כל הלילה, I Just Want My Pants Back, המפץ הגדול, יומני הערפד ועוד.

סרטים:

ב-MGM החל מ-16:00, עשור למותו של בילי וויילדר.
שמואל ויילדר נולד בגליציה ב-1906 והחל את דרכו כתסריטאי בווינה וברלין. עם עליית הנאצים לשלטון ברח ויילדר להוליווד, שם החל לגלות את כשרונו הגדול, תחילה כתסריטאי ("נינוצ'קה" הוא סרטו הבולט מאותה תקופה) ובהמשך כמובן גם כבמאי. ייחודו של ויילדר בא לידי ביטוי בשנינות ובתחכום סרטיו, ובמיוחד במראה שהציב מול פניהם של האמריקנים עת חשף את צביעותם ברבים בסרטים כמו "הדירה", "אחת, שתיים, שלוש" ועוד. גם כשרצה למתוח ולאו דווקא להצחיק, עשה זאת ויילדר ביד אומן כפי שבא לידי ביטוי בעיבוד המבריק לספרה של אגאת'ה כריסטי "עד התביעה". במהלך סוף השבוע יערוך ערוץ MGM מחווה לבמאי הגדול עם שידור של תשעה מסרטיו הגדולים.
היום:

16:00 אהבה אחרי הצהריים.
אחת ההופעות המרשימות של ג'יימס קאגני בסרטו של הבמאי בילי ויילדר. קומדיה מוקדמת, המעוררת את השלדים האסורים משלהי המלחמה הקרה. מקנמרה, סוכן אמריקאי בכיר, מוצב במערב ברלין לשמור על בתו של הבוס, המבקרת בעיר. כשהבוס מודיע כי הוא עומד להגיע לביקור בברלין, מגלה הסוכן כי הבת הסוררת התאהבה בקומוניסט צעיר ונמרץ. הסוכן האבוד מחליט להמיר את דתו של הצעיר ולנקות את עברו משאריות אדומות. אך לפני שהוא מתכנן בקפידה את צעדיו הוא גורם לשרשרת של תאונות בינלאומיות שעלולות להצית את העולם כולו באיום הנורא מכל (ארה"ב 1961).

18:05 אחת, שתיים, שלוש.
הצדעתו של בילי ויילדר לקומדיות של הבמאי הנערץ עליו, ארנסט לוביץ'. בלש פרטי עוקב אחר פלייבוי מזדקן כדי לחשוף סיפור של בגידה עבור קליינט. בינתיים, בתו השובבה של החוקר שמה עין עוגבת על הפלייבוי ומתחמנת את כל הסיטואציה על מנת להשיג אותו. אודרי הפבורן ("ארוחת בוקר בטיפאני") באחד מתפקידיה שובי הלבבות, כשמולה האגדה ההוליוודית – גארי קופר ("בצהרי היום"). מוריס שבלייה ("ג'יג'י"), שמגלם את אביה, הוא בוגר הקולנוע של לוביץ' (ארה"ב 1957).

19:50, אירמה לה דוס.
עיבוד מבריק למחזמר פרי עטו של אלכסנדר ברפורט, קומדיה רומנטית המתובלת בציניות ויילדרית טיפוסית. בילי ויילדר מוותר על המוזיקה והשירים, מלבד קטע מוזיקלי אחד של מרגוט מונו, המתנגן בפסקול הסרט ומגיש גרסא מושחזת אודות סיפור אהבה בין אירמה הפרוצה, הפריזאית בעל לב הזהב, וסרסורה הקנאי נסטור, שהיה בעברו שוטר קשוח. עם שירלי מקליין, ג'ק למון (ארה"ב 1963).

22:10, חמים וטעים.
שני נגנים שמנסים לחמוק מגנגסטרים, אותם מגלמים בכישרון קומי מופלא טוני קרטיס וג'ק למון, מקבלים עבודה בתזמורת נשים. הם לומדים לראות את העולם דרך גרבי ניילון וחזיות מרופדות. מרילין מונרו היא הזמרת שמשכרת את חושיהם ושרה את אחד משירי הדגל של הקריירה שלה – I Wanna Be Loved By You. בילי וויילדר משתמש באופן מבריק בכל הפוטנציאל הקומי של החלפת התפקידים המיניים, ואף מצליח לדחוף הטפת מוסר חברתית אל בין השורות (ארה"ב 1959).

בלוויין

בכן 1 ב-21:30, תמרה דרו.
קומדיה בריטית מלבבת של סטיבן פרירס, עם ג'מה ארטרטון.

בכן 2 ב-22:00, לזרום עם זה.
לראשונה בכן. קומדיה רומנטית בבימויו של דניס דוגן ("גילמור המאושר"), ובכיכובם של אדם סנדלר, ג'ניפר אניסטון וניקול קידמן. דני מק'קייבי (סנדלר) הוא מנתח פלסטי המוצא שיטה מקורית במיוחד להתחיל עם נשים – הוא מספר להן שהוא דווקא נשוי, אבל שאשתו מתעללת בו. כך הוא זוכה באמפתיה שלהן, ולפעמים בקצת יותר מכך. כשהוא סוף-סוף מתאהב באמת הוא מספר לחברתו המיועדת כי הוא בדרך לגירושין, אבל היא דווקא דורשת לפגוש את אשתו, מה שגורם לו לבקש מהאסיסטנטית שלו קתרין (אניסטון) להתחזות לאשתו כדי שסיפור הכיסוי שלו לא יתרסק. גם עם ברוקלין דקר, דייב מתיוס, ניק סוורדסון, ניקול קידמן, היידי מונטאג, מינקה קלי.
אדם סנדלר החל מ-15:08 עם בילי מדיסון, משחק מכור, מגודלים, מר דידס, לזרום עם זה וחמישים דייטים ראשונים.

בכן 4 ב-22:00, אינסומניה.
של כריסטופר נולאן, עם אל פקינו, רובין וויליאמס.

בכבלים

בזהב חם ב-17:05, סינגל מן.
עם קולין פירת.

בדרמה חמה ב-20:10, החוש השישי.
עם ברוס וויליס.

בזהב חם ב-22:00, שאטר איילנד.
בכורה למותחן הפסיכולוגי עטור השבחים של הבמאי מרטין סקורסזה, בשיתוף פעולה נוסף עם ליאונרדו דיקפריו, שגרף קרוב ל-300 מיליון דולר בקופות ברחבי העולם, והפך לסרטו הרווחי ביותר של סקורסזה עד כה. טדי דניאלס (דיקפריו) הוא בלש המגיע יחד עם עמיתו לאי מבודד לצד חופה המזרחי של ארצות-הברית בשנות החמישים, המשמש כמתקן כליאה לחולי נפש מסוכנים במיוחד. דניאלס נקרא למקום על מנת לחקור את תעלומת היעלמה של אחת המאושפזות, שקשה להניח שהצליחה לברוח מהאי השמור. ככל שהחקירה מתקדמת, העסק נהיה סבוך ומורכב יותר. גם עם מארק רופאלו, בן קינגסלי, מישל וויליאמס, פטרישיה קלרקסון, מקס וון סידוב, אמילי מורטימר, ג'קי ארל היילי.

ולא לשכוח:
משפחת סימפסון 21 בערוץ 1 ב-18:00.
פרק אחרון של הלקאטס בחם 3 ב-19:20.
אחד נגד מאה בערוץ 2 ב-21:15.
ספרטקוס: נקמה בכן או ב-22:00.
אמריקן איידול 11 בכן דרמה ב-22:00.
מרק הוליוודי (עם ג'ואל מקהייל) ב-E! ב-22:10.
הדרך לקנדלפורד 4 בערוץ 1 ב-22:15.
מיקור חוץ בערוץ 1 ב-23:10.
פרק אחרון לעונה של משחקי הכס שוב בכן או ב-23:00. בשבוע הבא היא חוזרת!
זירת הפשע מיאמי בערוץ 1 ב-23:15.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו